|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
19.1.2013 23:20:35   
matli
mi imamo bronhitis i na berodualu smo vec peti dan.Isle su inhalacije na 6h a sad vec na 8.Nego,ono sto sam ja htela da podelim sa vama,je nas novi aparatic NOSKO.Joj ljudi ja sam odusevljena.To tako dobro izvlaci sekret da ja nemam reci.Mislim da joj je to bas ubrzalo da ozdraviuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Inhalacije
26.2.2013 15:51:30   
boba 11
Koliko dugo traje fizioloski za inhalacije kad se nacne flasa

(odgovor članu matli)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Inhalacije
9.4.2013 11:13:29   
Mali_miš
Koliko rano smeju bebe da krenu sa inhalacijama i šta sve treba da se stavi u inhalator od lekova? Ja sam dobila neki "recept" ali u njemu ima dva leka - operil i bisolvon, pa ne znam koliko je to prigodno za ovako malu bebu (mesec i po dana)?

Odmah bih nazvala lekarku da je pitam, ali radi tek u ponedeljak popodne, a i L i S mi krkljaju strašno. =(

< Poruku je uredio Mali_miš -- 9.4.2013 11:19:46 >

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Inhalacije
9.4.2013 16:37:25   
cockic
operil p je sprej za nos.a bisolvon je za inhalaciju.pise ti doza tog bisolvona koliko ide njega,koliko fizioloskog user posted image

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Inhalacije
9.4.2013 16:56:53   
Mali_miš
A jel njega smeju da koriste i jako male bebe?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Inhalacije
9.4.2013 17:01:21   
Janncica
Moj S je sa mesec dana imao bronhijalitis i bili smo u bolnici. Jedina terapija mu je bila inhalacija(jer nije imao temperaturu,a i dosli smo sa prvim simptomima).Inhalirali su ga sa fizioloskim i sa berodualom.
Sme beba inhalaciju,samo stavi kako ti je receno.A za sve ostalo ako ti nije nesto jasno,nazovi halo bebu,kad ti vec doktror ne radi
Za operil nisam sigurna da smeju bebe.

< Poruku je uredio Janncica -- 9.4.2013 17:02:54 >

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Inhalacije
9.4.2013 17:25:17   
Moiraina
Ja bih pozvala Halo bebu ako već ne možeš dr, ipak je mala beba, ne bih ništa od lekova na svoju ruku...
Ili možda inhalacija samo fiziološkim, ne znam...

< Poruku je uredio Moiraina -- 9.4.2013 17:26:18 >

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Inhalacije
9.4.2013 22:59:59   
cockic
ja sam razumela da ti je to dala dr.a ako nije nemoj nista na svoju ruku.a sto se tice operila,ni ja nisam cula da se stavlja tako malim bebamauser posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Inhalacije
10.4.2013 18:02:59   
Mali_miš
Bili smo kod neke druge dr i rekla nam je da je inhaliramo samo fiziološkim. Hvala vam u svakom slučaju. user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Inhalacije
20.4.2013 16:43:15   
bea83

IZVORNA PORUKA: New Mom

Bisolvon je dosta jak (ako ga daješ ide 10 kapi na 2ml fiziološkog), možda pre da počneš sa Operil P kapima ili Adrianol (ide 2-5 kapi sa 2ml fiziološkog). I nemoj da ga inhaliraš posle npr. 17h sa tim (da su neke vrste kapi dodate u fiziološki) jer može da deluje nadražajno pa da ga muči kašalj noću.
A tehnika... Kako kad, najčešće sila.user posted image


Draga jel mogu da inhaliram Vikija sa nekom od ovih kombinacija? Zaradili smo streptokoku i groznu upalu grla, treći put za mesec i po dana pijemo antibiotik (trenutno Pancef), evo već 6ti dan ali sad je kašalj baš zreo i čuje se i dalje nos koji krči, da li bi mu nešto od ovoga pomoglo? Kupili smo inhalator danas

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Inhalacije
11.11.2013 12:52:05   
Snelle
Od sinoc inhaliramo bebca berodualom. Od tada ima jako ceste, smrdljive i sluzave stolice. Jel imao neko takvo iskustvo?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Inhalacije
11.11.2013 12:56:21   
lesica
Snelle, verovatno zato što mu se razređuje sekret, pa kroz stolicu izbacuje... Pretpostavljam. L češće kaki kad je na inhalacijama.user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Inhalacije
11.11.2013 12:57:56   
Ana RR
Snelle, baš razmišljam o vama user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Inhalacije
11.11.2013 13:05:38   
Alexxa
Izbacuje sekret, definitivno. Tako je nama rečeno u DZ. E, a muka mi je više od inhaliranja i beroduala!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Inhalacije
11.11.2013 13:05:53   
Snelle
Lesice, ima logike al s obzirom da ima intoleranciju na kazein s njegovim stolicama nikad nisam sigurna zbog cega su takve :-(
Ana, grl, grl
Alexxa, u uputstvu pise da se sme inhalirati samo preko usnika, ne preko maske, jer tako dolazi u kontakt sa ocima sto je opasno. Ziva se isprepadoh!!! Kako ste se vi inhalirali?


< Poruku je uredio Snelle -- 11.11.2013 13:09:48 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Inhalacije
11.11.2013 13:12:49   
lesica
Snelle, L je inhalirana prvi put kad je imala 3 meseca, i to u DZ-a. Preko maske. Niko nam nije pomenuo ništa.
E sad, pitanje je samo da nije doza prejaka. L je tada inhalirana sa 2 kapi beroduala na 3 ml fiziološkog. Tek sada se inhalira sa 5 kapi na 2ml.

Verujem ipak da je to reakcija kakva ipak treba da bude. user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Inhalacije
11.11.2013 13:20:31   
MTS064
Mislim da se sva deca inhaliraju preko maske, tako je bolji efekat a i mala deca ne znaju da disu na usta. Imaju one posebne male maskice za decu.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Inhalacije
11.11.2013 13:28:18   
Alexxa
Mi imamo Prizmin Micro Sonic i inhaliramo se preko usnika, jer ona tako više voli, ali nisam ništa čula loše o ihhaliranju preko maske do sad, uostalom, sa maskom inhaliraju i u DZ i u bolnici.

Naša poslednja doza je bila u 2,5 ml fiziološkog 3 kapi beroduala.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Inhalacije
11.11.2013 13:28:49   
vikiveki
Ja noju eecu inhaliram sa spalmotilom,tako nam dr. rekla....stariju ćerku sam inhalirala sa berodualom neko vreme bila je onda neka njegova nestašica pa nam je dr rekla da se može inhalirati i spalmotilom, i da je to isto...Sad ja se ne razumem u lekove toliko pa sam poslušala dr. Veću decu inhaliram kad dr. kaže sa po 2 ml fiziološkog i 10 kapi spalmotila, a najmlađeg sa 2ml fiziološkog i 8 kapi spalmotila.Uvek im bude boljeuser posted image

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Inhalacije
11.11.2013 13:37:29   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Alexxa
Naša poslednja doza je bila u 2,5 ml fiziološkog 3 kapi beroduala.

Ovakva je i nasa doza a moj bebac ima 7 meseci. Koliko sam skontala doza se odredjuje na osnovu kilaze user posted image


< Poruku je uredio Snelle -- 11.11.2013 13:38:53 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:01:03   
Janncica
Mi smo opet na inhalacijama. 3 puta na dan,sto ce reci na 8 sati....je l to znaci da ja sad njega treba da budim za inhalaciju ili da ih podelim preko dana 3 puta?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:03:19   
Alexxa
U bolnici bude decu. Drugarica mi kaže da je ona njenog sina inhalirala dok spava, uopšte ga nije budila. Možda tako da probaš.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:04:02   
Alexxa
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Alexxa
Naša poslednja doza je bila u 2,5 ml fiziološkog 3 kapi beroduala.

Ovakva je i nasa doza a moj bebac ima 7 meseci. Koliko sam skontala doza se odredjuje na osnovu kilaze user posted image


I ja sam tako skontala, mada mi smo mršavi, 9,8 kg ima. user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:06:15   
Janncica
I meni je S bio u bolnici zbog bronhijalitisa sa mesec dana i tamo smo se inhalirali i nocu.Nego do sad je uvek dr govorila ujutru i uvece,a sad me zbunilo ovo.on ce se probuditi kad ukljucim inhalator 100%.A posle ga uspavati user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:07:42   
Snelle
Janncice, meni je dr rekla da dete ne budim za inhalacije, a isto je tako stava da dete ne treba inhalirati dok spava, jer tako ne možeš da ga pratiš, ako razumeš šta hoću da kažem.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here