|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
30.8.2012 16:47:36   
New Mom
A inače, on će i sledeće godine biti isto jaslena grupa, tek sa 3 godine prelaze u "starije".

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
30.8.2012 17:59:48   
jance
da. ok. e pa ko mi je kriv sto nisam malko ranije zatrudnela :) mnoogo stvari bi bilo drugacije, a i ovo verovatno.
al nema veze.
da, ja cu kako god predati papire u ponedeljak, ako mi ne daju onda cu im ih zalepiti na salter pa neka uzmu sami kad dodje vreme!
da, moracu samo da pitam, dali mogu da dopunjavam dokumentaciju kasnije, tipa ako dobijem resenje za deciji ili socijalnu pomoc pa da im predam kad dobijem, a ovo neka stoji kod njih...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
3.10.2012 17:05:15   
Anoniman
Da li neko ima proverenu informaciju zašto je jelovnik u radosnom detinjstvu ovoliko jadan i skrnav?
Prošlog meseca ništa nije bilo po planskom jelovniku, deca jedu slatki kupus sa SLANINOM, pasulj sa SLANINOM, za doručak SLANINU, paštetu i med sa hlebom, eventualno sardine, testo sa krompirom i testo sa sirom bar jednom nedeljno, o čemu se radi, zna li neko? Kome da pišem, šta da uradim po tom pitanju?

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 678
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
3.10.2012 17:22:33   
sanji
Možda da popričaš sa glavnom vaspitačicom? Probaj, možda imaju neko objašnjenje!


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
3.10.2012 17:24:51   
Anoniman
Mislim, iskreno, ne treba meni objašnjenje nego promena, ali i objašnjenje bi bilo ok za početak. Nisu njima obroci ni prošle godine bili baš po mom ukusu, ali su bili raznovrsni i jeli su skoro svaki dan meso i neko varivo ili salatu, osim eto jednom nedeljno recimo testo. Za doručak su imali i viršle, i pileća prsa, opet, drukčije je. Mene ovo dodatno pogađa jer moje dete ne podnosi paštetu i sardine, pa mi ga je užasno žao što baš nijedan dan u vrtiću ne jede nešto što voli, ni med ne voli. Popričaću sa glavnom vaspitačicom, hvalauser posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 680
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
3.10.2012 17:38:49   
sanji
I naš jelovnik nije baš sjajan ali nije tako loš. Mislim da bi glavna vaspitačica morala da zna o čemu se radi ili bar da te uputi na nekoga ko zna!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
8.10.2012 23:38:46   
Anoniman



E, žene, potpišite ovo: Peticija za participaciju dece u privatnim PU!

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 682
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
11.10.2012 12:26:43   
Anoniman
Žene, ako vas mrzi da odete da potpišete peticiju, ja danas skupljam potpise, pošaljite mi ime i prezime i adresu na pp, dodaću vas na spisak. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 683
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
11.10.2012 13:49:55   
jance
jel skupljas na jednom fikson mestu ili onako, u pokretu? i do kada danas?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
11.10.2012 14:31:44   
Anoniman
ma ne treba mi svojeručni potpis. Zato mogu ja da vas dodam na spisak. Samo ime priezime i adresa, i u 16h predajem spisak u mom vrtiću, oni ga spajaju sa ostatkom spiska. 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 685
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
18.10.2012 9:45:15   
JMPM
Sto se hrane tice, ne znam sta bih rekla, svakako nosimo obrok u vrtic, ali da je jadno jadno je.
Mene zanima nesto drugo. Koliko vaspitacica treba da boravi sa kojim brojem dece u onom periodu kada nesto "uce"? Znaci, do spavanja jedino nesto urade, posle je rucak, crtani, igranje...Meni nije normalno da jedna vaspitacica bude sa 29-oro dece, trogodisnjaka, u tom periodu. Da li postoji neko pravilo o tome? I da li vaspitacice u toku svake nedelje imaju po jedan slobodan dan???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
18.10.2012 9:54:28   
Olga75
kod nas su vaspitacice zajedno od 10 - 13 , tada imaju aktivnosti i idu napolje i imaju rucak , ne znam kako sve to strpaju u ta tri sata ali uguraju
jeste da nije Radosno detinjstvo nego Nasa radost ali to su drzavni vrtici , pa eto

< Poruku je uredio Olga RR -- 18.10.2012 9:55:06 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
18.10.2012 10:10:25   
New Mom
Da, i kod nas od 10h do 13h su sve tri vaspitačice. Mada mi smo (starija) jaslena grupa, ne znam koliko i šta rade. Na žalost.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
18.10.2012 11:13:18   
JMPM
Ali, deca u Radosnom detinjstvu imaju vreme za rad posle dorucka, a to je od 8.30h do 10.15h-10.30h , onda je uzina i spavanje od 11h do 13h, bude ih, rucaju i u 14h vec mogu da se preuzimaju. Znaci period kada rade sa decom je od 8.30h do 10.30h i tada bude jedna vaspitacica u svakoj grupi u vrticu u koje ide moje dete...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
18.10.2012 11:20:57   
Jeca*
kod nas je jedna vaspitačica od 7 do 13h, i jedna od 11h do 17h. Znaci preklapaju se na spavanju, a u vreme kada su aktivni je uvek tu jedna. Ima ih ukupno 31 u grupi.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 17:37:58   
Anck Su Nmaun
Interesuje me ima li nekih uslova za upis u RD?
Tara je bila starija, a sad za Hanu neznam, ona jos nehoda, pa npr mozda je to uslov??? Zna li neko?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 18:00:51   
jance
ja imam oprecne informacije povodom toga, prvo mi je drugarica rekla da je njena cerkica krenula u jaslice, nit je hodala, nit je dudu izbacila, nit je znala sta je nosa, nit je znala casu sa piskom da koristi...
a onda sam pricala sa poznanicom koja je trebala da nam bude "veza" za upis u RD , koja je konstatovala kako oni ne primaju decu dok ne napune godinu dana i ne prohodaju user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 20:15:20   
sanji
Moraju da prime! Mlađa jaslena grupa bi po pravilu trebala da prima decu od 9 meseci tako da ne mogu da očekuju da im svi hodaju, a ne nešto više!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 20:22:31   
Anoniman
mm neee, mi smo u septembru imali vec 10 pa nas nisu primili, kaze na salteru cica da ne primaju pre prve godine

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 694
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 20:28:21   
sanji
A zar nije po zakonu od 9 meseci? Moja drugarica radi u mlađoj jaslenoj (doduše u jednom malom gradiću ali nemaju oni druge zakone user posted image ) i znam da ima bebe pre godine koje ne hodaju, ne jedu same i ne idu još na nošu nego im presvlače pelene! Ja mislim da je kod tih vaših teta koje ste pitale ono čuveno u Srbiji APP (ako prođe, prođe). Proverite još negde!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 20:33:44   
Anoniman
ne znam za zakon, znam za pravilo RD-a da primaju decu tek od godine, da je vrtic u Radnickoj trebao da prima decu od 6 meseci.
za hodanje/kakenje/oblacenje mi niko nista nije rekao, pamtim da je moj buraz bio u pelenama kad je isao u jaslice, ali to je bilo pre 22 godine ..
znam da sam prijavljivala dete da bi bili na listi jer sam znala da ce nas odbiti ..
moguce da je htela samo da me se otrese, ali nisam cula za regularno primljenu decu ispod 1 godine

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 696
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 21:04:22   
New Mom
Primaju se deca koja su najkasnije 31.avgusta 2012. napunila godinu dana. Tako stoji u konkursu.
Kod KL prošle godine je bila samo 1 devojčica koja nije znala da hoda (tu negde u avgustu je napunila godinu), nisam čula da je to problem.
Takođe, rečeno je da bi trebalo da znaju do tada da piju na čašu, ali to gledaju kroz prste tokom prve godine, dok su mlađa jaslena. Naše čaše na pisak ili flašice (ko šta koristi) smo donosili, a takođe i deca koja koriste dudu normalno su oh donosila.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 21:29:43   
Anck Su Nmaun
Samo za hodanje neznam, ovo za nosu, casu, dudu, oblacenje i pelene sve moze... Tara se odvikla od dude u vrticu, naucila je i sve ostalo.... samo to za hodanje neznam.
Hana sad ima 13 meseci po tome bi onda mogla biti sad primljena user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
6.11.2012 21:32:39   
JMPM
Moze biti primljena. Kod mog deckica je prosle godine u jaslenoj grupi bilo petoro dece koja nisu hodala i svi prohodase tamo user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.11.2012 8:03:53   
lanajelena
ANS i kad je Lana bila jaslena grupa jedna devojcica nije hodala,mislim da to nije uslov

< Poruku je uredio lanajelena -- 7.11.2012 8:04:21 >

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here