|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
23.1.2010 22:46:35   
lence
cipi, da nisi prehladila besiku? Bas je bol u donjem delu stomaka i nije po strani kao npr jajnici?

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu mamaca)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
23.1.2010 22:49:23   
cipiripi
nisu jajnici, idem u wc cesce ali nista me ne bece niti smeta..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
23.1.2010 22:50:16   
mamaca
Cipi,da nije bila lazna user posted image ?

_____________________________

"...Ni u cemu sto nam se desava nismo sami,ni prvi.............,ni PoSlEdNJi!!!!!!"

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
23.1.2010 22:53:12   
cipiripi
nece draga grom u ljubicicu user posted image user posted image user posted image
toliko sam imala ugrusaka sad, da nema sanse da je bila lazna.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu mamaca)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
23.1.2010 23:20:56   
lence
IZVORNA PORUKA: cipiripi

nisu jajnici, idem u wc cesce ali nista me ne bece niti smeta..


Ne znam sta da ti savetujem osim ono sto sam vec preporucila i za zivce: luk i pivce. user posted image
user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
23.1.2010 23:23:28   
cipiripi
user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
25.1.2010 10:02:21   
bluka
bravo i za ovu temu!
mnogo je lakše upustiti se u pretrage i proceduru kad znaš otprilike šta te/vas čeka na tom 'putu'.

mene zanima sljedeće:
ako se nakon početnih pretraga (ginekol. pregled, hormonski status, folikulometrija, brisevi, hsg, spermogram i spermokultura) i dalje ne utvrdi razlog steriliteta, šta doktori predlažu kao sljedeći korak, neke dalje analize i koje ili odmah upućuju na vto?
imam još jedno pitanje ali o tome na temi vto.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
25.1.2010 10:09:46   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: bluka

bravo i za ovu temu!
mnogo je lakše upustiti se u pretrage i proceduru kad znaš otprilike šta te/vas čeka na tom 'putu'.

mene zanima sljedeće:
ako se nakon početnih pretraga (ginekol. pregled, hormonski status, folikulometrija, brisevi, hsg, spermogram i spermokultura) i dalje ne utvrdi razlog steriliteta, šta doktori predlažu kao sljedeći korak, neke dalje analize i koje ili odmah upućuju na vto?
imam još jedno pitanje ali o tome na temi vto.

nas su odmah posle svih tih analiza poslali na vto,ali su se tada mm rezultati pogorsali pa je radio dodatne analize-imas sve napisano u spermogram i spermokultura

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
25.1.2010 12:05:52   
lence
IZVORNA PORUKA: bluka
mene zanima sljedeće:
ako se nakon početnih pretraga (ginekol. pregled, hormonski status, folikulometrija, brisevi, hsg, spermogram i spermokultura) i dalje ne utvrdi razlog steriliteta, šta doktori predlažu kao sljedeći korak, neke dalje analize i koje ili odmah upućuju na vto?


Pretpostavljam da odmah mozes da ides na VTO, a ako ni to ne bude uspesno, a ne znaju razlog onda se savetuje uraditi imunoloske testove (imas i o tom dosta ovde, pisale su i cipiripi i enigma). user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
3.10.2010 12:15:01   
oljaa
Kad procitam sve ove lijepo mi nije dobro....Toliko ima analiza,a ja ni 1% nisam uradila od svega toga.Joooooooooj.....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
24.5.2011 14:09:42   
smeskicTB
nadam se da je ovde u redu da pitam-gde ste radili hormonsku analizu?
da li ona podrazumeva da radite pored polnih i hormone stitne zljezde..ili sve ovo sto je navedeno na temi..da li dr daje uput za ono sto je potrebno uraditi..?

(odgovor članu oljaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
24.5.2011 14:16:08   
bea83
mislim da moze ovde, al imas i temicu Pretrage i hormonska terapija gde je sve samo o hormonima
Nego da ti odgovorim- ja sam radila analize na VMA, sa uputom od ginekologa, radila sam 4 dc estradiol,LH,FSH, T3,T4, TSH  i 21 dan progesteron, znaci i polni hormoni i hormoni stitne zlezde

< Poruku je uredio bea83 -- 24.5.2011 14:17:18 >

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
24.5.2011 14:22:35   
smeskicTB
beice hvalaaa! sve to je radila i moja kuma, samo drugog i treceg  dana u visegradskoj.
i cekala deo po deo za rezultate..a ti si vidis vec imala odmah sutradan gotovo sve!
vrlo korisno za znati!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
30.10.2011 12:17:38   
izneverena
Pozdrav svima.Na zalost moju i mene cekaju svi ti ogromni testovi ali moja sama odluka da krene m da radim to je malo klimava.Ja sam mnogo ne upucena u te stvari i na zalost nemam kome da se obratim za pomoc.Na svu srecu vi postojite i odmah sam se odusevila vasim objasnjavanjem celog postupka.Pokusavam vec dve godine da dobijem bebu ali bezuspesno.Uradila sam osnovni ginekoloski pregled sto podrazumeva papa test i ultrazvuk,medjutim na ultrazvuku mi je otkrivena cista manjeg promera ali isto tako da imam mikrocisticne jajnike.Nemam neko poverenje u dr kao i u mog ginekologa jer sve u svemu nista mi nije objasnio kako i sta i zbog toga sam ocajna.Cekam momenat svoje odluke kad cu krenuti dalje ali postoji ogroman strah kod mene jer na zalost prosla sam mnogo lose u zivotu pre braka a mislim na zdravstveno lose.Zbog toga i imam ne poverenje u lekare mada nisu svi isti.Polako ali sigurno upadam u depresiju zbog svega ovoga pa vas molim da mi objasnite citav proces laicki receno za sve te testove sto i mene cekaju.Unapred zahvalna!!!

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
30.10.2011 12:39:09   
Anoniman
Da li kod dr ides privatno ili u dz? JA sam se jako mucila dok nisam nasla pravog dr privatno (iako sam i pre toga isla uvek privatno). Ja sam VTO trudnica, a detaljnije ce ti objasniti devojke koje su jos u proceduri.

U principu se krece od osnovnih testova, muskarac obavezno spermogram i spermokulturu.

Ti radis briseve, pored papa, vag i cer, moras uraditi i bakterioloske na mikoplazmu, ureaplazmu i hlamidiju. Ove tri bakterije izazivaju nepolodnost, moguce i trajnu, a u svakom slucaju sprecavaju trudnocu. Ako si tu ok, ides dalje. Ja sam uvek za varijantu da se na te tri bakterije testira i partner i to se radi brisom iz mokracnog kanala. To je za njih horor, ali vec sam pisala na dve teme ima hexalab i mislim dijalab gde se to moze uraditi i iz mokrace i skoro je duplo skuplje nego bris.

Sledece su ti analize iz ktvi, radis hormone, mislim da se ide 2 ili treci dan ciklusa, neki se radi ja mislim i 21. Iz krvi se rade i antispermazoidna tela ali mislim da je za to najbolje da se ide na Torlak. Ako je sve ovo ok ides dalje.

Posle toga se radi HSG, da se utvrdi prohodnost jajovoda. Ako su zapuseni, nekad ova metoda pomogne da se jajovodi otpuse i zato se daje rok od par meseci za zatrudnjivanje posle HSG-a. Ako su zapuseni obicno se predlaze laparoskopska operacija jajovoda, gde ih otpusavaju i onda se ima oko godinu dana da se zatrudni, jer se smatra da se nakon tog opet zapusavaju.

Ako ni to ne uspe, sledeca je VTO. Pre VTO se rade 3 inseminacije ali pod uslovom da su jajovodi prohodni. Kod neprohodnih jajovoda to nema smisla.

Tako je bilo u mom slucaju. O svemu ovome imas posebne teme gde se mozes raspitati o detaljima samih procedura. Nemoj preskakati nista od ovoga jer se cesto desi da neko ima bakteriju koja se, u odnosu na moguce druge probleme, lako resava, a ljudi cesto i ne znaju da je imaju jer nemaju nikakvih simptoma.

Naoruzaj se strpljenjem, a trebace ti i novca. Puno razumevanja i sa tvoje i partnerove strane, a moguce da ces potrositi i dosta vremena dok ne dodje do trudnoce. Meni je trebalo preko 5 godina, ali zato sto su me zavlacili kojekakvim glupostima. Kad sam krenula od pocetka, ovako kao sam ti napisala (ja sam prosla kroz sve ukljucujuci 3 inseminacije i dve vto), sve je islo relativno brzo, jedno 2-2.5 godine. Najvaznije je da ne odustajes, da ne budes ocajna, depresivna i negativna, jer to su ti najveci neprijatelji. Svaki put kad nesto zavrsis na korak si blize i na to gledaj samo tako i brzo ces uspeti.

Srecno!

(odgovor članu izneverena)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
28.9.2012 23:36:34   
seeka
Pozdrav svima imam jedan problem...doktorica moja i hematolog sad traze moju krvnu sliku koja nije savrsena ali je prilicno dobra...posto sam imala 3 spontana pobacaja i nisu nasli neki pravi razlog,nego sam ja neki dan zaglavila bolnice nista u vezi trudnoce,nego eto zbog niskog hemoglobina i visokog zeljeza,LDH .MCV..(NEZNAM STA OVO SVE ZNACI) user posted image sad sam to malo popravila....ali ta doktorica(hematolog) mi je rekla da je ta moja losa krv bila uzrok spontanim pobacajima....nazalost,zaglavila bolnice zbog sasvim druge stvari i slucajada bi saznala e to tu informaciju...poslije toliko odanja i borbe..ajd dobro.Glavno pitanje posto mi je doktorica rekla da izvadim tj ovako pise *uraditi veliki koagulacioni status*(Fll,F V,F Vll,FVlll,FlX,FX,protein C,REZINSTENCIJA na aktivirani protein C,Antitrombin i Lupus antikoagulans)Ja nemam pojma sta ovo sve znaci user posted image user posted image tek sad neznam nistauser posted image user posted image .Trazim na RINGERAJI ali nemogu naci ovu temu i dal uopste postoji,ako je neko ovo sve prosao molim neka mi se javi da me uputi sta je to sve ustvari...Hvala vam unapred..puno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
29.9.2012 10:38:51   
*Maki*
Analize koje smatram da se pod obavezno trebaju uraditi naročito pre VTO, meni su radjene prvo delimicno neke,na primer trombofilije nisu da bi se posle neuspešne VTO otkrilo da je glavni problem kod mene bas u vezi sa trombofilijama i da moram posle ambriotransfera da primam terapiju kako bi vto uopšte uspeo! Uradite sve analize,to su par uputa koje vam daje ginekolog,ja sam sve ovo obavila za pola sata u kliničkom centru NIš,bocnuli su me na jednom mestu i onda sam samo epruvete odnela na druga dva mesta,nista strasno a puno toga govori.Da sam znala za sve ovo uradila bih to jos prvog dana.

Hormoni

štitna: TSH, T3, T4 , Polni: FSH , LH , Progesteron , Estradiol , Testosteron, Prolaktin, AMH (od 3-5 dana ciklusa,AMH i prolaktin se mogu raditi bilo kojeg dana ciklusa kao i hormoni štitne zlezde)

Trombofilije: (na uput u zavodu za transfuziju)

Faktor I , D-dimer , lupus antikoagulans , LACs ; LACc , AT III, protein c, protein s,
(genetske analize koje se rade samo u privatnim laboratorijama,mene su sve 4 kostale oko 170 e *PCR za FII 20210, FV Leiden, MTHFR C677T, PAI-1)

Imunologija-antitela: (na uput imunologija)

ANA (antinuklearna antitela), Anti-Kardiolipin (antikardiolipinska antitela), Anti-Fosfolipid (antifosfolipidna antitela), Anti-Tireoglobulin (antitireoglobulinska antitela), Anti-Tireopreroksidaza , Anti B2-Glikoprotein I, Imuni kompleksi

Virusologija: (higijenski zavod)

HepatitisB i C, HIV, TPHA test, Toxoplasma gondii, HSV, Coxsackievirus, Mumps, Rubella, Listeria, Hlamidija,Mikoplazma,Ureaplazma, Cervikalni i vaginalni bris, papa test

Seeka,draga moja,zao mi je što si prošla kroz sve to,to što ti je hematolog dao da uradiš su trombofilije,ja sam ih radila na uput sve u zavodu za transfuziju Niš,tu su otkrili glavni problem kod mene,povisen mi je lupus antikoagulans i jos neke vrednosti,ukratko to su neke masnoce u krvi i usled toga moje telo bebu-embrion prepoznaje kao strano telo i odbacuje ga,zato moram da imam terapiju dodatnu koja nije strasna nista a koja upravo pomaze da iznesem trudnocu. Spomenuli su mi pronison,heparin i aspirin 100.Vec sada pijem aspirin 100 kao terapiju a ovi drugi lekovi se ukljucuju kada pocnem sa vto opet. Nemoj da brines nista bitno je da se pronadje uzrok i da se otkloni nekom terapijom,ako te bilo sta jos interesuje a da mogu da pomognem,slobodno mi se javi na p.p. Kiss


< Poruku je uredio *Maki* -- 29.9.2012 10:40:44 >

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
30.9.2012 1:44:05   
janabons
Svaka cast,hvala ti sto si podelila svoje iskustvo sa nama i mnogima od nas dala smerniceuser posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
30.9.2012 5:30:29   
seeka
Hvala Maki,sad jedostavno i opet moram cekati,samo mi je zao sto mi nije rekao da izvadim taj nalaz da postoji mogucost da su mi se desavali spotani pobacaji bas zbog tog.....pijem folnu kiselinu to su mi dali pod obavezno....ovi faktori su mene zbunili,ma sve ovo...Maki hvala....

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
30.9.2012 9:08:43   
*Maki*
Znam da je svaki odlazak kod lekara stresan,svaki novi uput,nove analize,cekanje...ali verujte mi sve bih dala da sam za ove analize znala jos pre 4 godine (mislim na te trombofilije i antitela) :( Znači ginekolog vam daje upute,ja sam imala 3,za imunologiju,transuziju i higijensko-otisla sam u Niš klinički centar,pošto živim blizu Niša,ništa se od ovog nije zakazivalo,samo idite pre 8h da sve zavrsite u jednom danu.U zavodu za transfuziju sam zamolila da me bocnu i izvade krv za sev analize,ta ljubazna zena mi je plus izvadila jos jednu epruvetu da nosim u privatnu laboratoriju(pitajte u privatnim laboratorijama ako treba ujedno i tamo da nosite kakva epruveta treba za njih jer ima vise vrsta tih epruveta),i za 15 minuta sam svuda odnela uzorke i za cas zavrsila.Pre sam zavrsila sve to u Nišu,nego što završim kad odem na obican pregled kod ginekologa,svaka im čast uigran su tim i sve se radi brzo :)

Te trombofilije se moraju proveriti narocito ako je zena imala spontane pobacaje,i ove 4 analize sto sam napisala da se rade u privatnoj laboratoriji samo.Jeste skupo ali se odrade jednom i znas na cemu si,znas da li imas neke urodjene probleme...

Ako vam BILO ŠTA treba,samo me kontaktirajte na p.p. ukoliko znam rado cu pomoci svakom.

Ljubim vas i sretno drage moje!

< Poruku je uredio *Maki* -- 30.9.2012 9:09:26 >

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.10.2012 21:37:07   
seeka
pOZDRAV SVIMA....Danas sam dobila nalaze koagulacije pa ako itko ima da zna o ovome nek mi pomogne....da mi napise STA JE OVO I ZASTO JE OVAJ NALAZ???nisam bas neki lajik a nisam da sve znam...ali ovo stvarno neznam rastumaciti..Ovako pise na nalazu:
Opste labartorijske pretrage
PV% 79 Ref.vrijednosti (97-128) i kod ove stavke ima minus,vidim da nesto nije u redu...
PV-INR 1.10ref.vrijednosti su(0.80-1.15)
PV-INR TERAPEUTSKI Normalne vrijednosti:2-4
VRJ:KRVARENJA 90 sek (64.0-246.0)
VRJ.KOAG 370 (300-1060)
OSTALE KOAGULACIJSKE PRETRAGE:
Faktor ll 95 % ref vrijednosti(70-120)
Faktor V 131% ref vrijednosti(70-120) i ovdje stoji plus znaci da je poviseno a sta je to???
Faktor VII 86% ref.vrijednosti (70-120)
Faktor VIII 129.48% ref.vrijednosti(70.00-120.00)i ovdje stoji na nalazu plus i ovo je poviseno???!!!
Faktor IX 114 %ref.vrijednosti(70-120)
Faktor X 67 ref.vrijednosti(70-120)
Antitrombi 105% ref.vrijenosti(75-125)
Protein S 74 % ref.vrijednosti(60-130)
Protein C 97%ref.vrijednosti(60-130)
LA SKRININ 32sek (30-41)
LA ntitjela negativna.Rezincetencija na aktivirani Protein C=2,7.sto znaci da nije prisutna LEIDEN MUTACIJA na genu za FAKTOR V...Evo drage moje ja bi stvarno trebala pomoc oko ovog "španskog sela"hvala vam punooo...

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
10.10.2012 13:45:03   
zmajče
Maki CARICA SI hvala za sve što si napisala ja sam u vrtlogu 3god.sve sam uradila osim imunologije i trombofilije i niko mi to nije pomenuo od doktora da treba.Da li neko zna gde se ovo sve može uraditi u beogradu i kakva je procedura za uput?

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
10.10.2012 14:34:02   
nata11
I ja pola ovoga tek sad citam, stvarno to niko ne spominje od dr.

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
10.10.2012 17:06:02   
nina26
Devojke, nece vam ni jedan dr dati ove analize da radite, osim u slucaju ako ne daj Boze imas bar 3 spontana iza sebe i 2,3 neuspesne vtouser posted image

po njima nema potrebe uopste ni za cim, nego te samo savetuju, opusti se, desice se, jos si mlada itd..svi oni izgovori koji nam svima idu na zivceuser posted image

zato preuzimamo nekad stvar u svoje ruke, jer nam je dojadilo vise da cekamo, i u 90% slucajeva se ovim analizama otkrije uzrok neplodnosti...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
10.10.2012 17:59:02   
Nataša1
Seeko, ove prve stavke su ti protrombinsko vreme, a vidim da imaš blago poremećene i neke faktore koagulacije. Treba ti dobar hematolog da ti kaže na čemu si. Mislim da su za ovu oblast najstručniji Elezović i Miljić, obojica rade i privatno i državno, lako ćeš ih naći (ne znam da li si iz Beograda).

A generalno, van toga, ja bih ti preporučila da kad završiš s pretragama počneš da piješ mali aspirin od 100 mg. Naravno, ako imaš problema sa želucem i bilo kakvim krvarenjem, zaboravi na to.

Aspirin povećava prokrvljenost i pomaže da se dogodi implantacija ploda i prva fina cirkulacija između bebe i zida materice.

IZVORNA PORUKA: seeka

pOZDRAV SVIMA....Danas sam dobila nalaze koagulacije pa ako itko ima da zna o ovome nek mi pomogne....da mi napise STA JE OVO I ZASTO JE OVAJ NALAZ???nisam bas neki lajik a nisam da sve znam...ali ovo stvarno neznam rastumaciti..Ovako pise na nalazu:
Opste labartorijske pretrage
PV% 79 Ref.vrijednosti (97-128) i kod ove stavke ima minus,vidim da nesto nije u redu...
PV-INR 1.10ref.vrijednosti su(0.80-1.15)
PV-INR TERAPEUTSKI Normalne vrijednosti:2-4
VRJ:KRVARENJA 90 sek (64.0-246.0)
VRJ.KOAG 370 (300-1060)
OSTALE KOAGULACIJSKE PRETRAGE:
Faktor ll 95 % ref vrijednosti(70-120)
Faktor V 131% ref vrijednosti(70-120) i ovdje stoji plus znaci da je poviseno a sta je to???
Faktor VII 86% ref.vrijednosti (70-120)
Faktor VIII 129.48% ref.vrijednosti(70.00-120.00)i ovdje stoji na nalazu plus i ovo je poviseno???!!!
Faktor IX 114 %ref.vrijednosti(70-120)
Faktor X 67 ref.vrijednosti(70-120)
Antitrombi 105% ref.vrijenosti(75-125)
Protein S 74 % ref.vrijednosti(60-130)
Protein C 97%ref.vrijednosti(60-130)
LA SKRININ 32sek (30-41)
LA ntitjela negativna.Rezincetencija na aktivirani Protein C=2,7.sto znaci da nije prisutna LEIDEN MUTACIJA na genu za FAKTOR V...Evo drage moje ja bi stvarno trebala pomoc oko ovog "španskog sela"hvala vam punooo...


(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here