|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 10:05:56   
cockic
ja sad iz iskustva sa petrom lenu nebi davala do 2-ge godine da li mozda to osecam posto je ona devojcica.i cim je bata malo stisne ona place kako li ce tek u vrticu.bas bi volela tek sa dve da je dam.boze zdravlje nadam se da ce mo i moci tako user posted image

a mozda se secam petrovog tela punog modrica na pocetku,ne znam ni sama ali bas je ne bi davala.mozda je sve to iz iskustva kako sam i ja bila tuzna kad je on kretao.pa vec znam sta me ceka.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 11:48:17   
bojanica7
modessty, vidis user posted image sazrevaju i oni user posted image i ja sam mislila da ce gala posle pauze od nedelju dana imati problem, ali nije. ima problem samo kad vaspitacica marija nece da je nosi kad ova oce user posted image
danas je ostala prvi put na spavanju *vaspitacica kaze da je bolje sad da se navikne nego kad dodje beba. prvi put da sam malo zabrinuta. dosad je isla samo da se igra, a sad i da spava,,, i ne mogu niakko da je zamislim da tamo legne i spava user posted image cucu danas.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 12:22:56   
MarijaBg
Prvi dan vrtica bio skroz fin Ostavila sam je odmah samu, pojela je pola dorucka, fino se umila i prala ruke posle, divno se igrala do pola 11, a onda je pocela da trazi mamu i malo plakala, tacnije urlala. Tete htele da je utese, a ona ih malo tukla i gurala rukicama kad su joj prisle i takooo Skroz sam zaboravila da im kazem da je ne pokusavaju da je tese, jer ona to ni meni ne dozvoljava. Kad place, urla par minuta i sama se smiri, ako probam da je zaglim ili uzmem, samo bude gore... Pa su me zvale da dodjem, ali dok sam ja dosla, ona se smirila, pa je ostala i na rucku, ali sam i ja bila tu. Maltretirala je nekog malog koji je sedeo do nje i nije hteo da jede, hranila ga, a on jadan od nje uzima user posted image Probrljavila je rucak, pojela meso iz kupusa, malo paradajza i malo hleba. Kad je krenula svima je slala poljupce, rekla po 10 puta tetama dovidjenja i deci laku noc jer su razmestili krevetice da spavaju user posted image Cak je rekla da ce i ona tu da spava, ali ne sad user posted image Ja sam zadovoljna jako u svakom slucaju user posted image
Necu je ostavljati na spavanju pre sledece nedelje sigurno, jer ce nam to biti veliki problem, ona bas ne ume da spava ako ima desavanja oko nje. Navikla je da se uspava sama u krevecu, vec neko vreme spava i skroz sama u sobi, a sa toliko dece oko sebe, moze samo da pozeli da skace po njima, niko od nje ne bi mogao da spava... Ona cak ni na moru nije htela da spava u kolicima ili na plazi, onako opijena od sunca i vode user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 12:30:22   
Modessty
Marija ne mora da znači da neće hteti da spava. Danilo kad je prvi put ostao na spavanju, prvih nekoliko minuta je onako u čudu sedeo u krevetu i gledao šta se to sad dešava. Onda je sam lego i uspavao se. A kod kuće ako imamo goste ni u ludilu neće da spava.

Bojanice mi smo baš pravili pauzu. Kao da ceo mesec nije išo. Bio je bolestan 2 nedelje, pa je jednu nedelju išao u vrtić, pa onda opet pauza od dve nedelje. Videću kako će se ponašati danas. Danas će ga uzeti tata, što se do sada nikad nije desilo da ide sam po njega a da ja nisam tu. Ali s tatom je bio sam cele prošle nedlje i baš im je bilo super, pa se nadam da neće biti kukanja "gde je moja mama"

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 21:40:23   
bojanica7
ja sam u shoku, posto je moje dete spavalo u vrticu. malo, ali je zaspala... ne mogu da verujem. i nije ni plakala kad sam dosla po nju, bila je super, puna utisaka. cak raspolozenija nego kad je kupim posle dva sata. sad sam zbunjenauser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 21:50:18   
MarijaBg
Moja ceo dan pominje vrtic i decu, popodne je u kolima kad smo se vozili zvala tetu da sedne pored nje user posted image Laze: tetooo, sedi tuuu. Ja je pitam, koju tetu zoves, ona kaze. tetu vltica user posted image
kad je pitam: hoces sutra opet u vrtic, ona kao iz topa: Daaaaa Celo popodne je bila savrseno raspolozena.
Nadam se ce se navici skroz... Prvo da se uklopi, nauci pravila, upozna lepo decu i tete, pa cu da je ostavljam i na spavanju...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 21:51:38   
Anoniman
Bojanice user posted image

Moje dete se u vrtiću uspavljuje i spava bez flašice i ostalih pomagala. Samo legne i zaspi. user posted image

Zašto to ne možemo i kod kuće? Kod kuće uvek traži flašicu.

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 21:56:41   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Trt Milojka

Bojanice user posted image

Moje dete se u vrtiću uspavljuje i spava bez flašice i ostalih pomagala. Samo legne i zaspi. user posted image

Zašto to ne možemo i kod kuće? Kod kuće uvek traži flašicu.



Navika je cudo, cak i za nas matora, a kamoli njih...
Zato se ja i plasim da N nece uopste hteti tamo da spava user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 21:59:23   
Anoniman
Nemoj se plašiti. Ako je iko bio antiprotiv spavanja u vrtiću, to je bila moja Ćufta. Nije bilo šanse da spava, dernjala se i ustajala, oblačila svoje patofnice i "išla kući". Vremenom se promenilo sve, navikla se i sada, kao što sam već napisala, spava bez problema, štaviše - i omiljenuljubljenunajmiliju flašcu je prestala da koristi.

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 22:01:49   
MarijaBg
Hihi, devojka kulturno postuje zabranu flasice na poslu. A verovatno je mrzi da cevci mleko ispred vrtica, pa je naucila da zaspi bez istog user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 22:15:40   
Anoniman
Vidiš, zanimljivo je da kad god dođem po nju i čim izađe iz sobe odmah traži "mogu li dobiti flašicu"? user posted image
Kao da stvarno zna da tamo nema toga, ali napolju može.

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Idemo u vrtić!
22.10.2012 22:30:32   
vonavoj
MarijaBG,moje iskustvo sa vrticem i spavanjem je super..do pre polaska u vrtic uspavljivali smo je na rukama ili u kolicama,od kad spava u vrticu sve smo promenili...naucila je da se uspava sama,ponesem joj omiljenu igracku,tamo ih ostave u sobici i izadju i kazu da spavaju..ne kao kod kuce,nekad pola sata,nekad sat i po...
od onda je to moja praksa i kod kuce i super mi je!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 9:02:19   
Modessty
Moj sin juče prespavao. Kažu da ga jedva probudili da ga spreme da ide kući user posted image
Naravno da nije jeo ništa sem hleba. Čak smo se i kući borili oko ručka.
Danas je kao obećao da će da jede. Znam da nema ništa od toga al se nadam da će dovoljno da ogladni da ipak nešto proba.

Sve ostalo je super. Niko više ne plače i svi su mirni i fini.
Ali to što ne jedeeeee! Umorna sam više od borbe

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 9:03:27   
bojanica7
to su se odjednom pojavile mamike cija deca ni kod kuce nisu naucena sama da se uspavajuuser posted image
i ako je gala juce sama zaspala, onda ce svako dete moci tamo da spava. gala em ne ume tako da lezi i cuti, em ne ume da zazmuri user posted image a eto zaspala jeuser posted image tako da, nemojte brinuti!!!

mi jutros krecemo: mama, nemoj zabojavis dash gaji medu user posted image juce ga je prvi put ponela u vrtic i eto vec misli da ne moze bez nejga spavati. pitala sam je oce li spavati tamo, kaze ona hoce, ali meda nece da pava user posted image uglavnom, skroz je pozitivna prema vrticu. cak vise nego kad je isla na dva sata i preskakala neke dane

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 9:17:24   
Modessty
Bojanice to je super kad je tako srećna i željna vrtića! user posted image
Ovaj moj "cveni nindža" se ne buni i ne plače, ali nije baš željan vrtića user posted image I stvarno me sekira to što ne jede. Garantovano se juče zablesavio od gladi pa su ga zato jedva probudili.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 9:30:22   
sanji
I moje su žabe oduševljene vrtićem, i spavaju super tamo, i naravno neće da jedu još uvek! Tako da niste jedini Mod!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 9:31:44   
bojanica7
da se razumemo, nije ni gala zeljna vrticauser posted image ali je pozitivna u smislu d anije kao pre: necu idem jutic, ili mama ocu otanem kuci i slicno. dakle, ne buni se i raspolozena je kada pricamo o vrticu. sto je meni vise nego dovoljno.
a za to klopanje, sta znam. ja kontam da bi jeo kad zagusti. mislim, da mu je neophodno, jeo bi, ovako znaci da mu je okej i kad ne jede. mada ja kontam da mu mozda treba vremena se privikne...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 9:36:29   
MarijaBg
Natalija je jutros odusevljeno krenula u vrtic, bila srecna dok se preobuvala, fino usla sama, a onda pocela da place cim sam joj ja rekla cao user posted image Mada me ne zovu, znaci da je sve ok user posted image Praksa im je da zovu cim neko dete malo duze place, pa roditelj ako zeli moze da dodje...
Mod, ne sekiraj se, ja sam juce videla nekoliko dece koja nece da jedu ili jedu samo hleb, a krenuli su u septembru jos. Nemoj nista da mu pricas u vezi klope, vidi on da se ti sekiras zbog toga, mozda misli da ako dovoljno dugo ne bude jeo, na kraju vise nece morati da ide u vrtic... Ko zna sta se mota po njihovim malim glavama user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 9:42:36   
bojanica7
marija, pa njoj je te drugi dan. oni moraju otplakati svoju turu, sad da li prve nedelje (sto vaspitacice kazu da je bolje) ili sledece nedelje (sto sam nama desilo, a to znaci da teze podnose adaptaciju jer znaci da su posle nedelju dana skontali d ace to sad biti praksa, pa krecu u dugotrajnu borbu protiv togauser posted image ) dakle, ona ce sad malo da place kad je ostavljas i dolazis po nju, a onda ce prestati i zavrsena prica. uopste nije tako komplikovano ko sto izgledauser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 10:23:14   
MarijaBg
Nije meni zao sto ona place (bar se dobro pretvaram), ali nisam ocekivala, jer deluje da je bas odusevljena, juce je ceo dan pominjala decu i tetu user posted image Ali mm je pod stresom strasnim, sinoc i preksinoc nije mogao da zaspi, juce nije hteo da ide, jutros je isao sa nama, on joj obuo patofnice i toliko se smorio kad je cuo da place. Pa me nagovarao da prosetam pored vrtica da vidim jel se dere user posted image Tatina princeza, moguce je da je zbog njega i plakala user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 10:50:16   
bojanica7
moguce da jeste. jednom je i s nama isao tata, ali smo ga vozile nesto, i kad smo krenule sme ka vrticu, vristala je da hoce kod tate. a svako prethodno utro sve ok. ma jeste da je ona odusevljena, i sigurno se sad tamo igra lepo, ali normalno je da ipak malo zali sto odlazi od tebe s kojom je bila prethodnih godinu i po. tako ja kontam.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 11:35:47   
Modessty
i Danilo je tako jedno vreme plakao kad treba da udje u sobu.
a bolji je kad tata ide sa nama i kad on dolazi po njega. Kod mene se raspekmezi.

Nije jedini u grupi koji ne jede ima još njih4 ili 5 koji jedu samo hleb. ALi on neće ni kod kuće. Traži čokolino ili barnija ili čokoladicu a neće ručak. A dok je recimo bio bolestan nije bilo problema.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 12:09:01   
MarijaBg
Natalija danas bila super, jela sve, pila, kakila, igrala se, nije me trazila i takooo user posted image
Jela sama (i kucu uvek jede sama), cela je zamazana, ali tete odusevljene kako fino jede, kupus salatu je trazila dodatak, nju i inace obozava, a jela je i pire krompir koji kuci nece da okusi. Kad sam dosla, deca se spremaju za spavanje, a ona isto kao htela da spava tamo user posted image Nisam je ostavila, to cemo za koji dan... Ljubila decu kad je krenula, rekla im laku noc i dovidjenja user posted image Vaspitacice prezadovoljne.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 12:47:05   
jovicaa
strava, koji vam je dan po redu?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Idemo u vrtić!
23.10.2012 13:29:16   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: jovicaa

strava, koji vam je dan po redu?


Drugi tek user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OŠ "Dr Dragan Hercog": Škola u koj...
Ne, ovde nema učionica i đačkih klupa. I to sa valjanim razlogom.
Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here