|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 23:48:15   
cockic
jole82RR imam pitanjce leni levo stopalo ide vise ka spolja,to joj je bilo od kad je ustala prvi put,tj.bile su obe.pa se smanjilo nosenjem obuce,i sad samo leva.e sad kako spava kako ona hoce,primetila sam da tu na spolja vise tako namesta,kad se okrece tokom spavanja.znaci stavi je kako ne treba.i sa tom vise hoda kao patkica.znaci ide joj u stranu.a na rodjenju i ona i sin su imali ka unutra.
i bas kao sto objasnjavas to za zglob na toj nozi kao da joj je klimav,tj.ruzno izgleda kad stane bosa.a kod sina to nije bilo.njoj je to spavanje zeznulo kao beba na stomaku,a vec sa 3-4 meseca se okretala po krevecu.a i rano je ustala u krevecu sa 6m i 12d.koliko se secam.ali nema krive noge niti x niti O.fiz mi je bio rekao da je nepustam puno da stoji to kad je bila ustala,da ne bi imala O noge i nisam joj nesto bas davala dugo da stoji u krevecu.
a nema ni ravna stopala.na mene oboje imaju bas vecu rupu na tabanu.ne znam kako se zove.ja imam jako izrazenu tu rupu.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 23:51:58   
cockic
dubak nismo koristili.izgleda da su joj takvi zglobovi,samo mozda treba neka ortopedska obuca.sad je vec dva par dana samo gledam u noge i razmisljam gde ici.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Beba kod fizijatra
19.12.2013 0:00:19   
jole82
Pa kad stopalce beži ka spolja onda ta "rupa" i mora da postoji...
Ako mislimo na isto...kad stoji, kad je gledaš od pozadi levo stopalo je više štrči (vertikalno gledano) ka spolja..
A jel joj i kolence malo ide u O na toj nozi? Sutra je tako postavi pa dobro pogledaj simetriju prostora između nogu kad stoji sa skupljenim nogama. Zamisli vertikalu koja ide od guze i pravo dole ka podu, pa uporedi levu i desnu stranu...
Ja bih je ipak odvela kod fizijatra da je pogleda..možda neki uložak da se ubaci koji će "terati" stopalce ka sredini (onda bi povišica bila sa spoljne strane tabana-znači suprotna strana od one gde je "rupa") i da bude obuća dublja isto (posebno opet zgodno što je zima) i eventualno par vežbica...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Beba kod fizijatra
19.12.2013 0:09:53   
cockic
e bas cu sutra da pogledam kad ustane,ja ovako kad je gledam nema rupu izmedju nogu.tj ne idu joj u O,ali ujutru cu odmah to da pogledam.da da samo to levo joj bezi spolja kad je gledam otpozadi,ne unutra.a zglob na nozi joj deluje kao da dodiruje podlogu.ma vodicu je.bolje sad da odmah nesto preduzmem,nego da cekam da se pogorsa.

a citam gore sta si napisala,sin mi je kuci vise bio bos od nje i nema to.bas su mu prava stopala.ona ima vecu rupu na tabanu od sina.pa na mene trgla sa stopalima.a ja sad i sebe zagledala meni na denoj nozi taj zglob je spusten.ali ne hodam u stranu.isla sam na neko manekenstvo kao mala,pa sam morala da se lomatam,jedna ispred druge.i takav hod mi je ostao user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Beba kod fizijatra
19.12.2013 0:11:24   
cockic
Hvala ti Jole82RR user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Beba kod fizijatra
19.12.2013 9:55:03   
lokica77
Hvala Jole sila si( ali ne ona Sila sa Pinka od koje ne mogu da zivim)user posted image


_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Beba kod fizijatra
19.12.2013 10:47:31   
jole82
Nema na čemu žene user posted image zato smo tu..
Lokice nasmeja me sa Silom...hahahahaha

A cockic...to sa hodom bos...to nije ništa naučno dokazano i prosto nije merilo niti obaveza da bi sve bilo ok..prvo zavisi u koje godišnje doba bebea prohodava...koliko god sa se greje ako je napolju ispod nule ni mi ne hodamo bosi po stanu a kamo li bebi da daš koja još nema cirkulaciju kao mi...tako da nekom se "trefilo" leto pa je zato bio bos...Bosonogo hodanje se savetuje kod dece koja imaju ravna stopala(spušten svod-dakle bez one "rupe") i koja imaju kao kao lokicina mala...i to najbolje boso dete po kamenčićima, bockavom tepihu..jer samo se seti kako hodaš po šljunkovitoj plaži ili kad je vreo pesak-svi grčimo stopala (podsvesno naravno i refleksno) ne bi li smanjiji površinu oslonca tabana..a najosetljiviji deo tabana je taj gde je "rupa" i trudimo se da taj deo ne dodiruje kamenje i tako se svod podiže i ti mišići su stalno u grču dok tako hodamo i tako i jačaju...e pa isti je princip kad dete treba da bude boso..
A devojčice su prosto sklonije da imaju labavije veze i slabije mišiće, pa mod njih češće tj lakše dolazi do "deformiteta"...to ti je ono u sastavu "prokleto žensko"user posted image

Aj baš javi šta ste uradili..

Ako nešto usput zatreba tu samuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Beba kod fizijatra
12.1.2014 22:11:55   
jelenazvezda
jole primetila sam da nina naginje malo glavu ka desnom ramenu,posto znam da si strucna kako da joj radim vezbice da to ispravim,pogubila sam se ,jel to znaci da je desni misic kraci pa trebam da istezem ulevo

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Beba kod fizijatra
16.1.2014 21:29:07   
jole82
U principu da..idi u Razgovore mama..ima dodatak
user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Beba kod fizijatra
16.1.2014 23:22:41   
jelenazvezda
hvalaaaa

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Beba kod fizijatra
28.1.2014 17:52:27   
jelenazvezda
jel ima neko savet gde da idem za cipelice denis brown i ako ima sliku da mi pokaze kako izgleda to kod nas

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Beba kod fizijatra
28.1.2014 18:06:56   
majared
Evo i mene sa pitankem. Mom detetu krckaju zglobovi kolena a cini mi se i kuka. To se desava samo kada prekrsti noge ili ih stavi u odredjen polozaj. Da li je neko imao slican problem sa svojim detetom i sta su vam rekli? Unapred hvala

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Beba kod fizijatra
19.2.2014 22:14:24   
Sanchy
Da li je neko cuo za denis brown cipelice?Ima li to u Beogradu,koja je procedura dobijanja i cena?Pitam za drugog pa ne znam ako je jos sta bitno u vezi njih a da neko zna ...to bi trebalo da spada u ovu temuuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Beba kod fizijatra
19.2.2014 22:55:32   
Ana RR
Drage, u temi Pitajte fizioterapeuta možete dobiti odgovore na sva pitanja u vezi trudnoće i porođaja, motornog razvoja beba, urođenihi stečenih deformiteta (deformiteti stopala, kukova, Torticolis, hipertonus, hipotonus), kako pravilno podizati i nositi bebu, kako odabrati nosiljku, kolica, prve cipele. Kada se može prepoznati da li dete ima ravna stopala i krivu kičmu, nepravilan razvoj grudnog koša, kojim sportom i u kom uzrastu može da se bavi...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Beba kod fizijatra
20.2.2014 0:13:49   
Sanchy
Hvala,u CG nema ovih cipelica da se kupi tj.to nisu ni cipelice nego ortoze pa sam htela umesto poznanika da se malo ovde raspitam ali vec sam se raspitala mimo foruma posto mi niko nije odgovorio,,u svakom slucaju reseno,pozdravuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Beba kod fizijatra
20.2.2014 9:59:40   
little_one

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Hvala,u CG nema ovih cipelica da se kupi tj.to nisu ni cipelice nego ortoze pa sam htela umesto poznanika da se malo ovde raspitam ali vec sam se raspitala mimo foruma posto mi niko nije odgovorio,,u svakom slucaju reseno,pozdravuser posted image


Pa Sanchy vjerovatno niko nije znao nista o tome zato nisi dobila odgovor...ali bi bilo svakako lijepo da ti podijelis sa nama te informacije koje si dobila mimo foruma, mozda nekad nekom zatreba user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Beba kod fizijatra
20.2.2014 11:00:58   
Sanchy
Ma znam nego kada mi treba neka info ja bih to za juce ako moze,takva sam ...nadam se da nikad nikom nece zatrebati jer je u pitanju kongenitalna deformacija stopala koja se leci ponseti metodom koji obuhvata hirursku intervenciju,nosenje longeta i onda ovih denis brown ortoza tri meseca danonocno a do trece cetvrte godine samo nocu...procenat uspesnosti 90 posto...Zvala sam Rudo a posto se niko nije javio nadjosmo firmu Orthoaid u Dz Savski Venac ,kostaju oko 180 e..t

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Beba kod fizijatra
26.2.2014 0:05:02   
jelenazvezda
moje dete je operisalo tetivu sa 3 meseca,nosila je longete 4 nedelje,sad smo porucili denis braun cipele,mada su meni odvratne i nosicu joj i dalje longeticu... rekli su mo do prohodavanja a posle samo nocu,koliko je tvoje dete staro i da li je vec operisala stopalo

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Beba kod fizijatra
26.2.2014 14:58:18   
Sanchy
Jelenazv,nije moje dete u pitanju nego dete rodjaka kume moje snaje,a oni zive u CG pa tamo nisu nasli te cipelice pa sam se ja malo interesovala ovde...inace dobila sam i Rudo i kod njih su jeftinije 12000,Mislim da je mali operisan i da je nosio longetu cim traze te cipelice i trebaju im hitno..Koliko sam citala na netu neophodno je da ih dete nosi da se situacije ne bi vratila u stanje pre operacije i dodatno iskomplikovalo,tako da ti je moj savet obavezno da joj nosis te cipelice da posle ne bi imala problema,imas po netu da procitas sve u vezi toga..pozdravuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Beba kod fizijatra
5.4.2014 17:56:03   
Wannajah
Imam jedno pitanje. Imam bebu,3 meseca i prva nedelja.. Kada lezi na ledjima uzdize se i pokusava da ustane. Malo pre sam slucajno naletela na clanak o tome u kom pise da ako se to dogadja da se treba obratiti fizijatru ali ne pise i zbog cega. Da li bi bili ljubazni da mi objasnite u cemu bi mogao biti problem? Sad sam se zabrinula.
HVALA UNAPRED!

< Poruku je uredio Wannajah -- 5.4.2014 17:58:57 >


_____________________________

Sreca,sreca,raaaaaadoooosssss'!!!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Beba kod fizijatra
29.5.2014 15:06:16   
Zemunka85
Zenice, preporuka privatanog fizijatra u BGu?

(odgovor članu Wannajah)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Beba kod fizijatra
15.7.2014 15:08:41   
little_one
Danas sam vodila Aleksandru na pregled sa 3 mjeseca. I pregled je prosao kako je prosao, i dok je dr popunjavala kartoncic ja sam sjela da podojim bebu, utom je usla neka druga dr i moja A je automatski prestala da sisa i pocela da se izvija i vristi koliko je grlo nosi, a inace redovna pojava kod nas uz stariju sestru, cim se priblizi ili nesto cuje ona vristi i prestaje da sisa.

I dr je ponovo pregleda i napise uput fizijatru zbog hipertonusa. Pored toga sto izvija ledja u luk, ima skupljene sacice jos uvijek i prilicno je kruta i "cvrsta" beba....to da je kruta i cvrsta sam ja primjetila jos sa mjesec dana i spomenula sam tad dr al ona je rekla da je to fizioloski, tj da bi trebalo da se izgubi do treceg mjeseca. Tada se desavalo kad bih A postavila u polozaj na stomaku da se ona prevrne odmah na ledja i to i sada cesto radi, samo se izvrne na ledja ponovo...inace od pocetka se bunila kad bih je stavila da lezi bocno pa od pocetka spava iskljucivo na ledjima a glavicu okrece u toku noci i spavanja na obe strane, nisam primjetila da je okrece nesto posebno u jednu stranu pa sam je pustila da spava na ledjima, pogotovo sto i zbog SIDS-a tako savjetuju da je najbolje. Vjezbe kod fizijatra mi se cini da nikad necemo zakazati jer sam danas zvala Zotovic i rekla mi je da nazovem za sedam dana pa cemo tada vidjeti kad bi mogli zakazati user posted image

Jole pomazi, znam da si strucna...i ostali, kakve vjezbe idu i koliko moze biti "opasno" po razvoj motorike?

Da li je jos uvijek aktuelna tema pitajte fizijatra? Ako jeste, neka neko od modova prebaci moj post i tamo....da napomenem, beba rodjena u 40+1, subjektivno tezi porod a ocjena 9/10.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Beba kod fizijatra
15.7.2014 23:34:38   
mamica 91
LO draga user posted image i mi smo Vasilija vodili u cetvrtak na kontrolu, za vakcinu, i dr. nam je isto rekla da ima hipertonus... on isto drzi stisnute sakice (na tom pregledu je imao tacno mesec i 12.dana) izvija se, kada je na ledjeima nogice ga odvuku na bok, skoro pa ga prevale na stomacic...on hoce da spava i na strani i na ledjima..i da, malo vise drzi glavicu savijenu na desnu stranu, ali sam skontala da je to jer ga ja cesce drzim na desnoj ruci..u sustini i U je sve to radila,i nije isla na na kakve vezbe pa evo je normalna zdrava devojcica..

Nama je dr odma dala uputnicu za Zotovic, i odma u petak smo otisli na pregled, doktorica nam rece da nije stasno i da nije previse izrazeno, tj,da su ti refleksi da drzi stisnute sakice i da savija prstice na nogicama kada ga dodirnem normalne za dob...

Ugl. juce smo poceli sa vezbicama..tete rade vezbe a ti sedis pored i ucis..
Ona sedne na pod, nasloni se na zid, savije noge u kolenima i stavi bebu u polu sedeci polozaj, kao u auto sedalici,bebine noge stavi na grudi... U tom polozaju radi vezbe za ruke, uhvati bebinu rukicu, njen palac na bebin palac, pa ispravi rukicu i podigne iznad glave, kada spusta, stavi mu rukicu na stomak, ispruzi mu dlan i kao da se mazi po stomaku pomera dlan ka boku..imaju 3 vezbice tako s rukicama...
Kada radi vezbe za nogice, spusti ga na ravnu povrsinu,jedna noga ispruzena, a drugu mu savija prema stomacicu, i ono obe nogice ''u krug'', klasicne vezbe za kukove..ali je on vristao kao da mu kozu dere, sav se ukocio, a inace nije takav kad ja to s njim radim (a radim od nekog 15og dana zivota)

Vezbice traju oko 45 min. pokaze ti kako da drzis, nosis, presvlacis bebu, a da stimulises jednak rad svih misica..ukupno 5 druzenja,prva dva puta u jednoj sedmici, a posle po jednom sedmicno...dr i seste su stvarno ljubazni.. bebe dobijaju sokic i kasicu ...

malo sam konfuzno napisala, alii nadam se da sam ti bar malo pomogla...pitaj ako te jos nesto zanima...
i da on je isto terminska beba 40+1, i bio je lak i brz porod,ocene 10 10 user posted image


< Poruku je uredio mamica 91 -- 15.7.2014 23:41:31 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Beba kod fizijatra
16.7.2014 8:10:29   
little_one
A jeste se narucivali mamice u Zotovic ili samo otisli. Ja juce nazvala, uzeli mi podatke i rekli da nazovem za 7 dana pa ce onda vidjeti kad mogu da me zakazu user posted image Dobili smo i mi uputnicu.


(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Beba kod fizijatra
16.7.2014 9:41:12   
NadaR
Mamice, te vjezbice ne rade ovi nasi? Dr Zani?

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here