|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrt / baštica
9.4.2013 15:28:52   
tanjica85
dala si mi fenomenalnu ideju,sad cu i ja da posejem prkos.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: vrt / baštica
10.4.2013 0:23:11   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: tanjica85

dala si mi fenomenalnu ideju,sad cu i ja da posejem prkos.


Ja sam prskos sejala rpe 4 godine i samo se raznosi okolo, ima ga svuda, u muškatlama, lijanderima, ružama, bosiljku user posted image

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: vrt / baštica
10.4.2013 7:59:54   
daca77

IZVORNA PORUKA: Štetica

Konacno pravi prolecni dan,moram da ga iskoristim da nesto uradim. Danas perem saksije i drzace,pa da ih napunim zemljom(stoji mi u dzakovima vec 15 dana). Nadam se da cu sledece nedelje moci da posadim sulfinije,jer ce stici i uskrs a ja nijednog cveta na terasi nemam.

Mila, i ti sadis surfinije? Ja nisam videla izdrzljivije cvece, naravno uz adekvatnu negu. Moja ogromna terasa od preko 12m je sa jugozapadne strane, sunca ima od 11h pa do zalaska i surfinije su mi prelepe, bez obzira na +40 i vise C.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: vrt / baštica
10.4.2013 10:48:08   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: tanjica85

dala si mi fenomenalnu ideju,sad cu i ja da posejem prkos.


Ja sam prskos sejala rpe 4 godine i samo se raznosi okolo, ima ga svuda, u muškatlama, lijanderima, ružama, bosiljku user posted image



user posted image kod mene nema gde da ga raznese, sve beton okolo user posted image


Daco a šta su to surfinije?


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: vrt / baštica
10.4.2013 11:00:16   
nata11

kod mene nema gde da ga raznese, sve beton okolo

I kod mene Mod user posted image Jedino me saksije spasavaju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: vrt / baštica
10.4.2013 11:23:52   
Modessty
jel su ovo surfinije?

user posted image

moja mama ih je sadila ali nisam znala da se tako zovu. Mislim da mi je ona reklo neko drugo ime

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: vrt / baštica
10.4.2013 12:08:33   
nata11
Meni slike na netu lice kao da su petunije u pitanju.
Mislim da su te jer i ja ih imam na terasi gde ih greje sunce i cvetaju ponekad i celo leto i jesen.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: vrt / baštica
10.4.2013 17:01:05   
Lu
U biti su vrlo slične, surfinije se lozaju, spuštaju a petunije ne, rastu samo uspravno.
Mod, to su surfinije, ja ih sadim svako proljeće, sad čeka to sunčano vrijemeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: vrt / baštica
10.4.2013 20:20:06   
Štetica
Mod to je to,iz porodice petunija su,samo padajuca sorta.
Daco ja kupujem 12 velikih(kao na slici od Mod) te su mi na istocnoj terasi,a imam veliku terasu sa juzne strane i tu uvek kupujem one u rasadi,jer brzo stignu. Samo da imaju sto vise zemlje,jedna sadnica u zardinjeri,zalivanje i 2× sedmicno prihrana. I eto resenja za cvece do oktobra. Sadim ih kada nocne temperature budu oko 10stepeni.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: vrt / baštica
11.4.2013 7:36:47   
daca77
Bas lepo, Stetice...ja razmisljam za koju boju da se odlucim, ove god. Jedne god.sam preterala sa raznobojnim sadnicamauser posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: vrt / baštica
11.4.2013 20:57:29   
Štetica
Daco ako uspem da nadjem dovoljno sadnica bice ona sarena(ciklama-bela) i zuta,to ce biti velike sadnice. A ove iz rasada planiram zute,crvene i bele(tih mi treba oko 30kom).


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: vrt / baštica
12.4.2013 21:33:02   
Lu
Ja sam danas posadila crvene ledenjake i bijele kamenjarke izmedju 50 komada izgleda super još dok malo porastu. Našla sam i neke niske lijepe kate a surfinije još nisu procvjetale, rekla mi je teta da dodjem oko 20. biće gotove, valjda će tad i vrijeme da se stabilizujeuser posted image
E da, sutra sijem u vrtu konačno...ako ne padne kiša.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: vrt / baštica
14.4.2013 10:23:28   
Štetica
Juce sam prekopala bastice i pocupala travu. Posejala sam niske katice i ivančice,iznela lijandere i amarilise napolje,pa sta im bog da. A i gladiole sam stavila u vodu da mi klijaju,ostalo mi jos da posadim kane i dalije,ali to ce ipak jos malo da saceka,da noci budu malo toplije.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: vrt / baštica
14.4.2013 10:26:29   
Štetica
Jel ima neko iskustvo sa gajenjem rodondendrona?
Znam da ima zemlja specijalno namenjena za njih,ali neznam gde da ih postavim u dvoriste. Sunce,polusenka ili senka?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: vrt / baštica
14.4.2013 20:26:53   
Lu
Juče sam između onih pljuskova uspjela da posadim luk i krompir, to mi i jeste najteže a sutra ono sitno, peršun, celer, mrkva, paštrnjak, rotkvice, blitvu, špinat. Dok dobro otopli onda ću mahune, krastavce, tikvice i kukuruz.
U plasteniku imam još mladog luka, salate i matovilca, koji je skoro ostario i posadila sam popar struka paprika, paradaiza i krastavaca.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: vrt / baštica
14.4.2013 20:28:26   
Lu
Štetice ja ne znam ni šta je to, mislim znam da je cvijeće, valjdauser posted image
Sad sam se sjetila da sam kupila onaj stomp protiv korova, kad da ga stavim, kad posijem ovo ili prije?

< Poruku je uredio Lu RR -- 14.4.2013 20:29:59 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: vrt / baštica
15.4.2013 11:22:00   
Štetica
Lu stomp poprskas pre sadnje. To mozes i danas sutra a sledece nedelje da sadis.
Kod mene se krastavci seju u uskrsnjoj nedelji(nemam pojma zasto,ali i mama i sveki tako rade),znaci ove godine od 1maja. A i nista od povrca se neseje kada je mladina(mlad mesec),navodno truli i ima crva. A dali je tacno ili ne,nemam pojma ali postujem to sto mi kazu.


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: vrt / baštica
15.4.2013 12:00:18   
Olga75
joj ja bih tako da iznesem oleandar i da ga zasadim , sta mislite ?
nadam se da je konacno stiglo toplije vreme


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: vrt / baštica
15.4.2013 15:10:11   
Štetica
Olga ja sam ih iznela pre 3-4dana.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: vrt / baštica
15.4.2013 20:26:59   
Lu

IZVORNA PORUKA: Štetica

Lu stomp poprskas pre sadnje. To mozes i danas sutra a sledece nedelje da sadis.

Kod mene se krastavci seju u uskrsnjoj nedelji(nemam pojma zasto,ali i mama i sveki tako rade),znaci ove godine od 1maja. A i nista od povrca se neseje kada je mladina(mlad mesec),navodno truli i ima crva. A dali je tacno ili ne,nemam pojma ali postujem to sto mi kazu.


Ništa fulala sam, ja danas posijala i ovo ostalo, jel vrijedi to i za sjeme koje je u zemlji, sad se ne smije prskati stomp?
Zapamtiću prije sadnje parpika i paradaiza.user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: vrt / baštica
16.4.2013 12:22:22   
Štetica
Neznam kako ce da reaguje na to sto je posejano,bolje nemoj prskati preko toga.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: vrt / baštica
21.4.2013 19:08:40   
caca81
Devojke, mene interesuje sadnja lukovica, konkretno gladiola. Gde ih kupiti u Beogradu, na kojoj dubini se sade, koji razmak, da li se lukovice tretiraju nečim pre sadnje, da li treba da se stavlja pesak...? Svako iskustvo i savet je dobrodošao.user posted image

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: vrt / baštica
21.4.2013 20:16:42   
Štetica
Caca lukovice gladiola imas u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci,i u garden centru,kostaju oko 25-30din. Ja sam prosle godine narucivala iz oglasa i kostale su 10din,ima ih i sada u novosti oglasima i stizu za par dana brzom postom.
Sadnja se vrsi na 6-7cm dubine i razmak 10-15cm izmedju lukovica. Netreba ih posebno tretirati pre sadnje,vole suncana mesta uz redovno zalivanje. Ja ih uvek stavim par dana na tacnu sa vodom,pre sadnje,da pocnu pustati koren,jer brze klijaju kada se posade. Racunaj na to da rastu 70+ cm,tako da ce im trebati neki oslonac,ili ih sadi uz ogradu i kasnije ih prcvrstis nekim koncem ili im obezbedi cime ces ig odrzavati uspravno(drvene ili plasticne pruteve). Od sadnje do cvetanja im treba oko 100dana. Na jesen ih povadis iz zemlje stavis na novine da se osuse i imas ih i za jos par godina.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: vrt / baštica
25.4.2013 13:04:08   
caca81
user posted image E, hvala na odgovoru. Sadim ih pored ograde i treba mi tako nešto visoko.

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: vrt / baštica
26.4.2013 20:08:20   
Celeste
Ja sam posadila bastu prvi put u zivotu, pionirski pokusaj user posted image
Stetice vidim da bas dosta znas o cvecu, zanima me da li znas koliko treba vremena da niknu begonije? Ja sam bas nestrpljiva, posadila sam ih pre 10 dana i njih i petunije, nesto ne vidim da ista nice user posted image

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here