|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.2.2014 20:32:38   
daca77
Veliko si user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
1.3.2014 22:26:23   
glukica
Proslo je skoro 14 dana od kada sam dala krv za analizu..Kao sto si rekla Maslacak,da bi trebalo da dobijem sigurno u narednih 14 dana ako je videla po preogesteronu...ali nije se desilo,nisam dobila..standardno sam imala jake bolove i ziganje u jajnicima,ali sad je bol sve manji a ciklusa nigde... :( Termin sam napravila kod dr,prvi je bio slobodan 17.junuser posted image sad nisam pametna vise sta da radim,rekla mi je ako ne dobijem za 2 meseca da se obavezno javim u aprilu,i da ce mi izazvati ciklus sa necim..Ali se pitam i to da li je to dobro da mi izazove tako i sta mi to uopste znaci ,ako sam vec 4 i po meseca na metforminu i ciklusa nikako nema?! ne znam sto ga pijem i dalje ako uopste nema delovanja...i sta mi znaci da mi ona jednom iazaove ciklus..nisam vise pametna,sanjam svaku noc kako dobijam..ovo je postala orava agonija za mene...izvinite ako sam udavila,ali bas mi je tesko stvarno.. puno pozdava za sve zenice.. cmok

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.3.2014 18:53:26   
Maslacak15
Glukice nikako nemoj da prestajes metformin. To je pogresan korak. Ako imas insulinsku rezistenciju to je lek koji dugorocno poboljsava metabolizam secera. Mozda prosto on nije dovoljan jel postoji jos neka smetnja koja koci jajnike, ali ako ti je ustanovljena insulinska rezistencija nikako ne smes da prekines terapiju. Izazivanje ciklusa ima smisla jel tako moze da se proba klomifen, ovako mozes da cekas u nedogled. U principu dovoljna je jedna ovulacija da zatrudnis. Neko moje iskustvo govori da anovulatorne zene vrlo cesto odmah zatrudne cim ovuliraju, tj to je osnovni i jedini problem. Po meni je kod tebe najveci problem sto imas tako retku i nepotpunu komunikaciju sa doktorkom. I tapkas u mraku. I sugurno ne treba da cekas do juna. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.3.2014 19:41:55   
glukica
Hvala Maslacak puno na odgovoru! Bas mi znace tvoje reci... mislim da cu uskoro da kontaktiram doktorku da me primi krajem marta,jer pocetkom aprila idem za Srbiju i ostacu tamo mesec dana,zato mi je i glupo da sad uzmem te lekove,jer kako da pocnem sa klomifenom kada mesec dana necu biti tu.. :D ali svakako ovaj put idem sa rodjakom kod dr,da mi prevodi,i bicu agresivnija sa svojim pitanjima i pravima! jer stvarno nema smisla,vidi zena da ne razumem dobro,a gleda me kao debila ako se vise raspitujem oko svoje terapije user posted image kao da im svima treba slepo verovati,mislim ima veze to sa jezikom a i sa njenim stavom verovatno,da ja bas i ne mora mnogo toga da mi objasnjava.. ok ovo za metformin sto kazes,,ne bih prestala na svoju ruku,samo presipitujem sve,jer postajem ocajan u svemu ovome! opet udavih,hvalaa ne znam sta bih bez ovog foruma flipnula bih sigurno user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2014 12:30:28   
Ognjenka
Devojke, znate od kad se otprilike borim sa sterilitetom, primarnim, pa spontani, sa IR i svim ostalim.
I evo, posle malog AMH u oktobru, odlucimo se konacno da dignemo kredit i da idemo na VTO.

Od analiza prvo sam uradila hormone 2/3 dana, i ponovljen OGTT sa insulinemijama. Posle 120 min, glukoza se vrati na pocetnu vrednost (5.3), ali insulun ostane preko 100.
Odem sa svim tim hormonima kod endokrinologa, i zena klimne glavnom, pogleda me, pipne mi kosu, strpne me za stomak, i kaze
-ahhaaa, uradicete i antitela na Hasimoto, ali svakako je ovo hipotireoza.
Ja u cudu, onda mi ona isprica sve o hiptireozi (inace rezulutat sad mi je 3.99 skorooooo u okviru ref. vrednosti), i objasni ono sto sam posle procitala i ovde na temi. Da TSH, ako su T3 i T4 normalni treba da bude najvisee 2.2 da bi se trudnoca ostvarila i odrzala. Prepisala mi je glukophade ponovo i eutirox. Za dva meseca kontola.

Dobroooo, ajde sto sam ja suntava pa nisam zavrsila ni medicinu, sto sam se koncetrisala samo na polne hormone...ali hormone 2/3 dana sam radila 4 puta u poslednje 3 godine. Reziltati su bili 9.9, 6, 5, 9 i sad 3.99...Promenila sam 3 privatna doktora i dva drzavna. I niko to nije pogledao?! Radili su mi stimulacije i insemenacije i niko nije pogledao?! Cak ni posle spontanog?!

Besna sam, ali i zadovoljna sto konacno nesto mogu da resim, i mogu da prestanem da se borim sa idiopatskim sterilitetom.


< Poruku je uredio Ognjenka -- 3.3.2014 12:33:01 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2014 12:38:40   
nata11
Ognjenka posle ove tvoje price i ja dobijem zelju da odem do jos jednom ednok. onaj prosli je bio u fazonu sve je OK i kraj. Neznam sta da ti kazem user posted image

_____________________________





(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2014 12:43:06   
degu
Joj Ognjenka, ne sećam se da si pisala nekad ovde svoje hormone. I meni je tsh bio 6 i dr mi je rekao da je to ok i živela sam u neznanju 2 godine dok nisam ovde jednom postavila hormone. Vrlo je moguće da je tsh bio glavni krivac za spontani, jer u trudnoći još dodatno poludi. Nadam se da ćeš sad zatrudneti jako brzo i da će biti sve ok user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2014 12:47:34   
jole82
Ognjenka user posted image
S jedne strane strašno, koliko ginekolozi(neki-mnogi) ne gledaju dalje od pi... pa da te upute kod drugog specijaliste... a s druge drago mi je da si naišla na dobrog endokrinologa i da sad možeš da nastaviš dalje i stigneš do svoje bebice...
Ima mnogo devojka kojima je "samo malo" terapije da l eutiroxa ili čega, rešilo problem...koji mnogi nisu ni videli kao problem..
Problem je što kad vide da je u granicama "normale" ne gledaju okolo...da u granicama normale, al vrendnost ths nije optimalna za začeće i održanje trudnoće...
Ja imam Hashimoto i celu trudnoću sam redovno kontrolisala tsh u slučaju da treba i terapija...u trudnoći tsh se zakucao na oko 2.5 hvala dragom Bogu...a pre je bio uveg kod gornje granice(i to opet "u granicama normale") i evo sad posle trudnoće mi je jaaako nizak..moraću i ja nevezano za trudnoću da se pozabavim time..
Puno sreće dragauser posted image ..verujem da kad dovedeš tsh u red da će vrlo brzo doći i user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 3.3.2014 12:48:22 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2014 12:49:45   
Ognjenka
Hvala devojke, iskreno da nije Maslacka, ne bih ni ja znala. Ova dr. endokrinolog kaze, u sta sam se posle i uverila kad sam proguglala je da je ref. vrednost za TSH pre 10 god. bila 6, posle spustili na 4, a prosle godine u USA vrednost je spustena na 3, sto je izazvalo opsti skandal.
Ipak, dr. kaze da i sa 4 moze biti ok, ali mora se naglastiti da li pokusavate da zatrudnite. Jer tu vrednost mora biti niza. Manja od 2.2, za VTO i do 1.8. Eto, tako kazu u Jevremovoj.

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2014 12:55:56   
Maslacak15
Ognjenka draga, user posted image zao mi je sto je toliko dugo trajalo, i stvarno nemam reci za te doktore i njihov pristup. Ajde da lekar opste prakse ne obrati paznju, ali u situaciji kada znaju da se boris da zatrudnis i sto ti rece rade s efolikulometrije inseminacije itd...ah...
Ali sto rece degu, moguce je da je to bio i osnovni problem. Zelim ti da se brzopotezno pridruzis klubu onih trudnica koje su preduhitrile VTO!!
Inace ima i gore, ovde na forumu je bilo devojaka koje su i VTO radile sa TSH iznad 5. Ali kako su mogli da ne obrate paznju, ne razumem, ok 3,99 je kao u okviru referentih vrednosti ali 6 ili 9 to je hipotireoza po svim pravilimauser posted image user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 3.3.2014 13:07:44 >

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2014 15:19:56   
glukica
Ognjenka i ja ti zelim od srca da sto pre zatrudnis! i razumem te skroz oni svi ocekuju da im slepo verujemo i da ih nista ne pitamo,a prave takve greske i propuste .. Meni je npr dr endokrinolog dala terapiju za stitnu a bila mi 2,97 vrednost.. za 4 nedelje se spustilo na 0,97 ali jos uvek sam na terapiji,jedna tabletica ujutru.. puno srece i pozdrava user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.3.2014 23:42:35   
afrodita07
pozz devojke, nova sam ovde :)
danas su mi stigli rezultati
t3 1,7 normalno od 1,2-3,0
ft4 15,2 normalno 10,0-25,0
tsh 4.360 normalno 0,400-4,000
anti tpo ab <10 normalno <35

e sada poznato mi je da je tsh povisen kod smanjene funkcije, ali ja nemam te simptome vec imam tahiycardia paraoxysmalis koje idu i do 150 neki put i terapije propranolola za to i jos neke tipicne za povecanu funkiju kao povecano znojenje...pa sada ne znam jel imala neka od vas slican problem, moja doktorka endokrinolog me je uputila na ultra zvuk i nakon 6 nedelja opet vadjenje hormona..pa eto ako je neka imala slican problem bila bi vam zahvalna da podelite samnom posto mi je ovo bas zbunjujuce...

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.3.2014 12:24:30   
IVA 11
Ne razumijem se toliko u ovaj hormon kad je povišen, ali najpametnije je da ih ponoviš i uradiš ultrazvuk ako opet ne budu dobri rezultati, možda je bilo samo trenutno, jer se hormoni mijenjaju iz mjeseca u mjesec. Moj prolaktin je bio ogroman, sad je super, poslije nepune mjesec dana od vadjenja hormona po drugi put. Može li mi neko reći kakve trebaju biti vrijednosti progesterona 14 dc? Jesu li referentne vrijednosti za njega svigdje iste ili zavisi od laba do laba kao za druge hormone?

(odgovor članu afrodita07)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.3.2014 16:30:57   
IVA 11
Progesteron mi je 14 dc 1, 11 nmol/L, referentne vrijednosti za fol. fazu su 0.0-3.6, a za ovulacijsku od 1.5-5.5. Radim ga opet 12-og i 15-og marta. Šta mislite za ovulaciju ovog mjeseca?

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.3.2014 19:53:47   
afrodita07
hvala ti na odgovoru :)
sledece nedelje idem na ultrazvuk zlezde i zbog tahikardija i ekg holter 24 h ce mi staviti,
a nakon 6 nedelja ponovo provera hormona pa videcu sta ce mi reci :)
mislim da nisu svuda iste referentne vrednosti, da se razlikuje..

< Poruku je uredio afrodita07 -- 7.3.2014 19:55:06 >

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.3.2014 20:14:23   
17 joka
Afrodita, TSH je dosta povisen potrebna je terapija pa sto pre poseti endokrinologa i uzmi terapiju

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu afrodita07)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.3.2014 20:38:41   
degu
Afrodita, nemoj da te zbunjuje tahikardija. I ona se dešava kod hipotireoze, možeš i na netu pročitati, Dok nisam bila na terapiji sam često imala ta lupnja srca, kao da je anksioznost ili panika i često nesanice iako sam bila umorna. Od kad sam na terapiji, super se osećam user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.3.2014 0:17:38   
afrodita07
ok,hvala vam na odgovorima, sledece nedelje imam zakazan pregled i ultrazvuk pa se nadam da ce mi dati neku terapiju nakon toga...malo sam se uplasila sada , mislila sam da nije mnogo povisen,nadam se da ce sve ok proci sa ultrazvukomuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.3.2014 0:58:23   
degu
Afrodita ne plaši se, pa nije mnogo povišen, samo se za trudnoću preporučuje da bude do 2 a sa terapijom, čak i najmanjom će već za mesec dana pasti tsh. Ne sekiraj se user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu afrodita07)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.3.2014 10:18:10   
afrodita07
pa nadam se da je sve ok, samo da prodje jos taj ultrazvuk i da mi daju terapiju i bivu opustenija user posted image .

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.3.2014 15:39:43   
IVA 11
Zna li mi ko odgovoriti, da li da se nadam ovulaciji? U srijedu mi je 21 DC i opet radim progesteron, ali do tad da imam nade :)

(odgovor članu afrodita07)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.3.2014 16:31:30   
glukica
Cao svima,ja sam dobila termin kod moje doktorke endokrinologa za 1.april.. Sad trazim nekog da ide sa mnom i da mi prevodi(sa nemackog),jer zena prica 300 na sat .. znaci mog ciklusa jos uvek nema,jos malo pa 5 meseci na metforminu user posted image imate li neki savet za mene? Prosli put mi je rekla ako mi ciklus ne dodje da mi izazove ciklus,pa da krenemo sa klomifenom.. Mene nervira sto mi nista ne objasnjava..Koliko se dugo klomifen uzima? Sta cemo posle toga ako to ne uspe itd itd.. Isto cesto putujem za bg,pa me zanima k´kako da se upustim u pricu sa klomifenom i onda npr otputujem,kako to sve izgleda... ako me razumete sta me sve muci,nadam se da cu naci ovde nekog da ide sa mnom pa da je ispitam sve ovo ovog puta user posted image a vi ako imate neki savet za mene,biccu vam zahvalana ...puno poljubaca

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.3.2014 14:26:06   
iva80

IZVORNA PORUKA: IVA 11
Zna li mi ko odgovoriti, da li da se nadam ovulaciji? U srijedu mi je 21 DC i opet radim progesteron, ali do tad da imam nade :)

IVA, kada budes izvadila progesteron 21.dana te vrednosti ce ti pokazati da li ti je bila ovulacija...do tada, budite vredni!!!
GLUKICE, koliko sam se ja ovde informisala (jer i mene ceka Klomifen, tako mi je bar dr nagovestio), on se pije nekih 5 dana ali se paralelno prate folikuli i onda se daje 'stop inekcija' tj Pregnil koji izaziva pucanje folikula tj samu ovulaciju. Tako da ti u tom periodu, periodu uzimanja Klomifena MORAS biti uz doktora!

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.3.2014 14:35:08   
IVA 11
Imenjakinjo, hvala!

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.3.2014 14:46:11   
Maslacak15
Glukice ne mora da se prima pregnil kada se uzima klomifen, zavisi da li doktori procene da je neophodno ili dozvole spontanu ovulaciju. Ali je preporucljivo da se dok se uzima ide na kontrolni ultrazvuk da bi se iskljucila mogucnost hiperstimulacije koja je retka pojava ali se dessava. Inace klomifen se uzima tokom 5 dana,obicno 5-9 og dana ciklusa, ovulacija sledi nekih 5-7 dana posle poslednje tablete naravno ako dobro odreagujes na njega.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here