|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
10.2.2014 13:57:47   
marinale
Maslačak hvala ti na odgovoru!
Reci mi na koju temu da se prebacim?

tamo bih te pitala za taj tsh

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Antimilerov hormon
10.2.2014 13:59:43   
Maslacak15
najbolje na hormonske pretrageuser posted image

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Antimilerov hormon
12.2.2014 11:08:58   
baki78
Maslacak je u pravu. Bolje hsg nego laparoskopija. Ipak je to operacija, ostaju priraslice i dolazi do blagog ostecenja mikrocirkulacije jajovoda i samog jajnika. Javljaju se posle toga losiji rezultati hormona.To se i meni desilo posle dve operacije jajovoda. tako da sad imam jednu sliku jajnika po hormonima i jednu klinicku tj gledanu UZ . Po hormonima sam predmenopauzom ultrazvucno jos uvek imam ovulacije i jajnici normalno rade.
I radi taj HSG u opstoj anesteziji.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Antimilerov hormon
12.2.2014 12:48:36   
marinale
Baki hvala na odgovoru, tako sam i mislila da uradim. radiću privatno hsg i pod anestezijom, doktor mi je rekao da to traje svega 3-4 minuta...i ja se malo bojim laparoskopije, doktor reče da seku vaginu kada to rade, mislim da je rano još za to...

Zbog čega mogu da budu začepljeni jajovodi?
Ima li rešenja za to?

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Antimilerov hormon
13.2.2014 8:32:25   
baki78
Ne lecene upale i infekcije hlamodijom. Nastaju priraslice ili potpuno ty zapusenje tube...jajovoda. HSG-om ako su priraslice male i nema ih mnogo mogu da se oduvaju..bukvalno.
Ili cista kao kod mene tyv hzdrosaplings. On nazalost mora da se ukloni laparaskopijom.
Pored navaedenih komplikacija kod lapaeoskopije moze da dodje i do toga da se jajovodi deformosu. Dolazi do devijacije..mnogo postanu krivudavi sto otezava spustanje jc pa to posle moze da bude uzrok steriliteta.
Sto se tice AMH hormano ako je ispo 1 jako testko dolazi do spontane trudnoce...bar tako kazu studije a i ginekolozi.

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Antimilerov hormon
13.2.2014 15:19:40   
Enalen
meni je 5.1 Jel to ok za vto?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Antimilerov hormon
13.2.2014 15:25:01   
Verolina
Imas i vise nego dovoljnouser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Antimilerov hormon
13.2.2014 15:31:19   
Enalen
Vidim da je povisen, to je vrvtn zbog policisticnih jajnika... ne znam samo moze li da ima neki negativan uticaj na vto sve to. A da ih imam, imam ih user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Antimilerov hormon
13.2.2014 15:34:16   
Verolina
Ne, ne brini. Kad ides na VTO?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Antimilerov hormon
13.2.2014 16:01:28   
Enalen
Krajem marta, ako sve bude kako treba..Danas radim TSH i FT4, sutra mi stizu rezultati MAR testa i to je to...Ako bog da, u Le sam za mesec dana :)

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Antimilerov hormon
13.2.2014 16:03:14   
Verolina
user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Antimilerov hormon
13.2.2014 16:09:24   
Enalen
Hvala, draga...nestrpljiva sam samo tako!user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Antimilerov hormon
16.2.2014 18:17:53   
anita
imam 31 god.trenutno spremam analize za vto. Moj AMH je prvi put kad sam radila 0,70 a drugi put 1,04 user posted image

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Antimilerov hormon
17.2.2014 0:06:30   
Skijasica
Anita,
dobar ti je amh ako su ti ref.vred 0,50 - 5,00.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Antimilerov hormon
18.2.2014 15:11:36   
cameroon
Pozdrav, zene :)

Ja imam 25 godina i uzasne rezultate. FSH mi je 63 i sa tim rezultatom sam otisla kod ginekologa, koji mi je rekjao da se slika hormona i ultrazvuka (jako umanjeni jajnici) poklapa- verovatno menopauza. Rekao mi je da uradim AMH i da mu se javim. Evo, danas dobih rezultate. 0,037. Strasno... Bas sam pala u bedak, jer se udajem za dva meseca i moj buduci muz i ja bas zelimo bebu.

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Antimilerov hormon
18.2.2014 22:37:55   
Štetica
Cameroon dobro dosla,ima jos dosta tema ovde koje ce ti mozda pomoci u resavanju problema. Prvo sto hocu da te pitam je na koliko su ti ciklusi?
Rezultati su ti daleko od dobrog ali dokle god imas cikluse imas i sanse za trudnocu.
Moj predlog je da sa DHEA kapsulama pokusas da spustis FSH koji je izuzetno visok a samim tim i da dobijes na kvalitetu jajnih celija. Meni je pomogao,ali moji rezultati su bili daleko "bolji",Fsh od 11.5 i amh od 0,2.Iskreno sa takvim rezultatom ces tesko doci do prirodne trudnoce,ali pocni i da razmisljas o vto. A mozes i da uradis brojanje Antralnih folikula,to se radi 2-3dan ciklusa. U principu to je jedan od najpouzdanijih parametara za broj jajnih celija.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu cameroon)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Antimilerov hormon
19.2.2014 17:48:12   
cameroon
Hvala, Stetice. :)
Problem je sto mi je poslednja menstruacija bila 1. novembra.
Nesto sam kao preko veze isla na VMA, medjutim, doktor je samo u hodniku pogledao moje AMH rezultate i rekao nesto kao "vidis i sama da nije dobro" i rekao mi da odem u Visegradsku ili Narodni front...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Antimilerov hormon
26.2.2014 20:11:23   
iva80
malo pre dosla iz Lab i evo me tresem se, ne mogu da se smirim...kod mene vrzino kolo vec 3 god....sve u redu, sve u redu...i kresnusmo u Visegradsku, radili mi hormone tj silne pretrage, suprug radio svoje analize sve je dobro, a malo pre sam otišla po AMH a on mi je 0,49 (ref vrednosti 0,19-9,13) po meni je ovo jako malo i ne mogu sebi da dodjem!!!!
da li me to svrstava u grupu za VTO?

(odgovor članu cameroon)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Antimilerov hormon
26.2.2014 20:16:46   
nata11
Iva nije smak sveta radile su cure i sa manjim, e sad da li sa tim spadas u vto preko socijalnog neznam stvarno. Javice se neka cura koja je upucenija.

_____________________________





(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Antimilerov hormon
26.2.2014 20:21:51   
daca77
0,5 je granica za VTO o trosku Fonda. Iva, nije smak sveta, ima daleko gorih slucajevauser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Antimilerov hormon
26.2.2014 22:08:25   
17 joka
Ivo, to jeste za VTO ali izvadi AMH jos jednom probaj sredinom ciklusa da bi bile vrednosti vise
sto kaze Daca sa 0,5 moze preko drzave

Cameron, sve sto rece Štetica uradi
nađi i recept i probaj sa smokvama u maslinovom ulju to pomaze za FSH

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Antimilerov hormon
27.2.2014 9:09:04   
Minja23
Enalen draga,pa ti odbrojavas sitno user posted image
zelim ti da sve prodje kako treba i da uskoro ugledas user posted image user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Antimilerov hormon
27.2.2014 11:47:48   
Verolina

IZVORNA PORUKA: iva80

malo pre dosla iz Lab i evo me tresem se, ne mogu da se smirim...kod mene vrzino kolo vec 3 god....sve u redu, sve u redu...i kresnusmo u Visegradsku, radili mi hormone tj silne pretrage, suprug radio svoje analize sve je dobro, a malo pre sam otišla po AMH a on mi je 0,49 (ref vrednosti 0,19-9,13) po meni je ovo jako malo i ne mogu sebi da dodjem!!!!
da li me to svrstava u grupu za VTO?

Moj je pre dve godine bio 0.25. Opusti se..

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Antimilerov hormon
27.2.2014 11:58:01   
iva80

IZVORNA PORUKA: Verolina

Moj je pre dve godine bio 0.25. Opusti se..

Vero kada kazes da je pre 2 god bio 0,25i, da li to znaci da se AMH menja (da ti je sada bolji rezultat)??
Meni nije logicno da se to menja, ako to predstavlja nase rezerve jc...da li to znaci da NECIME mozemo da uticemo na poboljsanje AMHa???

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Antimilerov hormon
27.2.2014 12:05:32   
Maslacak15
Ne Iva ne moze da se poboljsa. AMH se s vremenom smanjuje. Ima nekih primera da su devojke dobijale bolji rezultat ali to je mahom varijabilitet medju laboratorijama. Najverovatnije ti je rezerva malo smanjena ali to nikako ne znaci da je nemoguce da zatrudnis. Nema razloga za paniku. user posted image

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here