|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
29.8.2013 9:43:39   
Štetica
Ja cu ovom mom morati ponovo da smuckam semenke i med. Prosli put kad ih je koristio spermogram se popravio sa 5miliona na 83miliona.I naravno gospodin je prestao da to jede jer zaboga sta ce mu vise. Sad na aspiraciji je opet bio sok,spermogram 17miliona,pokretnih 5,a obradu prezivelo samo 2miliona. Sreca njigova pa sam vec bila usla u salu kad sam cula koliko ima zivih jer sam bila u stanju da ga bacim sa 7-og sprata.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.9.2013 9:35:31   
wild_child
Dobar dan, drage forumasice!

Da se prvo predtsavim, posto sam nova novcijata na forumu! Ja sam Edita :) moj dragi i ja pokusavamo vec godinu i po dana sa bebom, ali nikako... pre toga sam se vukla po ginekolozima jer su svi olako shvatali moje stanje - govoreci "mlada si jos, imas vremena, mislices na decu jednog dana." Upravo zbog tog stava smo sad krenuli da saznamo zasto nam ne ide. Na zalost, nije dovoljno sto imam policisticne jajnike i insulinsku rezistenciju, nalazi mog dragog nisu bajni, ali mi treba pomoc oko tumacenja! (moram samo jos dodati da je rucno pisano i ne znam da li npr. br. 2 i 4 znace 2.4 ili 2-4)

Abstinencija: 8 dana
Kolicina: 4.1 ml
pH vrednost 7.8
Likvefakcija u toku 30 min DA
Spermatozoidi: 2 miliona
Ceo ejakulat: 8.2 miliona

Aglutina NEMA
Sluzi NEMA
Grupe slepljenih sper. NEMA
Leukociti 6.8
Inicijalna fruktoza 20.8

Progresivni 2.4
Pokretni 2.4
Slabo pokretni 2.4
Nepokretni 4.6

Na stalteru su rekli da zajedno odemo kod mog ginekologa, zatim da on ode kod urologa, ali smo (tj. ja sam, a on ne pokazuje) nestrpljivi da znamo sta znace sve te brojke, jer cemo tek sledece nedelje kod dr. Spermogram je radjen u Poliklinici u Novom Sadu.

Cekam vase odgovore i iskustva! Unapred hvala!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.9.2013 20:45:18   
viking
Ja nisam neki stručnjak za spermogram, ali za početak vidim da je apstinencija bila 8 dana, a treba 3 do 5 dana. Za ovo ostalo, reći će ti neko drugi, ja bih rekla da nije ni bajno ni beznadežno, ali opet, ne znam kakvi bi vam bili rezultati da ste ga radili posle četiri dana.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu wild_child)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.9.2013 21:00:39   
degu
Wild child, ovde je problematično jer je broj jako mali, ali nije tragično. Prvo kod urologa da utvrdi u čemu je problem i da li mogući uzrok može da se otkloni. U svakom slučaju imate dovoljno za vto. Naš prvi rezultat je bio 1mil/ml, uspeli smo da ga popravimo na 7mil/ml šo je i dalje jako malo, potrebno je bar 20 miliona/ml ili 40 miliona u celom ejakulatu. E sad ne kontam baš tu pokretljivost, ako su nepokretni 46 posto, a pokretni više od 50% kako sam ovde shvatila, onda je pokretljivost ok.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.9.2013 21:18:22   
wild_child
Zene, hvala vam na odgovorima! Mnogo mi je lakse sada! Vidimo se na nekim drugim temama!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.9.2013 21:25:58   
degu
Samo bez nervoze i panike user posted image
A vidimo se na trudničkim temama uskoro user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu wild_child)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.10.2013 21:36:19   
wivern

IZVORNA PORUKA: Štetica

Ja cu ovom mom morati ponovo da smuckam semenke i med. Prosli put kad ih je koristio spermogram se popravio sa 5miliona na 83miliona.I naravno gospodin je prestao da to jede jer zaboga sta ce mu vise. Sad na aspiraciji je opet bio sok,spermogram 17miliona,pokretnih 5,a obradu prezivelo samo 2miliona. Sreca njigova pa sam vec bila usla u salu kad sam cula koliko ima zivih jer sam bila u stanju da ga bacim sa 7-og sprata.

Stetice imas taj recept za med i semenke????

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.10.2013 21:45:16   
degu
Evo ja sam pisala KLIK

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.10.2013 21:54:16   
wivern
Sjajno, to je to... hvala ti puno :*

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.10.2013 14:36:51   
Brbljivica
a inace ako nekog zanima koristio je prah cordiceps glive (PRAH !) jedno 3 meseca i jos koristi ,i jedno 2 mesecca prah zelene moringe (tkz.zeleno zlato ).e sad ,dali je to pomoglo ...neznam.usput je izlecio ureaplazmu -dugogodisnju ! samo jednom kutijom dovicina ! pre je imao oligospermiju 1,2 ...pa je to variralo ali nikad ovako dobar rezultat u nije bio....
ako nekome moze pomoci ...prahovi nisu skupi ..oko 1500 din jedan,traje oko 20ak -30 dana....


_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.10.2013 14:45:05   
wivern

IZVORNA PORUKA: Brbljivica

a inace ako nekog zanima koristio je prah cordiceps glive (PRAH !) jedno 3 meseca i jos koristi ,i jedno 2 mesecca prah zelene moringe (tkz.zeleno zlato ).e sad ,dali je to pomoglo ...neznam.usput je izlecio ureaplazmu -dugogodisnju ! samo jednom kutijom dovicina ! pre je imao oligospermiju 1,2 ...pa je to variralo ali nikad ovako dobar rezultat u nije bio....
ako nekome moze pomoci ...prahovi nisu skupi ..oko 1500 din jedan,traje oko 20ak -30 dana....


Mene zanima kako se koristi prah cordiceps gljive...hteli bi da probamo i to...bacili smo se na sve moguce :)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1286
   Spermogram i spermokultura II deo
14.10.2013 8:06:16   
Mazalo
Dobro vam jutro svima, vidim da se retko potpisuju buduce tate pa sam resio da umesto lepse polovine ja budem taj koji ce postaviti pitanjeuser posted image .. Nesto smo pokusavali u jednoj privatnoj klinici i laboratoriji gde smo doziveli da nam kazu da je spermogram dobar, pa nas zovu sutra da ponovo urade i onda kazu da je nije dobar, pa onda kroz nekoliko dana ponovo pozovu da po treci put urade jer "koleginica nije dobro brojala"user posted image Odustali smo od svega, otisli na odmor da izbistrimo mozgove i po povraku opet uradili spermogram u zavodu za zastitu zdravlja i sada dok ne nadjemo pravog lekara i kliniku gde cemo poceti sa lecenjem, voleli bismo da nam neko procita rezultate. Usput, pokusavamo vec nekoliko godina da dobijemo bebu, imamo 38 i 34 godine.. Hvala unapred svima.
Apstinencija je trajala 4 dana
Volumen: 3.8 x 10 na treci/L
Izgled: nema podataka
Ph: 7.6
Broj spermatozoida u L: 114 x 10 na treci/L
Pokretnih posle 30 min: 079 arb. jed.
Slabo pokretnih 011 arb. jed.
Nepokretnih 010 arb.jed.
Normalni oblici 087 arb.jed.
Patoloski oblici 013
Leukociti u v.p.: 0
Eritrociti: 0
Epitelne celije: 0
Fruktoza: 1.0 (poz) arb.jed.
Aglutinacija spermatoz.: 0 arb. jed.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
14.10.2013 15:34:57   
Nature
Ovo je odlican nalaz! user posted image

(odgovor članu Mazalo)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.10.2013 11:19:34   
Mazalo
Hvala na odgovoru, sad nam predstoje dalja ispitivanja.. Pozdrav svima!

(odgovor članu Nature)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
2.11.2013 10:59:59   
ivanicasale
evo rezultata mm:
Br.uspermatozoida u 1ml-8x10na 6/ml
Ukupan broj-12x10na6

Progresivno pokretnih(a+b)- 38%
Aktivna progresija(a motilitet)15%
slaba progresija(b motilitet)23%
Bez progresije(c motilitet) 2%
Nepokretni (d motilitet) 60%

MORFOLOGIJA PO KRUGERU
Normalnih oblika 15%
Patoloskih oblika 85%-----od toga ------
Defekt glave 85%
Defekt glave i srednjeg dela /%
Defekt repa /%
Citoplazmatske rezidue /%

Dg:Oligozoospermia gr.II,Hipispermia



Stetice kako bese taj recept sa semenkama i medom?MM je to jeo ali sam ja izgubila papiric znam da ide sve po 100gr.ali ne secam se sta sve ide.Sta mislite o ovom spermogramu?

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu Mazalo)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
2.11.2013 14:03:09   
Štetica
Ivanice Degu je postavila link par postova iznad,da netrazim sad gde mi je to zapisano.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.11.2013 12:02:04   
Bebana17
Mazalo, meni je nešto sumnjivo što su pisali u nalazu te čudne oznake /L pa nisam sigurna šta to znači, inače u ukupnom broju je iskazan broj: 114 x 10 na treći, a 10 na 3 je 1000, pa to onda dođe da je ukupni broj 114.000 spermića, što nikako ne valja, ali ne znam šta znači to /L pa neću da te plašim, ali ja bih otišla kod lekara što pre da mi ovo protumači. U našim nalazima obično stoji da je u pitanju jedinica 10 na 6 (što je milion), a po toj logici ukupan broj spermatozoida je u tvom uzorku izražen u stotinama hiljada, što je vrlo mali broj. Daj Bože da grešim.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.11.2013 12:04:06   
Bebana17
Ivanice, nije jako strašno, ali nije ni dobro. Žene ostaju trudne i sa lošijim spermogramom, ali valjda treba verovati u to. Mi imamo možda za nijansu bolji spermogram (ali vrlo malo), i dalje pokušavamo. Sad se spremamo za drugu vantelesnu. Daće Bog.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.11.2013 12:04:54   
Bebana17
Htedoh reći: žene ostaju prirodnim putem trudne i sa lošijim spermogramom user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.11.2013 12:27:42   
kentaura
Cao svima, ja sam novi clan user posted image U braku sam 6 meseci i pokusavam da zatrudnim...user posted image
Da li moze neko da mi protumaci spermogram, da li je dobar ili ne:

Volumen 5ccm
normalni oblici 70%
patoloski oblici 30%
leukocita mali broj
pokretnih sper.posle 0,5h - 25%
slabo pokretnih 25%
nepokretnih 50%


i sta znaci: vidljive skupine nepokretnih/salbo pokretnih spermatozoida i pnisu izolovane patogene klice

HVALA UNAPRED!


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.11.2013 14:33:21   
Bebana17
Kentaura, bolje bi bilo da je pokretnih barem 50% (i to onih progresivno pokretnih), a da je nepokretnih samo 25%. Nisi napisala broj spermatozoida po ml, i u ukupnom uzorku, ono što klasifikuje spermogram kao dobar ili dobija dijagnozu (oligospermija...).
Ovako na prvi pogled, ima 50% pokretnih (pola brzih, pola sporih) i normalnu morfologiju (normalni oblici) i to je sve što znamo iz ovog nalaza.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.11.2013 14:34:04   
Bebana17
I volumen je dobar user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.11.2013 18:35:11   
kentaura
Samo ove podatke imam, nista vise...i da ima mali broj leukocita...user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.11.2013 18:36:46   
kentaura
Hvala u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.11.2013 14:53:28   
niki28
Pozdrav svima!
Nadam se da ce neko imati iskustva sa ovakvim spermogramom prosto da me utesi da se poboljsalo ili da je uspela neka vrsta potpomognute oplodnje.Naime,mm ima svega 600.000 hiljada!sperm i 30% su progresivni.Trenutno nekih mesec i po dana pije Nolvadex,vitamine e,c,cink i folnu.Klomifen nismo nasli,to je bila prva opcija ali receno je ako nema nigde onda ovaj lek.
U sustini dosad sam saznala da sa ovako losim mozemo samo malo podici i spremati se za VTO, jer sanse da se popravi i uspe samo od sebe ili insemenacijom su otprilike ravne nuli.
Ako je neko imao slicne rezultate molim vas podelite vase iskustvo.Hvala i pozdravljam vas!

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here