|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 14:30:40   
imperial
Danas sam bila na redovnoj kontroli i pita mene dr.jel sam pocela da primam bolovanje i koliko iznosi,objasnila mi je da cu mozda za samo jedan mesec primiti 100%,a posle toga 65%,100% ce imati trudnice sa dijagnozom i to ne bilo kojo vec samo tri dijagnoze dolaze u obzir,dijabetes,placenta previa i jos jedna ali nisam zapamtila kojauser posted image ...tako da drage moja,drzava nam je katastrofa ako smo da kazem zdrave i normalne trudnice ostaje nam 65%,a ako imamo dijagnozu onda dobijamo 100%.....bruka i sramota!!!!!

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 14:34:57   
vonavoj
imperial,pa to nije u redu_! ako se odrzava trudnoca,onda ima razloga!
grrrr...meni danas gazda,kao u sali kaze,posto je koleginica na bolovanju zbog kicme,kao sta ce nam ona,zasto je drzimo... i eto,ti si trudna,pa ces na porodiljsko,kakva vajda od tebeuser posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 14:38:42   
dunja RR
Impa, nisam sigurna da je tvoja dr. u pravu, jer lepo piše da svi primamo 100% (65% preko firme + 35% direktno na naš račun)a tako tvrde i u socijalnom, pa zato su nam svima i tražili potvrde iz banke da smo vlasnici računa!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 14:53:13   
imperial
Jesta Dunja u pravu si i ja sam knjigovodji odnela kopiju svog racuna i uplatice mi za jedan mesec 100%,uostalom ja bih bas volela da dr.nije u pravu,videcemo,vreme ce pokazati,danas se u nasem dispanzeru samo o tome pricalo,svi su ogorceni i doktori i mi trudnice....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 15:00:51   
Vanda
Nadam se da doktorka nije dobro shvatila pa sada siri dezinformacije user posted image .

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.3.2014 19:05:55   
tillia
Vanda,ja se raspitala u socijalnom,i taj 1.mesec bolovanja sto je na teret poslodavca je 100%.Dobila sam mail sa obavestenjem po kom clanu zakona je poslodavac duzan to i da ucini.Potpisan je pravnik na obavestenju.sad isterujem,posto su i meni za 1.mesec uplatili 65%

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.3.2014 11:24:03   
Vanda
I mene su zakinuli za pola meseca, posto sam od 16.12. na bolovanju....user posted image . Od toga cu da se oprostim posto se nisam na vreme zalila, a firma je sve ove godine, sto radim za njih, ispostovala ugovor i termine........user posted image

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2014 8:36:43   
beca.r
Tillila i Vanda, poslodavac mora da isplati 100% prvi mesec trudnickog. To sigurno znam jer sam ja dobila celu platu. E sada, sta ce biti od rfzo ja cu vam reci kada mi budu legle pare. Moha firma stvarno sve predaje na vreme pa cemo videti dinamiku. I do sada su sve trudnice primale 100 ali 65×35 % zakasnelih pa muslim da bi sada zaista bilo jako cudno da i mi ne dobijamo 100% kao sto su najavili. Neka se javi ona koja bude primila prva primanja posle primene ovog zakona.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2014 17:42:22   
Vanda
Od 35% jos uvek nista (januar)user posted image . 65% za februar ocekujem (nadam se) krajem meseca.

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2014 17:49:33   
soni
Kod nas u Norveskoj trudnicko 3 nedelje, Porodiljsko 9 meseci i prima se 80 % od plate ili 6 meseci 100 %

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2014 17:57:11   
Vanda
Da zivim u Norveskoj ne bih se bunila.user posted image Cisto sumnjam da je za sva zanimanja isto trudnicko npr. administrativni radnik i hostesa u kazinu. user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.3.2014 12:30:29   
Vanda
Broj za informacije RFZO u NS je 4885-665. Nazovem i imam sta da cujem. Kazu mi da ni jedan papir nije dostavljen iz firme za moje bolovanje user posted image . Sada proveravaju u firmi user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.3.2014 12:55:04   
Klarita
Ja danas primila drugi deo februarske plate. 100% mi isplacen fabruar. Jos uvek nisam razresila misteriju januarauser posted image Primila sam mnogo manje.
Miko, sta uradi ti povodom tvog obracuna od 10000?

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.3.2014 13:23:22   
Vanda
Moji pogresili, slali papire u pogresan grad user posted image . Sreca u nesreci je sto 65% placaju krajem meseca necekajuci drzavu. I to saznadoh. user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.3.2014 13:17:29   
mika79

IZVORNA PORUKA: Klarita

Ja danas primila drugi deo februarske plate. 100% mi isplacen fabruar. Jos uvek nisam razresila misteriju januarauser posted image Primila sam mnogo manje.
Miko, sta uradi ti povodom tvog obracuna od 10000?

Dobila sam objašnjenje da je tih 10000 polovina od polovine koju mi plaća škola pošto sam do 13 februara na bolovanju onih prvih 30 dana a od 14 februara sam na bolovanju preko fonda. Tako da sam juče dobila još 10000, to je to od škole, sad čekam da vidim kad će biti ostatak.
Koji mesec trenutno isplaćuju?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.3.2014 8:35:42   
pari
da li možemo nekog i koga da pitamo za 35% u Beogradu? neki broj telefona?
ja čekam februar...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.3.2014 9:19:58   
dunja RR
Pari, meni su legli i januar i februar na tekući račun (istog dana). Zvala sam ih prošle nedelje, i posle 20 minuta su legle pare (pritom su mi u razgovoru rekli-očekujte uskoro, to nije u našoj nadležnosti, mada nisam sigurna da govore istinu jer su odmah posle razgovora legli i tih 35% za januar i februar a i 65% firmi za februar, za januar je leglo ranije. kako god, isplatiše). Ja sam zvala zavod za socijalno Stari grad, jer nam je tu firma, ne znam gde je tvoja, NBGD? Ukucaj na netu socijalno i opštinu na kojoj ti je firma, izbaciće ti neki broj.

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.3.2014 9:28:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.3.2014 9:30:12   
Vanda
Dunja to je bas lepa vest user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
25.3.2014 12:15:06   
marena
meni firma placala 65% kad i ostalima, a onih 35% jos nista jer su iz knjigovodstva pogubili dokumenta i kasnili sa predajom istih. a samo da kazem da je moje trudnicko jos pocelo 2012.iii ima loi to smisla. za mesec dana pocinjem da radim a tih 35% nisam jos primila. i gde je tu zakon? Danas plate legle u firmi, plate iz dva dela.....po novom samo porodilje i trudnice u drugom delu primaju sve???? Sve??? a sta da radim jos dve nedelje kad sam taj deo plate potrosila? Kakva je sad to diskriminacija? Nama na bolovanju ne trebaju pare? Znaci ova drzava a i privatnici koji su se osilili ponasaju se bahato!!! i opet ispastaju trudnice i porodilje a kaobajagi ih zakon stiti?

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.3.2014 15:06:03   
Ivanama
Damice i trudnice, evo i ja da vam se pridruzim na forumu. Ovo mi je druga trudnoca, ali prvi put se srecem sa bolovanjima. Na trudnickom sam od decembra i problem je u tome sto moja firma kasni sa platama 2 meseca, tako da sam ja u stvari primila pocetkom marta zadnji deo decembra,i sada treba da krene RZZO da mi isplacuje. Firma je jako neodgovorna, i mala, u racunovodstvu rade dve devojcice od 24 godine za koje sumnjam da su kurs zavrsile,a ne neke skole. Setkaju me od jedne do druge vec danima, ne mogu ni osnovno da saznam da li su uopste poslale papire za januar,koje sam redovno donosila poslodavcu. Ako mozete da me uputite u sablon, bila bih vam jako zahvalna....osecam se totalno bespomocno. Jos uvek mi nisu ni trazili fotokopiju racuna. Vidim da vi na forumu uglavnom imate redovna primanja,i najveca kocnica vam je drzava, a sta se desava u mom slucaju kad su neredovna primanja.
1. Da li drzava, svim trudnicama isplacuje na prim bolovanje za 01.01 u martu ili februaru, ili kako koja firma dostavi papire?
2. Da li mogu da proverim da li je ista uplaceno mom poslodavcu?
3. Ukoliko nije platio doprinose za januar drugim radnicima, da li ce moje doznake proci u socijalnom. Da li to znaci da ni knjizicu nece moci da mi overi,ista mi vazi sada do 31.03
Unapred hvala do neba

(odgovor članu marena)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.3.2014 21:32:32   
srna001
Evo ko hoće da se priključi
https://www.facebook.com/pages/Mame-kojima-grad-Beograd-jos-uvek-duguje-35-trudnickog-za-2013/235206416684037

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.3.2014 22:15:43   
dunja RR
Draga drugarice trudnice dobrodošla user posted image . Za drugo pitanje bolje sačekaj nekog drugog, a za prvo, odgovor je da, isplata refundacije od strane države ide tek po predatim papirima (max 30 dana nakon predaje).

IZVORNA PORUKA: Ivanama

1. Da li drzava, svim trudnicama isplacuje na prim bolovanje za 01.01 u martu ili februaru, ili kako koja firma dostavi papire?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.3.2014 17:22:47   
Ivanama
Hvala user posted image Dunja na brzom odgovoru i na dobrodoslici. Svakako sam blize krajnjem cilju...i pitanja iznad glave se smanjuju.user posted image . A sada. ..kako proveriti da li se poslodavac "bahanalise na mojim milionima"...ako neko zna,bila bih zahvalna na informaciji.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.3.2014 17:26:55   
Ivanama
Ups...izvinjavam se zbog onog djavolka,na pogresnom je mestu zavrsio...kuckam sa mobilno,pa mi nije bas sve najpreglednije

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.3.2014 19:43:40   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ivanama
A sada. ..kako proveriti da li se poslodavac "bahanalise na mojim milionima"...ako neko zna,bila bih zahvalna na informaciji.


Nazovi socijalno po opštini kojoj pripada tvoja firma i pitaj lepo da li su i kada predati papiri za tebe. Oni to vide jednim klikom u računaru (ja videla, dok stojim na šalteru), samo kažeš ime firme.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here