|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba kod fizijatra
14.4.2012 14:44:26   
Doogie
Mi zvali Sokobanjsku, treba da se zakaze. Rekli su nam da se javimo tek 25.aprila da zakazemo za maj jer su svi termini u aprilu popunjeni. Pa smo otisli privatno, kod dr koja radi u Tirsovoj. Pokazala nam je vezbice, treba tri puta dnevno da radimo i kontrola za mesec i po.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Beba kod fizijatra
18.5.2012 15:47:24   
peca
I ja bi volela da odem do te sokobanjske, svi je nahvalise user posted image znaci 25og da zakazem za jun. jedino ne znam da li da se pokupim i da odem tamo, ili da zalud vrtim telefon, postoji mogucnost i da se ne jave user posted image

Mi smo bili u IMD 14og. i ono tamo su teski kreteni, naravno opet sam ja ispala kriva, izgleda da svi dr. svih bransi imaju pik na mene, (ali to je uzajamna ljubav) kao ja sam je pogresno nosila pa sam ulenjila bebu... o boze user posted image sve i da je tacno, jel to treba tako da se kaze ??? Nikad necu zaboraviti recenicu pedijatra na prvoj kontroli... "sta ste joj uradili, imala je jako lepu ocenu na rodjenju" pa sad i ova, imali smo zakazano u 15 do 9 a zavrsila sam u 11, pritom je luda kuca nacisto, a neki matorci iz obezbedjenja kao da su u najmanju ruku ministri policije... Pljustala ona kisurina, nemas gde da se parkiras, ovaj na rampi nece da pusti mma da samo udje kolima da nas istovari, pa neka on trazi parking... U holu milion dece, sve zajedno, zdravi, bolesni... Ja ubacila jovanu u nosiljku, nismo nosili kolica taj dan jer je padala kisa sve u 16. i spustim nosiljku pored mojih nogu, da bi dosao baja penzos iz obezbedjenja da mi kaze, ne smete da drzite dete na podu, to je politika kuce, to je bilo oko deset kad sam vec poludela od cekanja, prozivanja, ulazenja preko reda... kaze, morate da je drzite u rukama, pukla sam, i rekla sam mu necu, i sta sad ? A dr. je tek posebna pricka, zena u teskom obliku klimaksa i kompleksa u nekom minicu i stikletinama sa tonom sminke na licu kojoj nesto ponovis 6 puta, a ona pita opet, prica samnom, usput sa koleginicom, med.bratom, zenom sto je upala, i nekim likom telefonom vezano za neku veceru !!!! user posted image Iskulirala sam je, ali me ta nece opet videti....

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2012 7:42:35   
cockic
evo i nas,mi bili juce kod fizijatra imamo hipertonus od nadkolenice ka gornjim ekstremitetima i desni
tortikolis koji je dosta izrazeniji nego kod petra.i ona ima stopala ali joj se vec vratise u noremalu jer
spava na stomaku.

peka nije imao hipertonus samo jace ledjne misice,blazi tortikolis i stopala.

tako da smo dobili vezbice da radimo neke druge zbog tog tonusa misica,sutra opet idemo na
vezbice pokazace nam jos neke tako mi je rekao fizioterapeut.



(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2012 9:00:09   
cockic
e da i stisnute pesnice su znak tog pojacanog tonusa,jer ih ona jos drzi povremeno
stisnute.mada hvata ona zvecke super lepo otvara saku.
to joj radim vec duze,ali sve vezbice bi trebalo raditi i kotinuitetu,ja sam samo radila za vratic
ali posto ima i hiper onda joj on jos vise otezava taj tortikolis.
tako ja svati dr,jer kad je stavim u taj polozaj koji mi je on pokazao koji izgleda kao da je nosim gleda napred a sedi na mojoj ruci.tad vise ispravlja vratic,kako je sve povezano kod dece.

ima jos par vezbica koje radimo,a i na nove cemo sutra.ja koliko sam razumela jos sa malim
kad sam radila mislila sam da mi dolaze kuci bio je samo jednom.
jer mi je objasnio da je vise na meni nego njima jer ja to preko celog dana treba da ponavljam
vise puta.i upravu je covek.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2012 10:44:46   
Ana RR
Cockic, i nama je tonus otežavao tortikolis, mi od drugog meseca idemo na vežbe i sad je sve mnoooooooogoooo bolje user posted image samo radite vežbice i sve će biti ok user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Beba kod fizijatra
25.5.2012 8:52:22   
peca
Prsti su mi odpali, zvala sam sokobanjsku od 07:00 i sad ih dobi, posto mi je jedna drugarica preporucila dr.Vukicevic tamo, ja rekoh ajde da zakazem kod te, valjda nije neki baxuz kao sve vezano za bebu koje sam do sad srela user posted image I zakazali mi za 28 jun tek ! Imacemo tad 4 meseca, ne znam jel to kasno za ispravljanje bilo cega, a i do tad ce samo od sebe sve da nam se ispravi... pfff... ocekivala sam bar neki pocetak juna, sredinu, al ubodoh kraj...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Beba kod fizijatra
25.5.2012 12:22:58   
Makica99
Jao ne stizem da procitam sve a i mene zanima ova tema bas. I nasem malom su dijagnostikovali hipertonus. Nasa dr nam je dala uput i mi se zaputimo odmah u sokobanjsku. I dobro smo uradili jer su nam tamo rekli da mora da se zakaze ali da ne vracaju tako male bebe (tada je imao 50 dana) pa su nas primili. Tako da vam je moja preporuka direktno tamo ako su bebice male, primice vas.
Terapeutkinja nam je samo pokazala vezbice (u stvari nisu ni vezbice vec polozaji u koje treba da ga postavljamo i drzimo tako jer je, kaze ona, isuvise mali za prave vezbe). Idemo sad u ponedeljak da nam da neke konkretne vezbe (danas ima 80 dana, pa kao sad moze da radi). E sad, ona je meni rekla da beba ne treba da place kad se rade vezbe, kao oni moraju sa bebama i na silu kad se ode kod njih jer moraju da odrade, ali kod kuce mora beba da se smiri. Danilo skoro nikad nije hteo mirno da istrpi, muke sam videla i uopste nisam radila onoliko koliko su nam rekli. Nama niko nista ne objasnjava, recite mi da li je to opasno i koliko tesko se ispravlja? Meni se cini da je on malo bolji, ali prosto ne znam. Rekli su nam da nije uopste strasno i terapeutkinja kaze da se iz aviona vidi da je zdrav, ali ja opet brinem. Da li to moze da nestane i samo od sebe ili su vezbe neophodne i sta uopste dijagnoza hipertonusa znaci za bebu?

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Beba kod fizijatra
25.5.2012 22:20:09   
cockic
ana super user posted image

ma znam ja da ce biti super nego sam ja njoj sama radila te za vratic jer mi to rekose u porodilistu
a ono ona ima i taj tonus koji malo kvari taj tortikolis jer mi je delovalo kao da uzalud radim
zato sam morala da proverim i dobro sam odradila sto smo otisli.

ja sam imala srecu da nemoram nista da zakazujem jer idem kako se kod nas kaze preko veze
i jako sam zadovoljna kako rade jer je taj terapeut i sa petrom radio vezbice.


e danas dobismo nove vezbice super su i ona jako voli da saradjuje sto je super .

i lose se ja izrazi sto rekoh kao da sedi,to je vezbica za taj tonus nogu stavim je
da gleda napred i ruka koja mi dodje ispod savijem joj ispod kolena ka meni i guza
upadne i znaci nije sedenje jer naravno da nesme jos je mala.
to joj radim da nebi stiskala nogice tj da joj nedam da pravi taj hipertonus misica.
valjda sam dobro sad objasnila.

e sto je naj zanimljivije receno mi je da nemora vise da joj vratic istezem nego ove
vezbe koje mi je rekao samo njih za sad.do utorka dace nam sigurno jos neke.
i naravno kad je umorna i place da joj neradim samo kad je i ona raspolozenija.

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Beba kod fizijatra
25.5.2012 23:44:49   
peca
blago tebi cockic, ja imam vezu samo za novo groblje user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Beba kod fizijatra
26.5.2012 11:34:59   
cockic
peco verujem ti da je kod nas dobiti nesto i zakazati kosmar.evo ja sad u ponedeljak
moram banjicu da zovem za kukice rekose za mesec i po dana a bice na kraju dva
jer samo ponedeljkom moze da se zakaze.
mada bude zakazno za dan dva stvarno nemaju redove cekanja velike
prosli put mm ode licno jer telom nemoze i zakazali za sutradan.sto sam se
jako iznenadila.

malog sam vodila u tirsovu kod fizijatra oni bebama do treceg ne zakazuju kolikom se secam.
proveri pa je vodi onda sto pre tamo ako mozes.mada uput za njih treba isto.
ili prepravi taj koji imas za sokobanjsku.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2012 14:55:00   
JAmy
Pozz svima...
Vidim da ova tema nije odavno posjecivana,ali se nadam da ce neka od vas da mi pomogne.
Moja beba uzarasta 3 mjeseca ponekad,uglavnom nakon obroka i kada se budi zna izviti glavu u lijevo,a u tom prvcu izvrce i cijeli trup,i tako lucno savijena ostane svega nekoliko sekundi i vrati se.Uz to stenje i place,a zatim pocnu i gasovi pa mi to lici n a reakciju na bol u stomaku ali citajuci vase postove vidim da razlog moze da bude sve i svastauser posted image
Na rodjenju je bila jako zivahna,nije reanimirana i koliko ja znam nije bila izlozena hipoksiji ni tad ni prije rodjenja.Imala je blazi tortikolis ali to se samo korigovalo bez vjezbica i fizijatra.Ovo izvijanje nisam primijetila dok je bila novorodjence,a ni sad nije nesto upadljivo.Neuroloski nalaz pedijatra je do sad bio uredan i nije primijecen neki problem.
Interesuje me,kada postoji neki ozbiljan problem kako izgleda to izvijanje,i cime bude isprovocirano?Ne umijem da razlucim normalno od nenormalnoguser posted image
Da li se nekom desavalo isto a da nije ustanovljena neka patologija jer ja sam sve do sad bila ubijedjena da se moja beba potpuno normalno ponasa..user posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2012 18:48:38   
Ana RR
Jamy, nisam sigurna da li su to simptomi ger-a ali postoji tema pa je prelistaj. Pošto kažeš da se to dešava nakon obroka, možda je povezano sa tim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2012 20:48:00   
Sanchy
Moja beba se izvija tako ujutru kad se probudi po meni to je protezanje jer zbog sirokog povoja ni ne moze drugacije da se protegne lakse joj je levo ili desno,nisam ni pomislila da je to nesto nenormalno?!

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2012 21:52:52   
JAmy
Jao,bolje da nisam ni cackala nista po internetu,sad jos vise obracam paznju na to pa mi to sve vise i upada u ociuser posted image
Cijeli dan to nije ni jednom uradila ali veceras kada sam je uspavljivala bas se savila lucno i potpuno zabacila glavu,i to ponovo u istom pravcuuser posted image
To nije bilo nakon obroka,a rekla bih da je nista nije ni boljelo jer je normalno lezala na krevet,i hop-u luk .Strasnouser posted image
Jasno mi je sta bi sve moglo da bude,nego trazim utjehu da se to desava i bez ikakvog razloga.
Imam utisak da nesto trazi iznad sebe,jer i ruke idu za tijelom,mlatara sa njima kao da pokusava nesto da uhvati...
Ne znam.........
Znam samo da stalno se pojavi novi razlog da ne uzivam potpuno u materinstvu za koje sam se toliko borila..

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2012 22:02:11   
cockic
jamy zakazi kod fizijatra nista te nekosta da proveris barem ja tako mislim ja od fizijatra ne bezim vodila sam i petra i lenu mislim da vezbe ne mogu  da stete mogu samo da im koristeuser posted image

bolje neko strucan da ti kaze nego google.

ja opet mislim da nije nista ali bolje proveriti nego da nagadjamo mi sa foruma user posted image

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2012 22:55:32   
JAmy
Otici cu svakako kod pedijatra pa sta mi on kaze,ali ovo me jjako iznenadilo,ili nisam obracala paznju ili joj se do skoro nije desavalo.Nekako mi nelogicno da iz cista mira se tako izvije,prvo sam mislila da je to reakcija na bol,ali veceras vidim da je pospanost provokativni faktor.Jasno je da nije bez razloga,ali vidjecemo sta je...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2012 23:37:46   
cockic
pedijatri nista ne vide user posted image ja sam lenu vodila jer su mi rekli u porodilistu da ima desni tortikolis da radim vezbe za istezanje tog misica a posto je i sin imao onda sam znala kako pa sam mislila da cu moci sama medjutim vratic joj nije prosao do 3 meseca i odvedo je kod fiz dobi vezbe jer je imala i hipertonus ali je on prosao i mnogo je bolje ona i dalje na neki pokret glave se vidi taj desni ali on se vraca pa se vezbe bas moraju raditi.ni ja nisam znala da moze da joj se vrati a bilo joj je ok i oko 5-6 meseca se opet malo pojavio taj tortikolis.odvedo je krejem avgusta i kaze ok ima ga da je teram da okrece glavu sa obe strane ka ramenu to jest brada da joj bude na ramenu.i da cekam sa se vrati terapeut sa odmora pa kod njega.mirnija sam je kazu da se sve to leci do prvog rodjendana.

a ona je vec sa 6meseci i 12 dana ustala u krevecu a sa 6 meseci nekoliko dana sama sela tako da fizijatri samo mogu da stimulisu taj motorni razvoj bebe.ja sam zadovoljna user posted image ostao nam blag tortikolis pa sak cekam da dodje terapeut pa kod njega na nove vezbe user posted image mada ja imam prijtelja fizijatra pa necekam nego samo ga pozovem i odem u roku od par dana.

jer ako ces tek dr da pitas ona kad ti da uput cekaces mesec dana da ti zakazu termin u bolnici ili tirsova,sokobanjska institut za majku i dete.sve zavisi sta ti doktorka da mada ako imas nekog ne gde reci joj za sta da ti da uput tj. koju ustanovu.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Beba kod fizijatra
24.9.2012 16:16:37   
zvrk.mrvica
moja malena ima pes equinovarus bil
ide na bolje nisu joj toliko uvucena stopala radimo vjezbice vec 25 dana , malena ima 28 dana
promjetila sam da su joj krive ispodkoljenice kada sam pitala pedijatra ona mi je rekla da je to normalno da su krove ispodkoljenice i da ce se to s vremenom ispraviti
jako sam zabrinuta ,ortoped rekao na kontrolu za 2 mjeseca tada ce beba imati 3 mjeseca
ima li ko kakva iskustva sa ovo dijagnozom?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Beba kod fizijatra
16.10.2012 0:18:59   
Sanchy
Nasa dijagnoza je hipotonia musculorum neonati cingenita ,deformatio musculi sternocleidiomastoidei congenita i metatarsus varus ..kad sve ovo procitam ispade da mi je dete svo krivo i mlitavo a uopste nije tako,stopala su mu u pocetku vukla na unutra i to smo ispravili ja vise ne vidim da je to i dalje tako,,glavu vise ne vuce ni u jednu stranu,drzi ravno.,sam drzi glavu i odize od podloge kad je na stomaku ,,kada ga drzim uspravno sam drzi glavu ...jedino sto nece to je kada lezi na ledjima pa ga povucem za ruke nece glavu da odize nikako user posted image a ako mu je pridrzim do sedeceg stava on je onda drzi samuser posted image ...pedijatrica mi je rekla da je samo malo lenj i da ce se to ispraviti ,,,od novembra dobismo tri nedelje vezbi na Instituta za majku i dete i vec me muka hvata kada vidim sta ste ovde pisale da deca placu kukaju itd a jos kao slag na tortu pre neki dan je bila gospodja dr.mr.sci.fizijatar na jutarnjem programu gde je objasnjavala da ako deca placu prilikom izvodjenja vezbi od strane fizijatra onda fizijatar ne radi detetu te vezbe pravilnouser posted image ,,i sta ja da radim ako bude plakao ?Ne znam,zaista a molila bih da mi neko kaye koliko kosta privatno da mi dolazi fizijatar i da mi preporuci nekog moze i na pp...hvala unapred bas sam zabrinuta a sto je najgore ja u novembru idem na operaciju neku pa necu moci ni da idem sa bebom citavu nedelju na vezbeuser posted image ..nista mi se to ne svidja..

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Beba kod fizijatra
16.10.2012 11:30:18   
Zemunka85
Sanchy, mi sada od pedijatra, isti problem.

Beba ima mesec i po.
Lepo dize glavicu kada je na stomaku, ali kada lezi na ledjima i DR je povuce za rucice - NIKAKVA kontrola nad glavom ne postoji. Ostaje.

Dobila sam uput za IMD i odmah zakazala kontrolu za 26. 10. (moj rodjendan :().
Posle koliko se dobija termin za vezbe?

Sta su ti jos rekli?
Meni nista spacijalno,, sem da je to od stresa tokom trudnoce, lekova i sl .. i da ce se ispraviti vezbama.
I da mi imamo hipertoniju.

Kako onda ovo sa glavom? :(

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Beba kod fizijatra
16.10.2012 12:33:18   
cockic
lena je imala hipertonuju ali glavicu nije drzala pozadi nego kao sto treba,mada ona je imala hipertoniju donjih ekstremiteta to je znaci od struka nadole izgleda tako sto noge ispravi i tako ih ukruti.ali veruj te mi nije to nista meni lena ustade sa 6 meseci i 12 dana je pocela da stoji i uveliko hoda uz namestaj user posted image

a njena dijagnoza za stopala jos iz porodilista je stopala na unutra spavala na stomaku i sad malo ka spolja ali sve se to ispravi.ona je imala i tortikolis desni i dalje malko krivi glavicu idemo svaki mesec kod fizijatra on kaze ok sad treba karajem meseca opet i tako.vezbe sam joj radila od tri i po meseca pa do pet i po posle je sve pocela sama.

sad je ostalo samo da je forsiram da sama okrece glavu levo desno rame i to je to user posted image

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Beba kod fizijatra
16.10.2012 12:36:33   
cockic
doduse ja pogresno rece imala je hiper toniju vise donjih ekstremiteta ali je i drzala pesnice zatvorene dugo tako da je imala kako je fiz napisao strucno od natkolenice ka gornjim ekstemitetima taj hipertonus.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Beba kod fizijatra
16.10.2012 12:36:55   
cockic
sve u svemu vise nema user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Beba kod fizijatra
16.10.2012 13:38:40   
Sanchy
Zemunka ceka se oko mesec dana na pocetak vezbi,svi termini su im krcati ,,neverovatno koliko beba ima problem ,ne znam zasto je to sad tako a u nase vreme cini mi se toga nije ni bilo niti su deca nesto vodjena kod fizijatrauser posted image ...evo na primer malecka od mog brata zive u CG od rodjenja je cvrsta sva i glavu je skoro pa odmah mogla da drzi sama ,,,dole joj niko nista za to nije rekao niti su isli kod fiyijatra a ovde bi odmah dobila etiketu hipertonije i isla na veybe beskonacno...beba ce sad godinu dana i nista joj apsolutno ne fali...moje licno misljenje da se svaka beba razvija individualno i da ce sve vremenom doci na svoje mesto manja odstupanja trba malo korigovati vezbicama ali nista nije za paniku neku eto...sve ce se to resiti...ja sa malim vezbam svaki dan sama pa se iskreno nadam da cu uspeti da mu do pocetka vezbi poboljsam drzanje glavice a i da ce i on sam prirodno ojacati pa da necemo morati bas tri nedelje svaki dan gore..

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Beba kod fizijatra
16.10.2012 13:44:17   
Zemunka85
Dada, slazem se. Za mnoge stvari je tako.
Drugarica je imala isti slucaj, pa je on pregleda do termina za vezbe, sama radila. Tako da kada su stigle fezbe, ona je skoro sama ispravila.

Mene ne brine hipertonija, nego glavica.

Kako je moguce da je okrece kada je na stomaku, od BUKVALNO prvog dana zivota, jos iz porodilista, a onda opet, da glavica skrooooz ostaje za telom iz onog stava, kada je digne za rucice, a ona na ledjima. Zar to nisu isti misici? I kako hipertonija, a ne moze glavu da podigne? Ajaaaaoooj ....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here