|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.3.2013 18:36:05   
Dada81

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Lenka ima novu foru-čim ustaje mora da joj se izdeklamuje dnevni jelovnik,i onda se kao raduje,a čik probaj kasnije da izmeniš u jelovniku. Sva sreća te je sad u vrtiću,inače bih ja stvarno morala da planiram unapred šta će se kuvati.
Krompir i dalje neće ni da pomiriše.


Citala sam prethodno sta Lenka jede,mogu samo reci user posted image odusevljena sam..a krompira mi je preko glave.mislim i Davidu.Svekrvi je to glavno jelo,sve ostalo je prilog,nema u sta i u koje jelo ga ne stavlja,cini mi se sve sem pasulja.E,sad sam ja kuci,pa u sirokom luku ga izbegavamo,a i svek.nije tu 15 dana ,odmorili smo se od krompira user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.3.2013 19:00:00   
sneza24

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA:

kod nas isto kao ovo podebljano plus pola hrane ne voli, ono sto je jeo kao manji sada nema sanse ni da proba.
ne jede:pavlaku, sireve, namaze, jogurt, mleko(osim u cokolinu ili tako nekoj kasici), od povrca ne voli nista skoro, jde samo krompir, pasulj ponekad, sargarepu. ludim vise, sad mi je palo na pamet da obarim povrce razno i da izmiksam i napravim krem corbu, ostavila bih samo sargarepicu u komadicima, valjda ce tako hteti da jede posto corbe i super voli

Ovo skoro kao da sam ja pisala samo što D ne jede ni supu. Jede testenine (peciva), krompir samo kao pomfrit, prženice, palačinke, krem sam hlebom i pije jogurt i mleko. To je sve.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.3.2013 19:21:57   
Dada81
O Snezo naseg Davida ,ja mislila moj najgori,jedno je vreme 2-3 dana bio samo na hlebu i namazu od sira i krem naravno.Borila se opasno sa njim.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
21.3.2013 19:30:29   
Moiraina
IZVORNA PORUKA: isidora88
sad mi je palo na pamet da obarim povrce razno i da izmiksam i napravim krem corbu, ostavila bih samo sargarepicu u komadicima, valjda ce tako hteti da jede posto corbe i super voli


Ovako ja pravim odavno + dam mu uz to parče integralnog hleba da gricka, obožava!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
26.3.2013 11:26:48   
cockic
evo ga pekisin meni user posted image

dorucak sve zavisi kad ustane : 2 jaja na oko ili makarone,kacamak,sunka i jogurt...
rucak jede bas sve nema sta ne voli,evo dana ruca u vrticu,a rucace i kuci musaku od krompirauser posted image
vecera plazma i mleko sinoc 10 plazmica,ili slicno nesto kao dorucak samo jaja nocu im retko dajem.desi se peki da jede bas kad trazi.

a izmedju obroka je obicno banana ili jabuka,to voli od voca sad sto ima.pije sokic od cedjene narandze koji im ja cedim.a pije i ove kupovne 100 % sto i mi pijemo.mada pre ih nije voleo.poceo je sokice oko drugog rodjendana.
a pored ovoga gricka nesto,plazmu,petit malo cokoladice user posted image e da poceo je da jede one campinine vocne jogurte.nije hteo kao mali nista sto ima ukus voca,sem svezeg.a sad hoce.mada te njihove jogurte,da se on pita moze da pojede dosta dnevno.ali jedan do max dva je granica.i pudinge kupovne voli.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
29.3.2013 8:56:51   
lesica
Evo našeg današnjeg jelovnika:

doručak- pržena jaja sa domaćim kobajama, kiselo mleko
užina- neko voće (ili više voćki) , čupavci
ručak- čorba od lelblebija , falafel
užina- voćni jogurt, ili keks ili već tako nešto
večera- projara i jogurt (ili mleko)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
29.3.2013 17:52:46   
branki*
i mi spadamo sad ovdeuser posted image
da se pohvalim da nakon one epizode sa prolivom,boza je poceo lepo da jede i pravo je uzivanje i lakoca hraniti dete koje hoce da jede.sad vidim koliko je lako.ono ranije je bilo mucenje.danas jeo za dorucak kiflu i virslu.pojeo 1 bananu,popio sok od 2 pomorandze,jeo gumene bombone,2 plazme.za rucak supu,boraniju,hleb.za veceru najverovatnije ce biti pita sa sirom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
4.4.2013 14:04:07   
Dada81
Lesice,jos jednom user posted image Branki takodje user posted image Danas moj David slabo sta hoce,mada je popio mleko i parce pite,ali je zato juce super jeo,Za dorucak kifla i riblja pasteta, rucak kuvani brokoli pa prodinstan na malo ulja i pavlaka,pa pita sa krompirom i jogurt za veceru,izmedju coko plazmica i kolac sa jabukom.Ja presrecna,zato obavezno drugi dan posti da tako kazem,a to sto je vegetarijanac je druga prica

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
4.4.2013 16:22:12   
mtajcica83
Mame dajete li vasoj djecici da jedu kokice...Ja nisam neki ljubitelj njih nikada bila, i licno ih ne volim, ali svrco bi ih jeo svaki dan...Dam mu da jede , i on tako gricka s gustom...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
4.4.2013 21:28:12   
branki*
ja bozi dajem kokice,voli ih.prvi put je jeo sa godinu i po,letos,tad sam se plasila i ljustila mu onu ljuscicu,da mu se ne zalepi za nepce.sad ne.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
4.4.2013 22:23:14   
Sanjica26 RR
I Teodora' ih obozava. Ne mozemo ni da prodjemo gradom a da ne trazi kokice.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2013 16:30:31   
Olga75
izgleda da niko ne hrani decu stariju od dve godine user posted image
a ja evo da kazem : moje dete se razbilo danas od kiselog kupusa
i kaze mi : ja necu meso samo cu sarmu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2013 16:40:30   
liliana
user posted image user posted image user posted image
Ja moje nahranim!!!user posted image user posted image user posted image

Tina ovih dana malo slabije jede, jer je prehlađena. Danas je tražiila grašak za ručak. Razbila se. Pojela je i pola krastavca zakišeljenog sa limunom i sredinu iz hleba, a hleb nije jela od subote. Valjda nije mogla da guta.user posted image
Ja zadovoljna. I više od toga!user posted image
Nadam se da nas prehlada polako napušta.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
12.6.2013 23:26:50   
mtajcica83
Mi klopamo sve, supe, corbe, meso, povrce, voce ,kokice user posted image ,pudinge, vocne, jogurte, krem bananice,keks i mlijeko, ..skoro sve..Osim naravno hamburgera i tako tih i jako zacinjenikh jela ..i prezaprzenih koje ni ja ne jedem.Pijemo cajeve, sokice, a najvise vode.
Jedino ne voli torte i kolacice :),to mu doduse ni ne nudim puno ali i kad odemo kod nekoga nece ni da pogleda.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
27.6.2013 13:33:33   
MaraMina
Mi jedemo sve nema biranja. od supica corbica , svo povrce, voce , meso stvarno nemam problem sa njom.Zna se kada je dorucak , rucak , vecera i nema preskakanja

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
25.7.2013 15:38:39   
rory
mi vodimo bitku sa svezim povrcem :( Salate bilo kakve nece ni da lizne. Sve drugo i nekako, al to nikako...

(odgovor članu MaraMina)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
27.7.2013 16:35:48   
Figaro88
Andrea je konacno pocela da jede.I dalje nece puno toga,ali obavezno sve prvo onjusi,lizne,gricne pa ako joj se svidi pojede.Pre nije bilo sanse ni da proba.Meso svo jede,povrce uglavnom sveze,kuvano i dalje nece,sa vocem je bitka,ali lubenice i banane moze uvek.Hleb samo tostiran.Virsle,salamice i slicno nece,voli domacu prsuticu i slaninuuser posted image Slatkise izbegavam da joj dajem,ali i tu nece puno toga-voli bombone(kiki),juhu cokoladicu i smoki,sve ostalo uglavnom nece.Jede lesnike,orahe,bademe,pistace...Pre neki dan je po prvi put pojela jaje za dorucak,a onda sataras za rucak-ja i dalje ne verujemuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu rory)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
6.8.2013 0:53:03   
Yula
Moje dete ima 2 godine i 2 meseca i uglavnom jede sve, vec od nekih 16 meseci jede sa nama, znaci ono sto i mi, osim dorucka koji svako jede svoj. user posted image

Evo nekog naseg jelovnika:

DORUCAK: kozji jogurt je obavezan vec skoro godinu dana, kriskica crnog integralnog hleba, kozji krem sir, paradajz ili sunka... Nekada ako je slatki dorucak, uz hleb i jogurt ide nutela, nekada gibanica, retko przeno jaje, przenice, korfinfleks ili neke druge cerealije... Ranije je jeo maltene celu kriskicu hleba, sa cim god mu dam i skoro ceo jogurtic ( 100ml ) a sada pojede svega nekoliko zalogaja, ali smaze ceo jogurtic. Ja zadovoljna.

UZINA I: Najcesce to bude kompot bez secera. Posto smo u fazi skidanja pelene, skinuli je jesmo, ali i dalje kao nagradu za uspesno kakenje na nosu dajemo nesto slatko, pa nekada uzina bude kinder pingui, krem bananica i slicno.

RUCAK: Svaki dan je obavezan ili potaz u koji stavljam svo povrce koje inace ne jede ( ni on , a ni mi, heheh, pa ovako ga bar unesemo u ogranizam svi ) ili pileca/teleca corba, u koju takodje naguram dosta povrca. Glavno jelo- danas je sa tatom jeo junece stekove i pomfrit. Pomfrit je retko na meniju, cesce su neka kuvana jela ili musake.

UZINA II: Neki keksic ili domaci kolac, cedjeni sok, kompotic, neka vockica, mada voce mi uzasno slabo jede poslednjih meseci...

VECERA: Ako opet uspem da mu uvalim malo potaza, ja presrecnauser posted image Posto danas za rucak nije jeo corbasto, za veceru je pojeo tanjir telece corbe ( ja to skuvam malo vise pa imamo i za po 2 dana ), 2 pileca filea ( to su oni mali stapici ) i nekoliko listica pohovane tikvice.

Pola sata pred spavanje 210ml cistog punomasnog kravljeg mleka.

< Poruku je uredio Yula -- 6.8.2013 0:55:33 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
6.8.2013 1:03:16   
Yula

IZVORNA PORUKA: Torbica

Uh, mame, ja sam se izborila sa biranjem i od starta nemamo problema. Uvek kazem, poljubi pa ostavi, ako je svima nama dobro i tebi je.. Desi se da nekad pojedu manje, ali onda na uzini, tj vocu nadoknade i lepo veceraju. Generalno nemam problem sto se ovoga tice. Nikakav crtani, TV, cak ga i nemam u trpezariji, nikad to nisu ni trazili, jede se iskljucivo za stolom. Pa ja bih poludela da nemaju nekakav red, sa troje dece u kuci.. Secam se da se povremeno i desi da preskoci obrok i to je to. Sad se vec i dogovaramo, dopustim ako kaze spremi mama pire krompir i pljeske ili vec, ali zato kuvam i pasulj, grasak, boraniju i sve ono sto se inace kuva. Ne moze svaki dan snicle... I tako. Ali nisam se dala pokolebati ni uceniti. Samo kazem, ustani od stola.. Kakva sam grooozna...user posted image


Koja si ti carica! user posted image

I ja sam u tom nekom fazonu, hoces-neces, jesces kada ogladnis. Isto planiram troje dece i ne pada mi na pamet da ih navikavam da kuvam za svakoga posebno. Imam srece sto je moje dete od rodjenja imalo divan apetit i nije bio probirljiv, mada sada zna da bira i tacno zna sta voli i hoce da jede, a sta ne i ja to postujem i trudim se da od pripremljenog uvek bude i nesto sto on voli, ali ako bas nece, molim lepo.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.8.2013 18:11:57   
mtajcica83
Moj svrco zadnje vrijeme nece da jede voce..Uzme zalogaj,dva i to je to..Jedino bananu..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2013 12:54:04   
zazik
Ufff, meni dodje da zapevam onaj narodnjak: "Mukeee mojee niko ne znaaaa..." Od pre dva meseca imam usvojenu cerku. Dete je zdravo, pametno, ma matorka prava, ali ... Životni ritam... Još ne zna šta je doručak, ručak i večera, brka pojmove. Spavanje smo uskladili, pa sad ima tri normalna obroka i ponekad užinu. Uspela sam da je naučim da jede mleveno meso (sos za spagete, ćufte). Nema ni zdrave zubiće, pa joj dajem pasirano meso sa pavlakom ili krompirom. Ponekad se buni, ali jede. Voće neće ni u ludiluuser posted image , sem ponekad malo jabuke. Sveže povrće ni da vidi, sem krastavca. Obožava lubenice. I šta ću sad!? Krastavac i lubenica su čisto sezonsko povrće, a baš one "plastične" iz supermarketa ni ja ne jedem, a kamoli da dam detetu tokom zime. Jedina uteha mi je što voli variva (Pasulj, spanać, boraniju, grašak). Voli pikantno, pa stavim belog i crnog luka. Kad omiriše, pojede. Mleko ne voli, pila je jogurt, sad neće ni to. Samo pavlaka. Ali bori se na svaki način da dobije ono što je naučila da jede. Navikla je na hleb i margarin, palačinke sa kremićima, krofne, štapiće i kojekakve čokoladice. Naučila da jede gde bilo, uglavnom pred kompjuterom (tu je provodila najveći deo vremena) ili pred televizorom. Našli smo druge oblike zabave, pa kompjuter nije zanimljiv, ali čim neko upali tv, odmah traži gickalice. Tv ne palimo često, sem kad ona gleda neki crtani. Učimo je da jede za stolom, ali dešava se da vrišti kad je nagovaram da sedne. Borim se koliko mogu, ali ne smem ni da je maltretiram i sve joj zabranim. I ovako joj se život tumbe okrenuo. Ima li ko kakav savet? Svaki je dobrodošao.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2013 13:01:08   
Olga75
Zazik , polako , sredice se sve
sto se tice klope pored tv to puno dece ima kao naviku jer pa recicu kad su negde oko dve jako malo jedu ( ja sam se pitala od cega zver zivi ) pa sam koristila svaki tren kad zine daj oj stavim nesto u usta
sad je skoro pet i kad trazi grickanje uz crtani dobije : grozdje , sargarepu , pogacicu , po nekad smoki , jafu i slicne gluposti
ali to nekako prerasu
a da jede voce , verovatno je i to stvar navike , jedite zajedno voce , svakom po kriska
ja stvarno nemam pametan savet user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2013 13:07:33   
Lu
Zazik pa meni to ne izgleda toliko zabrinjavajuće, imate veliku prednost što jede sve kuhano pa tu možete da ubacujete šta hoćete, makar i izmiksano povrće neko koje neće.
Nemate pojma koliko djece ne jede voće koliko bi mi htjeli ili sirovo povrće, evo moj sin ne jede nikakvu salatu, nije da ja ne bih željela ali ništa mu ne fali krvna slika uvijek super, vrlo rijetko je bolestan.
Voće jede samo kad i ja jedem i to jabuka, banana, kruška i domaće grožđe.
Ma biće to super dok se vi još malo opustiteuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2013 13:56:51   
Snelle
Koju ribu dajete deci? MM i ja nismo neki ljubitelji ribe, i jako retko, gotovo nikad je ne spremam, ali to ne znači da ni detetu ne treba da je dajem.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2013 14:31:58   
zazik
E, hvala! Ovo je situacija posle dva meseca, prve dane neću pominjati. Inače moja cura ima tri i deset meseci. Nije baš ni mala. Inače je, silom životnih prilika, zrelija od vršnjaka. Dobro je. I meni se činilo da smo puno uradili. Vidim na forumu da ima i "težih slučajeva" od nas. Moram joj nekako ojačati imunitet, a baš ne volim da je kljukam preparatima. Jednom smo i mi probali ribu, oslića izmešanog sa krompirićima (više ih dinstam nego pržim). Odahnula sam kad sam otkrila da jede kuvanje. Kao novorodjenčetu su joj davali kravlje mleko, bila je teško bolesna. Zato je i ne teram da ga pije. Popije sa čokoladom. Malopre je, kao da mi je čitala misli, pojela celu jabuku.user posted image  Naravno, moram da je gulim i tanko sečem, jer ne može da žvaće ljusku.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Hranica!
majanenad

Kada ste poceli sa kuvanim vocem ili povrcem (pirinac,sargarepica,jabuka)?

Od 3 meseca (11%)

Od 4-tog (33%)

Od 5-tog (33%)

Od 6-tog (24%)


Ukupan broj glasova: 89

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here