|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TV usporava razvoj govora
2.9.2012 14:13:27   
Anoniman
Ja sam primetila da meni TV usporava razvoj i nadogradnju mozga? Sta da radim? user posted image Deca su dobro! user posted image
(Gde su mladi tu je i sala)

< Poruku je uredio Zenetina -- 2.9.2012 14:18:13 >

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: TV usporava razvoj govora
2.9.2012 14:33:33   
dunja RR
Zaključavam temu dok se malo ne smiri atmosfera, nadam se da kada je otključamo neće biti potrebe da opet reagujemo ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: TV usporava razvoj govora
7.9.2012 19:41:59   
dunja RR
Otključavam temu, molim vas za korektno ponašanje i poštovanje ostalih korisnica.

Hvala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: TV usporava razvoj govora
8.9.2012 0:09:07   
Ivanka 75
Super što je tema otvorena user posted image  Hvala Dunja user posted image
Moje dete za mesec dana puni 2 godine i baš baš voli da gleda TV, tj crtane filmove, Pepu, Malo kraljevstvo, zadnjih dana je tu i Nodi, i ništa drugo i ne gleda.
Da li je to uticalo na razvoj njenog govora, i moje skromno mišljenje kao majke je da nije. sada sluša naše pesmice i veće je počela da ih "pevuši", onako nerazumljivo ali sam posle nekoliko dana ukapirala da po ceo dan peva "Magarence Njako" i "Slon Lepotan".
U komšiluku imamo devojčicu koja je 4 meseca starija i progovorila je tek neki dan pred 2 rođendan u junu (a znam da ne gleda mnogo Tv), a moja od pre 2 meseca brblja samo tako. Ta devojčica veoma lepo priča, odlično komunicira, sklapa rečenice i nadoknadila je za ova 4 meseca sve ono što nije govorila ranije.  
A to što moja "brblja" ne mislim  na proste reči mama, tata, daj mi, i tako to, počela je sama da skalpa rečenice od 3-4 reči ali sam primetila da je to po nekom šablonu našeg obraćanja njoj. Svi joj se obraćamo kratkim, sažetim rečenicama pa je i ona počela tako da govori. Npr, kad pita gde je tata, ja joj kažem tata se kupa. Sledeća situacija je da vidi tatu da ulazi u kupatilo i čuje vodu sa tuša, okreće se prema meni i kaže "tata se kupa". To je čisto kopiranje govora koji je već čula i koji će verovatno obogatiti i proširiti kako raste u uči.
Možda sam malo preterala sa objašnjavanjem ali moje je mišljenje da razvoj govora prvenstveno potiče i zavisi od okoline i načina na koji ga okolina, roditelji, vaspitači, babe, dede, prezentuju detetu i da tu gledanje televizije barem u početku, oko 2-3 godine života ne igra bitnu ulogu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: TV usporava razvoj govora
8.9.2012 22:51:48   
Yula
A ja sam prestala Lakiju da pustam stranu muziku, odnosno muzicki kanal koji nam je bio skoro stalno ukljucen i sada kada zelim da nesto gleda, pustam mu opet decije pesmice koje je ranije slusao samo pred uspavljivanje uvece i vec drugi dan je poceo da peva i trazi koju pesmu zeli, pa dodje do mene i kaze: tija ( ti i ja, Vrapcici ) ma, ma ( matematika ) ija ( magarence njako ) itd. Znate da su spotici za pesmu matematika i ucimo da brojimo maltene isti, ali on tacno razllikuje koji je koji jos kada vidi malenu slicicu na spisku pesama, kao iz cuga povice: Ma, ma! user posted image

Onda, sinoc bila slagalica, i voditeljka ponavlja slova, kaze: "A", a on odmah i on za njom, hehehe... Inace je fasciniran slovima i brojevima jer sam mu ih po sobi izlepila jos odavno, to su neka ukrasna slova i stalno trazi da ga podizemo da ih pipka prsticima a mi da mu izgovaramo te glasove koje on pipne, to najvise voli, samo tezak je pa tu vrstu igre i ucenja skratim koliko god mogu.



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: TV usporava razvoj govora
8.9.2012 22:55:52   
Anoniman
Ja sam danas otkrila da Marko zna da broji do 10. Nakon 10 ide 13, ako niste znali. user posted image

Boje definitivno ne zna, proverila sam, sve crveno jer je Pepa kupila Nove Crvene Cipele. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: TV usporava razvoj govora
8.9.2012 23:04:26   
Yula
Pa taj crtani je znaci opsti hit, ne znam sto ga niko ne postavi na you tube na srpskom?! Ne zelim dete da zbunjujem ijekavicom, gleda iskljucivo sa srpskom sinhronizacijom.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: TV usporava razvoj govora
8.9.2012 23:09:13   
Anoniman
http://www.youtube.com/watch?v=a_XwSU8ZXJw

http://www.youtube.com/watch?v=2kYXLq9iylU&feature=related

Reci sveki neka ti kupi. CD je 300din.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 258
   RE: TV usporava razvoj govora
8.9.2012 23:30:04   
Yula
Hvala Tash, odmah ide u spisak za sveki user posted image Imam sveki za zlatnu medalju. Ima li gde tema o svekrvama, moram jednu odu da joj ispisem user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: TV usporava razvoj govora
9.9.2012 0:07:09   
Anoniman
Kako se slažete sa svekrvom user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 260
   RE: TV usporava razvoj govora
9.9.2012 12:05:10   
jovicaa
i mi furamo pepuuser posted image omiljeni su mu pepa prase i malo kraljevstvo, ovo ostalo manje vise.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: TV usporava razvoj govora
11.9.2012 14:27:20   
Anoniman
Pozdrav svima! Danima vec citam neke teme i danima se odupirem tome da i ja kazem koju. E sad vec kipim, a razlog nije portal ringeraja nego moja prijateljica.
Ona ima dete sa smetnjama u razvoju - nesto nalik autizmu, ali nisam je nikad otvoreno pitala sta je u pitanju, glupo mi je i indiskretno.
E sad, na detetu se vidi da nije 100% zdravo, a ona se toliko upinje da nauci sve o smetnjama u razvoju da je pocela da plasi sve nas ostale redom.
Ako dete nije dobilo zub do 6 meseci - odmah kod lekara. Ako nije prohodalo stabilno s 12 meseci, momentalno kod fizijatra. Ako ne govori tecno s 2 godine, odmah kod logopeda.
Sve u svemu, nerviraju me nove teorije razvoju - TV smeta, treba deca da idu u vrtic sa 6 meseci da se "socijalizuju", ne treba da se vakcinisu...prestanite da uporedjujete svoju decu s tudjom. Ako imate nekih pitanja - jedina kompetentna osoba za to je vas pedijatar.
Ja sam progovorila jako rano, s godinu i po, a brat tek s dve i po. I dan danas je on 3x inteligentniji od mene, a oboje smo gledali tv pomalo user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 262
   RE: TV usporava razvoj govora
11.9.2012 16:03:13   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ninicak

Pozdrav svima! Danima vec citam neke teme i danima se odupirem tome da i ja kazem koju. E sad vec kipim, a razlog nije portal ringeraja nego moja prijateljica.
Ona ima dete sa smetnjama u razvoju - nesto nalik autizmu, ali nisam je nikad otvoreno pitala sta je u pitanju, glupo mi je i indiskretno.
E sad, na detetu se vidi da nije 100% zdravo, a ona se toliko upinje da nauci sve o smetnjama u razvoju da je pocela da plasi sve nas ostale redom.
Ako dete nije dobilo zub do 6 meseci - odmah kod lekara. Ako nije prohodalo stabilno s 12 meseci, momentalno kod fizijatra. Ako ne govori tecno s 2 godine, odmah kod logopeda.
Sve u svemu, nerviraju me nove teorije razvoju - TV smeta, treba deca da idu u vrtic sa 6 meseci da se "socijalizuju", ne treba da se vakcinisu...prestanite da uporedjujete svoju decu s tudjom. Ako imate nekih pitanja - jedina kompetentna osoba za to je vas pedijatar.
Ja sam progovorila jako rano, s godinu i po, a brat tek s dve i po. I dan danas je on 3x inteligentniji od mene, a oboje smo gledali tv pomalo user posted image


Nek si ti nama odlucila da se prikljucis. Nemoj nista da se odupires nego samo navali. Tu smo da se druzimo i da pametujemo pomalo. A pogotovu kad nas nesto tisti.

Jadna ta tvoja drugarica, a mogu misliti kako joj je, preopteretila se sa tim svim. Kod nas retko ko ce uopste da im da pravu neku meru sto se autizma i tih razvojnih poremecaja tice, cekaju da vreme resi sve samo od sebe. Ili salju decu u te institucije gde direktori prepisuju suplemente koji sami diluju (neke decije vitamine sto se ne nalaze u apotekama vec bas od tih dilera u zdravstvenim mantilima). To je sve jako tesko za roditelje. Samo ne daj da te pogadja, videces ovde masa tema je merenje dece po razlicitim parametrima i onda moje dete je ovako tvoje je onako a na kraju opet zlatna sva deca su razlicita.

A istina je tacno to: ljudi nisu isti pa i razlicitim tempom odrastaju. I kao da je to bitno toliko. Ne treba paranoisati i tripovati se. Koliko je moguce user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: TV usporava razvoj govora
12.9.2012 12:15:40   
Anoniman
Bolje vas nasla :)
Ne, stvarno mi idu na zivce ljudi koji se nicim izazvano hvale svojom malom i velikom decom i unucima. Ono tipa, spretnete komsinicu:
Vi: Dobar dan tetka Cano, kako ste?
Ona: Evo idem s pijace, dolaze mi unuci na rucak, spremam ....(5 razlicitih jela)
Vi:Lepo, lepo, dovi - (prekida vas)
Ona: Da, eto moj Sasa je diplomirao prekjuce pa ide u Ameriku na dve godine, pa da dodje dok ne ode, kupio mu otac kola, da ne ide aVtobusom, a doci ce i njegova devojka inace studira medEcinu, peta godina, najbolja je u klasi, svi profesori je hvale, a roditelji su joj stari lekari, poznati, rade u Kamenici, tamo sam ja bila prosle godine na kontroli, pa su mi oni sredili da prodjem brze, prava gospoda, bas fini ljudi, imaju stan na Limanu 1, cetvorosoban i jos dva na Grbavici, al to izdaju da ona ima za putovanja, evo bas su letos bili negde u Africi, ne secam se, a inace......
Vi: do sad ste se iskljucili,klimate glavom i razmisljate oce li vam procuriti kesa s mlekom koje ste kupili ili ce se samo pojvariti posto je 48 stepeni, a Cana vam objasnjava koliko su njena deca i unuci uspesni ...u prolazu...
Samo nek su deca zdrava!

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 264
   RE: TV usporava razvoj govora
12.9.2012 13:23:32   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Yula

Pa taj crtani je znaci opsti hit, ne znam sto ga niko ne postavi na you tube na srpskom?! Ne zelim dete da zbunjujem ijekavicom, gleda iskljucivo sa srpskom sinhronizacijom.

Ma gde nema, pa ja sam skinula s YT oko 40 tk epizoda! Trujemo se njima svaki dan user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 12.9.2012 13:24:13 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: TV usporava razvoj govora
12.9.2012 13:34:36   
lanajelena
Ninicak user posted image ...ti mora da zivis u mom komsiluku user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: TV usporava razvoj govora
12.9.2012 13:48:41   
Modessty
iskreno rečeno: hvala Benu i Holi i Pepi prasetu za to što je moje dete samo naučilo da kaže:"Mama, mogu li da dobijem sok"..."Hvala"..."Bilo nam je zabavno u vtiću"..."gde je moja odeća"...."sam ću da skinem patike"..."prijatno tata"...user posted image Kad smo ga učili da kaže izvolte i hvala nije imalo šanse da to izgovori user posted image

Takodje je sam iz crtaća i spotića za pesmice na YouTube naučio da broji na srpskom i engleskom do deset, a ovih dana počinje i da broji do 20 - naravno uz preskaknje par brojeva koji mu se iz nekog razloga ne svidjaju user posted image

Moram da primetim da ima mnogo lepih i poučnih pesmica na engleskom jeziku sa predivnim spotićima, koje deca obožavaju. Tako je naučio da raspoznaje odredjena latinična slova: D kao Danilo, T kao tata, V kao mama Vesnauser posted image i naravno A kao epl user posted image
ne opterećujemo ga time. Jednostavno mu dopuštamo da gleda ono što voli.
Takodje traži da neke crtaće gleda isključivo na "sipskom" kao što su Pepa i Malo kraljevstvo.

Više voli da "svira" gitaru nego da boji, ali i ta interesovanja se smenjuju.

Deca su različita i treba im dopustiti da se razvijaju onako kako im to njihova priroda nalaže. Naravno da ih treba usmeriti, ali samo polako i bez nervoze (što ja ne umem baš uvek da primenim)

I da zaključim - mislim da Tv ne usporava razvoj govora, već može da pomogne i da bude dobar učitelj. Na žalost ili sreću i to zavisi od roditelja, tj od toga šta (do)puštaju svojoj deci

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: TV usporava razvoj govora
12.9.2012 14:10:31   
Anoniman
Moje misljenje o temi, posto imam u kuci devojcicu od 3 godine, je da tv svakako pomaze u razvijanju govora, tj. u ponavljanju onoga sto dete čuje, ako to interesuje. Jedino što tv nije dovaljan, a i ne valja da se gleda stalno (tu mislim na ono kad je roditeljima lakse da ostave dete kraj tv-a satima da bi kao nesto zavrsili, pa dete zaboravi da treba i samo da se igra).

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 268
   RE: TV usporava razvoj govora
12.9.2012 14:30:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Yula

Pa taj crtani je znaci opsti hit, ne znam sto ga niko ne postavi na you tube na srpskom?! Ne zelim dete da zbunjujem ijekavicom, gleda iskljucivo sa srpskom sinhronizacijom.

Ma gde nema, pa ja sam skinula s YT oko 40 tk epizoda! Trujemo se njima svaki dan user posted image


Kako mame ti? Meni izbacuje samo Tata Prasetov rođ, Pozorišnu predstavu i Muzički instrimenti. Sve ostalo je na hrvatskom i moja deca čudno gledaju u ekran, Marko viče "Neće ovo" a Luka pita "Na kom je ovo jeziku?" user posted image


hvala Benu


Pročitala sam "hvala Breni" i kontam "Šta piše ova Mod, lupila joj dijeta u glavu!?" user posted image


A kao epl


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 269
   RE: TV usporava razvoj govora
12.9.2012 23:57:42   
Yula
I meni isto Tasho! Ima puno onih koji su popreko postavljeni.

Da li ste gledali Traktor Toma hrvatsku sinhronizaciju? user posted image Ono definitivno usporava i razvoj govora i razvoj interesovanja za crtace, dobro je za uspavljivanje.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: TV usporava razvoj govora
13.9.2012 9:18:31   
Anoniman
Moja deca gledaju crtane na svim jezicima user posted image
Zato Andrej zna i sta je tratincica user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: TV usporava razvoj govora
13.9.2012 10:02:54   
Lu
IZVORNA PORUKA: Yula

Da li ste gledali Traktor Toma hrvatsku sinhronizaciju? user posted image Ono definitivno usporava i razvoj govora i razvoj interesovanja za crtace, dobro je za uspavljivanje.

user posted image
Moj R. sebi sam prebacuje na engleski, hrvatski ili srpski (crtići koji imaju te titlove) i onda se hvali kako je naučio da je šargarepa - mrkva da je lijepo ljeto- lepo leto ili lipo lito ( u spužvi bob ima jedan dalmatinacuser posted image )

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: TV usporava razvoj govora
13.9.2012 10:09:57   
NadaR

IZVORNA PORUKA: ribizla

Moja deca gledaju crtane na svim jezicima user posted image
Zato Andrej zna i sta je tratincica user posted image



Miloš takođe. Ne znam zašto je smiješna hrvatska sinhronizacija. user posted image
Kod nas je sasvim normalna jer se ovde govori svim jezicima , tako da M. zna sve riječi . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: TV usporava razvoj govora
13.9.2012 10:26:33   
Modessty
Danilo Traktor Toma gleda samo sa hrvatskom sinhronizacjom jer je prepevana uvodna pesmica. Srpsku neće ni da čuje. A ja se slažem s njim da je hrvatska verzija bolja.user posted image
Ali zato je Lego Ninjago isključivo na sprskom.

Što se mene i mm tiče mi mu ne branimo da gleda crtaće na bilo kom jeziku. Ako je to njemu interesantno neka ga. Neće mu škoditi već samo može da mu olakša kasnije učenje stranih jezika.
Recimo obožava od Zaz "Je Veux". Zove je "apa japa" user posted image Idete eto ladno peva francuski user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: TV usporava razvoj govora
13.9.2012 10:46:41   
Anoniman
Moji gledaju oba, ali Luka uvek pita "Koji je ovo jezik, šta si rekla?", i za milion reči kaže "Šta to znači?"

Iako, recimo, imala sam problem kada je Luka bio mlađi, tada je obožavao Thomas-a (vozić), i kupim mu neke novinice na hrvatskom, i bio je kompletno razočaran jer su se svi likovi drugačije zvali. Takođe sam čula da je Noddy u hrvatskoj sinhronizaciji Zvončić, ili tako nešto? Malo mi je to bzvz, mislim, sinhronizacija imena.

Ja recimo ne znam na hrvatskom meseca u godini, i ubacujem ih u Google prevodilac ako mi treba tačno koji je mesec. Isto važi za gomilu voća i povrća. Ma milion stvari, ali meni to ne smeta, jer sam i dalje stava da mi ustvari pričamo isti jezik.

< Poruku je uredio Tash -- 13.9.2012 10:47:16 >

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here