|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
8.1.2013 1:39:57   
Sanja 34
Nova sam ovde i htela sam sa Vama da podelim moje iskustvo jer sam se sa prvim detetom porodila u Frontu 2011-te godine i sada sam 6.mesec trudnoce i od prvog dana i ovu trudnocu vodim opet u Frontu...Muka mi je kojekakvih komentara sto se tice te bolnice jer ja nosim najlepse iskustvo.Prvo i osnovno sto hocu da kazem da sam imala i imam najboljeg lekara a to je Dr.Dejan Dimitrijevic.Covek je veliki strucnjak a iznad svega pazljiv i brizan prema svojim pacijentima.Porodio me je prvi put i sada kod njega vodim trudnocu.Verujem mu 100 posto sto je najbitnije za trudnicu.Mozda nisam nekome najbolji parametar ali ja mogu da kazem da sam sa prvom trudnocom bila isprestravljena jer mi je prag bola nula i vro dobro sam se organizovala.Porodila sam se na epidural,moj doktor je bio uz mene na moj zahtev jer nije mogao da udje u salu po isticanju njegove smene.Naravno,uslovi u sobama su uzasni ali ko moze sebi da priusti apartman koji kosta 8.000 din,najbolja stvar.Divne dvokrevetne sobe,sa SOPSTVENIM KUPATILOM,sto je vrlo bitno i baby frendly ne postoji sto Vam u tom momentu mnogo znaci jer su bebe na istom spratu i mogu Vam doneti kada vi pozelite pa imate mogucnost da se malo odmorite a pogotovo da ne mislite kako cete uspeti sa bebom kome je to prvo dete...Posete su od 10 do 20 casova i nemate utisak da ste u bolnici.Ko moze-preporucujem.Takodje znam da ima i losih prica iz te bolnice ali ne mozete da generalizujete stvari jer svaka bolnica ima neko lose iskustvo.....

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: GAK Narodni Front
8.1.2013 10:03:24   
Sladja80
Sto volim kad procitam neko pozitivno iskustvo u vezi sa ovom bolnicom user posted image ,mozes li da podelis svoje iskustvo u vezi epiduralne(naravno gde je tema epiduralna anestezija)posto sam i ja prestravljena,svako iskustvo je dobro doslo,verujem ne samo meni,sve najbolje user posted image

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: GAK Narodni Front
8.1.2013 10:12:17   
Tiziana
Upravo je sve tako kao sto kazes. KO moze d apriusti apartman,zaista ce se secati porodjaja i vremena u bolnici na najlepsi moguci nacin.
Znam tog dr,samnom je drugi put lezala zena koju je on porodio i dolazio je posle da je obidje. MLad doktor,ali je ona bila super zadovoljna.
Kao stosam vec negde pisala u Frontu ima puno dobrih doktora. Mislim da je jedino bitno da imas svog doktora,da ne dodjes prvi put u Front na porodjaj tek..Sasvim te drugacije tretiraju.
Moja iskustva su isto tako super pozitivna i ako se ikad aodlucim na trece,dobitnu kombinaciju ne menjam.Ni dr ni bolnicu.

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: GAK Narodni Front
8.1.2013 10:18:43   
Rosita
Ja ću u Frontu, dole vodim trudnoću i to je jedino što mi ide u prilog jer što se tiče propratnih efekata koji porođaj čine lepšim, kao što je apartman, na to ne mogu da računam.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: GAK Narodni Front
8.1.2013 10:28:42   
Tiziana
KOd koga vodis trudnocu!?
Ja kazem ko god moze.znam da ne moze svako.NI ja sad ne bih mogla da se ponovo poradjam,ali u tom trenutku sam mogla..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: GAK Narodni Front
9.1.2013 1:20:20   
Sanja 34
Sladjo,naravno sve sto te zanima i ako mogu da pomognem,tu sam.Za ovo sto te zanima saljem poruku na temi o epiduralu.Tiziana skroz si u pravu sto se tice toga da treba da imas svog lekara,jer normalno,drugacije ce te tretirati samo i jedino zbog toga sto je taj doktor u potpunosti upoznat sa tvojim stanjem i poznaje te.Dr Dejan Dimitrijevic je covek kome moze da se pristupi iskreno i otvoreno sto masa trudnica ne radi sa doktorom.Sve je stvar dogovora i kako se ti postavis jer se mnoge trudnice ponasaju kao da su bolesne a ne trudne.Da,i mene je posecivao i bez obzira da li je poradjao poznate ili nepoznate zene za svaku ima isti pristup,covek zasluzuje svako postovanje jer sam ga zvala i posle porodjaja za hiljadu stvari,bio je tu.Sta vise kada je prilikom jednog putovanja u Pariz za vreme moje prve trudnoce,za koju sam bila jako uplasena a i sada sam jer sam po prirodi kukavica,rekao da ako mi krene porodjaj dok nije tu mogu da ga pozovem u bilo koje doba da ce mi organizovati sve iako je daleko...Apartman i dodatne usluge nisu neophodne ali ko moze to je super,sustina je dobar odnos sa doktorom,poverenje i edukacija jer mnoge zene nemaju pojma sta ih ceka i ocekuju svemoguceg doktora...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: GAK Narodni Front
9.1.2013 10:03:25   
Tiziana
Da, i doktor koji je mene vodio i porodio drugi put,prvi ne jer je uoci mog porodjaja otputova,a meni iznenada i krenuo, javio mi se u 3h ujutru kad je krenuo porodjaja,organizovao mi doktore,bio celu noc na vezi sa njima,organizovao mi apartman jer ja unapred nisam razmisljala d abi trebalo da ga rezervisem...
Opet ponavljam tada sam mogla nerazmisljajuci da idem u aprtman,sada vec da rodim trece mozda i ne bih bas...

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: GAK Narodni Front
9.1.2013 14:04:13   
Sanja 34
Ja sam apartman rezervisala,nazvala telefon koji mi je dao doktor i pozvala se na njega..Rekli su mi da ako se ne porodim tada,rezervaciju opet mogu da pomerim...Ja cu i sada opet uraditi isto jer sam prvi put bila i vise nego zadovoljna,znam da je skupo i nazalost mora da se placa nesto sto bi trebalo da bude normalna stvar za svako porodiliste ali sta je tu je...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: GAK Narodni Front
9.1.2013 21:32:00   
makipile
Ja sam proslu trudnocu 2009 god vodila u Misovicu i tu noc kad mi je puko vodenjak oni nisu imali mesta da me prime.Bilo je da biram izmedju Fronta i Visegradske. Ja sam otisla u Front. Jeste da su me svi gledali kao ONA IZ MISOVICA, nisam imala ama bas nikog i prosla super na porodjaju. Bas mi je dr.Dimitrijevic bio na prijemu, nije me porodio ali je dolazio posle da vidi kako sam.Imala sam primer u sobi devojke sa vezom i poznanstvima haos a nadrljale i ona i beba ko niko, tako da nista ne garantuje idealno, ni veze ni pare. Kako ti je sudjeno tako ce ti biti. Evo sada sam 35 nedelja, trudnocu vodim privatno ali od 25 nedelje idem u Front na ultrazvuk i planiram tamo da se porodim opet bez veze, pa kako bude bice, a o Frontu od mene SVE NAJBOLJE!

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: GAK Narodni Front
9.1.2013 21:46:38   
Sanja 34
Slazem se da nije sve niti u vezi niti u novcu,ali i ako imas vezu onda moras da sagledas realno sta ti ta veza zaista pruza a ne da se nadas ne znam nija cemu i prepustis se tome pa posle se desi sve suprotno...Iskreno treba biti pripremljen u glavi i opet ponavljam traziti od lekara sve sto zelite i razgovarati sa njim jer u pitanju je nase telo i nasa beba,i ne poradjamo se svaki dan da bi nas bila sramota ili bi smo se ustrucavali.A da,ima i faktor srece ...

(odgovor članu makipile)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: GAK Narodni Front
16.1.2013 13:51:42   
sanjica80
Da li se neko poradjao kod dr Tajfla ili ima neke inf o njemu?

(odgovor članu Sanja 34)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: GAK Narodni Front
21.1.2013 10:40:24   
Teta Lala
Pozdrav svim mama,

Ja o Frontu samo reci hvale.
Cekam sada trecu bebu.Prva dva puta porodila sam se u Frontu,bez veze,bez para i aparatmana.Oba puta cr.
Nazalost,vise puta sam lezala i na patologiji trudnoce,tako da sam tamo bila stalni gost.
Naravno,nisu uvek babice,sestre ili lekari bili spremni na neki opsirni razgovor,ali boze moj,ne treba ni njima zameriti.
Rade vrlo odgovoran posao, i to sa zenama kojima hormoni divljaju.
Mozda sam imala srece,ali nije mi upucena ni jedna ruzna rec ili preki pogled.

(odgovor članu sanjica80)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: GAK Narodni Front
21.1.2013 11:24:33   
Leptiric123
Svidjaju mi se ovi lepi komentari o nf...user posted image

ja sam odlucila tamo da se porodim, pa me interesuje kada treba da predjem tamo da vodim trudnocu? kada ste vi presle?

Ja sam stvaro zadovoljna svojom doktorkom i sada sam 11 punih nedelja...koji je vas savet?

(odgovor članu Teta Lala)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: GAK Narodni Front
21.1.2013 11:29:50   
Figaro88
I ja imam pozitivno iskustvo,pogotovo sa patologije.Sestre tamo su divne,pile su i kafu sa nama,tracarile,odgovarale na sve sto ih pitamo.U porodilistu je vec malo drugacije,ali tamo je na 70 beba koliko je tad bilo bilo samo tri sestre,a i one su bile ok.Kada su me dovezli u sobu bilo je oko dva i rucak je prosao,sestra je videla u kartonu da predhodni dan nisam jela i ceo taj pa je otisla da mi trazi nesto da pojedem,dodala mi vodu,posle me je bukvalno odvukla u kupatilo i drzala me svo vreme dok nisam zavrsila.Nisu sve takve,bila je i jedna nadrndana,ali sa takvima moras biti isto takav pa i one rade svoj posao i ne komentarisu.Meni su slali veze svo vreme dok sam lezala,prvo neku sestru,pa doktorku,pa opet sestru,svima sam se zahvalila i rekla da mi stvarno ne treba nista.Znam da je jedna od njih zvala vise puta dok sam se poradjala,i da kad sam zvala da javim da je gotovo svi su vec znaliuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Teta Lala)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: GAK Narodni Front
21.1.2013 11:32:18   
Figaro88
Leptiric ja uopste nisam vodila trudnocu tamo.Pre porodjaja sam lezala na patolgiji desetak dana,odatle sam otisla na porodjaj,porodio me je doktor koji je bio dezuran i to je to.....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: GAK Narodni Front
22.1.2013 10:30:28   
Teta Lala
Leptiric,mene je dr iz dz koja mi je vodila sve trudnoce,negde u 6-7 mesecu slala na klinicki uz.
To je kontrolni uz na koji se ide2-3 puta pre porodjaja.Isla sam u 9 mesecu i na CTG tamo.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: GAK Narodni Front
22.1.2013 12:02:54   
Leptiric123
Pa ja mislim da cu i ja tako nekako user posted image sve te vece preglede idem u nf.

(odgovor članu Teta Lala)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: GAK Narodni Front
24.1.2013 19:12:06   
tortica
Drage mame da li je neka od vas dobila epidural na svoj zahtev a da nije imala vezu u nf? Nesto se bojim da me ne iskuliraju, i da odbiju da mi daju epidural,pod izgovorom da je rano,kasno i slicno... ne znam kakav odnos imaju prema trudnicama koje nemaju svog lekara u nf niti neku drugu vezu??? Jos uvek nisam sigurna da li cu se tamo poroditi,ovo mi je drugo dete,prvo sam rodila pre 11 god u Visegradskoj,uzasnuta sam tom bolnicom i njenim lekarima posebno jednim koji mi je uzeo u to vreme pozamasnu cifru a nije me,bukvalno, ni pogledaouser posted image . Za Visegradsku sam cula da ne daju tako lako epidural,ne znam da li je tako i u Frontu?

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: GAK Narodni Front
24.1.2013 21:47:14   
bea83
U Frontu epidural nude, tako da nemaš razloga za brigu. Ja sam imala vezu al moj dr je bio protiv epidurala pa su mi ga ipak dali i to sa 6 prstiju otvorenosti i bez svih onih prethodnih pregleda koji pišu na sajtu da su potrebni, samo sam imala analizu krvi,drugo nisam ni stigla da odradim jer sam se porodila u 37 nedelji

(odgovor članu tortica)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: GAK Narodni Front
24.1.2013 21:56:16   
Tiziana
Upravo tako.U Frontu ces dobiti epidural i ako nemas analize.oni to rade na licu mesta.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: GAK Narodni Front
8.2.2013 14:15:00   
tortica
Mame,da li je neka od vas cula nesto o dr Jeleni Stankovic iz Fronta? Ima nekih izgleda da bi me ona mogla poradjati pa bi mi znacilo svako iskustvo i misljenjeuser posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: GAK Narodni Front
8.2.2013 19:16:23   
crazymama
IZVORNA PORUKA: tortica

Drage mame da li je neka od vas dobila epidural na svoj zahtev a da nije imala vezu u nf? Nesto se bojim da me ne iskuliraju, i da odbiju da mi daju epidural,pod izgovorom da je rano,kasno i slicno... ne znam kakav odnos imaju prema trudnicama koje nemaju svog lekara u nf niti neku drugu vezu??? Jos uvek nisam sigurna da li cu se tamo poroditi,ovo mi je drugo dete,prvo sam rodila pre 11 god u Visegradskoj,uzasnuta sam tom bolnicom i njenim lekarima posebno jednim koji mi je uzeo u to vreme pozamasnu cifru a nije me,bukvalno, ni pogledaouser posted image . Za Visegradsku sam cula da ne daju tako lako epidural,ne znam da li je tako i u Frontu?



ja nisam imala nikakvu vezu na porodjaju u frontu, niti sam ikoga poznavala, dr koji me je vodio do porodjaja je otisao na odmor dva dana pred moj porodjaj, tako da sam bukvalno otisla bez igde i koga... i znas sta? promenile su se tri smene dok sam se ja poradjala, nocna, dnevna i pocela popodnevna - u porodjajnom boksu su SVI OD REDA bili super ljubazni, nezni, fini, bez preterivanja... od devojcica koje su dosle na praksu, pa preko anesteziologa, babica, specijalizanata do doktora... prvo sam se odusevila sestrom koja me je sa prijemnog povela liftom u pripremu... uzela je da nosi moju torbu! a do tad sam slusala price kako nece da vam pomognu... ona je meni uzela torbu iz ruku i rekla "pa necete valjda vi to da nosite, poradjate se!" sestre u pripremi super fine, dezurna dr ljubazna, asistent anesteziologa isto super fina, pitala me odmah da li zelim epidural i prihvatila mi je analize krvne slike stare 15 dana, nije pravila nikakav problem. anesteziolog DIVAN, DIVAN, DIVAN... dr miketic. kad je zavrsio smenu, on je oko pola 8h dosao da se javi da ide kuci i da je tu njegov kolega za sve sto treba...

dakle, ja nisam nikoga poznavala, nisam imala nikakvu vezu, super su se ponasali prema meni, a koliko sam mogla da primetim i prema svakoj drugoj zeni, jer su se mnoge porodile dok sam se ja mucila 10 sati na porodjajnom stolu... takodje, epidural ces dobiti sigurno, samo zatrazi. ne treba ti nikakva veza za epidural, ni analize, ali bilo bi dobro da imas krvnu sliku.

to je moje iskustvo sto se tice porodjajnog boksa u narodnom frontu... odeljenje gde te smestaju posle porodjaja je posebna prica. tu nisam bila ni malo zadovoljna, jedva sam cekala da pobegnem.

p.s.
jedino sto sam primetila je da su malo ostriji prema zenama koje ne saradjuju i koje se mnogo deru... ja nisam vikala i saradjivala sam maksimalno i bili su stvarno super.

< Poruku je uredio crazymama -- 8.2.2013 19:18:58 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu tortica)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: GAK Narodni Front
11.2.2013 19:25:25   
tortica
Crazymama hvala na podeljenom iskustvu,bas mi je drago da imas tako dobre utiske iz fronta,i nadam se da ce moje iskustvo biti slicno.
Meni licno je vazniji odnos osoblja na samom porodjaju,njihova zainteresovanost i profesionalnost. Na odeljenju cu se vec nekako snaci...... Ja i dalje pokusavam da saznam nesto o dr Jeleni Stankovic,ali jako malo komentara,na svim dostupnim stranicama sam nasla. Ako neko nesto zna,molim vas,javiteuser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: GAK Narodni Front
26.2.2013 17:33:16   
Rosita
Žene, s obzirom na onaj konfuzni spisak na kom piše samo šta treba za izlazak bebe, da l biste mi rekle šta treba za bebu za samo porodilište? Je l trebaju sopstvene benkice, tetra pelene i td., žene su mi već rekle da treba pavlovićeva- ja sam uzela pavlogal, kao i pelene za jednokratnu upotrebu. Blagodarim na odgovorima user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: GAK Narodni Front
27.2.2013 8:04:47   
bea83
Rosita, za bebu samo pelene, maramice i kremica, oni imaju svoje tetra pelene i benkice. Jedino što bih ti ja toplo preporučila jeste da poneseš neki prekrivač,peškir ili šta već za bebicu jer su sa tim tanki pa ih prekrivaju nekim čaršavima. Jeste toplo u porodilištu ali ipak su to bebice. Nama je prošlog februara zafalilo još nešto osim tih čaršava pa sam ga prekrivala mojim čistim peškirom

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here