|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 8:19:16   
Sanjica26 RR
Anck, pre neko vece je T plakala u snu. Posle mi je rekla zbog "Masine strasne price". Nema vise gledanja. Tako je i zbog Ponija.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 8:20:07   
vocicana
Potpisujem, mada je Damjan mali, ali ima kanal sa crticima koji voli, najvise volim kada se razgovara sa njim, on sve prati i ne volim kada se maze u razgovoru sa detetom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 8:21:24   
Sanjica26 RR
A to mazenje tokom pricanja mi je da oprostite odvratno. Dete treba pravilno da prica, a ne bebecim jezikom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 8:25:37   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Anck, pre neko vece je T plakala u snu. Posle mi je rekla zbog "Masine strasne price". Nema vise gledanja. Tako je i zbog Ponija.

Istooo... juce je T pricala kao strasne price, jao sta sve ona pokupi iz vrtica glava me zaboli. kad je pitam odakle joj to , rekli neki decaci iz vrtica. Stvarno zinem kad cujem sta sve ta deca gledaju user posted image
A Poni isto ima nekih glupih epizoda.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 10:57:29   
suzi kju
Mi zasad gledamo baby tv ali vise u prolazu dok puze dok ee igraju, e da,vole da gledaju maksima user posted image
E i mene bas nervira ono njanjavo pričanje s decom i mazenje uh!!!

< Poruku je uredio suzi kju -- 14.12.2016 10:58:06 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 11:02:08   
Anck Su Nmaun
sto se tice bebecih ...V voli Bili i bam bam... osmah osmeh kad ih vidi.
Ali mislim da njemu to nece kasnije smetati jer ima dve brbljic=vice koje mu po ceo dan pricaju price, pevaju, zabavljaju ga user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 11:15:08   
Animsaj9
mi D pustimo duck tv, ali on nije nesto odusevljen pogleda onako u prolazu, al zato voli Snela koka jaje, znaci slusamo 200x na dam na kraju cu ja sneti jaje

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 11:21:45   
IvanaSK RR
Andrea voli Ducktv, gleda i bas se smeje :)
Voli Gummy bear da slusa i gleda, a sin joj pusta i onu Zmiju user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 11:31:54   
Anck Su Nmaun
Crtani filmovi za decu user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 13:19:16   
veselicaa
Sva deca gledaju tv,ove moje su obe brbljive tako da nesto i ne verujem.
Ivana moja S je obozavala tog medu,sve je pricala da mu je ona gricnula uvce user posted image
A zmiju mi ne pominji,mm pusta Nini Mama voli bebu,a A.nasla tu zmiju i pustila joj,pesma je bas dosadnauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 13:52:34   
Mala Elena
I ja ne verujem. Jeste tv ukljucen veci deo vremena ali one same gledaju dok ne dosadi a to se ne ceka dugo...a cesto ga i iskljucim da ohladimo mozak.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 13:54:40   
Anck Su Nmaun
Pa mozda sad dok su jako male pa i nisu zainteresovane , Moja T bi gledala 24h da je pustim, pa sigurno da ne bi dobro uticalo na nju.
A skoro nam je jedna pedagogica drzala neko predavanje sto kazu naj gora opcija je kad je sve ukljuceno a nista se ne gleda!
I TV i komp i tablet... buka haos, opada paznja, a o razvoju govora ni reci.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 14.12.2016 13:55:59 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:01:46   
Sanjica26 RR
Moja T kad bi joj dozvolila gledala bi 24 casa, sto kaze Anck. Skroz se unese.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:02:09   
Animsaj9
ne znam u kojoj meri utice na govor, ali sigurno utice na nešto . Evo od drugarice mali ima dve godine ne prica, nema nikakvu komunikaciju, u svom nekom svetu, paznja ga ne drzi ni dva minuta, mogu biti uključeni svi televizori i telefoni. Hoce da ga odvikava od pelena, ali ne moze...
tako da sve zavisi i od deteta

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:06:13   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Moja T kad bi joj dozvolila gledala bi 24 casa, sto kaze Anck. Skroz se unese.

Ma ne trepce!
Mogu nesto da je pitam i tri puta ne cuje! Onda poludim i ugasim!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:20:04   
Sanjica26 RR
Istouser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:23:46   
Anck Su Nmaun
Pa kako da ne utice lose prekomerno gledanje televizije, posebno kada deca to cine pasivno bez interaktivne uloge roditelja, koji treba da odabere sadrzaje i da ih tumaci zajedno s detetom.
Nemam nista protiv gledanja ali da se tako zabulji satima to nikako. Samo umereno!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:36:16   
mali_mis
Al ste se urotile protiv jadnog tv user posted image
Moj brat je uz cartoon network naucio engleski, i u osnovnoj ga je rasturao. Od mm sestric je nemacki tako naucio. Ami brblja na ruskom, ja ga nista ne razumem, al to je moj problem, sto me mrzi da ucim ruski user posted image
Kad je nepricanje problem. Mm nije rec progovorio do trece godine. Tek je u prvom osnovne kad je vec morao poceo da prica. Znao je on, ali nije hteo. Mama ga izvodala kod psihijatara, psihologa, taj je za godinu dana posetio vise psihica nego sto neko u citavom zivotu.
Svako dete je prica za sebe.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:41:32   
jess021
Lenka ne gleda TV, sako uvece pred spavanje decija pesmice. I ja TV pogledam tek uvece. Ne mislim da nesto propusta.
Mislim da TV ima veliki uticaj na razvoj deteta.

< Poruku je uredio jess021 -- 14.12.2016 14:42:55 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:44:04   
branki*
Nema tu sta da verujete ili ne verujete,tako je i to je cinjenica,ali ne bas kao u naslovu,ali je cinjenica da kod dece koja slabije progovaraju iili imaju neka razvojna kasnjenja,tv se ne savetuje,tj moze,ali umereno,da roditelj bira sadrzaj i komentarise detetu sta je to,sta radi,da pokusava da ukljuci dete u to i tako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 14:57:08   
Animsaj9
Slazem se branki skoz sa tobom , moj D kad god vidi psa na crtanom vice av - av, i konja ko kooo, a sve zato sto mu stalno pricamo dok gleda

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 15:01:11   
IvanaSK RR
Moj je gledao crtace i nismo imali probleme u razvoju govora.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 15:33:49   
Maraj
Moj L voli Masu i Medu. Mm mu ne skinuo mekoliko epizoda na usb , pa mu pustamo. Ima i decije pesmice koje gleda
Al kad vidi spicu za Masu i Medu , hoce iz koze da iskoci. Tapse rukicama , vriska , ide tamo - vamo. Mogao bi preko sat vremena da gleda.
E sad , mm zove L imenom , i ovaj se naravno ne odaziva kada gleda tv. Onda mm panici "sto se ne odaziva" . Ide mi na zivce. Ne mogu da mu objasnim da je isti on(i mm kad gleda tv ne vidi i ne cuje nista van tv-a)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 19:04:29   
Mala Elena
E pa za ta razvojna kasnjenja verovatno ima uticaja..moje dete je prava brbljivica. A za mladju cemo videti..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2016 21:43:47   
emicaa
Dora je uvijek gledala tv a prica brate kao da je progutala gramofonsku plocu user posted image
Njoj brzo dosadi,malo odgleda i ode dalje.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here