|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.3.2014 8:50:17   
IVA 11
E ovako žene. Pisala sam već. Svi hormoni su mi u redu, ali doktora sam zvala sad i saopštila mu rezultate progesterona koji sam vadila 14, 21 i 24 dc, i rekao je da bi trebao biti veći da bi trudnoća opstala, do ovulacije dođe ali nema tog hormona dovoljno da bi dalje odvijala, i da ćemo početi sa nekom stimulacijom da mi pomogne, kad je već sve drugo kako treba...Tek u srijedu idem kod njega na konsultacije da se dogovorim kad treba da me prati na uz itd., pa me zanima vaše mišljenje. Šta se uzima u tom slučaju? Injekcije, tablete, i kako se zovu, kad se to uzima, u kom periodu ciklusa? Ne mogu srijedu da dočekam, pa moram da pitam. Hvala unaprijed.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.3.2014 10:03:39   
mamica3
iva,mislim da bi to mogao biti dabroston,jer je on pregesteron,ja sam jutros pitala da uradim 21dc progesteron i dr kaze nema potrebe jer da mi fali imala bi mala krvuckanja u drugoj fazi ciklusa,jer sam ga dva puta pila i pored njega uredno stigne M dok ga pijem ..

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.3.2014 10:24:24   
IVA 11
hvala mamice3 user posted image Meni su redovne(sem prošlog mjeseca kad sam imala biohemijsku), svi hormoni su super, ref.vr. za lutealnu 19-70. moj je 31 i njemu se čini da mi treba nešto da potpomogne žuto tijelo šta li već user posted image

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.3.2014 21:47:40   
Anoniman
Iva ako smem ovde da pitam posle koliko si dobila sl.menstruaciju posle biohemijske?user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.3.2014 21:56:31   
IVA 11
Anonimna, 16 dana tačno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.3.2014 22:17:25   
Anoniman
Mislis 16 dana od kad ti je stalo krvarenje jel?hvala ti user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.3.2014 22:26:46   
IVA 11
Posle 16 dana od očekivane M. Kad beta padne na 0, i kad se progesteron spusti dobićeš. Neki doktori uključuju lijek da izazove M, ali jedna divna žena mi je objasnila kad padne progesteron doći će i menstruacija, tako je i bilo. Samo polako i da sledećeg mjeseca bude prava! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.3.2014 22:32:55   
Anoniman
Hvala IVA na objasnjenju,divna si user posted image :***

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
1.4.2014 11:46:33   
baki78
pozz drustvo....dugo me nije bilo.Malo sam se sklonila od svega jer su mi krenule knedle u grlu od svega.
Krenula sam sa kontracepcijom...onim odvratnim microgynon 30 i moram da ga pijem do 30.4...elem 5.5 idem u Maribor na prvi UZ i ako bog da krecem sa stimulacijom.
Nego me stvarno prof.Vlaisavljevic iznenadio sto mi ostavio mogucnost izbora za stimulaciju.Napisao Gonal F75 ili Menopur 75.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
1.4.2014 14:57:31   
IVA 11
Pošto mi je svaki hormon odličan, da li ima potrebe da koristim pregnil kad folikul bude zreo? Ima li to kakve veze?

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 11:07:26   
baki78
Imeni je tako bilo posle neuspelog VTO...Prvo M nije bilo jer sam primala depoprogestero na 5 dan a beta bila1 pa 0.???...Sledeca M koja dodje posle bilo kakve trudnoce ili pokusaja da dodje do trudnoce nije meradodavna..Ceka se sledeci normalni ciklus...bar su tako meni objasnili doktori..a za zuto telo ti je odgovoran LHhormon.
Ako ti je na pocetku dobar nivo Progesterona da bi doslo do trudnoce posle ima pada onda kreces sa odrzavanjem trudnoce tj. primas preogesteron..ili dobijas injekcije ili pijes ili stavljas vaginalno.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 11:20:54   
Štetica
Baki78 srecno u postupku i da nam dodjes kao trudnica iz Maribora. Imas temu o vto pa mozes i tamo da pises,vise zena ce ti odgovoriti na sva pitanja i nedoumice. Ja sam primala Menopur 3×75ij i Gonal F 75ij. E sad mozda ti je tako napisao i zbog cene a mozda ce i on sam da odluci sta od to dvoje. Inace Gonal je jako skup pen od 450ij je oko 17000din a od 900ij je oko 35000din,a jedna doza od 75ij je oko 3500din. A Menopur 75ij je oko 2000din.Raspitaj se za cene u Slo jer je sigurno da ces primati 2-4doze dnevno.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 11:26:41   
Štetica
Iva pregnil se praktikuuje da nebi doslo do prerastanja folikula u cistu i kod ciljanih odnosa. 36-48h nakon pregnila dolazi do pucanja folikula. On nema veze sa hormonskom slikom,jedino sto posle njega moras da se strpis 14dana za test,jer on sam je BetaHcg i test moze da bude lazno pozitivan ako se ranije uradi.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 11:39:23   
baki78
Stetice hvala ti...imam visok fsh i nizak amh....radila sam iz prirodnog prosli put sa blagom stimulacijom 6amp. Menopura75 i lepo reagovala.
Ali tad je fsh bio 10 a sad varira 16-18...ma strah me da ne kupim pravi lek.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 12:00:30   
Maslacak15
Baki bas ti je doktor ostavio lep izbor. Samo ne znam zasto pretpostavlja da ti treba da budes kvalifikovana da odlucis. Ja koliko vidim Gonal je prva linija stimulacije za zene sa smanjenom rezervom / povisenim FSH. Kakav je bio odgovor prvi put ? Pozdravljam te.

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 12:06:43   
baki78
Ma odkud znam... bas sam bila zaprepastena.Kad sam radila iz prirodnog FSH je bio 10 i primala Menopur6 amp. i lepo odreagovala...tako doktorka kaze...imala dva folikula i jc kvalitetne.Tada je FSH boo 10 a posle godinu dana 18.Trazio on meni kontrolni FSH koji ja uradim i posaljem on je 16 i mislila sam da ce na osnovu njega da mi kaze terapiju kad ono....nista.
Stupim u kontakt sa sestrom Jasnom koja nas vodi i ona mi tako objasni. I sta sad da radim? Nisam pametna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 13:51:00   
Maslacak15
Ok onda pripadas tzv "low responders" jel se slabim odgovorom smatra sve ispod 4 jajne celije. Nije mi i dalje jasno da moze da ti kaze da biras a da on nema nikakvu preferencu. Mislim moze i jedno i drugo, moguce da bi na Gonal bolje odgovorila, nekad LH kojeg ima u Menopuru hoce da smeta kvalitetu JC. Sve je to individualno. Koliki ti je LH ?? Zasto te uopste drzi na kontraceptivima?
Nisam ekspert za VTO protokole, ali mi se cini da kod zena sa smanjenom rezervom jajnici cesto oce da se "uspavaju" sa kontraceptivima. I da je bolje raditi skraceni protokol. Srecno u svakom slucaju!!!! Pozdravljam te

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 16:37:14   
baki78
Pijem samo jedan mesec...najverovatnije da nam nastimuju cikluse...
zadnji rezultat za LHje 6.8 tada mi je izmeren i najveci nivo FSH18.4
a pre toga LH 3.9 FSH 10.6 a e2 je konstantan tu je od 332.4-349.44, progesteron 2.400-2.460 prolaktin 16 , testesteron 1.9. TSH 1-1.4 zadnji put trazio samo kontrolni FSH koji je 16.
Mislila sam da ce taj kontrolni fsh biti presudan za terapiju i da ce se posle njega izjasniti.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 17:38:14   
Štetica
Baki FSH moze da se spusti sa smokvama u maslinovom ulju,svako jutro po dve smokve koje si pedhodni dan potopila u maslinovo ulje.Ali posto ti je on stalno povisen neznam koliko bi imalo efekta da pokusas ovih mesec dana da ga spustis. Jer koliko sam ja shvatila on utice na kvalitet jajnih celija dok amh utice na broj.
E sad jedino je pravilo da pravila uopste nema.Recimo prva vto i Fsh 11.5 amh 0,22 dobijeno 4 jc i sve se oplodile i pravilno delile.Druga vto je bila posle 6meseci sa Fsh 5.5 i amh 0,56(neznam kako) dobijeno 4jajne celije od kojih je jedna odmah propala,1 se podelila i vracena kao cetvorocelijski embrion,jer se bas sporo delila,i dve koje su se oplodile al se nisu delile do 4-og dana,tek su se tad podelile do 8 celija u roku od 4-5sati i tu su propale.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 17:55:59   
Maslacak15
Baki u principu i estradiol je malo povisen oko 90 pg kad se konvertuje. Sve iznad 75 pg se smatra povisenim na pocetku ciklusa i lazno suprimira FSH. Zato sto estradiol tako deluje na hipofizu. To je dodatna indikacija da je rezerva smanjena. Nije to bas tako jasno oko kvaliteta jajne celije i FSH. Na primer povisen FSH kod starijih zena je mnogo gora prognoza nego kod mladjih. Ti ako je 78 u nicku indikacija godista spadas u tom smislu u mladje pacijentkinje jel po godinama nisi blizu menopauzi i stime su sanse da zatrudnis vece. I to jos uvek nije dramaticno visok FSH. A da li inace samostalno ovuliras? Pretpostavljam da da.
Mnogi preporucuju maticnu mlec kao jako blagotvornu kod smanjene funkcije jajnika. I dalje ti nisam mnogo pomogla oko izbora leka znam, ali ja bih mozda promenila ako vec jedna vto nije uspela. To je neki moj rezon. Iako naravno ne mora nista da znaci. To je sve tapkanje u mraku. Puno te pozdravljamuser posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 18:29:35   
baki78
Uprincipu kad god radim kontrolu hormoni su visoki....recimo hormoni dva ciklusa posle visokog fsh.....ovog puta nisu trazili fsh...jer je radjeno ufolikularnoj fazi nego Lh koji je bio2.9.mlU/ml ref.vred 2.4-12.6 estradiol 65.3pg/ml ref.vred 25-195.progesteron0.84ng/ml ref.vred0.15-1.10
Ovulacije imam...Npr. 18 dana ciklusa...jajnici sa antralnim folikulima.Levi jajnik postovilaciska granuloza i 2 sekundarna folikula u desnom AFC3...taj desni mi je malo slabiji.
Imala sam dve operacije...jednu zbog vanmatericne i nemam levi jajovod a drugi put radjen remont na desnom tj neki hidrisaplinks ili tako nesto. Objasnio mi je da se slika hormona i izgled jajnika nepodudaraju bas zbog tih operacija.Unistena je mikrocirkulacija oko njih i automtski se slabije hrane.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 22:08:54   
glukica
Zdravo svima,ja sam bila kod moje dr ovog puta sa prevodiocem user posted image i napravila sam listu pitanja,nije znala sta je snaslo sa mnom..Ali bila je ljubazna,pa sam uspela neke stavri i da saznam.. Elem posto mog ciklusa i dalje nema,iako sam na metforminu od oktobra..za mesec dana kada se vratim iz Srbije,pocinjem sa klomifenom..pa cu se makar pomeriti sa mrtve tacke user posted image ono sto mi nije jasno,uzela sam svoje rezultate poslednje ,to je od 17.februara..Ona mi je na tel saopstila moje rezultate tad,ali ja sam ih tek sad uzela juce od nje.. Dake,tada mi je rekla da sam imala ovulaciju,da su rezultati bolji generalno i da misli da cu dobiti ciklus uskoro..sto se nije desilo user posted image i sad gledam rezultate i izgledaju mi skoro identicno kao i pre nekoliko meseci..i pitam se sta je tu bolje od metformina user posted image e sad ne znam da li moze neko da mi pomogne,ja bih napisala ovde ali ne znam sta je sve vazno,jer nisu samo hormoni..user posted image

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 22:11:39   
glukica
Evo npr testosteron mi je 0,88 ref.vred:0,08-0,48
FSH 5,68 ref.vred:1,70-135
LH 21,20 ref.vred: 1-95,60
Progesteron: 1,14

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2014 22:12:44   
glukica
I ne vidim sta je tu bolje,kad su mi ovakvi rezultati bili i pre nekoliko meseci... user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2014 13:12:31   
baki78
evo nadjoh nesto konkretnoVolumen 67, Broj 7 VOJNOSANITETSKI PREGLED Strana 569
Correspondence to:
Svetlana Spremovi
ć
-Radjenovi
ć
, Klini
č
ki centar Srbije, Institut za ginekologiju i akušerstvo, Koste Todorovi
ć
a 26,
11 000 Beograd, Srbija. Tel.: +381 11 3635 523;
+381 60 6966 246. E-mail: radjens@sbb.co.rs
ORIGINALNI
Č
L A N A K UDC: 618.177-089.888.11:615.357
Rekombinantni luteiniziraju
ć
i hormon kod bolesnica sa lošim
odgovorom u toku postupka vantelesne oplodnje
Exogenous luteinizing hormone for assisted reproduction techniques in poor
response patients
Svetlana Spremovi
ć
-Radjenovi
ć
, Aleksandra Gudovi
ć
, Gordana Lazovi
ć
Klini
č
ki centar Srbije,
Institut za ginekologiju i akušerstvo,
Beograd, Srbija
Apstrakt
Uvod/Cilj.
Teorija „dva gonadotropina, dve
ć
elije“ govori o
neophodnom prisustvu oba gonadotropina u toku steroido-
geneze u teka i granuloza
ć
elijama dominantnog folikula. Cilj
rada bio je da se utvrdi da li
kod žena sa lošim odgovorom u
postupku vantelesne oplodnje (IVF) promena protokola sti-
mulacije ovulacije – dodavanje rekombinantnog luteiniziraju-
ć
eg hormona (LH), uti
č
e na stopu klini
č
kih trudno
ć
a.
Meto-
de.
U ovu studiju bilo je uklju
č
eno 12 žena starijih od 35 go-
dina koje su prema prvom postupku vantelesne oplodnje
spadale u grupu sa slabim odgovorom. Bolesnice su bile same
sebi kontrola s obzirom na to da u novom pokušaju nije po-
ve
ć
avan ukupan broj jedinica
rekombinantnog folikolostimu-
liraju
ć
eg hormona (FSH); primenjen je isti, dugi protokol sa
istom dozom analoga; rekombin
antni LH dodat je u novom
pokušaju u dozi od 75 IU dnevno od 1. do 7. dana ciklusa i
150 IU/L dnevno od 8. dana ciklusa do aspiracije.
Rezultati.
U toku dva razli
č
ita protokola stimulacije: vrednosti LH 8. i
12. dana ciklusa nisu se zna
č
ajno razlikovale; nije prona
đ
ena
zna
č
ajna razlika niti bazalnih niti vrednosti E
2
8. dana ciklusa;
prona
đ
ena je visoko statisti
č
ki zna
č
ajna razlika u vrednostima
E
2
12. dana ciklusa; debljina endometrijuma nije se statisti
č
ki
zna
č
ajno razlikovala kod dva protokola, kao ni broj folikula i
embriona (
p
> 0,05). Kod dve boles
nice (17%) došlo je do
klini
č
ke trudno
ć
e i terminskog poro
đ
aja (statisti
č
ki zna
č
ajna
razlika).
Zaklju
č
ak.
Bolesnice sa po
č
etno lošim odgovorom
u toku dugog protokola stimulacije ovulacije u postupku
vantelesne oplodnje imaju zna
č
ajno poboljšanje uspeha pos-
tupka, posmatrano u odnosu na procenat klini
č
kih trudno
ć
a i
poro
đ
aja, kada se u protokol stimulacije ovulacije rekombi-
nantnom FSH doda rekombinantni LH

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here