|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Puzanje
27.7.2014 10:39:51   
Maslacak15
ali su im pri tom stomak i dupe na podu. I onda se podignu na rukicama. A dizanje na kolena cesto ide mnogo kasnije. I on sigurno ume odavno da se odigne na laktove potrbuske. Ali to ga trenutno ne interesuje posto je otkrio da moze da podigne dupence user posted image Pusti ti dete, zna ono sta radi, i javi se za mesec dana user posted image user posted image .

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Puzanje
27.7.2014 10:41:06   
mirkam
Mame, a jel imamo negdje temu u kojoj pisemo o tome gdje beba provodi najvise vremena tokom dana, gdje joj je najzanimljiviji u kom periodu, npr u kolicima, na podu, u nekoj ljuljasci, u rukama....?

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Puzanje
27.7.2014 10:50:08   
Maslacak15
sto duze na podu to bolje-to ce reci svaki pedijatar i fizijatar. Cebe na pod, igrackice. I pustiti ih da sami otkrivaju svet. I onda svaka beba nadje neki svoj nacin i razvija se po sopstvenom ritmu. Najgora medvedja usluga je gnjaviti ih po rukama satima. I nosati ih.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Puzanje
27.7.2014 22:21:17   
serpica
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Serpi draga a sta kaze pedijatar, samo da je Toma lenj? Naravno raspon u normalnom razvicu je ogroman, i ja sam ti to i govorila ali mislim da bi do godinu dana trebalo da ustaje i oslanja se na noge. Ne da hoda, za to ima jos puno vremena nego da se povlaci uz namestaj i stabilno da stoji. Barem ovde stoji ta stavka u svescici za sistematski pregled pred prvi rodjendan, da bi trebalo to da su savladali. Sigurna sam da nije nista ozbiljno ali mozda bi fizijatar mogao nekim vezbicama da ga motivise... Puno pozdravi celu ekipuuser posted image




Maslacak nista ne radi od toga sto si navela user posted image pedijatar kaze da se tolerise do 15.meseca. Sutra zovem da zakazem pregled pa cu i uput za fizijatra da trazim. Inace kad ga stavim da stoji i drzim ga to traje par sekundi i onda pocinje da kleca a vrlo cesto kad pokusam da ga stavim na nogice on ih podigne uvis. Stalno je na podu ali se okrene par puta i place ko lud,nema sanse da pokusa nesto,stavim igracke i stimulisem ga ali nista user posted image
ljubi male maslackice user posted image

< Poruku je uredio serpica -- 27.7.2014 22:22:19 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Puzanje
27.7.2014 22:28:31   
pocahontas
moja devojcica je vojnicki pocela da puzi sa nekih 10m, sa 12m onako zapravo, pocela samostalno da se dize na noge sa nekih 14 i sa 17,5 je prohodala..nisam je vodila kod fizijatra, neposredno pre nego sto je prohodala nam je pedijatar dao uput i taj dan kad je prohodala je bio dan kad smo isli da zakazemo vezbe, na koje eto nismo ni otisli jer je prohodala...sve je to individualno, nemoj se sekirati.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Puzanje
29.7.2014 12:46:52   
mati
Ja mislim da su za puzanje najbolje one tepih slagalice,, Mata je imao dva pakovanja i njima smo pokrili dobar deo sobe pa je veoma rano propuzao.
A Mitar je sa smeska, puyi kad treba da napravi neku pakost(probudi Matu, brka mu prstima u oci...). Ovako vise ide zguza na guz. user posted image I stalno pokusava da ustane iz puzeceg stava uspravi i ruke i noge i tako stoji a glava dole.
Ja sam mislila da mu je dupence tesko i da ce to sporije da ide, u poredjenju sa bratom, ali super je, hoda uz ogradicu, krevetac sto...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Puzanje
21.8.2014 14:49:52   
mati
Mitar je postao pravi brzi gonzales. Za sekundu mi se izgubi. Naucio decko pa sparta po stanu i istrazuje. Po pet puta dnevno metlam usisavam i zabrisujem... Vise nece u setalicu i u ogradicu samo bi da puzi i da se pentra.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Puzanje
21.8.2014 15:07:22   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Puzanje
21.8.2014 17:03:58   
Sanjica26 RR
Teodoru smo mogli svuda da ostavljamo i ne bi nista dirala u smislu uticnica, kablova. Ova mala se svuda zavlaci i svasta dira. Sinoc je dopuzala do kuhinje. Dala je ocu znak da je gladna. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Puzanje
23.9.2014 12:21:57   
mirkam

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ali su im pri tom stomak i dupe na podu. I onda se podignu na rukicama. A dizanje na kolena cesto ide mnogo kasnije. I on sigurno ume odavno da se odigne na laktove potrbuske. Ali to ga trenutno ne interesuje posto je otkrio da moze da podigne dupence user posted image Pusti ti dete, zna ono sta radi, i javi se za mesec dana user posted image user posted image .


Nije mjesec nego dva proslo user posted image
Ne, necu da javim da je propuzao, nego da od juce kad digne guzu uvis tj kad je na koljenima pokusava da se podigne ujedno i na laktove. Malo izdrzi u tom polozaju (2 sekunde user posted image ) i odmah mu pada ili dupe ili glava.Ali se sad u tom polozaju nekako vuce nazad. Ma presmijesno mi je koliko se on trudi i muci da se digne na sve cetir user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Puzanje
23.9.2014 16:21:50   
mati
Mita je postao nemoguc. Sve otvara... Najvise me strah ringle jer se uspenje uz sporet... Sve otvara a vioke od radnog stola su bas njegove visine...
Jedino dobro jeste sto toliko jako udara kad puzi da uvek znamgde je i kad ga ne vidim...user posted image
Decko se vec penje na Matin autic-guralicu i sam udje u dzip na akumulator.
Ali zato na noge nece nikako sem u setalici.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Puzanje
23.9.2014 16:28:43   
emicaa
mati isto nam,ja zatvorim vrata od kuhinje i ne moze uci,a starh me da necim ne priklijesti prstice kad ih tura gdje god stigne...
od juce se uhvati za hodaljku i hoda uz nju pa kad je previse gurne samo tupne,kmekne i nastavi dalje.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Puzanje
23.9.2014 16:29:01   
dijana1*
Kosta vec dva meseca puze a uveliko se i dize na noge. Obozava da je na podu i da istrazuje. Dize se gde stigneuser posted image
A fioke i uticnice su mu omiljene. Zna da ne sme pa tu i najvise ide. I to pogleda u mene, baci kez hihihi i trkuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Puzanje
23.9.2014 16:31:23   
Bibilib
moju sam bebu pre neki dan pustila na pod da vidim da li zna da puza a on krenuo unazad...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Puzanje
23.9.2014 16:32:18   
Bibilib
A da a prvi sin prohodao a nije znao da puza...user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Puzanje
23.9.2014 16:32:21   
dijana1*
Nije tema ali da kazem. Nisam za hodalicu jer sam sigurna da ih sputava u razvoju. Najbolje je bebu staviti na pod i da ona sama istrazuje i da se razvijauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Puzanje
23.9.2014 16:46:32   
Mala Elena
Ja nijednom E nisam stavila na pod a imam i prostirku sa igrackicama ...moram da probam, cula sam da tako deca najlakse propuze ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Puzanje
23.9.2014 17:02:33   
mati

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR
Dize se gde stigneuser posted image
A fioke i uticnice su mu omiljene. Zna da ne sme pa tu i najvise ide. I to pogleda u mene, baci kez hihihi i trkuser posted image

Isto...user posted image Kad kazem "NE!!!" a on da zna valjao bi se od smeha. On shvatio da je ne nesto mnogo smesno.user posted image


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Puzanje
23.9.2014 18:15:06   
Sanjalicaaa
Moje dete juce prvi put propuzao kako treba, do tad se vukao vise stomacicem po podu.
Mati, i moj isto tako. Mislim da ce mu to biti prva rec koju ce nauciti i izgovoriti. nista mama tata user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Puzanje
23.9.2014 18:44:45   
Mala Elena
Moja se gura nogama ka gore... odupire se ! Umalo mi ne pade jednom prilikom iza garniture. Da nisam videla mislila bih da je propuzala user posted image
Ali mozda je to znak. user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Puzanje
23.9.2014 22:47:06   
Sanjica26 RR
Mati i Dijana vi imate decake, pa me ne cudi. Sta da kazem za ovu moju devojcicu. Svuda je ima. Isto kazem Ne i odvojim je od kriticnog mesta ona se smeska.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Puzanje
23.9.2014 23:26:46   
dijana1*
Kosta je to shvatio kao igruuser posted image
Mi smo po ceo dan na podu i Vuk i ja sa njim puzemo. Primetila sam da mu se svidja kada i ja puzem sa njim. Pa se igramo skrivalice oko dvoseda. Dete vristi od srece. Pa onda trk do uticnice i tu me obavezno pogledauser posted image kako su samo mali a sve znaju to me fascinira.
ME samo cvrsta podloga! Sto pre spustis dete na pod bice lakse i tebi i njoj.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Puzanje
24.9.2014 0:42:00   
mati
Sanjice user posted image svuda je ima... Mita obozava u kupatilo to mu je jos neistrazena teritorija. Cim vidi svetlo i otvorena vrata kao metak je...
Dijana, moja mama kad cuva decu puzi sa njima, samo se jure a zgrada odjekuje ko da je zemljotres...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Puzanje
24.9.2014 5:00:34   
emicaa
I ja redovno puzem sa T potjeram je kroz stan pa onda kao ja bježim od nje,tad je najsrećnija.Utičnicu imamo samo jednu što je baš nisko ali za sad ne ide do nje,njoj je komp.dosta zanimljiviji.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Puzanje
24.9.2014 6:37:38   
serpica
Mi smo ovu fazu preskocili,nikad nije hteo da puzi,poslednje dve nedelje sedi na dupetu i vuce se do onoga sto hoce,onda se uhvati za krevet i podigne se.pusta korake po malo drzeci se za namestaj.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here