|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:16:43   
adulence
Viki i ovde je konkurs samo u maju ali sta mi da radimo kada nam deca tada jos nisu imale godinu dana...eto moja iva u decembru tj za par dana.puni godinu i sta ja da radim do sledeceg konkursa?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:19:32   
vikiveki
Ovde se upisuju u maju i mala deca pa ako ih prime polaze sa napunjenih godinu dana...znači upisuju decu unapred

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:22:54   
adulence
Ma svako vodi svoju politiku kada je bio konkurs u maju iva je imala 5 meseci i ja sam konkurisala i rekli su mi da dodjem pred prvi rodjendan...tako da idem u ponoedeljak pa cu da vidim sta me ceka...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:24:25   
jole82
Upravo tako..T je imala 3 meseca kad smo je prijavili...šta to znači ako ne bude primljena, ponovo da konkurišemouser posted image ..a oboje radimo...pa koji sam klinac konkurisala u maju...i još prvi dan konkursa (znam da to ne utiče al eto da naglasim samo koliko sam ažurna) i što mi još u maju rekoše da zovem oko nove godine..a ja otišla danas 29.11. šta bi tek bilo da sam tad zvala...plus! sto smo i mm i ja bili u avgustu kao čisto da vidimo šta se dešava, pa nas gledali belo..i kao zovite oko nove godine..eto ja sam baš zainteresovana i ne razumem šta joj znači priča da sad POSLE nove godine zovem stalno da konkusna komisija vidi koliko sam ja zainteresovana...pa mislim mene neko zaj...
Plus što ću na mufte da produžavam ostanak kući..namerno ne govorim porodljsko, jer mi zvanično porodiljsko ističe 27. decembra, pa ću na trange frange da otvaram bolovanje i koristim stari i novi odmor..a šta da ne mogu i to...šta da radim sa njom od 11 meseci, a ne primaju pre pune godine...mislim stvarno

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:28:47   
Ana RR
Jole, moraju je primiti, nema tu šta da se raspravlja. Ja bih se odmah obratila komisiji i završila posao, ovako ćeš se samo nervirati.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:33:55   
jole82
Joj Anči zato mi je cela priča i nenormala i iritantna jer T MORAJU da prime...Kažem sledeće nedelje krećem u akciju, pa javljam šta sam uradila..ako ne budete čitali u novinamauser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:35:39   
mama micki
Jole ne brini, moraju da prime dete. Ja nisam konkurisala u maju, rekli su mi da ne može jer je još mala, rekli su mi da dođem mesec dana pre isteka bolovanja da predam papire i ja tako uradim. Pa su mi posle rekli da ako produžim bolovanje obavezno javim čisto da znaju, ja produžim bolovanje, javim im i dogovorim se da ćemo sredinom decembra najverovatnije krenuti na privikavanje, jer mi 10. januara ističe porodiljsko, mada se ja nadam da ću ga još produžiti. Verovatno si razgovarala sa nekom klimakteričnom ili živčanom ženom, ali nemoj to da te izbaci iz takta, ako su oba roditelja zaposlena dete moraju da prime u vrtić, koliko god im to smetalo. A šta ćeš moraju i one na nekom da iskale bes. I ako ćeš najverovatnije početi da radiš u maju, kreni ti sa njom na privikavanje već u martu, to može da potraje. I nemoj da se nervirašuser posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:38:35   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: mama micki

I ako ćeš najverovatnije početi da radiš u maju, kreni ti sa njom na privikavanje već u martu, to može da potraje.


Slažem se. Mi smo ti dobar primer user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:39:05   
vikiveki
Onda oni vas malo z..... kod nas posle upisa se formira ustvari i pre upisa se formira upisna komisija koja odlučuje ko će biti upisan po određenim kriterijumima,prednost imaju po novom, prvo socijalni slučajevi,da ne nabrajam sve ima dosta tih, onda se gleda zaposlenost pa da li već brat ili sestra idu u vrtić...kada prođe upis posle mesec dana a nekada krajem avgusta bude istaknut spisak ko je primljen i to je to,govorimo samo ovima koji nisu primljeni da zovu i da se interesuju ako se slučajno neko ispiše mda imamo lista čekanja pa po njima i zovemo roditelje ako se neko ispiše

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:55:38   
jole82
Nama su još u maju kad je imala 3 meseca rekli da pošto kreće u februaru, neće biti na istaknutom spisku, pa zato da dođemo oko nove godine, da se dogovorimo za tačan datum..A žena s kojom sam danas pričala je glavna sestra vrtića zadužena za upis u ovom vrtiću..prošlog petka kad sam bila u pola 2 rekoše mi neke žene iz te iste kancelarije da o tome moram sa tom glavnom da pričam...pa ko je lud..jedni rekli ovo, a ona kaže drugo...odakle joj ideja da kaže da nema mesta koad moraju da je prime...to me najviše buni...
Hehe...privikavanje...ma nek krene i u februaru, ja mislila malo da zaobiđem baš najjaču zimu..sve jedno mi je..čak mislim da će lakše ići ako je manja jer u njenom uzrastu svaki mesec se računa..drugo je dete koje kreće sa tri godine njima mesec gore dole ne znači puno kad oni odlično znaju šta hoće tj da neće u vrtićuser posted image

Ma ja sam izgleda prsla, pa sam se zato potresla ovoliko...a taman sam mislila kako mi je lepo počeo dan...a i ja sam debil idem u petak pa da se nerviram preko vikenda..lepo kaže naš narod...sutra, a najkasnije u ponedeljak...nemojte ići u vrtić petkomuser posted image

Tripujem kad bih zvala telefonom u ponedeljak da ći dobiti različit odgovor...

A da...sad sam se setila...rekla mi je i da ne zovem više niti dolazim u ovoj godini nego tek posle praznika, jer od tad će tek komisija da bude tuuser posted image to mi je tek sumnjivo..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.12.2013 8:20:45   
adulence
Nas su zvali juce iz jaslica da nas pitaju da li smo i dalje zainteresovani da iva krene...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.12.2013 11:12:26   
adulence
Zene moje drage,posto ce Iva uskoro da krene u jaslice...da li postoji nesto ssto ja treba da uradim da bi olaksala...sad sam bacila pogled na dnevne aktivnosti,pa ne znam da li polako treba da je presaltam na to vreme mada i nisu neka odstupanja velika ...
Zanima me jos jedna stvar jel postoji neko sdravstveno pravilo u smislu da mora da je primila sve vakcine itd...svaki savet je dobrodosao...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.12.2013 14:37:00   
Ana RR
Adulence, dobićete zdravstveni karton koji nosite na sistematski i tu će dr da ispiše sve što treba (pišu se i vakcine koje je primila).

Možeš je polako pripremati na ritam jaslica, da barem u približno vreme bude klopa i spavanje, biće joj lakše kada krene. Ja sam gledala da se do polaska rešimo pelena i dude (i uspeli smo) ali vi ste još mali user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.12.2013 14:58:39   
miminecanata
Kod nas ,u Prokuplju,upis je cele godine. Nekada se malo ceka,ali nije strasno.
Sto se tice uzrasta,ja sam svo troje upisivala kada su napunili godinu i mogu da kazem da su mi ce devojcice bolje prilagodile od sina ,koji je izvesno vremepravio problem,ali je na kraju i on odustaouser posted image .

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.12.2013 15:25:03   
adulence
Za pelrne nam je rano jos,a dudu ne konzumiramo...
Nego znate sta sam htela da vas pitam da li postoji mogucnost mi sledece nedelje idemo da sklopimo ugovor sa jaslicama itd...da li mi mozemo da placamo prva dva meseca a da ona ne ide da bi krenula tamo krajem februara jer mi je sada bas mala...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.12.2013 21:06:02   
mama micki
Adulence možete da plaćate mesto a da ona ne ide. Mada, ja ti iz iskustva kažem da je vodiš pomalo, ne mora da ide svaki dan ali da ipak ide...biće ti lakše kada redovno bude išla. A što se pelena tiče imate vremena do prelaska iz jaslica u vrtić, tačnije do treće godineuser posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.12.2013 0:40:33   
vikiveki
Adulence i moj ti je savet da je vodiš po malo odmah tj. da ne čekaš ta dva meseca jer iz iskustva ti kažem da se manja deca brže prilagode nego ona starija...nama se čini da ta dva meseca ne prave veliku razliku ali oni su u fazi brzog rasta i razvoja,pa za ta dva meseca može više sazreti i praviti problema kod odlaska u vrtić.Dok su mali lakše i brže stvaraju tu afektivnu vezu sa drugom odraslom osobom koja nije roditelj,tako je barem moje iskustvo iz jaslica dugo 12 godina

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.12.2013 7:51:45   
Anck Su Nmaun
Ovde u Ns su to za placanje mesta malo poostrili, nemoze skroz da ne ide, mora po malo dolaziti! Jer ogromna je lista cekanja a mesta prazna, a jos + dosta njih ne placa vrtic na vreme.
Ali mislim da nije problem dovesti dete s vremena na vreme cisto da drzite mesto, zar ne?

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 12.12.2013 7:53:22 >

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 10:13:32   
jole82
Evo konačno da javim vesti i to lepe..i to na petak 13.user posted image
Dakle posle svih peripetija-nije primljena, nema je na listi.. iako T moraju da prime u vrtić, morala sam dakle da tražim vezu s nekim odgovornim da porazgovaram, jer pored onog kerbera nisam mogla da prođem dalje..Nisam čak morala ni da idem do vrtića teta je bila jako ljubazna preko telefona..T je primljena od 01.02.2014 jer tad puni godinu...i pitala sam jel ikako moguće pomeriti to za 15. mart...baš zbog tog čuvanja mesta- da ne pravim komplikacije ženi - naravno da je mogućeuser posted image
Tako da zvanično T kreće 17.marta..tražila sam i dala mi je i raspored obroka i spavanja da možemo polako da je prešaltamo i rekla da bi bilo dobro da do tad proba med , ribu i pasulj jer i to se jede u vrtiću..al svakako ćemo to probati od godine pa taman..
I zvaće me u februaru da mi daju neki karton (pretpostavljam taj kao zdravstveni) a nama je inače u 13. mesecu sistemaski pa ćemo taman da obavimo to o istom troškuuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 10:26:03   
Torbica
Bravo Jolee!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 10:31:29   
adulence
Bravo,tako i mi od ponedeljka idemo po taj karton da sklopimo ugovvor pa cemo polako...na sajtu naseg vrtica stoji raspored ako sam dobro videla spavanje im je od 12do 14h jedino me to brine,jer ona kada sr provudi nema sanse da dobaci do 12 ali i to ce se valjda regulisati...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 10:44:08   
Tiziana
Polako adulence,moji su oboje krneuli sa 11/12m i u to vreme su kod kude spavali od 9-pola 12,12 i ja sam se brinula kako ce. U pocetku bi zaspali oko pola 11/11,pa su tu granicu pomerali i na kraju se navikli na taj spavanjac od 12-14h.
Imaju oni tamo sistem za sve. Ja uvek kazem d aje bilo srece da mogu da ostanem kod kuce sa svojom decom,bilo bi super.Na zalost nisam mogla,ali sa druge strane sam prezadovoljna kako i sta s anjima rade i kako ih svasta nesto nauce itd.

Jutros me je moje vece dete sokiralo. Nesto je rekao na putu do obdanista i ja sam pitala sta?on mi kaze mama ne kaze se sta nego molim!!! Reko sine jeste,potpuno si u pravu..ja mu na to nisam obracala paznju,ocito da su im u obdanistu o tome pricali..

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 13:13:00   
vikiveki
Evo i ovde da čestitam Jole na upisu u vrtićuser posted image znači bez neke veze nije moglouser posted image ali važno je da je sada primljena

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 15:59:00   
jole82
Eto viki, jel vidiš user posted image oboje radimo taj vrtić nam ispred kuće...i ona budala meni, pa da konkurišem ponovo u maju...svašta stvarno...al ona je glavna sestra i ne možeš preko nje...pitah direktorku..ona morate sa **** to da vidite...bila kod zamenika dir. morate to sa ***** da vidite...user posted image pa najbolje da sam kampovala u vrtiću...
I eto kad dođoh do ove žene ispade da je ova ***** kreten i da je trebalo u komp da gleda a ne u svesku (kao što sam joj i rekla) jer T stoji u kompu od prvog februara...
Tako da nije mi trebala veza za upis-oni nju moraju svakako da prime..al eto trebala mi je da bih dobila pravu informaciju...eee 21. vek kompovi, čuda... al džaba kad ova i dalje koristi grafitni plajvaz...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 20:18:08   
Moiraina
Pitanje: šta znači to da moraju da prime dete? Mi smo konkurisali u maju, nismo izašli na spisku (ali tako nam je još tada i rečeno da će biti, pošto ne kreće od septembra). Tada su mi rekli kao može i kasnije, ALI ako bude mesta user posted image Da li to znači da "moraju" da ga prime, ali da mogu da ga rasporede u neki drugi vrtić? Nama u obzir dolazi samo taj jedan, u koji mi ide i starije dete, i tako smo napisali na prijavi. Ne pada mi na pamet da ih vodim na dva različita mesta, pogotovo što drugi vrtić najbliži nama nema jaslice. Zanima me čisto da bih znala šta da kažem "ljubaznim" tetama ako krenu sa pričom da nema mesta. Da li su oni u obavezi da ga prime u taj vrtić koji sam ja navela kao jedinu opciju?

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here