|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.11.2013 20:12:47   
Štetica
Danas radili spermogram u NF za komisiju,i kad me slog nije strefio od rezultata.
Ukupan broj je 41milion po ml
Brzo progresivnih 39%
normalnih oblika samo 4%
Dijagnoza:TERATOZOOSPERMIA
Sa semenkama smo popravili broj spermatozoida,ali neznam kako da popravimo i pokretljivost tj.ove normalne,jer po ovome ispada da ima samo oko 1,7miliona normalnih oblika. A da i ma i prisutnu aglutinaciju,a u julu mu je ASA bio 12%,a sve ispod 35-40% nije za terapiju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu makisasa)
Direktna veza do poruke: 1326
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.11.2013 20:43:24   
degu
Može biti da ima neku infekciju i na to aglutinacija ukazuje kao i patološki oblici. Vitamin C i E su antioksidanse, oni bi trebali da pomognu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1327
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.11.2013 20:47:36   
Štetica
Hvala Degu,ma neznam vise sta da radim,sacekacu da nas pozovu na konsultacije pa da vidim sta ce da nam kazu u Valjevu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1328
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.11.2013 21:03:25   
viking
Evo zanimljivog članka o namirnicama koje povećavaju broj spermatozoida

www.askmen.com/top_10/celebrity/top-10-foods-that-boost-your-sperm-count.html


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1329
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.11.2013 17:16:43   
kentaura
I moj mm ima aglutinaciju pa mu je urolog rekao da je verovatno infekcija u pitanju cim je prisutno slepljivanje sperm. i zbog toga nam je takodje dao da pijemo oboje dovicin, i to samo 5 dana ...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1330
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
15.11.2013 18:17:53   
Andjelika80
Cao devojke, evo i ja da vam se pridruzim. Mm i ja pokusvamo tacno godinu dana i danas sam ga konacno naterala da uradi spermogram. obzirom da ne zivimo u Srbiji a kako mi se cini da je bas los, da li bi neko od vas znao da mi ga protumaci.
Ovako izgleda :
Apstinencija 4 dana
Viskoznost malo pojacana
Volumen : 3,3 ml
Ph : 7,1
Boja: karakteristicna
Likvefakcija: 30min potpuna
Nepokretnost : 0,76
Pokretnih : 0,24
U mestu pokretnih : 0,21
U pravcu pokretnih : 0,03

Normalnih formi 0,67
Abnormalnih formi : 0,33
Glava:0,24
Vrat : 0,03
Rep : 0,06

Da li je lose kako meni izgleda? Hvala unapred :)

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1331
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
15.11.2013 21:27:18   
Štetica
Andjelika a koji je ukupan broj spermatozoida po ml?
Nepokretnih jeste velki broj,sto je lose,ali i tekako moze da se popravi. Aglutinacija moze da ukaze i na antispermatozoidna antitela i na infekciju,sto se takodje leci.
I ako ti nije problem napisi referentne vrednosti za te rezultate.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1332
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2013 0:31:49   
Andjelika80
Štetice hvala puno :) evo referentnih vrednosti :
Apstinencija 4 dana
Viskoznost: malo pojacana
Volumen : 3,3 ml, ref.vrednost - 2-5 ml
Ph : 7,1 , ref. vrednost - 7,2-8,0
Boja: karakteristicna
Likvefakcija: 30min potpuna - ref.vrednost < 30
Br. spermotozoida 17,5x 10 na devetu / L ref.vrednost > 20x10 na devetu / L
Nepokretnost : 0,76
Pokretnih : 0,24 - ref.vrednost > 0, 45
U mestu pokretnih : 0,21
U pravcu pokretnih : 0,03

Normalnih formi 0,67
Abnormalnih formi : 0,33
Glava:0,24
Vrat : 0,03
Rep : 0,06
Nadam se da ces se snaci, sad mi krivo sto nisam bila online kad si ovo pisala
user posted image ovo mi mnogo znaci :)

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1333
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2013 3:14:23   
Andjelika80
IZVORNA PORUKA: Andjelika80

Štetice hvala puno :) evo referentnih vrednosti :
Apstinencija 4 dana
Viskoznost: malo pojacana
Volumen : 3,3 ml, ref.vrednost - 2-5 ml
Ph : 7,1 , ref. vrednost - 7,2-8,0
Boja: karakteristicna
Likvefakcija: 30min potpuna - ref.vrednost < 30
Br. spermotozoida 17,5x 10/9 L ref.vrednost > 20_x_10/9 / L
Nepokretnost : 0,76
Pokretnih : 0,24 - ref.vrednost > 0, 45
U mestu pokretnih : 0,21
U pravcu pokretnih : 0,03

Normalnih formi 0,67
Abnormalnih formi : 0,33
Glava:0,24
Vrat : 0,03
Rep : 0,06
Nadam se da ces se snaci, sad mi je krivo sto nisam bila online kad si ovo pisala
user posted image ovo mi mnogo znaci :)



< Poruku je uredio Andjelika80 -- 16.11.2013 3:16:03 >

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1334
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2013 8:34:02   
nikica mkk
Hvala puno makisasa produzi li smo sa vitaminama,takodje sam spremila i ona lek sa medom,lesnikom,......pa nakon dva mijeseca cekamo dobre rezultate jer sa ovim bice tesko da se plod zadrzi.

(odgovor članu makisasa)
Direktna veza do poruke: 1335
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2013 8:54:17   
Štetica
Andjelika ovo svakako treba da pogleda neko strucan(urolog) da bi otkrili zbog cega je toliki broj nepokretnih,mozda je uzrok banalan tipa infekcije,a moze da postoji ozbiljniji problem tipa varikokele ili nekog hormonskog poremecaja. Imas na predhodnoj strani Degu je postavila link za semenke i med,to je potpuno prirodni preparat nemoze da mu nista naskodi a mozda moze da pomogne. Mada je u principu spermogram promenljiv jer spermatogeza traje 72dana,ako je sada tako los za 2 meseca moze da bude dosta bolji. Mm je radio 6puta spermogram za godinu dana i nijedan rezultat nema veze sa onim predhodnim,totalno su razliciti,a na istom mestu radjeni. Zakazite kod urologa a ti paralelno sa tim pocni pretrage kod sebe(ako vec nisi).

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1336
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2013 9:12:27   
makisasa
Pozdrav,treba sve ispitati,ja i suprug dugo god.pokusavamo i nista,moram da priznam da nismo bili na pregledu,ali vise ne treba cekati jel nismo vise toliko mladi ipak ulazimo u ozbiljne god.on 39 a ja 37 tako da nema cekanja,jedini je problem sto stalno moramo da visimo po lekarima pa posao,ali kad je user posted image u pitanji ne treba cekati.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1337
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2013 18:06:04   
Andjelika80
Štetice hvala,ovo nam je prvi spermogram, pa sam juce bas bila pogubljena . Bila sam na redovnim kontrolama i bilo je sve ok, i obzirom da istice godina dana kako pokusavamo, poslala sam mm da uradi spermogram. E sad obzirom da vas sve vreme pratim vec godinu ja sam jos pre desetak dana napravila smesu sa semenkama i medom, jer sam sumnjala da bi spermogram mogao biti los, jer dragi pusi, ima uzasno stresan posao i pri tom se nepravilno hrani tj.slabo unosi voce i povrce. Da li to moze biti razlog ovakvog spermograma? Naravno u ponedeljak ce ici kod urologa ali do tad da se raspitam kakva su vasa iskustva user posted image

(odgovor članu makisasa)
Direktna veza do poruke: 1338
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2013 21:33:58   
Štetica
Svakako indirektno uticu na opste zdravstveno stanje,ali direktnu vezu niko nemoze da potvrdi. Svaka osoba(i musko i zensko) je izlozena tome sto si napisala.Na pocetku ove "borbe sa vetrenjacama" veci deo nas je proslo koz to sto ti tvoj dragi sada prolazite,kada neznamo sta nas je snaslo. To sto ti kazes na redovnim pregledima je sve ok,to je dobro,ali ipak treba krenuti korak dalje,kod tebe hormoni i hsg,pa nadalje. Moje misljenje je da do spontane trudnoce sa ovakvim rezultatima je jako tesko doci,zato netreba ni gubiti puno vremena. Znam da iui i vto zvuci strasno u prvi mah,ali veruj mi da nije tako ako se ispostavi da mora. Samo strpljenja i dobar dr,to je ono sto vam stvarno treba.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1339
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2013 22:19:50   
Andjelika80
Potpune se slazem sa tobom, htela sam i ranije da krenemo sa pretragama ali sam zavrsavala posednje ispite na faxu i nenormalno sam bila pod stresom.
Sada se samo ovome posvecujem. Reci mi da li ste vi otkrili konkretan problem?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1340
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.11.2013 10:10:24   
Štetica
Do pre par dana smo bili pod idiopatski sterilitet jer je spermogram varirao izmedju normospermije i oligospermije. A sad na komisiji za vto dijagnoza teratozoospermija sa samo 4% normalnih oblika,a ima veliki br spermatozoida,41 milion. Al dzaba to sve kad su nenormalni. Cekam da nas pozovu na konsultacije pa da im pokazem i rezultat,verovatno ce se sokirati kao ja jer kod tog tima ginekolog-embriolog sam vec 3 godine. Sa ovakvim spermogramom digla sam ruke od prirodne trudnoce a za vto ce bit dovoljno.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1341
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.11.2013 19:16:47   
Andjelika80
Znaci krecete sa vto, mogu da zamislim kakva je to tek zezancija. Uspecete to je najbinije, samo se naoruzati strpljenjem.
Nama tek sad prestoji povlacenje po laboratorijama i doktorima, mada su nam svi rekli da treba spermogram da se ponovi jer niko ne daje dijagnozu na osnovu samo jednog rezultata.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1342
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.12.2013 7:40:57   
Maraj
Pozdrav drage, imam jedno pitanjce..
Radili smo spermogram za IUI, naravno on nikad gori...
br spermatozoida/ml 6.10
uk. br. 23.18
progresivno pokretnih a- 0.03
b- 0.10
pokretnih 0.23
nepokretnih 0.64
leukociti 0.02
morfologija
normalni oblici 0.21
patoloski oblici 0.79
primedba: patologija vrata spermatozoida


nalaz nakon swim-up obrade
ukupan br spermatozoida 15.0
ukupan br pokretnih 7.50

kako vam izgleda?

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1343
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.12.2013 10:40:51   
wivern
Maraj ne znam sta bih ti odgovorila. Laicki mislim da nije sjajan. Jeste li koristili nesto za poboljsavanje spermograma?
Mi danas cekamo rezultate, MM je imao jos losiji spermogram pa je prestao da pusi, pije maticni mlec..jede silne neke semenke i med...pa cemo videti..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1344
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.12.2013 14:39:19   
Inda
Cao svima,
i ja imam pitanje sto se tice spermograma.
Radili smo IUI na GAK-u i dobili izvestaj spermograma koji nam niko nije protumacio samo su rekli nalaz je dobar... ali koliko dobar i kolike su sanse ne...
Izgleda oovako:
apst. 5 dana
volumen 5 ml
konc.spermat. 70 [10na6]
primedbe: aglutanacija 1 (ref.vr. 0-4)
leukociti 1
prog pokretni 25%
pokretni 30%
pok. u mestu 10%
nepokr. 35%
morfologija: normalni 50, patoloski 50
nalaz po WHO: NO
posle swim up 80 [10na6]

Ono sto me najvise interesuje jeste znacenje pretposlednje stavke, i generalno nesto vise o samom rezultatu user posted image pa bih vas zamolila da napisete po neki red user posted image ukoliko znate da rastumacite gore navedeni spermogram.



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1345
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.12.2013 15:49:05   
Štetica
Ovo je odlican nalaz,da je bila kraca apstinencija(2-3dana) verovatno bi bilo i vise progresivno pokretnih,ali i ukupna pokretljivost vam je super. Swim up je nacin obrade sperme,tako da je ostalo 80miliona pokretnih u ukupnom ejekulatu. Srecno vam bilo pa da nas za 15dana obradujes visokom betom.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Inda)
Direktna veza do poruke: 1346
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.12.2013 16:51:16   
Inda
Jao hvala puno bas si me obradovala i ohrabrila user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1347
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.12.2013 12:06:56   
Persula

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ovo je nastavak teme Spermogram i spermokultura KLIK


Zelim da mi date nekoj sovet za oligoastenozoospermija ,dali pomaze profertil i dali na mozemo naruciti na svojom rukom?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1348
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.12.2013 13:53:19   
wivern
Persula mozete probati i sa proxeed-om i sa profertilom...ne bi bilo lose uzimati i komplex vitamina. MM je kao terapiju dobio biofarov komplex ACE selen+cink i profertil...
I uvek kao opcija ostaje med sa semenkama i maticni mlec

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Persula)
Direktna veza do poruke: 1349
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.12.2013 18:10:28   
anaialeksa
Pre neki dan je mm dobio rezultate spermograma:
Apstinencija: 5 dana
Količina: 3ml
Izgled: b.o.
Miris: spec.
RH: 8
Konzistencija: viskozne
Kristalizacija posle: 1/2 h
Vitalnost spermija: Dobra
Pokretljivost: odmah 95% (85%prog.)
Kvalitet pokretljivosti:
Broj spermatozoida: 120x10na6
Dijagnoza: Normospermia
Spermokulturaje sterilna. Pošto je sada prvi put radio sve ovo meni se čini da je sve ok, ali bih volela da čujem i vaše mišljenje. MM ima 37 godina.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...
Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here