|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2014 13:17:34   
baki78
Glukice nisam bas u toku..ali dali su radjeni i drugi hormoni npr stitne zlezde,bubrezne zlezde tj kore nadbubrega?

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2014 13:31:46   
glukica
to je jedino sto mi je dobro i sto se popravilo,od kada sam na terapiji za stitnu..i na toj terapiji ostajem isto kao i sa metforminom.

Tsh: 0,80 r.v:0,20-4,20
Ft3 : 3,06 r.v:2,02-4,42
Ft4:13,90 r.v:9,33-17,10
SHBG:32,7 r.v:18-144
Fr.androgeninde:9,3 r.v:0,0-3,5
E2:59,80 r.v:0,0-0,0
Estron:132 r.v:14,1-103
Progesteron:1,14
Tpo:7,2 r.v:0-34
TRAK: 0,52 r.v:0,0-1,75
Prolaktin: 10,30 r.v:4,79-23,30
FSH: 5,68 r.v: 1,70-135
Lh: 21,20 r.v:1-95,60


Mislim da je to sve sto se tice hormona.pa neko ako zeli neka prokomentarise :)

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2014 16:43:59   
baki78
Glukice pretpostavljam da je tebi dijagnostikovan PCOS...dali si radi ogtt sa insulinemijama?
Postoje vise tipova amenoreja

- primarnu amenoreju
- sekundarnu amenoreju
- oligomenoreju
- relativno regularan anovulatorni ciklus
- disfunkcionalna krvarenja
- neadekvatna ovulacija

Primarna amenoreja - predstavlja izostanak menstrualnog krvarenja do navršenih 16 godina, bez obzira na prisustvo ili odsustvo sekundarnih seksualnih karakteristika.

Sekundarna amenoreja - predstavlja izostanak krvarenja u periodu dužem od 6 meseci kod žena koje su ranije imale normalne menstruacije.

Oligomenoreja - je izostanak u periodu od 7 nedelja do 6 meseci.

Relativno regularan anovulatorni ciklus - u pogledu dužine trajanja i disfunkcionalna uterusna krvarenja.

Neadekvatna ovulacija - koja može da dâ defekt folikularne, odnosno lutealne faze. LUF, neadekvatan skok gonadotropina.
I svako se posebno leci.


(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2014 16:56:53   
Maslacak15
Glukice ja sam ti vec rekla svoje misljenje. Imas izrazenu hiperandrogenost i to sigurno pravi problem . Ova stavka Fr. androgenide to su slobodni androgeni u cirkulaciji je tri puta veca od dozvoljenje. Visak androgena moze da dodje iz jajnika ili iz nadbubrezne zlezde. Postoji terapija za nadbubreg ako je on u pitanju. Ali mislim da je rizicno ici samo na klomifen, cak i da uspe u prisustvu povisenih androgena, povecana je opasnost od pobacaja itd. Trebalo bi ih spustiti i verujem da bi se stanje popravilo. Cudi me da doktorka nist ane preduzima niti komentarise osim hiperinsulinemije.

Pozdravljam tee

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2014 17:51:26   
glukica
Meni su rezultati skoro identicni kao u oktobru :( dok sam bila kod nje na razgovoru,pricala mi je o klomifenu,itd rezultate sam uzela na prijemu kad sam kod dr zavrsila.I kad sam dosla kuci i pogledala rezultate,stvarno sam se iznenadila..Jer te rezultate mi je rekla preko tel..gde je ona videla ovulaciju? i da cu dobiti verovatno ciklus user posted image ja stvarno ne znam..I ja sam pretpostavila isto to sto ti kazes Maslacak da treba prvo da se to regulise..A jel to znaci da ako mi metformin do sad nije spustio androgene da to nece ni uraditi? Sutra ujutru zovem da zakazem termin za maj i onda cu joj sve ovo reci,samo imam utisak da ja tu nista ne mogu da promenim :( mislim mogu da kazem da necu sad klomifen i da joj trazim da mi da terapiju za nadbubreg,kao sto si mi ti i rekla... ali ne znam sta ce ona reci na to..Ona sigurno misli da svj posao obavlja dobro user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
4.4.2014 8:54:57   
Maslacak15
glukice znam kolliko je tesko naci dobrog lekara. Mozes ti da probas klomifen i ne treba da strahujes od jnega ali pitanje je koliko ce on biti uspesan dok su androgeni toliko visoki. Ne znam sta da ti kazem, skreni joj paznju na to user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
4.4.2014 15:32:50   
glukica
Znam Maslacak,sve sam te razumela.Hvala ti puno na svemu.Sredice se sve jednog dana nadam se ,boricu se za to.puno pozdrava user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
5.4.2014 8:52:27   
nata11
Maslacak evo mojih najnovijih rezultata

t3- 2.0 nmol/l - norm.vr 1.22-2.43
t4- 101 nmol/l - norm.vr 63.2-141.9
tsh - 2.22 nmol/l - norm.vr 0.40-3.60

Otprilike slicno kao prosli put.

_____________________________





(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.4.2014 12:40:39   
baki78
Glukice neodustaj trazi dobrog doktora...ja sam se u subotu jako razocarala u prof.Vlaisavljevica

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2014 21:05:49   
Andjelika80
Cao devojke. Evo danas sam i ja prekontrolisala hormone. Da li moze pomoc oko tumacenja... Radilla sam ih treci dan ciklusa, rezultati su sledeci :
FSH 10,16 ref.rednost 3,5-12,5 mlU/L
LH 5,89 ref vrednost 2,4-12,6 mlU/L miU/ml
Estradiol 45 ref vrednost 25-195 mlU/L
Testosteron 0,09 ref vrednost 0,06-0,82 ng/ml
TSH 3,630 ref vrednost 0,04-4,00 uIU/ml
i prolaktin koji sam radila jutros u 9h ali odmah bez sedenja pola sata i iznosi 546,5 ref vrednost 102-496
Hvala puno.

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2014 21:12:22   
Maslacak15
Andjelka draga,

TSH je previsok i ukazuje na blagu hipertireozu. Trebalo bi da bude oko 2 da bi uslovi za ostajanje u drugom stanju bili ok. Inace mislim i da je prolaktin malo previsok. 9 nije rano tako rano ujutro bez obzira na tvoju opasku da nisi sedela pola sata. Ostalo je ok. Mislim da bi trebalo da insistiras na terapiji za stitnu i to bi mozda korigovalo i prolaktin. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2014 21:20:38   
daca77
Vrsnjakinjo, a meni je dr Macut povecao dnevnu dozu Eutyroxa na 50mikrograma. Nadam se da necu upasti u hiper.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2014 21:25:52   
Maslacak15
neces nemoj da se brines. Trudnoca je jako opterecenje za stitnu i jako je vazno da hormona bude dovoljno. Pretpostavljam da je zbog tvog relativno visokog titra antitela da procenjuje da je stitna ugrozena. On ima stvarno puno iskustva. Pratio mi je kumu do porodjaja ( ona je imala kombinaciju insulinska rezistencija+ subklinicka hipotireoza) i cela trudnoca i porodjaj su prosli bez ijedne komplikacije. Inace ona je pila siofor do kraja po Macutovom nalogu. Imaj poverenja u njega....

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2014 21:28:43   
daca77
Ovu informaciju o povecanju doze sam dobila telef.putem, sa napomenom da mu se javim u 12.nedelji. A do tada ostajem na Glukophazu i Eutyroxu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2014 21:33:23   
Maslacak15
dada on narucuje redovne kontrole tokom trudnoce, kao i kontrolu par meseci posle porodjaja. I modifikuje doze po potrebi. I ona je pila terapiju za stitnu do drugog tromesecja, a metformin / siofor/ glukofaz ( to je sve isto ) do kraja. Naravno to je sve individualno, njena stitna je bila samo malo u disbalansu ( antitela do 20) a tsh obicno 2,5-3, a ima jaku insulinsku rezistenciju. TSH se bio ustalio na ispod 2 u drugom tromesecju pa je ukinuo terapiju. Mozda ce kod tebe biti drugaciji rezim, samo stvarno mislim na osnovu svega sto sam do sad cula o njemu da je jako temeljan i ima dosta klinickog iskustva. Tako da nemoj da se brines vrsnjakinjo.user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 8.4.2014 21:38:01 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2014 21:42:04   
daca77
user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2014 22:18:55   
Andjelika80
Maslacak draga hvala ti puno na sugestijama i pomoci user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.4.2014 10:51:02   
afrodita07
pozz, radila sam opet hormone sada mi je tsh narastao na 6,8 do 4,o je referentna vrednost normalna mada mi doktorka kaze da moram da spustim na 2 tsh ili makar2,5 dobila sam terapiju eutiroks25 mg svaki dan po jednu vec 3 dana uzimam, pa posle kontrolnog vadjenja krvi ce se videti da li mi doza odgovara, samo mene nesto strah tih hormona jel ima neka negativnih iskustva sa ovim lekom?..da i ne znam jel pametno da kupim selen pa i to da pijem procitala sam negde na netu da je jako dobar za stitnu :)

< Poruku je uredio afrodita07 -- 12.4.2014 10:53:17 >

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.4.2014 11:48:33   
Maksima18
Drage moje, molim za pomoć! Već sam pisala o svojoj situaciji, pa ću ovde ukratko da napišem:
Imam jedno dete od skoro 4 god, u feb 2012 spontani pobačaj, nakon toga poremećen ciklus (količina, trajanje i obim), u avg 2013 urađen HSG (desni jajovod začepljen skroz, levi prohodan nakon HSG), u januaru i februaru stimulacija klomifenom koja nije dovela do bebe, endometrijum tokom ovulacije oko 5mm, 22. marta sam dobila menstruaciju koja je trajala dan i po, radila sam beta hcg (rezultat 1), sledeća menstruacija je došla juče, krvarenje je bilo tamno braon, kad se brišem na papiru je crvenkasto, danas već skoro i da nemam ništa.
Dr mi je rekla da 2-3 dan ciklusa uradim hormonski status (progesteron, testosteron, prolaktin, estradiol, FT4, LH, FSH, DHEA S i TSH), ali ono što ja ne znam je da li mogu da uopšte radim hormonski status sa ovako slabim krvarenjem. Sve me to jako brine i umara. Do sad sam bar imala kakav takav ciklus, ovo sad više liči na tamni sekret nego na menstruaciju. Radila sam i hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu i to je ok.
Do sad sam zaista bila pozitivna, ali ove dve poslednje menstruacije su me bacile u totalni očaj.

(odgovor članu afrodita07)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.4.2014 19:58:54   
Verolina
Maksima, duso, meni su tako poremeceni ciklusi kad imam cistu. Uvek su tad nesto slabi i brljavi.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.4.2014 14:00:47   
sana.
DEvojke ne bi znala gde da svrstam ovo pitanje...al volela bi ako znate nesto vise da mi odgovorite...Posle dve godine steriliteta zatrudnela sam bila nedavno prvi put..ali ta trudnoca se neslavno zavrsila...
Elem radila sam sve hormone bila i sve mi je bilo ok sem tsh...koji je malo otstupao od referentne vrednosti...dobila sam terapiju za tsh kad je pao ispod 2 zatrudnela sam...morala sam malo i kg da sredim...
Sad me zanima moj tsh je okej mada sam opet vratila kg i opet ne mogu ostati u drugom stanju...doktorica mi je rekla da proverim i secer,da li je bolje da odradim i ogtt?Da li to moze biti razlog mog ne zatrudnivanje..secer mozda...
Volela bi da me posavetujete sta da probam jos uraditi...jer sam user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.4.2014 15:30:26   
baki78
Pozz....dali neko zna kako mikrogynon30 utice na fsh?
Prof V. mi je dao da uradim FSH 29.04 a zadnju tabletu pijem 30.04.
Ikako da tumacim taj nalaz?

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.4.2014 15:42:46   
Maslacak15
Trebalo bi da ga spusti Baki

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8213226

neznam kako drugacije da tumacim osim da zeli da stvori uslove za efektivniju folikulogenezu pod stimulacijom. Ova studija je pokazala da to nema obicno nekog efekta, ali sve je individualno. Ti bas nemas DOR pre smanjenu rezervu, i specificne okolnosti, mozda mikroginjon odradi posao da ti "restartuje" jajnike. Drzim fige da dobro odreagujes na stimulaciju!

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.4.2014 16:01:56   
baki78
Uh...hvala ti...nadam se da ce pasti taj prokleti FSH

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.4.2014 12:12:11   
Anoniman
Devojke ako moze savet user posted image imam problem sa tsh koji mi varira konstantno od 4 pa do same granice 0.40...trenutno je oko 0,98 sad na poslednjoj kontroli bio,doktorica mi nije ovde..a za ostalo se ceka oko 2-3 nedelje da vas primi..jel imao neko slicnu situaciju kako da tsh ostane priblizno zadnjem nalazu...moram imati do 2 idealno zbog zatrudnivanja...

(odgovor članu baki78)
  Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here