|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
16.4.2013 11:05:54   
MicinaMama
Pa nece da prime jer nemaju mesta a nece da gube musterije.Tj ne zele nikome da menjaju randevu...Nema nikakvih prioriteta.To je sto se tice fizioterapeuta.

A bolnica je ne moze primiti jer prvo mora da odradi vjezbe pa ako i tada ne prestane kasljati onda ide u bolnicu na dalje analiziranje i lecenje.
Pozvacu opet jednog fizijatra ovde u opstini do nas jer on je i imao nekako malo suosecanja,mozda kada vidi da zovem po drugi put i nisam nasla jos nikoga mozda se i sazali.

Ja joj pravim inhalacije od kamilice i mente pa je stavim iznad serpice i prekrijem pelenom.Fizioloski rastvor obicno sipam ujutru kada je naj gore.Provetravam stan,da konstantno ima svezeg zraka u kuci.Ja se mnogo plasim astme,ja sam jako alergicna osoba ali nemam astmu.

Imam respiratorne alergije,nutritivne i bogami dermatoloske.Milica mi je imala ekcem i dan danas joj se javlja.Ne vraca se jer koristim odgovarajuce sredstvo za kupanje i dobro joj utrljavam kremu za telo,tj da koza bude konstantno vlazna.I ona ima respiratorne alergije na grinje.E sada posto je Dunja ovako startovala plasim se da ne zaradi astmu.zato se trudim svim snagama da vise sprecim ovaj bronhitis...sve to lako moze krenuti naopako ako se zapusti.

Jos me vise boli sto ja to i ne zelim zapustiti ali nece niko da mi pomogne,glupa Francuska.Plasim joj se kupiti bilo koji lek na svoju ruku.Ovde nema nikakvih sirupa protiv kaslja.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Bronhitis
16.4.2013 12:22:28   
Trcosava
Čekaj, ja ne razumem kako bolnica neće da je primi???

Ta šerpica ti ništa ne pomaže. Kupi inhalator na struju i fiziološki. Tako će ovlažiti disajne puteve.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Bronhitis
16.4.2013 12:33:24   
Figaro88
Micina ne mogu da verujem da vam se to desava,kako nece da prime bebuuser posted image Kupi inhalator,dreniraj kao sto ti je Trcosava rekla i bilo bi super kada bi mogli da dobijete berodual ili nesto sluicno.Stvarno ne razumem te ljudeuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Bronhitis
16.4.2013 12:38:16   
cockic
ako vec hoces da joj nesto isparava u sobi,ako ima da se ne gde kupi kuvalo za kafu stavi zalfiju i bosiljak.i stalno po malo pali pored kreveca.a inhalator je spas.to treba imati svako.uvek zatreba kad su deca mala.i za obicnu prehladicu je super user posted image mi ga uzeli kad je lena imala 2 meseca,koliko se secam.jer je ona cesto krkljala.mada ni meni nije jasno kako nece da je prime,ako vec ima dijagnozu bronhitisauser posted image

e i onaj fitobalm ne znam da li ga ima kod vas,ovaj ovde je italijanski.mazu ga jako male bebe.i super je stvar.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Bronhitis
16.4.2013 12:39:47   
cockic
ovaj smajli ode greskom user posted image sad nije greska

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Bronhitis
16.4.2013 13:04:50   
MicinaMama
Hvala vam zenice na odgovorima.

E ovako

Trcosava to je ovde jedna velika bolnica mnogo je dobra i super su...ali mora prvo da zavrsi vezbe kod fizijatra jer je to obavezno.U toj bolnici ima specijalista pedijatar za pneumo probleme.Primice je kod sebe na pregled ali prvo mora kod fizioterapeuta.

Neznam kako da trazim ovde taj inhalator,jer pitala sam doktoricu ona mi je rekla da inhalator tek ide kada dete ima astmu.To su inhalatori sa aerosoli valjda i ne ide za bronhitis.Tako je meni rekla.

E sada neznam sta da uradim

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Bronhitis
16.4.2013 13:07:07   
cockic
micina kod nas se kupuje inhalator u bilo kojoj apoteci ima.ovde su cene da ga zaokruzim oko 60 eura.a imaju g i dz.ali ovaj je za kucnu upotrebu mada i nema neke razlike u ovima i u dz.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Bronhitis
16.4.2013 13:08:29   
cockic
e sad lekari kod nas obici prepisuju za bronhitise ili pulnikort,berodual i sad u zadnje vreme bislovon sve su rastvori.koji se razblaze fizioloskim.i time se dete inhalira.tako je ovde.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Bronhitis
16.4.2013 13:12:18   
Torbica
Micina user posted image
Dete sa bronhitisom mora da se inhalira, mozda neko iz Srbije da kupi i da ti posalje inhalator? To je osnovno, bez inhalacija nista... Drzim fige da nesto uradite, ljubi bebanu!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Bronhitis
16.4.2013 13:14:25   
cockic
i nisam cula da dete nema terapiju,a ima bronhitis user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Bronhitis
16.4.2013 13:19:51   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Hvala vam zenice na odgovorima.

E ovako

Trcosava to je ovde jedna velika bolnica mnogo je dobra i super su...ali mora prvo da zavrsi vezbe kod fizijatra jer je to obavezno.U toj bolnici ima specijalista pedijatar za pneumo probleme.Primice je kod sebe na pregled ali prvo mora kod fizioterapeuta.

Neznam kako da trazim ovde taj inhalator,jer pitala sam doktoricu ona mi je rekla da inhalator tek ide kada dete ima astmu.To su inhalatori sa aerosoli valjda i ne ide za bronhitis.Tako je meni rekla.


E sada neznam sta da uradim


Ne ne ne, inhaltor može da se koristi samo sa fiziološkim, u Srbiji prepisuju berodual sa rastvorom. Ovde je naša doktorka nama prepisala Ventolin u pumpici uz koji se kupuje komora i daje se na 6 do 8 sati. Ali to se izdaje na recept. Kad god ima i manju prehladu mi koristimo samo fizioliški sa inhalatorom, ne znam na kom jeziku se sporazumevate - možda ona misli na inhalator (pumpicu) za astamtičare.

Pogledaj u ovoj temi KLIK

Tu su ženice pisale o inhalacijama i imaš čak i sliku inhalatora na prvoj stranici. Nas su ovde odrali za taj inhalator, ali kad ti je dete u pitanju ne gledaš na cenu (platili ga oko 90€ a posle u Bg videli isti takav za 60€) no u svakom slučaju, pogledaj i tu temu, možeš i u google da ukucašinhalator pa će ti izbaciti slke.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Bronhitis
16.4.2013 14:01:01   
MicinaMama
Gledala sam ja davno te inhalatore na netu i htela sam kupiti naj bolji omronov bas za decu da imam u kuci.Odmah sam pitala doktoricu da kupim ali tako mi je rekla....ali i na internetu(FR) pise za svaki inhalator da ide aerosol....Moram sada da procitam jos nesto...

Sto se tice novca stvarno nije bitno.Kada je zdravlje moje dece u pitanju i ne pitam koliko kosta.

Hvala ti opet za odgovor,hvala i ostalim zenicama.Jos samo da vidim sta ce javiti ovaj fizijatar...zove ga moj muz upravo sada.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Bronhitis
16.4.2013 14:05:33   
Sanchy
Kakve veze ima fizijatar sa bronhitisomuser posted image ..Mi idemo kod fizijatra na vezbe zbog nepuzanja i nnemogucnosti ustajanje iz lezeceg u sedeci i sad mi nista nije jasno Micina

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Bronhitis
16.4.2013 14:18:11   
Trcosava
@ Sanchy - Fizijatar je i za dreniranje (koje sam gore objašnjavala).
@ Micina mama - Jedina fora kod inhalatora je što moraš u apoteci da tražiš fizioliški koji sme u inhalator (zbog nekih čestica koliko sam ja skapirala). I naravno nema na čemu, tu smo da pomognemo koliko možemo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Bronhitis
16.4.2013 14:23:30   
Moiraina
Fiziološki koji sme u inhalator? To mi niko nije napomenuo, ja stavljam onaj Bebisol u ampulama, ako ne potrošim celu ampulu sledeći put otvaram novu... Da li taj sme? Iz one velike boce ne dajem, stavljala sam taj iz ampulica na svoju ruku, ali mi dr nije ništa rekla u vezi toga...

< Poruku je uredio Moiraina -- 16.4.2013 14:26:32 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Bronhitis
16.4.2013 14:43:57   
Torbica
Oooo... Pa ja stavljam fizioloski iz flase od 500ml NaCl-a i fercera odlicno.. Jer kad su prehladjeni svakako im nosice ispiram sa njim pa mi uvek treba da velika flasa..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Bronhitis
16.4.2013 15:05:53   
Sanchy
meni je drenazu objasnjavala i pokazivala pedijatar,stvarno prvi put cujem da fizijatar ima veze sa bronhijama i plucimauser posted image ...

Prva godina u životu deteta podrazumeva period najintenzivnijeg razvoja. Vrlo često se na nalazima lekara roditelji susreću sa pojmom praćenje psihomotornog razvoja. Sam pojam ukazuje na važnu činjenicu da su motorni, psihički i govorni razvoj tesno povezani, odnosno da utiču jedan na drugi.

Pregled fizijatra podrazumeva najpre posmatranje spontanog kretanja deteta: da li je stabilno u položaju na leđima, kako se okreće sa leđa na stomak, kako se oslanja u položaju na stomaku, da li može samostalno da pređe u sedeći položaj, da li puzi, ustaje, hoda... Pritom se posmatra kakva je kontrola glave i trupa u odnosu na silu gravitacije, kako se dete igra, da li su mu šačice otvorene u osloncima i u igri, da li koristi obe ruke kada se igra ili jednu više od druge.

Naravno, na samom početku pregleda je važno uspostavljanje dobrog kontakta između deteta i ispitivača: da li i koliko dugo dete uspostavlja kontakt očima, kako prati ispitivača ili ponuđenu igračku - na obe strane, kako se pri tom kontaktu oglašava. Postojanje koštanih ili drugih vidljivih deformiteta se takođe notira.


< Poruku je uredio Sanchy -- 16.4.2013 15:17:03 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Bronhitis
16.4.2013 15:19:38   
Moiraina
Nego, da li sam se zeznula što sam stavljala Bebisol u inhalator? Na njemu piše samo Serum physiologique Chlorure de sodium 0,9% user posted image Tražim sad na netu da li ima još nešto u njemu, ali svuda piše samo fiziološki rastvor, valjda je ok...

< Poruku je uredio Moiraina -- 16.4.2013 15:20:39 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Bronhitis
16.4.2013 15:28:51   
Trcosava
E pa sad pojma nemam, u glavi mi je ostalo da mora ''poseban'' fiziološki (ja kupim onaj koj je za bolnice i tražim iglu) to mi duže traje nego one ampule jer se pola baci.

Ne držite me za reč što se tiče toga.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Bronhitis
16.4.2013 15:29:00   
Janncica
Ja koristim samo onaj fizioloski iz velike flase. Uglavnom smo svi kolektivno bolesni,pa se brzo i potrosi.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Bronhitis
16.4.2013 15:51:47   
MicinaMama
sanchy ima fizijatar za disanje.Ovde to ne rade pedijatri nego fizijatri.Pricala mi je kuma sta rade jer je ona vodila malog.Stave dvce cevcice u nozdrve i tako da je dete prespojeno da li sa kiseonikom ili sa necim drugim nemam pojma.Kaze da nekoliko puta pritisne pluca da prsni kos dodje do ledja.kaze da izgleda strasno.To je onako naj strasniji deo sto urade.Ali njenom detetu je potpuno pomoglo.

Odbio nas je i ovaj fizijatar...kaze ima slobodno tek za dva meseca...ufff vise sam se umorila trazeci.

Pitacu u apoteci ima li to ovde i kako ide...ovde su malo specificni sto se tice lecenja.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Bronhitis
16.4.2013 17:27:57   
cockic
otuda i fizijatar u dragise na plucnom odeljenu.oni ih dreniraju.ja sam lenu u dragise vodila jer imam vezu za fizijatra,pa fiz nisam zakazivala.ali sam i videla da tamo decu sa odeljenja dreniraju.lupkaju bas dugo.ja kuci kad je lupkam uspem jako kratko jer neda,a tamo je ja mislim nekih 15min ako ne i vise.bas sam se zadesila kad su lupali decu i znam da je trajalo.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Bronhitis
16.4.2013 17:29:43   
cockic
cak sam se i ja cudila sta ce tamo fizijatar,ali ipak treba ima veze sa plucima..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Bronhitis
16.4.2013 17:48:39   
nink
Mi smo pre 3 nedelje lezaili na plucnom u Dragise Misovica..Osabio mu imunitet od eserihije pa je zaradio virus i naravno bronhitis...Posto je mali morao je vensku terapiju da dobija...Ali sada smo ok to je sve iza nas,Najobicniji fizioloski moze u inhalator onaj veliki...Taj stavljaju i u bolnici..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Bronhitis
16.4.2013 17:57:43   
MicinaMama
eto nece ni ova fizijatrica,tj ne moze jer ne radi tu vrstu fizijatrije..... izgleda da nece niko...polako gubim sve nade da cu i uspeti da nadjem fizijatra.Ali bar mi je Dunja danas bolje samo jednom se zahuktala i to je to...par puta se nakasljala.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here