|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.5.2013 14:30:22   
Rosita
Lady, ne znam, ali vidim na netu da sadrze isti kulturu kao biogaia, ili bar istu kategoriju, a podvrstu razlicitu, da prostis sto se ne izrazavam precizno u tim bioloskim terminima. Nama biogaia nije pomogla, ali napominjem da smo je koristili 6 dana. Prvo koriscenje bilo je zbog proliva! E pa sad ti vidi. sve mi se cini da su te kulture delotvornije da regulisu dijareju nego zatvor ili ovo sa cim se mi mucimo. Ali ti probaj, mozda ti pomognu, mozda ovo sto ja govorim nije tacno, ja kazem iz iskustva kako mi se cini.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.5.2013 14:33:41   
Snelle
Meni drugarica reče da je Biogaia probiotik! i da se koristi u kombinaciji sa nekim od preparata protiv grčeva, dakle ne sama.
Ružice, aj molim te na temu grčići da te pitam nešto.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.5.2013 14:36:46   
Rosita
Ajde. Ima logike za biogaju al ja stekla averziju prema istoj zbog koincidencije upotreba biogaje- dete pocinje da se pati sa probavom.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.5.2013 16:27:26   
lady_b
Ja kupila pa ću da mu dajem, i to baš 2 sedmice koliko piše..pa ćemo da vidimo. A uz to mu dajem i biljne kapi na bazi kima za grčiće pa ćemo da vidimo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.5.2013 16:42:53   
Rosita
Lady, jos ti da pijes hipp caj za dojilje, pa si kompletna :) A ako se ne varam mislis da nemas dovoljno mleka, a on podstice i to i pomaze kod grceva.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.5.2013 6:24:01   
Misha i Ljisha
ja prestala da pijem mleko i da jedem mlecne proizvode i od tad ova moja kaki redovno svaki dan. Jel to stvarno povezano ili je slucajnost?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.5.2013 8:39:08   
milicicak
MiLj, moje dete je alergicno na kazein pa imam nekog iskustva... mislim da to sto ne uzimas mlecne proizvode nema veze sa urednim svakodnevnim stolicama ali da ako primetis da vise nema grceve (ako ih je imala) i da nekako lakse kaki onda bi trebalo da malo pratis i vidis. Pozz

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.5.2013 11:06:23   
lady_b

IZVORNA PORUKA: Rosita

Lady, jos ti da pijes hipp caj za dojilje, pa si kompletna :) A ako se ne varam mislis da nemas dovoljno mleka, a on podstice i to i pomaze kod grceva.


Baš sam gledala neki dan da ga kupim, imam 2 kesice(dobila u porodilištu) pa ću probati..mada to nije dovoljno ali ću svakako kupiti i probati.. uh šta sve radimo a efekta nema user posted image

MiLj ja dnevno pijem bar 2 čaše mlijeka..obožavam ga, sad i mene zanima je li to utiče na grčiće user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.5.2013 8:58:34   
Misha i Ljisha
meni rekli da mleko utice na grceve. Kao treba piti bolje jogurt i jesti druge mlecne proizvode. Ja vala izbacila sve a to za mene otprilike znaci da nemam pojma sta cu da jedem posto mlecno obozavam i mleko pijem dosta pa se moj mm sali da ce da mi kupi kravu. Cinjenica je da od kad ne pijem mleko ova moja kaki svaki dan i to svako jutro u pola 7 kao sat

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.5.2013 9:15:52   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja prestala da pijem mleko i da jedem mlecne proizvode i od tad ova moja kaki redovno svaki dan. Jel to stvarno povezano ili je slucajnost?


Ljišo set_i se šta sam pisala za Anu i njen zatvor. Verovatno je mleko uzrok tvrdoj stolici. Ani i sad jako retko dajem mleko, uopšte joj ne dajem da ga pije samog, dobije ga eventualno uz griz, sutlijaš... Ali zato sve ostale mlečne proizvode tamani - sir, jogurt, sirni namazi, pa čak i kačkavalj (iako su mi izričito rekli da on ''''zatvara''''). Nisam imala srca da joj i to ukinem, jer da joj daš go**o sa kačkavaljem - pojela bi ga.

Po meni slobodno ti uvedi jogurt (to ti toplo preporučujem) kao i sir, kačkavalj...


< Poruku je uredio Trcosava -- 22.5.2013 9:16:08 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.5.2013 9:53:49   
milicicak
Oko konzumiranja mleka i mlecnih proizvoda i dojenja postoji gomila razlicitih misljenja... neki kazu da to da li mama pije mleko dok doji nema veze sa pojavom grceva kod beba, drugi kazu da je itekako povezano... u engleskoj je, na primer, preporuka da majka izbaci sve mlecno iz ishrane ako dete ima izrazrne grceve... i odoh ja u off, izvinjavam se
ja nemam iskustva sa neredovnim stolicama (moje dete od rodjenja kaki vise puta dnevno) ali znam da kad sam prestala da konzumiram bilo sta mlecno (ukljucujuci i proizvode koji sadrze derivate mleka) mom detetu su prestale eksplozivne (praskave) stolice, nisu je grcici vise toliko mucili, stolica je prestala da nekako kiselkasto smrdi i posle toga nikada nije imala koncice krvi u stolici (za sve ovo su mi kad sam pitala da li je to normalno patronazna sestra i dr u dz rekli da jeste i da dete nema nikakav problem)... kasnije se ispostavilo da ima alergiju na kazein
MiLj, ja bih iz ishrane izbacila mleko i sir (prepun je kazeina a on je deci najcesci problem) a postepeno u svoju ishranu vratila pavlaku pa jogurt i pratila... i mozes da probas da pijes kozije mleko, bolje je od kravljeg. Pozz

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.5.2013 14:22:04   
Rosita
A puter? Mleko bez laktoze, nista?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.5.2013 21:41:04   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Rosita

A puter? Mleko bez laktoze, nista?


Ako planiras bezmlecnu dijetu, nista sto sadrzi mleko. Za puter kazu da moze ali ga ja ne koristim ni u svojoj ni u T ishrani.
Da ne idemo u off ima tema Alergija na mlecne proteine, svasta su zene pisle, ima puno korisnih saveta

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.5.2013 11:46:09   
Snelle
Evo informacije iz prve ruke - ja od bebinog rođenja (ne računam ona tri dana u porodilištu) ne jedem ništa mlečno, pa čak ni namirnice koje u sebi sadrže mleko, ili samo mlečni protein, pa moje dete opet ima grčeve. Doduše, ne tako jake kao što mogu da budu, ali ih opet ima. Inače, već duže vreme moje dete ima žuto-zelene stolice, tj. stolice su zlatno-žute, ali je nesvareno mleko (ono što izgleda kao susam) zeleno i par dana su mu stolice kiselkaste, pa sam ja tražeći razlog toga na netu, našla odgovor:

"Mlijeko na početku podoja vodenasto je i sadrži više laktoze (šećera, koji u crijevu fermentira i uzrokuje grčeve, plinove i rijetku, zelenu, kiselu stolicu)....."


Izvor

S time da se u nastavku teksta govori o tome da ove bebe slabije napreduju na težini, pri čemu moje dete nije u toj grupi, ali pošto često sisa, nekad i na sat i po, problem ću pripisati čestom uzimanju prednjeg mleka i problem rešen user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.5.2013 19:25:09   
Yula

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja prestala da pijem mleko i da jedem mlecne proizvode i od tad ova moja kaki redovno svaki dan. Jel to stvarno povezano ili je slucajnost?


Ja mislim da ima itekako veze, kod neke dece alergijske smetnje ili netolerancije neke hrane se ispoljavaju preko digestivnog sistema ili kao proliv ili kao zatvor. Ako vidis da detetu prija da ne jedes mlecno, a ti samo napred, pa kroz neko vreme probaj opet da jedes, ali ja bih pokusala sa jogurtom, pavlakom, kiselim mlekom, radje nego sa obicnim mlekom koje je najteze za varenje; pa bih posmatrala bebu i videla sta ce se desavati.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.5.2013 10:40:15   
Rosita
Snelle, ja sam pocela sa cajem od kima i lagano je prihvatio. Ima vise stolica, ali gasove i njihovo bolno ispustanje ima i dalje i tu se nista nije jos promenilo. Mada ja to cisto malo caja dam, mozda do 5 kasicica tokom dana... I nista vise ne dajem. Dolazim u iskusenje da opet probam espumisan, ali ne znam da li bih...

Inače, ovo što si napisala smo obilato komentarisali, evo lepih linkova od Mo, sve se trudim da primenim ali zasad slaba vajda.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2013 13:03:17   
Rosita
D, kóme danima pomazem vezbama da kaki, malopre se sam obilno pokakio bez napinjanja. Stolica zuta, male primese zelenog, ali bele grumuljice nesvarenog mleka. Sta to znaci? :( Od pre dva dana danju slabo spava i mnogo cesce trazi da sisa, cas je raspolozen cas nervozan. Ja sam juce imala dijareju i juce i danas popila probiotik. Sta bi moglo biti da je takva stolica?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2013 13:07:37   
Sanja90
Rosita ne znaci nista,sve je u reduuser posted image A to sto cesce trazi da sisa i slabo spava verovatno skok u razvojuuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2013 13:08:22   
Snelle
To je normalna stolica, sve je ok. Očigledno i njemu prija tvoj probiotik user posted image
Jesi li počela njemu da ga daješ?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2013 13:09:19   
Sanja90
a samim tim sto ti pijes probiotik beba dobija kroz mleko pa lakse kakiuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2013 13:12:48   
Rosita
E super :). Nisam njemu jos Snelle. Da ja önda raspalim po probiotiku i dalje :), he, he.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2013 13:13:58   
Sanja90
Rosita slobodno mozes probiotik ti da pijes, i tebi i bebi ce biti lakse,jer ona to dobija kroz tvoje mlekouser posted image nemoj davati nista bebi dok se ne posavetujes sa pedijatrom,mada vidis i sama da nema potrebe njoj da dajesuser posted image .

< Poruku je uredio Sanja90 -- 4.6.2013 13:15:30 >


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2013 14:28:50   
Rosita
Jasno. Ovde bih ja trebala da se žalim na pražnjenje creva jer evo drugi dan me ubija dijareja user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.6.2013 16:38:08   
majared
Kod nas stanje sledece: kao golub user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.6.2013 16:12:59   
Janncica
Zene... uh...sad presvlacim S,ukakio se,nekako odjednom,nije se ni napinjao. I u peleni nekoliko koncica krvi... user posted image Inace je vec dva puta danas kakio normalno. Veseo je i nije bolestan... user posted image
Inace samo siki,nista nismo uvodili... user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here