|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
2.11.2012 12:44:53   
Anoniman
aleksandrova, ne znam za sling, ali kengur je za bebe od 3 do 9 kg (meni je vec sa 6 kg bila preteska za nosenje)

(odgovor članu aleksandrova)
  Direktna veza do poruke: 301
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
2.11.2012 12:52:44   
aleksandrova
ksena pozz kako si user posted image moja mala ima vec 5kg tako da ne znam

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
2.11.2012 12:58:39   
Anoniman
onda sigurno smes da nosis. i bolje sad nego kad oteza. mi smo sa nekih mesec dana prvi put krenuli da se nosamo u kenguru.

(odgovor članu aleksandrova)
  Direktna veza do poruke: 303
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
5.12.2012 12:37:35   
pocahontas
izgleda cu morati ovo da kupim, zivimo na 2.spratu, bez lifta, mislila sam da koristim samo kada treba da odem do radnje ili prosetam kucu, prekomplikovano je spustati kolica svaki cas...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
5.12.2012 21:15:31   
Bebilina
Mi jos nismo poceli kengura da koristimo jer definitivno vise volimo wrap. user posted image Sinak ima 9kg sa 4 meseca, drzi cvrsto glavicu vec duze vreme, kotrlja se, poceo je da se vuce u sedeci, tako da je fizicki skroz spreman za njega. Ne znam, mozda ga i ne upotrebimo ovaj put... Sa cerom smo ga koristili od 4-4.5 meseca. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 5.12.2012 21:18:19 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.12.2012 16:50:01   
sneza24
Treba mi savet.
Naišla sam na nekog kengura vrlo povoljno i sad se dvoumim da li da ga kupim.
Planiramo početkom maja na godišnji odmor L će tad imati 9 meseci.Ona sad ima skoro 5 meseci i preko 7 kg.Bojim se da će do tada biti preteška za kengura.
Do kog meseca ste koristile kengura i do koliko kg tj kad su bebe postale preteške?

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.12.2012 23:21:00   
sneza24
Samo da dignem temu.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.12.2012 23:54:41   
jovana13
ja ne mogu puno da ti pomognem mm i ja smo jednom nosili Janju u kenguru i iskilavili se imala je 6mes a 10kg tako da je to bio taj jedini put. A ne znam koliko kg moze da izdrzi verovatno zavisi od proizvodjaca..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.12.2012 23:57:55   
jovana13
a i ne planiramo sad da koristimo jer i Ogi ima sad 4 mes a oko 7,5kg tako da ce na prolece imati 7mes i ko zna koliko kg, lakse mi je u ruke da ga nosim. Sa kengurom jeste da su ti ruke slobodne ali kicma strada.. Ne znam kakva je ova marama ja bih pre to kupila?

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.1.2013 13:45:06   
mlada_mama
koliko sam uspjela da procitam, bebe u kengur user posted image
ovakav imamo, sme od 3-9 kg? sofija ima 4.5 kg ...

< Poruku je uredio lesica RR -- 24.1.2013 20:55:38 >


_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.1.2013 14:14:39   
Anoniman
snezo, tek sam sad videla pitanje. definitivno nemoj kengur, od je od 3 do 9 kg, i mi smo ga bas dosta koristili ali kad je M bila skroz mala, znaci poceli smo sa mesec dana, a sa 4 meseca je meni vec bila preteska, a nije imala 9 kg, mozda nekih 6.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 311
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.1.2013 20:49:26   
sneza24
Kseno odustala sam na vreme.Malo sam razmislila i shvatila sam da će biti preteška za nosanje.Ona je pre 20-tak dana imala 7250 g sa 5 meseci,sutra idemo na merenje pa ćemo videti koliko ima sad u svakom slučaju je već sad teška za kengura.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.1.2013 21:46:52   
Bebilina
Mi smo za vikend po snegu nosili sina u kenguru- jednom mm i jednom ja i to nam je poslednje. I na sankama smo sa njim tako niz brezuljak user posted image
Nas je BabyBjorn do 10kg, a malog sam danas merila na kucnoj i presao je tu tezinu. On nema jos 6 meseci... Marama mi i dalje nije problem, ali kengura ne smem jer su mu kopce testirane do 10 i ne bih da se igram, pa da se neka slomi, a dete ispadne user posted image
Sa cerom smo kengura koristili od 4.5 do 9-10 meseci jer ona je bila manja, damica user posted image Nakon toga smo nosiljku za ledja ako bas idemo kroz sume gde ne moze multiterenac. Sad cu kad bude poceo da samostalno sedi prvo da probam maramu i bebca na ledjima, pa onda tek tu nosiljku. Do tad u marami ispred mene tamo gde kolicima ne moze user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.1.2013 21:53:31   
Anoniman
nije meni bilo do toga da li ce puci kengur, nego nisam mogla ja da podignem. i ovako su mi ledja otpadala.

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 314
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
3.4.2013 23:18:07   
jance
pogledajte ih. predivne su! jeste da su skupe i u americi su, al ja sam se zaljubila! user posted image

SweetPea Ring Sling

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.5.2013 11:42:40   
Rosita
Ja bih kupila neku od ovih zanimacija.

Naime, kolica su mi uzasno teska da iznesem napolje sama iz stana u kome smo trenutno- srecom, ne zadugo- a mm dok docekam, ostadoh stalno zatvorena sa detetom, izuzev ako ne izadjemo ispred i ja ga nosam.

Bebac ce uskoro 2.5 meseca imati.

Uz kukova imamo 18.6., ako je to od važnosti.

Da li da čekam uz, da se posavetujem sa fizijatrom ili neko od ovih pomagala mogu bezbedno već da koristim? Pedijatrica je ostala uzdrzana po pitanju ovih nosiljki, mislim da ih ne voli.

Šta je najpametnije?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.5.2013 14:18:56   
jance
mislim da su ti marame sigurne sto se kukova tice, za kengur neznam, mada mi Kiku nosimo i u jednom i u drugom. sto se saveta sa fizijatrom tice, tu ti je uvek ona varijanta, pitanje je dali voli to, bas kao i sa pedijatrom... (npr ako je u fazonu: nemojte dete navikavati na ruke; onda ce biti protiv)

mozda nebi bilo lose da kod nekog poznanika probas i jedno i drugo da vidis sta ti je udobnije i prakticnije za vasu situaciju. koliko kg bebac ima?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.5.2013 18:59:55   
Rosita
Jance, imao je pre 7 dana 5400g

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.5.2013 19:09:05   
Didy
Ja sling obožavam! Moji su bili baš "glomazni", da tako kažem, krupni, veliki, teški, kako god hoćeš. Sa slingom se težina bebe rasporedi na cela leđa onoga ko je nosi, a s kengurom stradaju ramena, jer oni kaiševi idu preko ramena i počne vremenom da te boli. Mene su bolela.
Najdivnije uspomene iz perioda kad su mi deca bila mala su sling i dojenje.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.5.2013 19:10:49   
Didy
Baby wrap mi je isto bio zanimljiv za baš malene bebe, ali ga nismo probali.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.5.2013 19:16:15   
Didy

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja dajem glas sling marami. user posted image

Kengura sam koristila nekoliko puta i bebac mi je jos pre dva meseca bio pretežak. Nedavno sam kupila maramu i prezadovoljna sam. Ni ne osetim da nosim bebu (trenutno ima 9 kg), a znamo da idemo u šetnje u slingu i po nekoliko sati. Moj bebac je trenutno u fazi da neće da zaspi u kolicima, pa uvek ponesem maramu i jedino se u tome umiri i uspava i to za samo nekoliko minuta. Inače ga kod kuće nikad ne uspavljujem na rukama, ali u marami obožava da zaspi. Jedno vreme sam imala blagu tremu kad god krećemo u šetnju kolicima i pomalo sam strepela kad će se rasplakati, ali sad ponovo oboje uživamo, jer imamo plan B ukoliko plan A zakaže. user posted image  God bless sling!user posted image

I još jedan plus slingu u odnosu na kolica: Živimo u zgradi bez lifta, a od bebinog rođenja smo svakog dana u šetnji, ponekad i dva puta na dan. Kad mi već dosadi da vučem kolica gore-dole, nabacim sling i napred. Mnogo je jednostavnije, a namešta se za vrlo kratko vreme, uopšte nije neka velika mudrost, niti filozofija.


IZVORNA PORUKA: Didy

Imaš dve vrste marane: sling marama i baby wrap.
Baby wrapom umotaš bebu uz sebe (čvrsto joj drži i glavicu), a sling ima dve karike koje ti omogućavaju da ubaciš bebu, a onda da zategneš i namestiš u željeni položaj. Sling ima i položaj za vrlo male bebe i položaj za dojenje (hodaš gradom i dojiš bebu, a niko ne zna šta se događa unutrauser posted image ), ali je beba tad u nekom ležećem položaju. Kad počne da sedi, onda u slingu možeš da je namestiš u položaj kao u kenguru kad je okrenuta prema tebi, što je nama omiljeni položaj. Ruke su ti slobodne, beba je uz tebe i pomera se kao i tvoje telo, uživa u ljuljuškanju, uspava se skoro uvek od blizine majčinog tela i tog ljuljuškanja, a od nedavno smo otkrili i da su karike vrlo pogodne za češanje zubića koji treba da izbiju.user posted image  A baš su tu na zgodnom mestu za grickanje. Ili za držanje ručicama. Kao u autobusu. user posted image  Navodno, u slingu možeš da nosiš dete do 7. godine na kuku. Imaš na youtubu kako podesiti maramu i nameštanje bebe u sve položaje.

Po meni, wrap je super za vrlo male bebe, mada malo čudno deluje, a i teže se podešava (neko mora da mota maramu oko tebe i bebe dok se sama ne izveštiš, mada je i onda vrlo teško), a sling je fantastičan za decu od par meseci i vrlo lako se namešta. Kad počne da plače u kolicima, plač ne stigne da pređe u urlanje, a beba je već u slingu, srećna i zadovoljna.user posted image  
Pomisliće neko da radim na procenat koliko sam ih nahvalila.user posted image


Da se samocitiram. Inače, ovo su moji prvi postovi na rr.user posted image Tako sam i nabasala na rr čitajući na netu o slingu.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.5.2013 9:28:25   
Rosita
E pa hvala Didy! Jos samo da vidim kako se to koristi i da kupim.

user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.5.2013 9:43:20   
Snelle
Ja sam htela da kupim hug bug maramu, ali nikako da se odlučim. Skupa je, a žao mi je da dajem tolike pare ako je neću koristiti. Pre neki dan smo otišli do parka i mm je N nosio u kenguru (Chicco, kao onaj gore na slici) i posle pola sata se žalio kako su mu "otpala" leđa. Da li je situacija sa ovom maramom bolja? user posted image Hoću li moći da ga nosim barem sat vremena u njoj? Sad ima verovatno preko 5kg.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.5.2013 10:08:15   
Bebilina
Snelle imas moje iskustvo i sa kengurom i wrap maramom (poput hug bug) za dete od preko 10 kg, pa evo da dodam da se sa skoro 12 nista nije promenilo osim sto ga sad redje nosim napred, cesce na ledjima. Napred jedino kad sam sama pa ne mogu da ga uguram. Ako imam pomoc onda se ja umotam, a bebca mi ubace. Cak i cera to moze da uradi.
Motanje je izazov u startu, ali se brzo navikne. Jedino sto mi smeta je kad mi tokom motanja napolju krajevi marame padnu na zemlju. Duga je, treba taj materijal zadrzati, provuci, dve ruke, jednu pustis, drugu provlacis... Zato se umotam kad smo unutra i vise je ne skidam ako znam da cu ga opet stavljati. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.5.2013 10:09:13   
Rosita
http://shop.aksa.rs/sling-soft-marama-boja-kajsija.html, hm, zasto od 4.meseca user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here