|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.2.2014 17:03:20   
Vanda
Kao i vecina ljudi strepim od neredovnih primanja. Do sada sam imala srece, a sada kada mi je najbitnije ja strepimuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.2.2014 17:31:45   
dunja RR
Vanda, isto i ja, baš mi je bila neka knedla u grlu od početka godine, a onda me obradovala ova uplata iz decembra koja je legla pre par dana, i sve se nadam da će krenuti redovno, bar tih 65%. A onih 35% ko zna kada će .

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.2.2014 20:54:15   
Vanda
Da razmisljamo..... tih 35% za stek pa kada bude bude user posted image , a 65% neka bude redovno user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.2.2014 8:48:31   
Klarita
Miko, obecala sam ti da cu se raspitati u cetvrtak....nista ne zna teta Rada iz mog racunovodstva. Ja joj uvalih fotokopiju platne kartice sa brojem racuna i uputila sam je da odnese u RFZO sa sve obracunom za januar. Mislim da sam primila manje od 65% a, ja se tebi cudila i cudila za platne listice, kod nas plata bila u petak i jos ne mozemo da uzmemo platne listice jer im zarazena fles memorijauser posted image i ne smeju da je ubace u komp. Mislim sta reci...

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.2.2014 9:35:42   
mika79
Klarita user posted image to što u školi može da se desi nigde drugde se ne dešava. Hvala na obaveštenju, moram i ja otići do računovodstva.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.2.2014 14:47:31   
vasilisa77
Pozdrav svima!

Da li neko ima info ili eventualno zna gde se raspitati da li je RFZO počeo (ili kada počinje) sa isplatom 35% (po Zakonu koji se primenjuje od 1.1.2014)?

Znam da ima mnogo onih koji čekaju i 65% ali mene, konkretno, interesuje ovaj drugi deo.

P.S. ja sam pisala mejlove raznim institucijama kao i medijima, ne bih li ih malo podstakla da od tome pričaju. Možda nešto urade ako napravimo pritisak user posted image ...ili...ne vredi...user posted image

(za trudničko)

< Poruku je uredio vasilisa77 -- 28.2.2014 14:48:31 >

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.2.2014 19:34:06   
MASHKA
Drugari treba mi pomoć, sada sam tri meseca na birou posle isteka porodiljskog bolovanja, dakle primam onu naknadu za nezaposlene . Drugarica mi reče da i to mogu da produžim mesec dana ako otvorim bolovanje na mene??? da li je to istina?

(odgovor članu vasilisa77)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.2.2014 22:40:17   
beca.r
Drage moje,

Ja sam na bolovanju od 14.02. a16.03. treba da se javim komisiji. Da li mozete da mi objasnite kada krece isplata preko RFZO-a?
Do sada sam bila nekoliko puta do 30 dana na bolovanju pa "sekla" sa odmorom pa me je placala firma posto sam iznova otvarala bolovanje do 30 dana.
Pozz

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.2.2014 22:59:58   
vasilisa77
Draga beca.r, ako sam ja dobro sve razumela, RFZO isplacuje od meseca u kojem ides na Komisiju, dakle, u tvom slucaju od 16.03. pa nadalje, odnosno, nakon isteka 30 dana bolovanja koje ide na teret poslodavca.


(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.2.2014 23:01:28   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: beca.r

Drage moje,

Ja sam na bolovanju od 14.02. a16.03. treba da se javim komisiji. Da li mozete da mi objasnite kada krece isplata preko RFZO-a?


Prvi mesec firma plaća bolovanje, znači od 14.2. do 15.3. će ti firma isplatiti platu za taj period, a od 16.3. do 31.3. isplata plate za mart ide preko RFZO-a, i to kako kažu, 30 dana od trenutka kada tvoja firma preda dokumentaciju za mart. Ako predaju dokumentaciju 1.4. firmi treba da legne uplata najkasnije do 1.5., ako predaju kasnije (a većina predaje kasnije), onda 30 dana od datuma predaje. I onda firma treba da isplati tebi čim njima legne uplata od RFZO-a.


< Poruku je uredio dunja RR -- 28.2.2014 23:09:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.3.2014 10:23:49   
beca.r
Hvala vam puno!
Moha firma je dosta azurna i mislim da ce predati brzo, javicu vam kako se odvijaju stvari.
Zelim vam svima uspesnu trudnocu i porodiljsko, pisacu za sve sto mi treba.
kiss

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.3.2014 9:07:38   
Vanda

IZVORNA PORUKA: vasilisa77



P.S. ja sam pisala mejlove raznim institucijama kao i medijima, ne bih li ih malo podstakla da od tome pričaju. Možda nešto urade ako napravimo pritisak user posted image ...ili...ne vredi...user posted image

(za trudničko)

Ne vjerujem da ce to imati nekog efekta user posted image

(odgovor članu vasilisa77)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.3.2014 10:50:48   
Mara1986
Sad sam se vratila iz banke sa listingom uplata i MENI NIŠTA NIJE JASNO .... besna sam kao ris! da mogu da odem da ih zapalim sad bi ih zapalila i skupštinu i one koji vode ovu državu! ja sam bre na bolovanju EJ od septembra! prva uplata mi je bila 18.2 i to bednih 9.660 din. pa opet 18.2 10.120 i to je kao bolovanje?! koje bolovanje za 2 meseca ili šta već?! a plata ? a 100%? a doprinosi koji su mi 18000 za svaki taj mesec na kojim sam ja bila na "bolovanju" ? šta je sa svim tim parama? ja sam im dala 18000 x4=72000 (bez februara) od kojih bi oni da stvarno isplaćuju 100% meni dugovali 54000 (prvi mesec bolovanja pokrivam ja) + plata mi se vodi 37000 (neka bude i 34000 (kad mi odbiju topli obrok i šta god već) ) 34000x3= 102000 (opet bez februara) oni meni duguje doprinose (koje sam ja sama sebi uplatila) + plata za ovih 3 meseca-bez februara =174000! a oni mi sve ukupno uplatili 21266 din. i to tek 18.2 (i to iz 3 dela!) pa se nezna šta je šta ....jer ovo pokriva samo jedne doprinose bez ostalih doprinosa i bez svih ovih plata user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.3.2014 11:00:26   
dunja RR
Maro, meni je legla do sada jedna uplata, tj. firmi-za decembar (12 dana bolovanja u decembru), i tačno 65% je leglo (i doprniosi i neto), videću kako će biti u januaru.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.3.2014 8:19:46   
Vanda
Maro vidi da radnik u socijalnom koji obradjuje tvoj slucaj nije kriv. user posted image .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.3.2014 11:11:30   
vasilisa77
Sve to što rade i ne rade je mnogo žalosno...licemerno....

U svakom slučaju, da vam javim...ja sam od februara na trudničkom i dobila sam celu platu za taj mesec (dakle, svih 100% na teret poslodavca).
Sad idemo dalje i čekamo šta će se desiti u aprilu. Iako sam nepopravljivi optimista, bojim se da idući mesec neću videti celu platu na svom računu user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.3.2014 16:54:44   
Trini
Ljudi jel su pocela da vam lezu ta okesnela bolovanja kao sto su obecali, meni nista jos a ja sam od 21 oktobra na trudnickom a na porodiljskom od 6 decembra. Koga mogu da pitam,sem ovih iz firme kada ce uplata.

(odgovor članu vasilisa77)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.3.2014 17:28:43   
Vanda
Treba otici u socijalno i proveriti da li su sva dokumenta predata. Cula sam (ali ne znam da li je tocno).... ukoliko firma ne uplacuje doprinose ostalim radnicima RFZO ne isplacuje bolovanja user posted image

(odgovor članu Trini)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2014 14:54:04   
QueenJ
Poštovanje! Izložiću Vam svoju situaciju i pitanje. Ovo mi je prvo radno mesto i trudnoća, pa nemam ama uopšte iskustva. Od oktobra radim kod svog poslodavca, u novembru sam potpisala ugovor na određeno, pa mi je sada u februaru ponovo produžen do avgusta. Tada sam im saopštila da sam u drugom stanju, sada već 19. nedelja. Radila sam u butiku kao šef maloprodaje. U gradu postoje dve maloprodaje firme u kojoj sam zaposlena. Koleginica je otpuštena iz drugog butika, pa sam poslata da "zakrpim" dok se taj butik ne zatvori u narednih par dana. Nova koleginica ostala je u "mom" butiku pošto ima manje iskustva, a ovde je papirologija bila strašna. Ona je, inače, radila dvokrako, u oba butika, tako da smo sve tri imale puno radno vreme (40 sati nedeljno). Sada se jedan butik zatvara i ostajemo nas dve na jedan butik. Plašim se da mi ne smanje radno vreme na pola radnog vremena, tj. 4 sata, kao trudnici. To su onda primanja od 10-ak hiljada, što nam nikako ne odgovara. Dobila sam savet od iskusnije radnice da "pobegnem" na trudničko dok još imam puno radno vreme, pošto je firma poznata po pronalaženju rupa u zakonu i prevari radnika. Ja nisam planirala da idem na trudničko još koji mesec. Želela sam da radim. Šta sada da radim? user posted image Imam još samo par dana da se smislim. Molim pomoć! Srdačan pozdrav i hvala!

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2014 16:41:15   
Trini
Pa da ja sam isla ali oni me salju u drugi grad gde se vodi smestaj firme znaci ja ovde kod mene u socijalnom nemogu nista videti ,jedino neznam dali bi mogla da pozovem telefonom i da proverim a i ja sam jedini radnik u toj firmi i to za stalno , receno mi je da je sve predato na vreme, Pa me buni zbog cega meni kasni a ostalima je pocela isplata.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2014 19:37:18   
Vanda
Trini mora da je negdje nesto zagubljeno. Zovi ako ne mozes da odes mada........ moja je firma u BG, a ja sam u NS. Koleginica iz firme salje moje doznake u NS i to znam pouzdano, kao sto idem na komisiju u NS, kao sto knjizicu ne mogu ovjeriti u BG vec u NS.......

(odgovor članu Trini)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2014 19:46:34   
Vanda
Queen na trudnickom mislim da je zagarantovan minimalac. Procitaj posljednjih 15 strana ove teme pa ces da vidis kakva je situacija sa isplatama od RFZO......koliko kasni i ako kasni zasto kasni pa onda odluci sta ti je bolje. user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
5.3.2014 20:17:30   
zeksi
Ako nekoga bude zanimalo, da napisem moje iskustvo. Kao preduzetnica sam morala u toku porodiljskog bolovanja da placam duple doprinose....kad je promenjen zakon muku sam mucila da mi poreska izvrsi povracaj novca na ime tih doprinosa koji su ne zakonski naplacivani....
Uglavnom posle dve ipo godine danas sam dobila resenje da ce mi biti uplaceno u roku od pet dana deo sredstava.user posted image
Naravno to nije ceo iznos i naravno nema kamate, a da sam ja njima dugovala, svi znamo kolike su kamate.....ali hvala bogu, nek dobijem bilo sta, ionako sam te pare vec otpisala.user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.3.2014 10:20:47   
dunja RR
Zeksi, mislim da će ovaj deo za preduzetnike zanimati Maru, Marooo javi se user posted image

Ja sam bila juče u zdravstvenom, predala sam dokumentaciju za februar. Pitam ih zašto nisu legle pare za januar, kada je prošlo 30 dana, kažu mi da je poreska nešto zabrljala u sistemu, i da svi očekujemo kašnjenje od bar mesec dana, a verovatno i duže.

< Poruku je uredio dunja RR -- 6.3.2014 10:26:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.3.2014 12:37:32   
Vanda
Svasta, zabrljaju i onda jos ispravku ne mogu da odrade za par dana. Za cega su dali tolike pare na modernizaciju sistema. Kompjuteri i sluze da bi se ubrzalo i pojednostavilo. Vec mi je muka od ove drzave. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here