|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.2.2013 23:27:27   
Sanchy
Isto odrzavanje kao i za Daj daj pelene,ovo sam kopirala sa cokiloki i to je jedini razlog zasto sam odustala od platnenih...

Upotreba, čuvanje i pranje

Pelena se bebi menja na 2-3 sata. Upotrebljena pelena, ako je samo upiškena, može se odložiti u korpu za čuvanje i čekati pranje (tzv. suvo čuvanje) ili se može čuvati do pranja potopljena u vodi kojoj možete i ne morate dodati nekoliko kapi etarskog ulja čajevca ili lavande (tzv. mokro čuvanje). Ako je beba kakila, odstrani se kaka u WC šolju i pod jakim mlazom tuša ispere eventualni ostatak sa pelene, koja čeka pranje.


Pelene se peru na 60°C sa manjom količinom praška od uobičajene (oko 1/3 do 1/2 količine), osuše se, slože i spremne su za ponovno korišćenje. Ne zahtevaju peglanje. Peglanje ili sušenje na radijatoru može oštetiti drikere i lastiš u peleni.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.2.2013 8:58:03   
Shishica
Ljudi moji, pa ne bi mogla da se bavim jos i sa tim. Ne berem ja svoje zdravlje na drvetu. Sve je to lepo i razmisljala sam o platnenim pa i nase mame i babe su to radile i to sve rucno (vecina), ali ja stvarno toliko puta dnevno da perem... dva deteta, kuca, muz i jos te pelene..lipsala bih. A da stoje tako po tri dana..nekako mi je to bezveze stvarno.

Svaka cast mamama koje mogu. Eto. Podrzavam, ali ja ne bih mogla..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.2.2013 21:47:00   
tixy1
Mi koristimo Dajdaj i prezadovoljni smo. Ne predstavlja mi problem odlaganje ni pranje. Uvek ih poprskam cajecvcem kad ih odlazem. Meni cak stoje nepoklopljene i uopste se nista ne oseti. Ja ih perem svaki drugi dan, tako mi dodje tura, na 60 stepeni.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.2.2013 21:51:44   
jovicaa
ja nisam znala da postoje te kao platnene koje su istog oblika kao pampers, to je super. ja sam mislila da je to ono kao po starinski
komplikacija pet pelena pa gumene gace... da sam znala da postoji ova varijanta mozda bih i probala.. ali posto smo vec poceli sa pameprsom...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.2.2013 22:05:05   
leamalamut
Jovice , nikad nije kasno!user posted image

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.2.2013 22:11:11   
leamalamut
Ne znam zasto mislite da je problem cuvanje do pranja prljavih pelena , nemojte mi reci da svaki dan perete bebine stvari , da se toliko iskupi za masinu ili perete 5 stvari u masini ?! Kako bebin prljav ves ceka pranje ? Mislim nije da nekog nesto ubedjujem ili nesto drugo , vec ne kapiram zasto je toliko strasno ostaviti pelenice jedan dan da cekaju pranje , nece se ubudjati sigurno . A i pere se na 90 stepeni gde se ubiju apsolutno sve moguce i nemoguce bakterije ...
Sanchy , to sto pise da se peru na 60c je preporuka , naravno da mogu i na 90 , ja sam ih od starta perem na 90 i nista im ne fali...

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.2.2013 22:23:56   
bojanica7
jovice, cudi me da ti nisam pricala o tim pelenama, ja ih kupila kad sam bila trudna s galom, i to od ribe koja sije na bagljasu. trayi na netu: moderne platnene pelene user posted image ja sam to trazila od svekrve da mi kupi kad je pitala sta nam treba za bebu. i super je. nisam mnogo koristila kad je bila mala jer nisam (curka) stavljala zastitne gace pa sam morala svaki cas da je presvlacim... ali zato, kad je porasla, pocela redje da piski i da skidamo pelene, bas sam ih iskoristila user posted image

meni nikakva problem nije bilo ni pranje i susenje... mislim sve isto ko i da su bodici, majicice, niakkve razlike nema. ja sam stavljala malo na radjiator se prosusi i onda u korpu, nikad se nije osecalo... dakle, suvo cuvanje... i prala sam na dva'tri dana, zavisi koliko se druge garderobe skupi. meni je samo bilo bvze to sto sam morala svaki put kad se upiski da joj menjam i pantalonice i bodic... imala sam nepromocive svedske, al su mi bile nesto mnogo kao plasticne, i nezgodne za koriscenje, al ove zastitne gace ikad sad porucim...

jos sam sad dobila od drugarice i nekoliko dajdaj pelena... tako da, kombinovacu: nocu i gosti - jednokratne, kod kuce: bambus i platnene user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.2.2013 14:26:26   
Bebilina
Sanchy sve su ti to samo preporuke proizvodjaca da bi ti pelene imale sto duzi vek i posluzile za vis eos jedne bebe. Ali niko ne moze da te natera, ti mozes i u kilnu da ih dezinfikujes ako ti je volja user posted image
Meni je nas proizvodjac poslao informacije o predvidjenom broju pranja koja ce lastrezi na odredjenom temperaturi podneti. Nemam ih pri ruci, mislim da sam u tromesecjima pisala o tome, al pronaci cu pa iskucati. To su informacije za lastis koji oni koriste, svaki proizvodjac ima drugacijeg dobavljaca pa se to razlikuje.

Jovice zaista nikad nije kasno user posted image I sad da krenes isplati ce to se vec za par meseci.
Bojanice jel planiras sad njih samo od starta? Samo napred ako se odlucis! user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.2.2013 17:30:26   
Valerie
ja sam stvarno planirala da koristim perive pelene i kupila 10 All in one, ovakvih http://moderneplatnene.webs.com/objasnjenjeopeleni.htm
medjutim, probijalo je, morala sam jako cesto da je presvlacim, i bodic i pantalone i nisam zelela da je "stresiram" jer inace nema nista protiv presvlacenja. nije mi bilo problem cuvanje i pranje, ali sam kaku morala ne samo da ispiram, vec da dobro istrljam, tj. skinem svaku tackicu, posebno sa pamucnih ulozaka. prala sam na 60 stepeni sa Frosch tecnim deterdzentom i fleke su ostajale ako nisu sasvim rucno istrljane. i onda sam odustala, za sada. mislim da ce kod nas imati svrhu za odvikavanje, na leto kad bude imala desetak meseci. svaka cast ko uspeva samo sa perivim. verovatno bih, da imamo problem sa jednokratnim, imala veci motiv. probali smo skoro sve jednokratne (sem onih bas jeftinih kao sto je Tenera) i prakticno su nam sve bile super, ali to je vec druga tema

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.2.2013 18:27:08   
Shishica
IZVORNA PORUKA: leamalamut

Ne znam zasto mislite da je problem cuvanje do pranja prljavih pelena , nemojte mi reci da svaki dan perete bebine stvari , da se toliko iskupi za masinu ili perete 5 stvari u masini ?! Kako bebin prljav ves ceka pranje ? Mislim nije da nekog nesto ubedjujem ili nesto drugo , vec ne kapiram zasto je toliko strasno ostaviti pelenice jedan dan da cekaju pranje , nece se ubudjati sigurno . A i pere se na 90 stepeni gde se ubiju apsolutno sve moguce i nemoguce bakterije ...
Sanchy , to sto pise da se peru na 60c je preporuka , naravno da mogu i na 90 , ja sam ih od starta perem na 90 i nista im ne fali...



Drugo je prljav ves, a drugo ukakene pelene. Te pelene ne bih ni prala zajedno sa drugom odecom. Dok se skupe nije to 1. dan.. a da stoje vise dana meni je bezveze, a jos bezveznije da perem bezbroj puta na ruke da bi isprala pa susim pa onda skupljam za masinu.. eto zato mislim user posted image

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.2.2013 19:46:56   
bojanica7
shishice, evo ja cu ti reci kako je to izgledalo kod mene: kad se ukaki, pod mlaz deset sekundi hladnom vodom, i sve spadne a da ne pipnes prstom, niti ribas. potom mozes staviti u kantu s vodom i cuvati tako mokro, a mozes, kao ja, ostaviti preko cevi radijatora u kupatilu da se osusi i saceka da s enakupi ves i pere.

valeri, i ja sam imala isto takvo iskustvo... nisam koristila one zastitne gace preko i stalno sam je presvlacila. sad cu kupiti nekoliko tih gacica (kontam tri komada) i mislim da ce onda biti druga prica.

babolina, planiram, kao i prosli put, da sacekam da joj ptpadne pupak pa da pocnem s koriscenjem. dakle, posle desetak dana. i jako se radujes sto cu probati te od bambusa user posted image user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.2.2013 22:23:53   
Bebilina
Valerie ja imam ovakvih "all in one" 5kom i sa cerom su mi bile super, al sa sinom ne. Ista prica i sa jednom prijateljicom- koristila za prvog sina, za drugog ne...
Moj momak ne piski vise puta po malo, nego odjednom, ko poplava user posted image Tako da ovakve sa mikrofiber uloscima ne mogu to da podnesu. S druge strane ni velur bambus mi nije sjajan jer ne upije dovoljno brzo kad on krene. Zato mu odgovaraju samo pamucne i frotir bambus i njih samo koristimo.
Problem kod njih je velicina jer sa nasim butkicama i guzom ko lopticama i tim pelenama klasicne pantalone su nam sve tesne. Ja njemu moram da probam pre kupovine, ili kupim pa vracam ako ne odgovara...
Ali nista ne bih menjala. Toliko smo se navikli da nam je cudno kad ima jednokratnu, prosto neprirodno...
Pranje i susenje je navika, lako se stice. Sad kad jede hranu i kaka mu je cvrsca ja je istresem sa flis uloska u solju. Ko to ne voli ima papirne uloske koji se u solju bacaju. Ja ih sa cerkom nisam volela, sa sinom nisam probala posto on kaki jednom do dva puta na dan i uopste mi nije problem za toliko.

Ako vam na pelenama ostaju fleke menjate prasak i susite cesce na suncu. Nikako sirce i sl zbog lastisa, osim cajevca sunce vam je najbolji prijatelj.
user posted image

Bojanice user posted image Ja nisam cekala da pupak otpadne vec samo da se mekonijum ocisti. Nisam htela da rizikujem da is njega ostanu fleke a nisam nasla informaciju da li bi ili ne, tako da sam u bolnici i kod kuce par dana eco od bambusa i odmah visekratne. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 9:07:08   
bojanica7
znas kako, kontam moze da se pokvasi... sta znam, mirnija sam kad ne bude bilo pupka. juuuu, sad sam se setila da je jedan od najvecih razloga za rano odustajanje od pamucnih (sa dva i po meseca) i rana na stomaku od operacije (invaginacija), koju smo morali da previjamo i isto tako smo se plasili da ne bude mokra kad se upiski... kako covek potisne stvrai, ne verujem! sve sam zaboravila user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 9:59:16   
Valerie
Bebilina, verujem da je druga stvar kad dete kaki jednom dnevno, ali kad je to 5-6 puta sa 2-3 meseca, pa tecno da probije do drugog pamucnog uloska... nisam se usudjivala da koristim praskaste deterdzente, samo tecni ekoloski Frosch, kojim sam inace jako zadovoljna. mi sad uvodimo polako cvrstu hranu pa cemo videti...
a i samo piskenje bude problem, njoj nekad pelena bude i 200-300g za relativno kratko vreme, a to flis ne moze da zadrzi. a vise od 2 uloska ispalo bi gore od sirokog, koji smo i onako ukinuli posle prve kontrole.
susenje nije nikakav problem, pelena se osusi bas brzo, a ulozaka imam vise (30)

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 10:04:50   
bojanica7
valeri, jesi razmisljala o tim zasttmi gacama?

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 13:03:50   
Braanaa
Ja sam imala bas veliku zelju da Mateji koristim samo platnene pelene, posebno sto su nasi kumovi njihovom sincicu od starta koristili platnene i bili su jaako zadovoljni. Medjutim, mani je to u pocetku bilo bas cimanje, jer je non-stop piskio i kakio, a bila je zima. E kada je doslo leto, poceli smo da koristimo, ali smo kombinovali, kada idemo negde- jednokratne, kada smo kuci, platnene i bilo je ok. Imamo DajDaj zastitne gacice i faaantaaasticne su, stvarno nemam reci, ma nikada mu nije probilo, a meke su, divne. Imamo tri komada i dovoljno je.

_____________________________

"Uživanje u gledanju dečje lepote i sreće, čini da moje srce bude preveliko za telo." (Emerson)

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 15:11:52   
bojanica7
e brano, hvala ti, ta informacija mi bas znaci... i ja kontam da uzmem tri komada zastitnih gaca user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Braanaa)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 15:23:00   
Braanaa
e nema na cemu. Nama tri bilo taman. Ali ove su taako dobreee, ja stvarno nisam mogla da verujem. Sad cu da pokusam da nadje sliku ovih nasih.
Klik
e ove su.
Imali smo i nekoliko onih pelena sa uloscima, meni to nije bas radilo posao, jako se sporo suse. Lakse mi je bilo sa obicnim tetra. I to znas kako smo mu stavljali, jednu tetra, jednu svedsku i preko te zastitine gace.


_____________________________

"Uživanje u gledanju dečje lepote i sreće, čini da moje srce bude preveliko za telo." (Emerson)

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 16:03:04   
Cvrčko
Ja vam se svima divim i pozdravljam istrajnost u korišćenju pamučnih pelena user posted image user posted image user posted image
Ali ja sam baš zahvalna onom ko je izmislio Pampers, jer mene spašava jedne plus obaveze,a i ovako mi je dan prekratak user posted image

(odgovor članu Braanaa)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 16:15:46   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: Shishica

IZVORNA PORUKA: leamalamut

Ne znam zasto mislite da je problem cuvanje do pranja prljavih pelena , nemojte mi reci da svaki dan perete bebine stvari , da se toliko iskupi za masinu ili perete 5 stvari u masini ?! Kako bebin prljav ves ceka pranje ? Mislim nije da nekog nesto ubedjujem ili nesto drugo , vec ne kapiram zasto je toliko strasno ostaviti pelenice jedan dan da cekaju pranje , nece se ubudjati sigurno . A i pere se na 90 stepeni gde se ubiju apsolutno sve moguce i nemoguce bakterije ...
Sanchy , to sto pise da se peru na 60c je preporuka , naravno da mogu i na 90 , ja sam ih od starta perem na 90 i nista im ne fali...



Drugo je prljav ves, a drugo ukakene pelene. Te pelene ne bih ni prala zajedno sa drugom odecom. Dok se skupe nije to 1. dan.. a da stoje vise dana meni je bezveze, a jos bezveznije da perem bezbroj puta na ruke da bi isprala pa susim pa onda skupljam za masinu.. eto zato mislim user posted image


Ja i ne perem bezbroj puta , ako se ukaki onda se to pod mlazom vode (tusa recimo) skine i ne ostaje na peleni . Dok je tecnija stolica mora se malo vise isprati nego kad krene cvrsca , ali ne vidim sta je toliko tesko proprati pelenicu to je par min posla .Postoje dva nacina cuvanja , mokro i suvo pa kako kome odgovara . A to sto perem zajedno sa njenim ostalim stvarima meni nije problem jer ne smatram da se nesto moze desiti ako se to zajedno mulja po masini , pa 90c sve unisti i prljavstinu i baktrerije , klice ...
Meni koriscenje ovih pelena ne oduzima dodatno vreme . Smatram da su daleko zdravije za bebu od bilo kojih jednokratnih i da malo vise truda i strpljenja i dobre organizacije se isplati .

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 16:31:32   
bojanica7
ja se slazem sa leamalut, ne oduzima mnoogo vise vremena, a mnoogo je zdravije.

cvrcko, ma i ja sam uvek za prakticnost... i nikako ne zameram sto neko (citaj vecina) koristi pampers. nego bas imam odbojnost prema jednokratnim. a posebno su mi se ogadile kad je gala s godinu dana dobila kandidu. odakle joj? kaze dr: pelene, vlazna sredina, kandida je obozava... i savet: luftiranje sto vise, ako moze samo nocu pampers... tad sam iskoristila priliku da opet pocnem pamucne i definitnivno odlucila da sto pre skinem pelene. i u maju smo ih skinuli, s nepunih godinu i po. i bas su mi koristile platnene za igraliste, posete i slicno, da ne pravi barice kad se upiski...



_____________________________

Panta rei

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.2.2013 22:39:55   
Bebilina
Iskucala post i puf, nestao user posted image

Bojana razumem na sta mislis kod pupka i rane... Vama su mislim i drugacije preporuke za negu pupka- nema kvasenja, povijanje, ciscenje itd. Moje su bile: sto vise na vazduhu i osusice se, slobodno kupanje i kvasenje. Sad sa sinom su pelene uvek bile ispod pupka, samo cover preko.

Valerie i mi koristimo tecne ili gel deterdzente, Eco varijante user posted image I moji su oboje u startu kakila po 5-6 puta ali nase pelene imaju odvojeni flis ulozak i na njemu ostane kaka. Tako da ko voli moze njega da ispire, ja tad nisam, sad istresem ili isperem, zavisi od vremena koje imam...
Moja mama ima obicaj da se zanosi i ispire pelene od svega. Ja za to nemam vremena, samo cvrsto resim, pa perem posle 36h odvojeno od ostalog vesa.

Covera ima raznih, al ja recimo preferiram sa cickom jer mi se lepse podesavaju i fleksibilniji su. Sa cerom smo pre kupovine isprobali 10ak vrsta pelena i 5-6 vrsta covera i sve sam osim pocketica uzela sa cickom. Sa sinom sam planirala pa odustala od tog isprobavanja jer smo vec dosta imali. Samo kupila nove velike covere i vunene za noc.


Sva decica koju znam da su bila u platnenim su pelene ostavila sa 1.5, 2god max. user posted image

Nisam totalni protivnik jednokratnih, ali samo Eco varijanti. A o Pampers i ostalim sa toksicnim gelovima jedino user posted image user posted image
user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 9.2.2013 22:51:06 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
10.2.2013 8:27:15   
bojanica7
e da, ja sam ovenosila u porodiliste. te su eko, jel? i toliko mi je bio bedak... uzela sam najmanje, koje su bile tolikoo velikeee i krute. bas mi je bilo zao moje bebe. sve bebe u malim, slatkim pelenama, a moja nabudzenauser posted image jakoo su mi bileee debele... ne znam. i da, devojkice, i ja, inspirisana vasom pricom, prelazim na eko varijantu. vec sam kupila eko sredstvo za ciscenje, sledeci je deterdzent za ves, samo d apotrosim prasak user posted image user posted image

bebilina, da, bas tako nam savetuju, prepovijanje, suvo... cak je i kupa patronozna dok ne otpadne pupak da ga en bismo pokvasili... a gde ti zivis?user posted image

jel mislis na cicak, ne na drikere, jel?

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.3.2013 2:07:46   
Bebilina
Bojanice i mi smo bas te Bambo imali, upamtila sam ove zabice user posted image
Nase su bile vel 2, mini od 3-6kg i super su mu bile. Al on je sa 4.5kg rodjen, tako da je lepo popunjavao sve uglove user posted image

Jeste na cicak mislim, drikeri smu mi i dalje no-no, posebno sad kad nece da lezi na mestu. Dok zakopcam 4 drikera ja osedim. Ovako cicak i gde iz prve uhvati, tu ostaje user posted image

Kako ste sad sa novom bebom, jel koristis vec za Martu platnene ili cekas pupak ako vec nije otpao?

Superiska za eco deterdzent user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
24.3.2013 4:20:58   
bojanica7
da li verujes da sam bas danas mislila o tome user posted image pocinjemo s bambusovim cim otpadne pupak. user posted image nije otpao, imamo tek pet dana (prvoj ceri je sa deset) a martin je malo deblji pa su rekli da ce kasnije... pa eto taman da mi stignu te zastitne gace...user posted image inace smo diiivnooo!!!

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here