|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
23.9.2014 15:33:22   
mati
Savet za sve trudnice i mame... Poslusajte sve savete, mozda i izvucete nesto sto ce vam koristiti. Saslusajte a na vama je da odlucite koji cete savet primeniti...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
23.9.2014 17:13:51   
Bibilib
A da li ste znale da su pržena hrana, sosevi i pomfrit teški za bebin stomak a
slatkiši poput džema i čokolade štetni su za zubice i mogu da smanje apetit i prvih godinu dana treba izbegavati davati bebi voće poput grožđa, višanje, suvog grožđa, zatim čips, svežu šargarepu, smoki i kokice...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
23.9.2014 17:17:12   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Bibilib

A da li ste znale da su pržena hrana, sosevi i pomfrit teški za bebin stomak a
slatkiši poput džema i čokolade štetni su za zubice i mogu da smanje apetit i prvih godinu dana treba izbegavati davati bebi voće poput grožđa, višanje, suvog grožđa, zatim čips, svežu šargarepu, smoki i kokice...


user posted image ma kako ce mi Nikolaj onda miran biti u ljuljasci bez kokica i cipsa user posted image

Je l' ima neko ideju?


(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
23.9.2014 17:19:38   
mati
Klarita a ja mislila da sam jedina nemajka... MM sad doneo cips i naravno Mata podeva Mitu pa mu dali malo...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
23.9.2014 17:22:51   
Ivanka 75
savet naše dr kad je Iva prelazila na nemlečnu ishranu.
Ručak joj uvek dajte u isto doba dana, neka se navikne da je ručak meso i povrće, da ima supa, čorba, kuvano jelo.

Doduše ona to mnogo lepše sročila nego ja sad, ja to ofrlje.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
23.9.2014 18:25:50   
Mala Elena
Mozda ce nekoga nasmejati, mozda ove iz Novog Sada, njihov dijalekt volim. user posted image

Ponekad necu da jedem da bi mi tata pokazao da me voli. Kad nekog volite ne odustajete tako lako ako je za njegovo dobro.
Vidim trudi se, gleda me u oci i prica kako je ukusno.
Ja mu verujem, osecam voli me. Onda jedem da porastem.

Ponekad necu da jedem da bi me mama stavila u krilo i tako hranila.

Ponekad bas necu da jedem-ne jede mi se!
Moji najdrazi , hvala vam sto me tada ne terate i sto ne moram uvek sve da pojedem iz tanjira.

Ponekad nisam sigurna. Odmahujem glavom, pljujem ponudjeno .Za svaki slucaj ponudite me ponovo-mozda sam se predomislio ili mi pomesajte sa namirnicom koju volim.

Izgradjujem svoj ukus i svoju licnost . Podrzite me,. Jos sam mala.

user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
23.9.2014 19:08:37   
Ivanka 75
Kakav god jezik da voliš ovo što si upravo napisala je debela mudrost user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
23.9.2014 19:19:59   
mati
Kada nam dodju Matini drugovi ja im uvek umesto sokica ponudim prvo Nesquik... Kad imam naravno, posto i sama kusam onako samo prah...user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 9:48:20   
Bibilib
I ja to radim kad mom sinu dodju drugari ali oni lepo piju mlekce sa Nesqvikom a onda dobiju i posluzenje kifle,kroasane i tako to...user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 10:04:00   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Bibilib

A da li ste znale da su pržena hrana, sosevi i pomfrit teški za bebin stomak a
slatkiši poput džema i čokolade štetni su za zubice i mogu da smanje apetit i prvih godinu dana treba izbegavati davati bebi voće poput grožđa, višanje, suvog grožđa, zatim čips, svežu šargarepu, smoki i kokice


Ja se slazem sa delom ovoga. Kokice, smoki, cips, grozdje nisam davala pre 2.rodjusa. Lizalice pre 3. Kaci, Kolji pre 2. (mladje dete). Bombone negde oko 4.rodjusa Kaci, Kolji jos ne. Ne zbog toga sto sam protiv grickalica i junk food-a, vec da se ne zagrcnu jer nikad, ali nikad ne miruju dok jedu.

< Poruku je uredio New Mom -- 24.9.2014 10:17:52 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 10:07:16   
New Mom
Sta je po meni bitno? Zasto uvoditi u ishranu namirnice koje vi ili ostatak porodice ne jedete? Ili se i vi prilagodite ili batalite. Dete stice navike koje roditelji imaju. Tesko da ce jesti avokado ako nije redovan i na vasoj trpezi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 10:12:31   
milicicak

IZVORNA PORUKA: New Mom

Sta je po meni bitno? Zasto uvoditi u ishranu namirnice koje vi ili ostatak porodice ne jedete? Ili se i vi prilagodite ili batalite. Dete stice navike koje roditelji imaju. Tesko da ce jesti avokado ako nije redovan i na vasoj trpezi.


Potpisujem user posted image mada smo se mi vise prilagodjavali mini bubi nego ona nama...

I da dodam, raznovrsna ishrana je iz mog ugla jako bitna. Sezonsko voce i povrce sa naseg podneblja kod nas uvek ima prednost u odnosu na "egzoticne" namirnice user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 10:13:13   
Klarita
Ocigledno niko nije ukapirao da je moj post sala. Malo je van pameti dati detetu od 5i po meseci kokice ili cipsuser posted image Cak ni K ne gricka, vrlo retko, ako ode u goste. Kuci ne. Svuda sam pisala o tome, da se ne ponavljam. Ali boldovan tekst, mislim zaista vise definitivno necu da ulazim u diskusiju.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 10:15:11   
New Mom
I da, kad vec spomenu sezonsko voce i povrce. Mislim da je bitnije vise se drzati toga (koja je sezona) nego navrat nanos uvoditi namirnice po nekom krutom spisku koje je neko stvorio.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 10:16:25   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Klarita

Ocigledno niko nije ukapirao da je moj post sala. Malo je van pameti dati detetu od 5i po meseci kokice ili cipsuser posted image Cak ni K ne gricka, vrlo retko, ako ode u goste. Kuci ne. Svuda sam pisala o tome, da se ne ponavljam. Ali boldovan tekst, mislim zaista vise definitivno necu da ulazim u diskusiju.

Izvini, ja sam greskom i tvoj deo citirala. Glupi fon. Htela sam samo deo boldovanog teksta.
Edit: jos je bila opcija Uredi aktivna, ispravila sam.

< Poruku je uredio New Mom -- 24.9.2014 10:18:41 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 10:18:16   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Uradila Oldži to, jer mi dete izgleda ko da ima brkove dok sisa user posted image

user posted image user posted image umrla sam od smeha! ja sam imala dve tri,i sestra u porodilistu krenula da ih cupa,kaze majka sto ovo niste skratiliuser posted image ..cim sam dosla kuci sam ih skratila..a sad ih i nemam vise!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 10:31:37   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Bibilib

A da li ste znale da su pržena hrana, sosevi i pomfrit teški za bebin stomak a
slatkiši poput džema i čokolade štetni su za zubice i mogu da smanje apetit i prvih godinu dana treba izbegavati davati bebi voće poput grožđa, višanje, suvog grožđa, zatim čips, svežu šargarepu, smoki i kokice...


Teško da bih tako malom detetu dala neki težak sos. Postoje sada i raznorazne light varijante baš za bebe.
A što se tiče slatkiša,i zuba,zubarka nam je rekla: "Nije problem što dete jede slatkiše, već je problem ako ne pere redovno zube." I stvarno, moji slatkiše jedu, domaće džemove dobijamo nonstop i svi ih mnogo volimo ali zato i redovno peremo zubiće od kada ih imamo sa sredstvima koja su prikladna za određeni uzrast deteta. I nemamo problema sa karijesom za sad.
A što se tiče smokija, čipsa i ostalih grickalica kod mene se pokazalo da ako im ne nudiš neće ni tražiti. Jedu ih samo ako im neko ponudi u gostima. Ja ih ne kupujem, mada volim čips user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
24.9.2014 11:06:51   
Bibilib
Svako ima svije misljenje kad ce svom detetu uvesti grickalice a ja sam to rekla samo iz tog razloga da im nije korisno dok su bas mali i mogu se zagrcnuli npr.grozdjem,smokijem itd.a inace i moj stariji sin obozava kokice i cips ali on ce skoro 6 god. I slazem se da im treba davati odnosno nuditi hranu koju roditelji ne vole,evo primera radi moj muz ne jede boraniju a moj sin voli...user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 19:48:22   
Bibilib
A da li znate da mozete da napravite za vase malisane do dve-tri godine palacinke od integralnog brasna,posto kazu da je zbog gojaznosti dece bolje integralno nego psenicno belo brasno...? Eto samo da dodam da sam spremala palacinke od integralnog brasna kao ove obicne i zadovoljna sam...


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 22:27:30   
serpica
Ja sam oko 10. meseca uvela vocne jogurte koje sam sama pravila. Banana,breskva i jogurt sve to izblendiram i ponekad ubacim malo keksa,prava poslastica za decu. Pravila sam i sa kruskom,jabukom.

< Poruku je uredio serpica -- 25.9.2014 22:28:48 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 22:31:46   
Klarita
Eeee, i K ih je obozavala , ali mene jednom prilikom dr kamenov napljuva zbog tih vocnih jogurta, samo tako. Rece covek da oni direktno unistavaju crevni epitel user posted image i svasta nesto jos...od onda K nije dobila nijedan. Ne znam zasto ja tako nekim ljudima slepo verujem, ali eto user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 22:36:36   
serpica
Kamenov je protivnik svih mlecnih proizvoda i mleka,i kod njega je uvek problem mleko,ja nisam kupovala deci vocne jogurte,kazem,sama sam ih pravila i jos uvek ih pravim,hvala bogu nista ima nije.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 22:36:49   
dijana1*
Vidim pisete o grickalicama.
Skoro sam upoznala majku koja je bebi uvela smoki sa 3-3 ipo meseca i to sa kikirikijem. Uz obrazlozenje on obozava smoki.
Na zalost i to se desavauser posted image
Serpi za jogurtuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 22:38:28   
Bibilib
Ne znam da li ste probale da ubacite malo plazme keksa u jabuku i kuvani pirinac(onako kao za sutlijas)i sve to sjedinite...Moja beba to voli a videla sam na kasicama kupovnim da imaju pirinac ,integralni naravno, sa breskvom i keksicem (bevita)...I to smo jeli user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 22:41:43   
Klarita

IZVORNA PORUKA: serpica

Kamenov je protivnik svih mlecnih proizvoda i mleka,i kod njega je uvek problem mleko,ja nisam kupovala deci vocne jogurte,kazem,sama sam ih pravila i jos uvek ih pravim,hvala bogu nista ima nije.

Ma, znam...njemu je za sve krivo mleko. Ali u slucaju vocnog jogurta je podrobno objasnio dejstvo vocne kiseline i vocnih secera u kombinaciji sa lactobacilima kako to unistava crevni epiteluser posted image I to na predavanju na specijalistickim, ne kad sam vodila K.

Dijana, strasno, Bog blagi neka cuva to dete. Citala sam vec u ishrani si pisala. Videla sam svasta ovde kod mene u gradu i okolo, ali ovaj "tvoj" slucaj je "pobedio". Jos i "voli smoki" o Boze dragiuser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here