|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.3.2014 23:49:38   
Ivanama
Dunja hvala ti punooo. zovem ih odmah ujutru.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.3.2014 12:22:57   
Ivanama
Samo da javim da mi se posle visecasovnog zvanja Fonda za Socijalno Stari grad, javila Teta koja mi je rekla da ne daju takve informacije preko telefona, da moram da dodjem licno kod njih ili da dodje neko moj sa licnom kartom i mojom zdravstvenom knjizicom . U ponedeljak javljam da li sam ista uspela da uradim.

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.3.2014 16:17:36   
imperial
Ja mogu da se pohvalim da mi je leglo bolovanje za februar,predali smo sve prosle nedelje a vec u ponedeljak su bile pare na racunu,onih 65%,za ostalo videcemo,bravo za Kragujevac,stvarno su ekspresniuser posted image

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.3.2014 23:01:47   
beca.r
Devojke, da li ste gledale Beogradsku hroniku? Da li neko zna koga treba zvati da se proveri sta i koliko dobijamo. Ovo je sramota ako se stvarno bude gledala sifra. Kazu O20 moze a Z35 ne moze po novom zakonu. Pa sta je visokorizicna trudnoca ako nije preteci pobacaj?! Pa to je sve povezano. Isla s cetiri puta na vantelesnu i jos ce da me zezaju za isplatu, sramota!!! Neka napiss neko ko je dobio isplatu po novom. Ja sam iz Bg-a.

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.3.2014 23:59:12   
beca.r
I da, da napomenem da ja imam O20 dijagnozu u doznakama ali svakako smatram da SVAKA TRUDNICA koja odrzava trudnocu mora primiti SVOJIH 100%! Jer ih je ZARADILA, NOSI JOS JEDAN ZIVOT I NIJE BOLESNA DA BI PRPIMALA 65%!

Ovo mora da se digne na visi nivo, i da se nekako organizujemo.

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.3.2014 0:38:12   
dunja RR
Ja sam dobila isplatu po novom, za 2014. su isplatili januar i februar, i firmi 2x65% i meni 2x35% na moj lični račun (mada nismo sigurni da se slaže sve sa obračunom moje knjigovođe, ona nešto proverava, nije mi još javila). Isplaćen mi je i decembar 65% ( firmi), s tim što onih 35% firmi od grada za decembar (po starom) još nije, to svima kasni.

IZVORNA PORUKA: beca.r

Devojke, da li ste gledale Beogradsku hroniku? Da li neko zna koga treba zvati da se proveri sta i koliko dobijamo. Ovo je sramota ako se stvarno bude gledala sifra. Kazu O20 moze a Z35 ne moze po novom zakonu. Pa sta je visokorizicna trudnoca ako nije preteci pobacaj?! Pa to je sve povezano. Isla s cetiri puta na vantelesnu i jos ce da me zezaju za isplatu, sramota!!! Neka napiss neko ko je dobio isplatu po novom. Ja sam iz Bg-a.



< Poruku je uredio dunja RR -- 29.3.2014 0:40:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu beca.r)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.3.2014 2:15:46   
imperial
E o ovome sam ja pisala pre neki dan,baš mi je drago da se javio neko da potvrdi moje reči,naravno nije mi drago što se sve dešava preko nas,dakle tačno je da samo trudnice sa određenom dijagnozom imaju 100 posto bolovanje....stvarno bruka i sramota za državuuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.3.2014 8:59:37   
dunja RR


IZVORNA PORUKA: beca.r

Devojke, da li ste gledale Beogradsku hroniku? Da li neko zna koga treba zvati da se proveri sta i koliko dobijamo. Ovo je sramota ako se stvarno bude gledala sifra. Kazu O20 moze a Z35 ne moze po novom zakonu. Pa sta je visokorizicna trudnoca ako nije preteci pobacaj?! Pa to je sve povezano. Isla s cetiri puta na vantelesnu i jos ce da me zezaju za isplatu, sramota!!! Neka napiss neko ko je dobio isplatu po novom. Ja sam iz Bg-a.


Pogledala sam moje upute, na svakom piše dijagnoza 0.20. verovatno sam onda zato dobijala 100%. Iskreno, pojma nisam imala koja mi je dijagnoza, to je dr. sama pisala, ali eto, očigledno se vodim kao visokorizična trudnoća, što zbog VTO, što zbog trombofilija, i prethodne istorije.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.3.2014 9:30:36   
Vanda
Koliko sam ja upucena komisija nece produziti bolovanje bez minimalne dijagnoze, a to je 020. user posted image . Cak su mi na prvoj komisiji rekli da njih ne interesuju uslovi rada tj. nocni rad, putovanje od sat vremena do posla i sl.user posted image . Ostala sam u soku jer za njih je posao u kancelariji i neko ko vuce robu po prodavnici ............isti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.3.2014 10:19:25   
beca.r
Dunja, hvala puno na infu.

Ja cu javiti kada meni leglu prve pare preko drzave.

Nadam se samo da ovo sto pricaju na TV-u nije tacno i da ce sve trudnice dobiti svojih 100% primanja, bez obzira na to kako su ostale u drugom stanju i pod kojom su sifrom. Kao da je to bitno, vazno je da se deca radjaju.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.3.2014 23:16:04   
mrwa84
ljudi imam veliki problem... moja supruga i ja bi malog andjela e ali imamo problem... ja citam i citam ali nigde ne nalazim u zakonu to sto me muci... potrebna mi je informacija koliki je potraban radni staz da bi moja supruga ostala na 100% trudnicko - porodiljsko bolovanje??? javite sto pre ako zna neko... hvala

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.3.2014 23:30:33   
anci kv
Mislim da je jedino bitno da bude u stalnom radnom odnosu
A zavisi ja bar mislim i od toga koja je firma u pitanju

< Poruku je uredio anci kv -- 30.3.2014 23:34:24 >

(odgovor članu mrwa84)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
31.3.2014 0:08:14   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: mrwa84

ljudi imam veliki problem... moja supruga i ja bi malog andjela e ali imamo problem... ja citam i citam ali nigde ne nalazim u zakonu to sto me muci... potrebna mi je informacija koliki je potraban radni staz da bi moja supruga ostala na 100% trudnicko - porodiljsko bolovanje??? javite sto pre ako zna neko... hvala


koliko sam upoznata 6 meseci, a to podrazumeva period od zasnivanja rad.odn. do odlaska na porodiljsko, dakle ne do samog porodjaja. neka me neko ispravi ako gresim i mene zanima da li je tacna informacija koju imam.

(odgovor članu mrwa84)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
31.3.2014 1:24:20   
imperial
Za trudničko bolovanje nije potreban neki radni staž,može da bude mesec dana u radnom odnosu i da odmah ode na trudničko,a da li će dobijati 100% ili 65% to ne zavisi od dužine radnog staža već od nekih drugih stvari,a što se tiče porodiljskog imaće ga godinu dana ako ima minimum 6 meseci radnog staža što će i imati ako čim zatrudni ode na trudničko jer se i to računa kao radni staž,stim što se onda za porodiljsko uzima prosek od poslednjih zarada za godinu dana ili meseci na trudničkom plus prosek republike za ostale mesece i to je to,nadam se da razumeš,ako nešto nije jasno piši,pojasnićuuser posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
31.3.2014 21:08:46   
sanja1982
I meni se desilo isto kao i Vandi... Odem pre nedelju dana do rfzo filijala Stari grad i oni mi kazu da papiri nisu predati za mene uopste a inace cekam januarsku platu, pozovem knjigovodju i ona mi posle 5 dana kaze da se desio propust i da devojka koja nosi papire nije odnela zato sto je zaturila u torbi moje papire... Kad se nisam tad slogirala!!! I ko zna koliko cu sad jos da cekam?! Grr... user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.4.2014 8:02:44   
Vanda
Strasno user posted image .

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.4.2014 18:33:52   
Ivanama
Sanja 1982 i meni se ista stvar desava. Spremam se sutra da idem u RFZO Stari Grad, i verovatno cu cuti istu stvar, na bolovanju sam od 09.12 i do sada dobila samo decembarsku platu. Zovem firmu vec dvadeset dana da mi produze knjizicu i ujedno da ih pitam da li su poslati papiri, a sutra cu im tako slatko sve natrljati na nos...ali od te satisfakcije nema leba. Sta jos mozemo da ucinimo? Ubrzamo proces?

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.4.2014 19:29:16   
pari
i meni se desilo isto user posted image
zvala jutros rfzo i oni mi rekli da fima nije predala papire za mene...grrr...
poslala sam mejl firmi...nadam se da će mi odgovoriti i da će uraditi ono što su trebali!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.4.2014 21:05:25   
sanja1982
Ja sam planirala da se obratim inspekciji rada, posto oni rade po prijavama ali ovo nema veze sa firmom nego je firma knjigovodje pogresila, sto u principu ne bi trebalo da bude moj problem.. Ne znam, nisam pametna.. I ja cu ici ove nedelje do RFZO posto su mi rekli da ce predati odmah mada parice ne ocekujem pre kraja meseca, ako su predati papiri naravno.. Meni nikad nece da kazu preko telefona, nego moram licno da odem tamo..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.4.2014 13:26:08   
genije33
Da li je iko, van Beograda, dobio 35% koje nam isplaćuje republika, i time je trudničko bolovanje, od 1. 1. 2014. 100%
Unapred hvala

(odgovor članu sanja1982)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.4.2014 14:29:01   
imperial
Ja sam prvog aprila dobila i 35%,tako da je za februar mesec isplaceno svih 100%,stvarno sam iznenadjena brzinom,bravo za KGuser posted image

(odgovor članu genije33)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
4.4.2014 16:51:28   
pajapatak
Koliko si sigurna da tako malo radnog staza je potrebno za otvaranje trudnickog bolovanja zar fondu nije potreban prosek plate u zadnja tri meseca

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.4.2014 14:35:32   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Schveca



Dana 28.04.2014.godine u 11h ce se odrzati skup majki i trudnica ispred skupstine grada Beograda.
Razlog odrzavanja skupa je isplata zaostalih naknada od strane grada prema majkama, koji kasni par meseci. Pridruzite se nasem skupu sa decom, da odrzimo mirni skup i protest ispred skupstine grada i predamo nase zahteve za isplatu zaostalih naknada.
Pridruzite se onima koje jedine na konkretan nacin pomazu ovoj zemlji, pridruzite se majkama i bebama, dajte znacaj njihovoj borbi za bolje sutra.
Ocekujemo vas.


https://www.facebook.com/events/1473663572848488/


https://www.facebook.com/disunasepare


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pajapatak)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
9.4.2014 8:58:24   
Vanda
Jucer u blicu je pisalo da ce grad Beograd isplatiti Beogradjankama dugovanje od prosle godine. Da ne bi bilo zabune..... trudnicama 35% za 2013 godinu. user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.4.2014 17:31:55   
sanja1982
Vanda, da li si se mozda raspitivala nesto oko isplate u rfzo posto su nam u slicno vreme predati papiri, u kojoj si ti filijali? Svima leze ponesto a meni nikako...user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here