|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 14:00:39   
jovicaa
uf pa cekaj, obicno kasnije ispolje reakciju, mada videces, mozda i nece!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Idemo u vrtić!
25.10.2012 13:33:38   
bojanica7
moram da podelim s vama jucerasnje iskustvo. user posted image ja inace i kad ostavljam galu i kad je kupim, ona je okej. ne place vise. al uvek pitam vaspitacicu kakva je bila i isprica mi sta se desava. kako nekad kuka kad marija izadje iz sobe i tako... uglavnom, jcue preizuvam galu i pricam nesto s njom tek ce mama pored mene: jaaaao, sto vase dete place i vristi! ja kad god sam dosla po moju cerku, ona je stajala nasred sobe i vristala!
ja iznenadjena: pa, chudi me, posto prica da joj je lepo, ne buni se kad idemo u vrtic, vaspitacice mi ne kukaju.
a ona onako sva enkako namrstena i nadrndana: ja vam kazem da bas mnogo place.

bila sma pomalo iznendadjena otkud joj ideja da mi tako nesto kaze. jos meni drugarica kaze: pa izvini, galu si vec mesec i po kupila u deset i nikako nije mogla da je vidi da place kad je ona ne kupi pre dva. i to je u pravu. licno, mislim da je izmislila. a i da nije, i da eto zaista je videla da moje dete mnooogooo place, moze to i malo suptilnije se kaze. tipa, bas mi bude zao sto vdiim kako place ili sl. a uostalom, tom informacijom moze samo da me uznemiri, dakle, nista ne mogu d auradim povodom toga, mogu samo da budem smorena. a fala bogu pa se nisam smorila jer joj ne verujem user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Idemo u vrtić!
25.10.2012 15:04:43   
minna
Juuuu, nikad necu shvatiti zasto ljudi imaju potrebu nesto da komentarisu sa strane, a jos i da izmisljauser posted image

Meni vaspitacica pohvalila Vladu pre neki dan, kaze najbolji je u grupi, jedini se sam skine i obuce za nosu, i za spavanje, jedini sam pojede sve i obuva patofne. Pa sam bila ponosna mamauser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Idemo u vrtić!
25.10.2012 18:07:15   
bojanica7
diiivnooo user posted image pa bas je vlada napredan, s tim skidanjem i oblaccenjem user posted image

e sad pazi, necu da gresim dushu, mozda zena i ne izmislja, mozda ju je jednom-dvaput i zatekla, ali da mi tako kaze, i to iz neba pa u rebra i tim nekim tonom... uzas. bas sam ostala bez teksta. ali nisam patila, vec ono zacudjena se pitam sta je pesnik time zeleo da kaze.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Idemo u vrtić!
26.10.2012 22:09:58   
MarijaBg
Bojanice, ne obracaj paznju na glupe komentare...
Natalija danas (5 dan) bila odlicna, uopste nije plakala, sem pola minuta po dolasku, jela, pila, igrala se, smejala... Kad je mm dosao po nju, fino sedi za stolom i jede, nije plakala ni kad je uzeo... Vaspitacice tvrde da ce imati krizu jos u ponedeljak i da je to-to... Expresno privikavanje, ljubi je majka user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Idemo u vrtić!
28.10.2012 15:25:58   
bojanica7
marija, superiska!!!user posted image

evo kad pitamo galu ko ide sutra u vrtic, ona vice: gajaaaa i smeje seuser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Idemo u vrtić!
28.10.2012 15:34:20   
jovicaa
ja bi joj rekla pa da placeeeee i kod kuce ceo dan, mi volimo takouser posted image
gluposti... a i kako je mogla da je vidi kako place, ako ne odvodite decu u isto vreme..
a kako je prihvatila spavanje?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Idemo u vrtić!
28.10.2012 17:00:04   
bojanica7
jovice, i ja imam takva scenarija, ali samo u glavi nekad, nikad ne sprovodim takve recenice u delo, nekako nisam u tom fazonu, ali su mi simpaticne kad cujem da neko kazeuser posted image

prvog dana je zaspalauser posted image nije spavala dugo, ali mi je dovoljan uspeh sto je uopste zaspalauser posted image i svakog dana je spavala user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Idemo u vrtić!
29.10.2012 19:59:23   
lesica
Lenka je danas posle dve nedelje pauze opet krenula. I sve je proteklo bez problema,ako izuzmemo to da i dalje nece da obavlja nuzde ni na nosi ni na wc solji. Nego tek kad ja stignem idemo zajedno u toalet da bavi sta ima pa idemo kuci.
Samo mi nije jasno kako moze da trpi tolikouser posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Idemo u vrtić!
29.10.2012 20:05:21   
Olga75
Marija evo vec drugu godinu ne kaki u vrticu samo piski i to jednom
a moj brat nikad , nigde nije isao u wc i sad kad je mator ne ide nigde
Lenka je takvo dete cini mi se user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Idemo u vrtić!
29.10.2012 20:15:21   
lesica
Ima i toga,ona nece isto nigde da obavlja nuzdu sem kuci,i kod mojih roditelja,ali vidim da su joj vaspitacice bas zabrinute. Ma dokle god to njoj ne predstavlja problem,ni ja necu da brinem.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Idemo u vrtić!
29.10.2012 20:50:25   
Olga75
sad koliko je za utehu ali moj brat je znao da ode na ekskurziju nedelju dana i kad se vrati kuci tek onda obavi veliko
a takav je bio i kao mali , sve je odradio kod kuce i nije imao nekih problema
dok njoj ne pravi problem dotle je ok

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Idemo u vrtić!
29.10.2012 20:55:35   
lesica
Ma i njena dr i ja na to ne gledamo kao na neki problem (cak smo i proveravali urin),a dr mi je objasnila da je prosto takva a i izmedju ostalog da je to jedan od vidova bojkota,ali vaspitacice se bas nasekirase,cak mi je L rekla da ju je jedna i molila da piski user posted image i donosila joj igracke,i pustala muziku..ne bi li se gospodjica udostojila da nesto obavi..
Nego,odosmo mi sad u off user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:28:12   
Modessty
Mi išli celu nedelju i juče. Danas ostao sa tatom zbog temperature.

Počeo po nešto da jede u vrtiću. U petak prvi put jeo ručak - pire. Jučeo jeo pogačicu za doručak, ručak nije hteo, a pojeo koh. Kod kuće opet borba da se ruča.

Lesice i Danilo se stidi kad treba negde da kaki ili piški. Dešava se da smo kod nekog u gostima i da on odjednom traži da ide kući. Dok nismo ukapirali da mu se kaki i da zato hoće kući user posted image
Jedva smo ga nekako oslobodili

Danilo ovih dana vrlo često kad nešto ne ume ili ne uspe da uradi kaže:"Ne mogu mama me nije naučila". S obzirom da je ovih dana bio samo sa mm i samnom, sigurno je to poteklo od vaspitačica iz vrtića. Ja poludela!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:30:56   
Anoniman
Mene jako nervira što jedu paštete i viršle u vrtiću. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:34:22   
lesica
Jelovnik izgleda zavisi od predskolske ustanove. Kod nas od suhomesnatih preradjevina imaju pileca i cureca prsa,prasku sunku,pecenicu,suvi vrat i slaninu,i tu im na licu mesta prave riblje namaze. I jos uvek imaju svaki dan razlicito voce.
Mnogo je to tuzno sto se toliko razlikuju decji jelovnici user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:39:56   
Modessty
nisam sigurna da li je bila pašteta ili pecivo paštetica. Pre bi rekla da je bilo ovo drugo. Danilo neće ni da pomiriše paštetu (namaz)

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:41:11   
tijatija
Kod nas u vrticu za dorucak nema nista mesno ( pecenice, pastete, salame i ostalo) Uglavnom je za dorucak nesto od mlecnih preradjevina, sir, kajmak ili na hleb ili kiflice, krofna,pita sa zeljem , kremic ili dzem cak i med . I meni je to OK. Dok za rucak obavezna supa sa mesom( teleca, pileca, juneca)
Ni ja nisam za virsle i pastete pa cak ni za suhomesnatim. Mada moja deca vole pogotovo slaninu i prsutu.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:41:42   
MarijaBg
Natalija juce prvi put ostala na spavanju i ZASPALA user posted image Nikad dosad nije htela nigde gde ima jos dece da zaspi!!! Uopste nigde van kuce, sem kod babe i dede gde ima svoj krevetac, nece da spava. Na moru smo muku mucili 14 dana!
Zakljucak: Moje dete je takav folirant i ulizica da je to prosto neverovatno!!! U vrticu je najbolje dete na svetu, slusa sve, uklopila se samo tako, vole je deca i tete i ona njih, jede lepo... Vrhunac je da je jutros usla sama bez suza user posted image Jako sam zadovoljna i ponosna user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:42:03   
Anoniman
Danas imaju za dorušak viršle i jaja, pa za ručak pasulj i kobasice. Užina je jabuka.
Njima daju viršle i pileća prsa.
Ja joj kod kuće dam ćureća prsa, pečenicu, slaninicu ali ne dajem viršle i paštete.

Nekako mi je najgire kad jedu za doručak sardinu i luk, smrdi jadna posle za medalju. A nešto mi je bre i bezveze da im daju luk na prazan želudac, od rane zore. Nina je počela to da jede sa godinu dana, čim je krenula u vrtić, već sam prešla preko toga ali i dalje mislim da za želudac jednogodišnjaka nije baš dobar luk u 8 ujutru...

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:46:50   
Modessty

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Zakljucak: Moje dete je takav folirant i ulizica da je to prosto neverovatno!!!


user posted image user posted image user posted image
to sam i ja zaključila za moje! user posted image dobrodošla u klub!

Nisam nijednom do sada videla da daju sardine. Za doručak je: pecivo sa sirom, kifla sa džemom ili medom, kuvano jaje i šunka, jogurt, mleko, čaj.
Danilo ništa od toga sem peciva sa sirom kod kuće ne jede.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:48:50   
bojanica7
tri milojka, nemoj se nerviras, pa ne jedu to svaki dan. mislim da nije strasno ako dete jednom nedeljno pojede parce hleba s pastetom *to mu dodje kasika pastete na nedelju dana) i dve virsle, ako uospte pojedu sve. imaju i med i sir i svasta drugo lepo za dorucak.
a meni se bas jelovnik radosnog detinjstva svidja, pogotovu rucak. kad procitam sta imaju na meniju, istog casa mi se to jede :)

lesice, i meni je to ok. al ne bi bilo lose da dok ne poraste nauci da to obavlja i negde drugde bas zato da moze jednog dana na kampovanja, letovanja i ostalo a da ne razmislja oce li moci. a vaspitacica je bas slatka user posted image ko da joj je neka tetka user posted image

gala se jutros malo rastuzila jer joj drugar nestor jos nije bio stigao kad je ona usla, ai vaspitacica marija joj dolazi tek u pola 11, pa se ne oseca prijatno. al kontam da se smirila kad joj je usao drugar. a on je, ljudi, toliko simpatican. on njoj da ruku kad mu trazi i ona prestane da place. a tako se uspavljuje. njegov dusek je pored njenog i drze se za ruke :)

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:53:36   
Anoniman
19. 11. 2012. ПОНЕДЕЉАК
Д- Јогурт, павлака, сардина, црни лук, хлеб
У- Јабуке
Р- Кромпир чорба, тесто са орасима
20. 11. 2012. УТОРАК
Д- Чај, маргарин, кувано јаје, хлеб
У- Јогурт, кукурузне пахуљице
Р- Густ пасуљ са крањском кобасицом, купус салата, хлеб
21. 11. 2012. СРЕДА
Д- Јогурт, пилећа виршла, хлеб
У- Пудинг од чоколаде
Р- Парадајз чорба са пиринчем, грашак вариво са свињским месом, хлеб
22. 11. 2012. ЧЕТВРТАК
Д- Млеко, маслац, мармелада, хлеб
У- Кукуруз шећерац
Р- Пилав са пилећим белим месом, краставац салата, хлеб
23. 11. 2012. ПЕТАК
Д- Какао, павлака, кувано јаје, хлеб
У- Банане
Р- Слатки купус са јунећим месом, хлеб
26. 11. 2012. ПОНЕДЕЉАК
Д- Јогурт, павлака, сардина, црни лук, хлеб
У- Мармелада, хлеб
Р- Парадајз чорба, тесто са кромпиром, салата од купуса
27. 11. 2012. УТОРАК
Д- Какао, топљени сир, хлеб
У- Мандарине
Р- Густ пасуљ са крањском кобасицом, купус салата, хлеб
28. 11. 2012. СРЕДА
Д- Јогурт, хамбуршка сланина (део терена печена сланина), црни лук, хлеб
У- Сутлијаш
Р- Пилећа супа, дистани пиринач са пилећим белим месом, цвекла салата, хлеб
29. 11. 2012. ЧЕТВРТАК
Д- Чај, паштета, кисели краставци, хлеб
У- Наранџе
Р- Печени ослић филети, кромпир накисело, хлеб
30. 11. 2012. ПЕТАК
Д- Какао, намазни сир, пилећа прса у омоту, хлеб
У- Плазма кекс
Р- Отворена сарма, хлеб


Evo deo novembarskog jelovnika. Nina lepo jede u vrtiću, baš lepo, ali ipak mi bode oči ta sardina, luk, paštete i viršle... I vidim da su emotivno vezani za gust pasulj sa kobajom.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:56:03   
bojanica7
tri milojka, zakljucila sam da si i ti iz ns.user posted image koliko sam ja skontala, ne mesaju nikad jaja i mesne preradjevine, vec mlecne. danas imaju jaja s margarinom user posted image bar tako pise u jelovniku. a i ne brini se za luk na prazan stomak, kontam da ce svako dete prvo staviti sardinu u sta pa onda luk user posted image

marija, diiiivnoooo!!! bas joj je legao vrticuser posted image a za spavanje, sta smo ti rekle? user posted image moje det eprvi put zaspalo bez titranja user posted image

modesty, super d je bilo sta poceo da jedeuser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Idemo u vrtić!
30.10.2012 9:58:06   
Anoniman
Bojanice, vraže, idi u peršun, ti ne znaš ti ko sam ja?

Hoćeš hint? user posted image

user posted image

I da, nije da se nbešto bunim, srećna sam što smo uopšte upali u vrtić i što ide već godinu dana u isti bez problema. Ipak, ne mogu da kažem da sam oduševljena baš svime u izboru hrane za tako malu decu. Ali šta sad, ćuti i veslaj...

< Poruku je uredio Trt Milojka -- 30.10.2012 10:00:36 >

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here