|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cena vrtića
26.9.2013 11:31:23   
cockic
nemamo ugovor,tako da od tog umanjenja nistauser posted image .bas ga preterase sa tim overenim ugovorom iz suda.pa ko ce danas to da da.koji vlasnik stana ce da to uradi.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Cena vrtića
26.9.2013 14:18:22   
Snelle
Da li se cena vrtića umanjuje i ako imate dvoje dece pri čemu drugo dete ne ide u vrtić?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Cena vrtića
26.9.2013 14:43:14   
cockic
ja koliko znam ne,samo se gleda regresiranje za cetvoroclanu porodicu.mi bi da nam lena ne ide placali 8040din za sina.a posto idu oboje i imamo tih 20% placacemo 12.900din.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Cena vrtića
27.9.2013 9:20:39   
mati

IZVORNA PORUKA: Snelle

Da li se cena vrtića umanjuje i ako imate dvoje dece pri čemu drugo dete ne ide u vrtić?

Snelle zavisi po kojoj osnovi se racuna cena... Kod nas , dok se racunalo po proseku plate, delilo se na clanove domacinstva, tako da se umanjivalo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Cena vrtića
27.9.2013 9:55:16   
milicicak
Drage moje, da li neko ima iskustva sa umanjenjem cene zbog toga sto dete ne koristi ishranu u vrticu?
Naime, moje dete je alergicno i dogovor sa vaspitacicama i upravom je da ja donosim sve obroke da bi svi ukljucujuci i mene bili mirniji. Vodja vrticke grupe mi je sugerisala da odem do centralne uprave i trazim da placam samo vaspitanje i cuvanje posto dete hranu ne koristi. Po onoj Lesicinoj skali bi trebalo da imam umanjenje od 10% ali ona misli da imam pravo i na vise. Inace placamo punu cenu u Beogradu, drzavni vrtic je u pitanju.
Svako sugestija je dobrodosla :) hvala

< Poruku je uredio milicicak -- 27.9.2013 9:56:39 >

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Cena vrtića
27.9.2013 9:59:00   
cockic
ja mislim da je Snelle pitala da li ima i tih 20% sto se dobija samo ako idu oba deteta u vrtic.a ako jedno ide drugo ne ja koliko znam nema umanjenja od 20%.tako je barem u BG-u.znaci kod nas ima umanjenje na prosek plate tj.regresiranje i plus umanjenje ako idu dvoje ili vise dete koje iznosi 20% po detetu.e sad ko ima troje on placa 50% cenu vrtica za trece i valjda jos minus tih 20% ako idu svo troje.mada u to nisam puno zalazila jer trenutno imam dvoje.za sad user posted image

za ovo za trece nisam sigurna,a sad se prica da ce biti besplatno za trece dete boravak u vrticu da li je usvojeno ili ne ne znam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Cena vrtića
27.9.2013 10:02:06   
cockic
ja nisam znala da se kad se preda u vrticu papiri za regresiranje salju u 27.marta pa oni odlucuju da li ga ima ili ne.jer smo mi ostali duzni u vrticu uverenje iz poreske uprave.i ona mi rece kad me budu zvali iz 27.marta i poslali resenje na kucnu adresu onda da odem da odnesem ovo sto nismo predali.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Cena vrtića
6.11.2013 17:21:55   
vikiveki
Gledam sad ovo i nemogu da verujem user posted image kao da živim u drugoj državi,ovde ne postoji nikakvo regresiranje niti skale za plaćanje vrtića,svi plaćaju isto.Čak i ja koja radim u vrtiću plaćala sam punu cenu i to još dvoje dece sam imala u vrtiću,sada plaćam samo za jedno,pošto mi je ćerka krenula u školu a najmlađi ne plaća jer je treće dete.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Cena vrtića
6.11.2013 23:41:20   
MTS064

IZVORNA PORUKA: Snelle

Da li se cena vrtića umanjuje i ako imate dvoje dece pri čemu drugo dete ne ide u vrtić?


Ne. Kad i drugo dete krene u vrtic, onda se umanjuje cena za 20%.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Cena vrtića
7.11.2013 9:40:26   
Snelle
Saznala sam u međuvremenu, hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Cena vrtića
30.3.2014 21:46:43   
branki*
devojke,kako se utvrdjuje ta skala za placanje,lupam sad-npr u najvisu tarifu spadaju porodice sa 50000 din mesecno i preko ,je l to po clanu ili se misli na celo domacinstvo?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Cena vrtića
30.3.2014 21:49:17   
lesica
Branki, misli se na celo domaćinstvo ( koje činite ti, tm, i dete/deca)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Cena vrtića
30.3.2014 21:51:00   
jole82
Odnosi se na domaćinstvo...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Cena vrtića
30.3.2014 22:01:57   
branki*
pihuser posted image ,ovako bi se mozda izvukliuser posted image
hvala,devojkeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Cena vrtića
20.8.2014 12:56:05   
lesica
Drage moje dame čija dečica idu u vrtiće u Bg-u, pročitajte šta je sve ukinuto tj po kojim osnovima više neće moći da se regresira vrtić KLIK

Pre više dana smo pisali o ovome, ali se sada set_ih da vam zakačim pa da pročitate. user posted image


Crna rupa bi se nas postidela.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Cena vrtića
20.8.2014 12:59:35   
Ana RR
Čitala sam juče na drugom portalu, strašno. Sramota od zemlje. Kako reče jedna moja poznanica "Mi volimo našu zemlju ali naša zemlja ne voli nas". Tačno tako.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Cena vrtića
20.8.2014 13:02:10   
lesica
Ma ja sam danima u nekom ludilu, i potpuno sam zaboravila da objavim i ovde u temi.

Kažem, prevazišli smo i crnu rupu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Cena vrtića
20.8.2014 16:01:43   
Meisje
U Holandiji 7,35eur/1h!
18% vraca drzava svakome a ide I visr srazmerno sa primanjima(sto veca plata manje se dobija nazad).
Evo ja upisujem sad Lanu..dobro je da mozes da biras koliko I kad I posao da trazis pa recimo da radim 3 dana u nedelji..


_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Cena vrtića
21.8.2014 22:09:14   
SunFlower
Meisje pa da li je to moguce?! Pa to kad preracunas, kad bi dete islo svaki dan po 8h izadje 1000 i kusur eur?? Jel to privatno ili drzavno?
Ovde u Austriji drzavni vrtici su banalno jeftini, placa se samo hrana oko 60e mesecno. Ali tu je tesko doci do mesta, moras dete upisati skoro po rodjenju da bi poslo sa dve godine i to ako ispunjavas uslove. Moj sin sad krece u privatni vrtic, on ce biti u poludnevnom boravku do 12:30, kosta mesecno 115e. Uz to dobija kompletan dorucak, rucak i uzinu koju nosi kuci.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Cena vrtića
21.8.2014 22:12:52   
Ivanka 75
U San Antoniju je moja drugarica sada upisala dete u vrtic, 1800 dolara, roditelji donose hranu za dete (njoj to odgovara), i to je jedan od jeftinijih vrtića.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Cena vrtića
21.8.2014 22:18:20   
bubulence
ivanka a kolika je njena plata? siguno nije 2000 dolara

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Cena vrtića
21.8.2014 23:17:29   
Meisje
Da, da, to je cena svuda, nema ovde drzavno, sve je privatno, samo, kao sto napisah moze dosta da se dobije nazad ako su mala primanja al opet I da je 50% mnogo je. Tacno dodje ko cela plata, tj pola plate sa povracajem.
Uslovi su stvarno neprikosnoveni ali nije realno..
Ima dosta njih koji uzimaju dadilje ili "gost roditelj",sa svojim detetom odes I cuvas drugo

_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 13:58:28   
cockic
evo vratila se iz vrtica isla da predam papire za regresiranje drugi put.prosli septembar sam predala i evo sad.zavrsila sam za 5 minuta.i drugi put stvarno ne treba puno papira,prosek zarada,uverenje iz poreskog,folmular za regresiranje i zadnje placene uplatnice.samo sto nam je vrtic sad malo skuplji,jer prvo dete ima samo umanjenje sa skale prihoda.a drugo ima i 20%.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 14:20:40   
jabudic
Moja djeca su 8h u vrtiću, pet dana nedeljno, imaju kvalitetan doručak, ručak i užinu za ponijeti, ili pojesti posle spavanja. Plaćam 45€ po djetetu.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 14:55:37   
Mala Elena
Privatni vrtici su oko 10000 u Bg, ne znam koliko je drzavni ? Koliko je realna razlika u ceni u odnosu na kvalitet, pitam se. ..to sto su ukinuli stvarno je sramota, a za paradu ponosa eno drzava donirala 300.000 .Stezanje kaiseva tek u najavi. ..user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here