|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.4.2014 15:26:32   
baki78
Hmmm...jutros mi promenili datum za kontrolu FSH i Estradiola.....sad radim3.05. a zadnju OKpijem 30.04.
Vade mi krv u Jevremovoj...mislim da oni salju u Konzilijum...dali neko ima iskustva sa njima...mislim da li su kod nih vise ili nize vrednosti?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.4.2014 11:52:07   
glukica
Cao zene,imam pitanje ne znam gde da postavim pa cu ovde..Da li znate nesto o ovome.Da li dr Macut radi privatno i gde u Beogradu ,moze i na pp... ja sam kod njega ranije bila drzavno,ali sada zivim u nemackoj i nemam vise prava na drzavno .. trenutno sam u Beogradu pa bih isla privatno kod njega na konsultacije.. ili da mi neko preporuci nekog doobrog endokrinologa za pcos u beogradu? izvinite jos jednom sto ovde pisem.puno pozdrava

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.4.2014 14:35:36   
Štetica
Glukice posalji pp Daci77,ona ide kod njega.Srecno


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.5.2014 15:43:59   
baki78
Evo mene sa rezultatima....pojma nemam sta ovo znaci
FSH 0.629 mlu/ml ref.vred folik.faza3.5-12.5 O.faza 4.7-21.5 lute.faza 1.7-7.7 menopauza 25.8-134.8
Estradiol 8.39pg/ml ref.vred foli.faza 12.-166 Ofaza85,8-498 lut.faza 43.8-211 menopauza 0-54.7

Estradiol 30.8 pmol/l ref.v red. folik.faza 46-607 O.faza 315-1828 lit.faza 161-774

Pila sam mikrogynon30 do 30.04. jos nisam dobila menstruaciju...dali je moguce da su ovoliko niski rezultati posle upotrebe OKod mesec i po dana...pila sam OK od28.03.2014 do 30.04.2104.bez prekida
Plasim se da ovo nije katastofa i da prof.odustane od IVF

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
5.5.2014 12:06:41   
glukica
Cao svima,ja sam koonacno dobila ciklus posle 7 meseci na metforminu :) imam pitanje ,valjda ce se Maslacak oglasiti da mi pomogne ili ko zna.. Ja sam sa dr dogovorila da pocnem sa klomifenom,a da mi prethodno izazove ciklus,ali sad nema potrebe za izazivanjem ciklusa,jer sam dobila.. Sutra mi je treci dan,i sutra idem kod nje :) treceg dana se i pocinje sa klomifenom jel tako? I jos jedno pitanje,jel moze da bude da su mi se androgeni spustili pa sam zato dobila? jer su u februaru bili prilicno visoki,vec sam komentarisala ovde sa Maslackom...Hocu reci,sigurno je dobar znak da mi metformin konacno deluje,valjda su se i hormoni malo smirili :) pozdrav

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
5.5.2014 12:22:47   
Maslacak15
Odlicno Glukice da si dobilauser posted image user posted image Pa trebalo bi da su se androgeni malo smirili. Pokusaj svakako sa klomifenom! Znaci sutra ides... Javi sta ti je rekla Dr. Puno pozdravaaaa

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
5.5.2014 13:09:31   
glukica
hvala Maslacak,javljam sutra :) poljubac i puno pozdrava

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.5.2014 8:31:44   
baki78
Juhu...ponovila sam rezultate posle dva dana ali u Konzilijumu...sad su dobri...krenula sam jucer sa stimulacijom

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.5.2014 10:12:36   
glukica
Dobro jutro, samo da javim bilq sam kod dr, odusevila se sto sam dobila. :) danas pocinjem sa klomifenom, ona mi je prepisala nesto drugo a u apoteci mi dali klomifen ( tako i pise na kutiji) druga firma.. Valjda to nema nikakve veze :) u cetvrtak 15. og idem kod dr na ultrazvuk i dajem krv tako mi je rekla.. Puno pozdrava

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.5.2014 14:12:32   
afrodita07
devojke jel zna neka sta o kortizolu, evo mojih ponovljenih rezultata
Kortizol 97 (140-690)
prolaktin 488 (40-530)
t3 1,0 (1,2-3,0)
t4 84 (55-160)
ft4 11,5 (10,0-25,0)
tsh 2,980 (0,400-4,00)
anti Tg AB <20 (<40)
anti TPO AB 12 (<35)
jel imala koja smanjen . i sta mislite o mojim rezlutatima, tsh mi je bio veci sad se smanjio...

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.5.2014 14:13:26   
afrodita07
hvala unapred, mnogo bi mi znacilo, bas sam zbunjena, nesto sam cula o kortizolu i stitnoj da su povezani, da eutiroks lose utice na nadbubreznu kad je smanjen kortizol pa sam se skroz zbunila ne znam sta da mislim, a na terapiji sam eutiroks 25mg i selen...

< Poruku je uredio afrodita07 -- 28.5.2014 14:15:34 >

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2014 13:03:01   
baki78
Dali Merional moze u Madjarskoj da se kupi bez recepta?
Ako treba recept dali mora njihov Madjarski ili moze od naseg lekara?

(odgovor članu afrodita07)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.6.2014 12:36:38   
Maraj
Pozdrav,radila sam hormone 3dc nakon IUI stimulisane klomifenom
s tsh 1.690 ref.vredn. 0.400-400
estradiol 51.1
fsh 7.3 ref.v. 2.8-11.3
lh 5.1 ref.v. 1.1-11.6
prolactin 269 ref.v. 40-530
Mene zanima posto sam pre 2god radila hormone i sve je bilo ok,da l je sada ova razlika fsh i lh zboj klomifena ili ne. Ako nije molim da mi neko kaze koliko je "opasna" ta razlika?

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.6.2014 16:35:51   
Štetica
Maraj ok je da je fsh veci od lh,tj kad je lh veci od fsh to ukazuje na pcos. Meni ovo sve deluje ok. Jedino neznam za estradiol,kolike su mu ref. vrednosti za folikularnu fazu. kada je oko 200 (i veci) u ovulacionoj fazi znam da je pokazatelj da postoji jana celija u folikulu. Zato ti jeste bio preko 2000 za iui jer si imala vise folikula.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.6.2014 20:06:41   
Maraj
Jao Stetice hvala ti, već sam umislila da sad imam pcos. Refer.vrednosti za estradiol mi nisu napisali... Ostalo mi je da sacekam imunoloske analize,pa ću se ponovo javiti. Hvala još jednom.... Idem kod dr tek za 8 dana,pa rekoh da priupitam za rezultate ovde.user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.6.2014 20:19:08   
dunja RR
Mora na recept. Nisam sigurna da li može od našeg dr., moguće i da da, ali me nemoj držati za reč. Ja sam uzimala na recept mađarskog dr.

IZVORNA PORUKA: baki78

Dali Merional moze u Madjarskoj da se kupi bez recepta?
Ako treba recept dali mora njihov Madjarski ili moze od naseg lekara?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.6.2014 20:21:08   
dunja RR
Devojke evo sjajne teme na RR na kojoj možete pitati endokrinologa sve što vas zanima KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.6.2014 15:50:28   
margom
Moram i ovde da pitam, sto vise pametnih glava, to bolje........elem malopre me zovu iz laboratorije da mi kazu da moraju sutra da ponove progesteron jer su danas, na 21dpo i IUI, u dva navrata dobili nenormalno visoke vrednosti preko 1000, a do sada tako nesto nisu videli (doduse oni se ne bave merenjem progesterona u trudnoci, vec zenama koje nisu trudne)....Saznala sam i da mi je progesteron 4dpo bio 125, a 5dpo 250 tako da je moguce da je nastavio ludacki da raste, samo mi nije jasno zasto toliko......naravno, ponavljaju ga sutra jer misle i da postoji mogucnost greske.....Inace mi je progesteron, a i svi ostali hormoni (osim TSH koji je sada OK) sasvim dobri, skoro skolski i....... sada se relativno OK osecam, osim sto mi ponekad malo sevne u jajnicima. Inace na UZ 4dpo su videli da je vecina folikula popucalo, a dva su prerasla u folikularne ciste....Bila sam na stimulaciji Klomifenom, i stop inekcija Pregnila od 5000ij..Ima li bilo ko neku ideju, Maslacak javi seeeeeee........

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.6.2014 17:31:24   
Maslacak15
margom izvini tek sam sad registrovala postuser posted image Kako se zavrsio ciklus?

user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.6.2014 8:42:01   
anavaske
dali mi iko moze reci kakvi su nalazi i dali po njima mogu oststi trudna LH13,8 FSH6,4 PROGESTERON1,2 PROLAKTIN275 TESTOSTERON0,87 ESTRODIOL84,41 KORTIZOL547 PROLAKTIN U 11h 239 a u 16h239 KORTIZOL 16h367 24h599 TSH1,630 FT4 14 I SAMO AKO MI MOZETE DATI KOREKTAN I ISKREN ODG DALI MOGUuser posted image

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.6.2014 8:56:20   
Maslacak15
anavaske rekla sam ti juce, rezultati lice na sindrom policisticnih jajnika a ako kazes da ti se ciklus nije vratio posle prestajanja za Yazom to se slaze sa tom pretpostavkom. Ipak dijagnoza je moguca samo kod lekara. Moras da promenis doktora i potrazis pomoc. Vrlo je moguce da ces jako lako zatrudneti ali ti treba prava terapija. Poslednji slucaj koji smo imali je Glukica, procitaj postove, ona je imala izrazeni PCOS i u kombinaciji metformin ( protiv insulinske rezistencije) i klomifena za izazivanje ovulacije zatrudnela je u prvom pokusaju. Zato kazem nema smisla pitati da li su ti losi rezultati i " da li mozes da zatrudnis", verovatno da mozes ali mozda su potrebni lekovi da normalizujes hormonski balans da bi doslo do ovulacije. Puno te pozdravljam i nadji novog lekara.

(odgovor članu anavaske)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.6.2014 8:59:37   
anavaske
hvala ti jako sada mi je dosta lakse ali kod nas je tesko naci doktora skojim mozes pricati normalno otvoreno i da te slusa uopste pozzzz i za tebe veliki

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.6.2014 20:30:25   
belst
Hvala PUUUUUUNO unaprijed svima koji mi bar malo pomognu sa mišljenjem, zadnjih par mjeseci prvi put imam problema sa ciklusima pa sam tek odnedavno počela "proučavati" malo teme o hormonima, pa molim malo pomoć od puno iskusnijih cura u tome od mene.... (35 god., troje djece)
Moj nalaz 3DC:

- PROLAKTIN 9,83 ug/L (premenopauza 3,34 - 26,72)
- FSH 7,52 IU/L (folikularna f. 3,85 - 8,78 )
-ESTRADIOL 95,2 ng/L (folikularna f. 26,9 - 122,0 )

Prije dva mjeseca sam 7DC (morala sam tada) vadila još ove hormone (taj ciklus nije bilo ovulacije, tako je bar rekla dr. na UZV) :
- TSH 2,42 ( 0,34 - 5,60 )
- fT4 7,90 ( 7,85 - 14,42 ).
Dr. je jedino komentirala očito malo usporeniji rad štitnjače, ali ništa strašno... i da, prije 2-3 tjedna na UZV-u konačno nije bilo ni ciste na jajniku (funkcionalna) koju sam "vukla" 2-3 mjeseca tako da ni to trenutno ne utječe na hormone.

Meni se cure nekako čini, prema ovome FSH i ESTRADIOLU (čine mi se jako veliki za 3DC) da moji jajnici već malo slabije rade ili ..... ???? user posted image
Dok nisam imala ove probleme sa ciklusima ( prvo cista, pa nikako da stane krvarenje, dvije terapije Provere, pa zadnja menstruacija trajala 15 dana i to obilno-tada je cista i pukla...) ciklusi su mi inače bili malo kraći, 24-26 dana, i ovulacija malo ranije, 8-10 dana. Ovo mi je sada prvi "normalan" ciklus nakon par mjeseci, bar tako izgleda za sada...

A mi razmišljamo o možda još jednoj bebici... user posted image


Hvala, hvala, hvala !!!!

(odgovor članu anavaske)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.6.2014 23:30:56   
lidoje
Upravo mi je stiglaiuser posted image koji dc-a ce mi biti u subotu? I da li rade hormone u dr. Subotica tada? Hvala unaprijed

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.6.2014 23:36:09   
Verolina
U subotu ce ti biti 3dc.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu lidoje)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here