|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strije
11.1.2014 9:50:45   
Jole84
Reve,Tiziana poslušaćemo savete user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Strije
19.2.2014 0:52:34   
Milica cica
Maro ne znam čime se mažeš, meni recimo Striet uopšte nije odgovarao, perutala mi se koža i krenule mi bile strijice. Onda sam uzela bademovo ulje, pomešala sa Dove kremom i preporodila se. Sad ne znam šta će biti do kraja, ali za sad sam baš zadovoljna.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Strije
19.2.2014 11:12:36   
Ushtipak
U prvoj trudnoci dobila sam na grudima strije sa donje strane vec u 4. mesecu, iako sam se mazala strietom svuda gde treba, pa sam kupila u dm-u babylove mleko protiv strija i zaustavile su se te na grudima i vrlo brzo posvetlele. Mazala sam time i stomak, nisam dobila nijednu striju, ali desetak dana posle porodjaja, eti njih nekoliko oko pupka! Tako da, treba pratiti uputstva i mazati se jos tri meseca posle porodjaja, a najmanje mesec dana. Ja nisam. E sad, u ovoj trudnoci mi je malo veci stomak i jako me svrbi, bogzna sta ce biti do kraja. Inace, strije su pucanje koze u dubokom sloju, mnogi lekari tvrde da nikakvo mleko ne dopire do tog sloja i da ce se strije pojaviti bez obzira na mackanje. Kad su mi grudi porasle sa 7 brojeva posle porodjaja, popucala mi je koza na njima i uzduz i popreko, najjezivije, i pored stalnog mazanja i nosenja grudnjaka i danju i nocu. Pretpostavljam da pomaze da se ne ugojis previse? Sto manji stomak, to veca verovatnoca da ce koza izdrzati rastezanje? Mrzim strije! Mrzim ih iz dubine duse i niko me nece ubediti da su to majcinski herojski oziljci. Prosto su odvratne.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Strije
19.2.2014 13:44:18   
Mille
Meni je ovo prva trudnoca i pocela sam da se mazem vec u drugom mesecu. Nisam mazala samo stomak vec i ledja i grudi i bokove. Moja mama je prosla dve trudnoce i nema ni jednu striju, pa nekako se nadam da sam povukla na nju i da ni ja necu imati problema sa strijama, ali inace imam suvlju kozu pa bas moram da vodim racuna. Ja se mazem strietom, mada i maslinovo i bademovo ulje su jako dobri za kozu. Cak i kokosovo ulje i kakao puter su fantasticni, a prirodni. Mnogi se kunu u kokosovo ulje. Mislim i da imam negde recept za pravljenje prirodnog melema za strije, ako zelite, mogu ga pronaci pa vam ovde napisati ili makar ostaviti link.
Moja kozmeticarka mi je rekla da imam bebecu kozu i da bih trebala najvise da koristim maslinovo ulje a da se jednom nedeljno lepo pilingujem. I to ne nekim kupovnim pilingom vec pomesam jedno belance sa kukuruznim grizom. Prilikom tusiranja lepo se cela pokvasim i onda nanesem tu "pastu" fino istrljam celo telo, nezno jer je kuk. griz vec sam po sebi agresivan i posle toga se isperem, samo istapkam peskirom i vlaznu kozu mazem maslinovim uljem. Koza posle toga bude kao svila, ali najiskrenije. Cak mislim da i sam Striet kao podlogu ima maslinovo ulje plus neke biljcice.
Takodje znam da je E vitamin jako dobar za kozu a pri tome je i prirodni antioksidans, ne mora se piti svaki dan, vec kad se setite, a hidriranje iznutra je najbitnije. Koliko tecnosti unesemo takva ce nam biti koza.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Strije
19.2.2014 13:53:37   
Mille
I da, i mene svrbi koza na stomaku, oko pupka njvise iako je lepo hidrirana.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Strije
19.2.2014 21:54:45   
Mara1986
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ja se Šaljićevim mazala od početka,I JAKO HIDRATNTNE KREME I MASLINOVO ULJE, I E VITAMIN...jer ko što kaže Ushtipak MRZIM IH .... pazila sam da se ne ugojim jer se vena na ženskim nogama i strija UŽASAVAM i opet džabe.... moja majka nema ni celulit a kamoli strije a ima nas dve .... ja sam se ugoila samo 10 kg a sad sam 34 nedelja pa opet džabe.... stomak mi je čist i da izvinete JEDEM Guser posted image jer ih žene stvarno puno dobiju i ovo moje nije ništa i kad su se pojavile na butinama sa unutrašnje strane manje više me za to bolelo d... ali kad sam videla da je počelo po kukovima da se šire i sa spoljašnje strane butina došlo mi da plačem... kaže mi muž da nisam normalna i znam da on to i ne primećuje (nevidi bre ni seksi veš odmah ga skine pa tako da ga za strije zabole jer znam da me voli baš ovakvu (nije da se tešim) on tome ne pridaje značaja) ALI JA IH VIDIM I MRZIM IH JER ZNAM DA MI NEMA NAZAD SEM LASERA KOJI JE PRESKUP!

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Strije
20.2.2014 14:05:23   
Mille
Ufff, onda ja samo mogu da se nadam da me nece snaci, a ako se desi, pa sad, ja sam dala sve od sebe. To je nesto na sta ne mozemo da uticemo u velikoj meri, a nervirati se oko mleka koje se prosulo nema poente. I meni strije ruzno izgledaju, s tim da zaista kod nekog ih i primetim, a neko ih ima i ja ih ne primecujem, a jesam esteta i volim da vidim lepu hidriranu kozu.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Strije
20.2.2014 15:31:00   
Jole84
Ti bre Maro ko da si dobila tepanje a ne strije user posted image Ne posmatram to toliko tragično. Sve mi volimo da budemo lepe i zgodne sa divnom kožom,al kad sam 4 godine plakala nad negativnim testovima i betama,nije mi bilo bitno da l sam zgodna već da li ću ikada da budem majka.
Meni su grudi odmah popucale,jer su naglo buknule na početku,a baš puno mažem. Evo juče vidim i na guzi ih imam. Sad mi mama kupila neko susamovo ulje,preporučila joj apotekarka,pa ću da nastavim s njim.
Mico a jesi li ti doslovno pomešala dove i bademovo ulje,ili mažeš ulje na stomak i guzu a mleko za ruke i noge?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Strije
20.2.2014 15:46:18   
dunja RR
A jel se mažete baš svaki dan?

Ja ih još nemam, mažem se povremeno domaćim maslinovim uljem. Ali kako je stomak počeo da raste, očekujem ih uskoro .. mada iskreno ne uzbuđujem se previše, samo neka beba bude dobro.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Strije
20.2.2014 15:50:00   
Jole84
Ja se mažem svaki dan,uveče posle tuširanja,retko da sam omašila jedan dan. Na početku sam mazala Striet na stomak,grudi i guzu a noge i ruke Niveom onom teget,ona je masna baš mi prija,a u zadnje vreme sam kombinovala Johnsonovo bebi ulje i Niveu,a par dana samo Becolino zbog neke alergijice. E sad ne znam u tom eksperimantisanju kad su izbile linijice user posted image Primetila sam ih juče,crvene su,ko zna možda se i povuku,nisu nešto velike.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Strije
20.2.2014 16:26:04   
Mara1986
Ti bre Maro ko da si dobila tepanje a ne strije

Tepanje bi prošlo a strije si ostaju user posted image ma one kad te hoće one te hoće pa možeš da se mažeš i budeš masna po ceo dan džabe ti je .... evo ja kao primer user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Strije
20.2.2014 16:46:09   
ivaMark
. mada iskreno ne uzbuđujem se previše, samo neka beba bude dobro.

I ja se bas ne uzbudjujem user posted image

U prvoj trudnoci sam nabacila 20kg i ni jednu striju, mazala se uljem do cetvrtog, petog meseca..kasnije Stretom.
Drugu trudnocu sam starovala sa 10kg viska user posted image , tako da ih ocekujem user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Strije
20.2.2014 16:54:25   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Mara1986

Ti bre Maro ko da si dobila tepanje a ne strije

Tepanje bi prošlo a strije si ostaju user posted image ma one kad te hoće one te hoće pa možeš da se mažeš i budeš masna po ceo dan džabe ti je .... evo ja kao primer user posted image


Sasvim tacno. Ja sam se mackala svim I svacim pa ih imam . Moja kuma nije ni cula za njih I kroz dvije trudnoce prosla bez ijedne. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Strije
21.2.2014 12:26:55   
Mariya
Ja se svakako mažem niveom posle kupanja, stim da sam sad promenila kremu, do sad sam koristila onu Q10 za zatezanje,a sad sam se vratila na plavu niveu (za rastezanjeuser posted image ). Iako je genetika protiv mene, sve žene u mojoj porodici imaju strije, čak i sestra koja nema decu, ja u prvoj trudnoći nisam dobila nijednu striju. Mazala sam se svaki dan samo plavom niveom, a kad me je baš zatezala koža onda sam je dodatno namazala onom niveom u limenoj kutiji. Tako da ću ovaj recept primeniti i sad, prvi put je upalilo.
Sve u svemu, mackajte se, ne može naškoditi, a možda pomogne.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Strije
21.2.2014 12:51:19   
Ushtipak
mada iskreno ne uzbuđujem se previše, samo neka beba bude dobro.


Naravno da nam je svima najbitnije da beba bude dobro, ali opet, valjda sve zelimo da prodjemo sto bolje i zdravstveno i fizicki i psihicki? Ja sam iskreno sokirana na sta licim i posle prve trudnoce i za vreme druge. Ocigledno, to me nije sprecilo da zelim, nosim, dojim i gajim decu, niti mi je ista tesko za njih, ali u jednom potpuno odvojenom univerzumu, gde i dalje postojim JA user posted image , prosto sam oduvana cinjenicom da sam u dve kratke godine prezivela tolike telesne promene: strije, opustene grudi, opusten stomak, proredjenu kosu, popucale kapilare, da ne pominjem ozbiljne probleme, kao sto je na primer kila i isijas. Kao da sam postala od devojke baba, ali ne prirodnim tempom, nego ubrzano! U to ime, podrzavam borbu protiv strija, a naravno da su nam svima bebice najprece user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Strije
21.2.2014 14:18:06   
Mille
Ja se slazem sa Ushtipak, najbitnije mi je da je moja beba dobro i da sve prodje kako treba, ali postojim i ja, i bitno mi je da se ocuvam koliko god mogu i da budem zadovoljna kada se pogledam u ogledalo. Promene su neminovne, ali treba pokusati i ublaziti ih, pa ako uspemo super, ako ne, potrudile smo se.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Strije
21.2.2014 15:45:58   
Mara1986

IZVORNA PORUKA: Mille

Ja se slazem sa Ushtipak, najbitnije mi je da je moja beba dobro i da sve prodje kako treba, ali postojim i ja, i bitno mi je da se ocuvam koliko god mogu i da budem zadovoljna kada se pogledam u ogledalo. Promene su neminovne, ali treba pokusati i ublaziti ih, pa ako uspemo super, ako ne, potrudile smo se.


E vala i ja se slažem... nevolim da mi neko nameće kako sam ja samo sebi bitna zato što žalim jer sam dobila strije.... meni je on bitniji i od same sebe ali to neznači da trebam da se zapustim.... uradiš koliko možeš pa šta bude... ako nisi ti zadovoljan sobom neće biti niko .... uostalom volim sebe više ovako trudnu nego pre trudnoće.... par trudnica mi je reklo "Jao ja sam sebi odvratna kad sam ovako trudna, nemam volje da se sređujem" pa mi pokazuje noge (zadigla trenerku da mi pokaže mislim se sestro te dlake su stare 6 meseci a ti 2 meseca trudna user posted image ) A ja se nikad nisam osećala privlačnijom nego sad sa sve ovim stomakom... pa se zagledam ,pa se mackam, pa se šminkam,pa sredim kosu,lakiram nokte, obučem usku tuniku da se stomak vidi...pa se šepurim po kraju....(inače dugo sam čekala na ovu trudnoću pa sam jako ponosna) oduvek sam se divila trudnicama koje vode brigu o sebi više nego običnoj ženi (inače sam vaga pa brate sve vidim - šta da radim takva sam user posted image ) a i frizer sam gledam svaku sitnicu... kao i kod frizura user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Strije
23.2.2014 11:27:45   
Mille
Bravo Maro, ovo si odlicno napisala. Ja sam imala nekih mesec dana krizu, 2. mesec trudnoce kada sam imala mucnine i nisam mogla da se sminkam i kombinujem nakit i da se ne znam kako sredjujem. Ali zato mi je kosa uvek cista, telo izdepilirano, noktici sredjeni. A sada sam puna energije, stomacic iskocio i volim da se sepurim i pokazujem svetu da sam trudna. A kad me pitaju kako sam, ja kazem lepa kao i uvek. Hahahaha :-)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Strije
23.2.2014 11:29:25   
Mille
Da nebudem off topic, mazem se strietom, pazim na unos tecnosti i sta jedem. I mantram da me strije zaobidju.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Strije
23.2.2014 11:44:06   
Didy
Ja sam dobila malo strija  sa spoljašnje strane butina, ali evo sad ih gledam na dnevnom svetlu i uopšte se ne vide. Bile su tanke i kratke i to sam ih dobila sa Stefanom u 9. mesecu. Na stomaku nemam nijednu, ni na grudima, koža mi je glatka kao da se nije ni prilagođavala trudnoći i dojenju, a jesam se ugojila 25 kg s u prvoj i 17 u drugoj trudnoći.
Kaže mi drugarica kad sam joj pokazala na butinama strije pre porođaja - Jao, blago tebi, ti tek sad saznaješ šta su strije, ja ih imam od 16. godine.
Mazala sam se Šaljićem, ali ne redovno, već onako kad sam raspoložena i to samo stomak. I stvarno mislim da je sve do toga kakva ti je koža i je li sklona pucanju.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Strije
23.2.2014 12:02:07   
pari
bitna je koža, hidriranost iznutra sa puno tečnosti i to je to...mazanje više zbog lepšeg osećaja na koži...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Strije
23.2.2014 14:25:23   
Anhelito

IZVORNA PORUKA: Mara1986
A ja se nikad nisam osećala privlačnijom nego sad sa sve ovim stomakom... pa se zagledam ,pa se mackam, pa se šminkam,pa sredim kosu,lakiram nokte, obučem usku tuniku da se stomak vidi...pa se šepurim po kraju....(inače dugo sam čekala na ovu trudnoću pa sam jako ponosna) oduvek sam se divila trudnicama koje vode brigu o sebi više nego običnoj ženi (inače sam vaga pa brate sve vidim - šta da radim takva sam user posted image ) a i frizer sam gledam svaku sitnicu... kao i kod frizura user posted image


Moj covek i jasam Vaga a ovako gledam na sebe i trudocu. user posted image
U prvoj trudnoci nisam dobila ni jednu striju mackala sam se non stop sa Strijetom, e sad druga trudnoca i blizanci, ne verujem da cu proci tako dobro kao u prvoj ali se opet nadam da nece biti mnogo.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Strije
24.2.2014 1:01:41   
Fidelity
Prva trudnoca- nijedna jedina, a kao i Didy mazala sam Striet kako kad sam raspolozena. Tad sam se ukupno ugojila 12 kg.. A sada u drugoj sam se bas slabo mazala..i evo na pocetku devetog javile su se prve- par oko pupka, po guzi i po dnu ledja. Do sad sam se ugojila 16 kg. Da napomenem da je druga trudnoca dosla brzo za drugom..porodila sam se u novembru 2012.
Citala sam da ove prve dok su jos ljubicaste mogu da se saniraju ali me zanima da li je neka od vas to uspela..

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Strije
24.2.2014 16:59:05   
Ushtipak
Mantrala sam i ja, ali prekjuce su se pojavile... Otplakala sam ih samo tako, a bojim se da mi jos suza predstoji, jer me ceka jos mesec i po dana, a stomak ce se jos rastezati. Nisam se mnogo ugojila, moja mama ih nije imala, mazem se pobozno, u prvoj trudnoci sam dobila par oko pupka i to jako malih, tek deset dana nakon porodjaja, a sad su se one nekako nastavile na sve strane.

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Strije
28.2.2014 13:20:38   
Наташица
ја попуцала као старо дрво. ужасно изгледале после порода, модре биле, сад су избијелиле, али виде се. неки лосоион стриет сам користила и ништа ми није помогло. ја сам једва стомака имала до 7 мјесеца, е после кад се почео ширити и у 8 мјесецу сва сам пукла. уредно сам мазала ујутро и навече. вјерујем да је то до типа коже. ајд бар се тјешим, немам целулита user posted image

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here