|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
10.4.2013 1:11:47   
bojanica7
evo imamo tri nedelje i za koji dan pocinjemo s pamucnim, tj. pelenama od bambusa.user posted image samo da mi stignu zastitne gace iz bg-auser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
10.4.2013 11:28:30   
leamalamut
user posted image user posted image user posted image od nas !!! Ja sam prezadovoljna sa pamucnim i svakom bi preporucila!
Jedan mali savet > ako ti ponestane ovih modernih pam.pelena jer su npr. na pranju a praznik pa se ne pere , mozes i one obicne tetra da ubacis i preko cover ... samo se lepo namesti i ima istu f-ju

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
14.4.2013 7:49:47   
Dojranka
Ja sam dobila neki probni paket pelena iz Sarajeva kojine planiram da koristim pa ako je neko zainteresovan nek se javi na pp.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
17.4.2013 7:52:39   
Syrinx
Bojanice, kako vam ide sa bambusicama?

(odgovor članu Dojranka)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
17.4.2013 7:54:19   
Syrinx
Može li u njihov cover (pretpostavljam da je daj daj) da se umeće obična tetra ili krpica za pocket? Znam da može u bilo koji, ali ima li onaj poludžepni deo, ako iko razume na šta mislim?

(odgovor članu Syrinx)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
17.4.2013 22:44:46   
Nanica1
Jako sam se zagrejala za ove pelene mada imam jednu nedoumicu pa bih vas zamolila da mi pomognete... Planirala sam za pocetak da narucim 10 pelena na probu ali na jednom forumu procitam kako se desilo da su bebi omalele i postale tesne. Da li to moze biti posto bi trebalo da traju do kraja pelenstva? Ja sam konkretno planirala da uzmem Coki-Loki pelene!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
27.4.2013 11:29:47   
bojanica7
evo utisaka: fantasticno!!! prosto mi je zao sto sam gali kombinovala i sto nisam duze koristila.marta je iskljucivo u pamucnim i bambusisama. cak sam pre neki dan presla i na noc jer pampers propusta a one ne user posted image prvo sam se dvouila, da ne bude mokra nocu, ali koliko sam skontala, njima mokro ne smeta, dok nije hladno... a i kako smo mi nocu...
juce mi se jos nisu bile osusile, pa sam joj stavila koji put pampers i unervozila sam se user posted image eto, navucena na pamucne user posted image
jos smo mi poceli sa elimination communication tehnikama, i nemamo nijednu ukakenu pelenu, iako kaki pet puta na dan.
syrinx, mozes da stavis i bez dzepnog dela, bukvalno uglavis, kao za shiroki povoj, umetnes i gotovo., nema potrebe da bilo sta tu drzi...
nanice, ja imam pamucne koje se koriste od rodjenja do kraja, i ja sam ih sa galom koristila kad je skidala pelene... dakle, s godinu i po i bile su joj dobre...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
14.10.2013 11:19:41   
dizni
Ja nisam mama, ja sam buduca baka, za neki mesec. Kod prvog unuceta, cerka je koristila Pampers i Mia je stalno bila ojedena, a onda je dobila i eserihiju iako je presvlacena kad god se upiskila ili ukakila. Za novu bebu, ni slucajno Pampers ili bilo koja varijanta tih pelena! Iskljucivo platnene. Htela bih da obradujem roditelje i kupim tih pelena koliko treba. Gleada sam po internetu, ima raznih, ali sam nasla jedan sajt "pelenezdravejevtine" i cini mi se da su one najbolje jer je unutra pamuk, a spolja neki materijal koji ne propusta. I cena je sasvim oK. Da li je neko koristio ove pelene i kakvo je iskustvo?

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
20.10.2013 13:38:47   
leamalamut
pelenezdravejevtine


Ne znam za te , prvi put ih vidim , mislim da su kineske ... Inace moja je vec godinu dana u Coki Loki i mi smo bas zadovoljni .Takodje bih pohvalila i DajDaj imaju prelep bambus!!!

< Poruku je uredio leamalamut -- 20.10.2013 13:40:00 >


_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu dizni)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
20.10.2013 21:23:27   
Bebilina
Pozdrav za moje platneno-pelenasice i bebe sa najsladjim guzama user posted image
Dizni dobro nam dosla i svaka pohvala na nameri da kupite platnene pelene. Licno nemam iskustva sa domacim markama, ali evo lea vam je dala savet pa pogledajte po netu.
Moj jedan savet je da se pazi na velicinu pelena. Nije isto kada se kupe jeftino one koje imaju velicinu, i kad se skuplje plate one koje su od rodjenja do odvikavanja. Ja imam i jedne i druge i veci sam pobornik ovih drugih nakon skoro 3god i dve bebe u njima user posted image
Dok se plate sve velicine ovih prvih mnogo vise kosta nego ove druge, a treba ih negde i cuvati kad se prerastu...

Mi smo nedavno dobili jednu ogromnu torbu punu pelena na poklon. Nazalost ih zena od koje su stigle nije uopste koristila. Ima tu oko 25kom pelena + preko 15 covera, 20 prefold ulozaka i jos dosta fleece, bambus bustera itd. E posto mi i nasih imamo previse ja sam te spakovala i cekaju da putuju za Srbiju za prolecnu prinovu. Nadam se odgovarace im, posebno ako je devojcica jer je pola covera u pink i ljubicastoj boji sa prelepim dezenima. user posted image Ista mi je mama ponudila jos tih prefold, ako im odgovaraju i bude im jos trebalo.
Marka za veci deo pelena je kanadaska Motherease, njihovih je i 10 neutralnih covera, a ima jos i Nature Babies pelena i njihovih sarenih covera. Zaista sam presrecna sto cu moci jos nekog da obradujem ovakvim poklonom i ustedim im u startu preko 400€ jer toliko sve ove kostaju a sluzice ih od prvog dana pa do odvikavanja. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
29.11.2013 10:27:56   
ljubus
Postovanje!Mozda malo kasno odgovaram,ali sam se tek sada uclanila.Moja beba koristi platnene pelene,imamo 5 meseci,a nekih 2 meseca ih koristimo.Ja sam zadovoljna,kupila sam ih pre porodjaja,jer sam zelela da koristimo nesto sto prirodnije,ali u prva 2 meseca dok se stolica ne ustali (moja beba je imala i po 5 puta dnevno) ne vredi ih koristiti.Moj savet je da ih uzmete,ali da ne pogresite,jer sam ja uzela 30 pelena i 30 ulozaka,a od toga koristim samo 15.a ostalo mi stoji,to je prakticno bacen novac,ali kupljeno je po savetu prodavca,jer nimalo nisu bile jeftine 75odin komad.Srdacan pozdrav!

(odgovor članu dizni)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.1.2014 11:49:21   
Sanjalicaaa
Moze li neko da mi objasni sta tacno znaci ovo "bambus pelena"? To je u stvari dajdaj? Ili i neke druge marke pamucnih pelena imaju taj bambus? Ne razumem

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu ljubus)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.1.2014 22:24:49   
leamalamut
DajDaj je jedan od proizvodjaca koji koristi bambus kao materijal za izradu pelena .Na nasem trzistu ga ima i CokiLoki . Pelene mogu biti pamuk,flanel,bambus,konoplja...

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.4.2014 22:19:11   
samocitam
Drage mame, ne zelim nikog da uvredim, ali me rastuzuje kad citam da se mame dice time sto koriste jednokratne pelene. Po meni je to odraz lenjosti, sebicnosti i neznanja. Informisite se vise. I umesto sto visite na forumu, ispeglajte koju pelenu

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.4.2014 22:22:40   
New Mom
Ne volim da se lepim za ovakve postove, al jako je ruzno najaviti da necete nikog da vredjate a onda napisete takvu poslednju recenicu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu samocitam)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
9.4.2014 23:47:57   
jovicaa
idem da se ubijem zato sto ne peglam peleneuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
10.4.2014 0:19:34   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: samocitam

Drage mame, ne zelim nikog da uvredim, ali me rastuzuje kad citam da se mame dice time sto koriste jednokratne pelene. Po meni je to odraz lenjosti, sebicnosti i neznanja. Informisite se vise. I umesto sto visite na forumu, ispeglajte koju pelenu

Vrlo interesantan post..Prvo ne znam gde ste procitali da se mame dice koriscenjem jednokratnih pelena?Drugo ,smatram da koriscenje platnenih pelena nije bas toliko sjajno kao sto se proklamuje po forumima ..sama cinjenica da se peru na 60 stepeni sto pise na etiketi o nacinu odrzavanja,bila mi je dovoljna da jos jednom razmislim a onda cinjenica da onako prljave treba da ih skupljam kako bi se nakupilo za masinu i koliko se secam uputstvo da se ne peglaju kako se ne bi ostetile,vau to je bas sve onako higijenski,,odustala u startu..Sto se tice jednokratnih pelena kupovali smo one bez prirodnog lateksa jer isti izaziva alergije ali i one koje jesu izbeljene hlorom jer hlor ubija bakterije,,bebac nikada nije imao ojed od pelena ili pelenski osip i slicno..i trece ja peglam sve,ne samo tetra koje i danas koristimo za kupanje nego bukvalno sve do carapica..Tako da vidite nismo bas toliko neinformisane,lenje i glupe..c c c


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu samocitam)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
10.4.2014 7:24:53   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Sanchy

ja peglam sve,ne samo tetra koje i danas koristimo za kupanje nego bukvalno sve do carapica.


i ja isto. Ni moja D nikad nije bila ojedena. Plus koristi nosu. A sto se tice tetra pelena evo ja krecem od sebe. Ja koristim uloske feel fine, ne koristim vatu u mrezici iako je ona zdravija i prijatnija kad se stavi ali cim se malo nakvasi, bukvalno par kapi postaje nepodnosljiva i menjam je. Bebe piskaju svakih 15 minuta (mislim na novorodjencad) sto bi znacilo ako ja zelim da se moje dete lagodno oseca i prijatno ja svakih 15 minuta moram da je maltretiram da bih joj promenila pelenu. to je 4 pelene na sat. Sto se tice pelena sa bambusovim uloscima i td, rekli su mi da ih ne uzimam jer ako nemam sušaru u zimskom periodu ce mi se ubudjaviti jer su debeli ulosci tako da nisam isla ni na tu varijantu. Pampers ima preko 40 toksicnih supstanci u sebi, neki kazu da izaziva i sterilitet. Ne znam iskreno sta da mislim. Infekcije nismo imali pu pu pu, ali se eto trudim da D koristi nosu od kako sedi i od nekog 9tog meseca veliku nuzdu vrsi na nosi, nemamo ukakanih pelena, cak je svaki dan obucem i gacice na dva sata, a sad vrsi i malu nuzdu na nosi i pritom joj nekad promenim i 5 pelena na dan. Znaci suva je uvek. Peglanje mi jeste problem, jedva stizem ali peglam sve pa i carapice kao i Sanchy. Imam drugaricu koja bebu povija iskljucivo tetra pelenama ali ona zivi sa roditeljima i njena mama pegla sve. Ja iskreno sigurno ne bih stizala, jedva stizem i ovako sve da popeglam. Sama sam sa gomilom posla na salasu i sa detetom koje nema mira a kad je bila beba ni pod razno nije htela da bude sama.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
10.4.2014 10:48:16   
mama micki
Strašno! Neće da vređa a vređa! Ok, mi visimo na forumu, a ti? Ako već peglaš pelene i ne zanima te forum, budi ljubazna pa nemoj komentarisati. Neznam zašto neki ljudi prosto imaju potrebu da pametuju.Svako ima pravo na svoje mišljenje i na izbor odgajanja svoje dece. Ja imam dvoje i koristim pampers pelene, ne zato što su zdravije, već zato što su praktične. Mislim da nijedna od nas ovde nije lenja zato što "visi na forumu", a još manje sebična jer to majka ne može da bude. A što se našeg "neznanja" tiče, to jednostavno nisi ni trebala da napišeš. Niko nezna sve. A ti koja si tako dobro informisana i sve znaš ne treba da se obazireš na forume. Mi smo ovde da razmenjujemo mišljenja i savete a ne da se vređamo i još manje da nas vređaju.
IZVORNA PORUKA: samocitam

Drage mame, ne zelim nikog da uvredim, ali me rastuzuje kad citam da se mame dice time sto koriste jednokratne pelene. Po meni je to odraz lenjosti, sebicnosti i neznanja. Informisite se vise. I umesto sto visite na forumu, ispeglajte koju pelenu


(odgovor članu samocitam)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
10.4.2014 12:51:13   
Olga75
devojke ne jedite se , rekla nam je , sad znamo i to je to
svako ima pravo na misljenje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
10.4.2014 13:17:11   
mama micki
Ja se izvinjavam na ovakvom postu ali nisam mogla da ništa ne napišem. Pojavi se odjednom ta osoba koja samo cita i pljune po svima nama. Ali dobro, nije ona vredna toga da se mi nerviramo. Nek se ona drži peglanja pelena, a mi lenje žene ćemo da visimo na forumu i dalje. Još jednom se izvinjavam! Ništa više ne pišem vezano za ovo!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
18.6.2014 17:42:13   
Taj cica
Drage moje mame, prodajem DAJ DAJ pelene od bambusa. Imam 6 švedskih, 4 male i jedne zaštitne gaćice, to vam je komplet. Kupila sam ih sestri ali njoj zbog stalnog putovanja nije prakticno da ih koristi. Pelene su NOVE i NEKORISCENE! Tako su sad ostale kod mene a rado bih usrecila neku mamu koja je voljna da ih kupi. Ako je neko zaintereosovan neka mi pise na mail vasictatjana@gmail.com

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
14.7.2014 14:31:22   
Nindzaja
Zdravo mame, bas mi je drago da sve vise mama koristi platnene pelene za svoje bebe. JA sam jedna od tih mama user posted image

Svesna sam da postoje i prednosti i mane koriscenja i jednih i drugih, i kod mene je prevladao ekoloski i zdravlje razlog :)

Ono sto me interesuje kakvog ste iskustva imali sa psihomotornim razvojem bebe koja koristi platnene pelene. Naime, platnena pelena je deblja i teza od jednokratne. Moj licni utisak je da moja beba, koja je u 5.mesecu, se jos uvek nije okrenula sa ledja na stomak zbog toga sto joj je dupe tesko user posted image

Kakvo je vase iskustvo? Da li ste primetile da se beba olenjila zbog tezine pelene?

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
14.7.2014 15:06:28   
Misha i Ljisha
Nindzaja vrlo moguce. Ja sam svojoj cerki skidala i siroki povoj da bi ona mogla da se mrdA. Tj da bi nas dve vezbale i da bi se ona okretala. sad kad je lepo vreme a ti je ostavi bez pelene, pa sta i da se upiski. Pusti je nek mrda guzicomuser posted image , ipak sa pet meseci bi trebala bebica da bude okretnija. Ali opet sve je to individualno. Sigurno da smetaju pelene i jedne i druge i ogranicavaju. Ti je stavi na neku musemu imas one podmetace da kupis u apoteci pa preko toga pelenu a njoj navuci neki sorcic cisto da ne bude skroz golisava i pusti je na pod. Kad se upiski ti je samo presvuci i kraj. Kakenje obicno vec bude u odredjeno doba dana prati pa tad da stavis pelenu.

Polako neko sve ranije neko kasnije nauci ali svi se oni na kraju okrecu i vrte kao blesaviuser posted image

(odgovor članu Nindzaja)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
14.7.2014 15:18:30   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Nindzaja


Svesna sam da postoje i prednosti i mane koriscenja i jednih i drugih, i kod mene je prevladao ekoloski i zdravlje razlog :)



Jedina prednost neplatnenih pelena je u lakoci njihovog koriscenja tj. u njihovoj prakticnosti.
Ja nisam za njih i volela bih da ih nikada nisu izumeli. A da su prakticnije, jesu.
Ja imam nekih desetak pelena kod kuce (moja svrha je da ih koristim muzu za obloge kad ga grlo spopadne boleti) iskuvavam ih u masini i nista im nije.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Nindzaja)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here