|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 10:51:00   
Buba Mira
Kad ti bude trebalo, javi slobodno. I onako pišem sastave deci kolega povazdan. user posted image

Meni je cilj da se ubacim u tu mašineriju. Najozbiljnije to kažem. Napisala sam puno balada i one će se uskoro probiti kroz hard kor jematiku, znam to. user posted image I ne bunim se, po nekad je poželjno progutati žabu da bi se došlo do ... pa, kvalitetnijih i skupljih žaba na visokoj nozi user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 10:54:09   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Sala na stranu zene,mislim da se ne isplati raditi ispod 35 000-40 000 din. za neki normalan zivot bez preterivanja.
Ko placa stan odnosno stanuje i placa kiriju nista ispod 50 000... a moj muz radi za 23 000 din. od 7h do 19 h pa to je strasno user posted image user posted image user posted image sreca sto imamo kucu user posted image user posted image user posted image


draga a od cega biste ziveli da on ne radi za te pare?kada neko nema posao, ceo dan sedi kod kuce a pri tom ima troskove struje, hrane itd meni je normalno da radi i za 20000din jer je to mnogo vise od nista, zar ne? e sad, ne kazem da je dovoljno za normalan zivot, daleko od toga.
jedino znam da moja deca moraju biti sita i cista, a koji posao radim, i za koju platu nema veze... ako je malo, radila bih dva posla...
imam drugara koji ima 36 godina, nema dana radnog staza jer on je skolovan i nece da radi za 300-400e... podrazumeva se da nema ni devojku jer ne moze da je izvede onako kako bi on to zeleo, zivi kod roditelja a ceka da mu baba i deda koji imaju preko 80god daju koji dinar... e pa na njegovom mestu bih radila za 15000din...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 10:54:37   
Klarita
Boze, Bubo, sta se cimas oko toga. Boli tebe uvo u sta oni pretoce tvoje reci. Vazno je da ti dobro zaradis. Bar bih ja tako gledala na to. Pa sve i da pravis kompletnu pesmu, odlicno. Je l'' ti zaradjujes? Da! Je l'' bolje zivite? Da! Je l'' ti krades? NE! Je l'' radis nesto protivzakonito? NE! Boli te uvo...udri ti po narodnjacima, tamo su pare. Boli te uvo, bre. I samo napred!

Bubi, u potpunosti se slazem s tobomuser posted image kao i obicno. A, nazalost , u mojoj okolini ih je XY primera kao tvoj drug taj...e, zivote...



< Poruku je uredio Klarita -- 21.10.2014 10:57:39 >

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 11:11:45   
Buba Mira
Bez da se iko uvredi - meni jako idu na nerve ljudi koji nemaju leba da jedu ali neće da rade za 300 evra, "jer im je to poniženje". A šta, nije poniženje da ih otac i majka izdržavaju od mizerne penzije?
Naravno, ne treba omalovažavati ničije znanje, ali ako nemaš za osnovno - pa pristani na bilo šta, pobogu. Ja bih čistila stepenice, bez po blama, da sam u takvoj situaciji.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 11:41:43   
Klarita
Eeeeeee, nazalost, takvih primera imam puno u okolini. Recimo mm koji ostao bez majke sa 18g a, koja je imala velike planove za njega, upisao je visu, zavrsio, radio kao obezbedjenje u diskoteci, u kockarnici kucao tikete i cistio, kao komercijalista na terenu i sve to odjednom...i nije ga bilo sramota i jedino nije radio na gradjevini, ali ne zato sto ga bilo sramota, nego zato sto je ovako odlicno balansirao...onda skupljao novac i krenuo u sopstveni biznis. Drugari mu pomogli oko fizickih poslova, jedan mu pozajmio onda 100evra (mislim da se tad pojavili evri) i eto njega proslavio 10g firmeuser posted image Prvih par godina je radio uporedo i obezbedjenje i komercijalu na terenu, pa onda ostavio komercijalu, pa samo obezbedjenje i svoj posao...i tako da se bas ponosim njime. Njega nije sramota da radi bilo sta, samo da zaradi....pa, makar i 1000 din, on radi, ali on je vec poznati radoholicar na RR ali Boga mi i Kir Janja...postujemuser posted image
ja bih radila bilo sta da nemam, ali volim da se zalim na platu i zalila bih se mnogo vise da nemam njega...a, dokle ce moci tako da zaradjuje, nemam pojma, samo znam da zivimo bez icije pomoci ali apsolutno icije (sem povremenog cuvanja dece od strane mojih) i opremili smo sami kompletno sami ceo sprat...od viljuske do masine...jos dok smo se zabavljali.

Imam primer preko puta mene i krstim se i rukama i nogama...uzas, mogla bih o tome do sutra. Mada, i moj brat nije neki radnik, ali brate radi u kaficu. Kad mu se spomene nesto drugo, samo vrti ocima...nervira me uzasno. I moji roditelji imaju jako male plate, a iskolovase mene i mog brata vinogradima i vinom. Moj tata obradjuje 5 velikih vinograda i uopste se ne zali, sem povremeno na bol u nogamauser posted image i to bas kad mu primetimo po faci. Moj otac i mm su mi uzor, ali 90% ljudi u mojoj okolini su dno...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 13:52:29   
bubulence
pa Klarita naravno, mora od neceg da se pocne.
kada sam bila trudna sa Emom, negde u petom mesecu, mm je ostao bez posla, vec posle 2 dana je poceo da radi sa kumom moleraj... prosle god je radio u kurirskoj sluzbi i to za minimalac... evo danas ima jako lep posao, jako dobru platu... ali samo zato sto je radio sve i svasta, upoznavao ljude, ti ljudi prepoznali nesto u njemu... tesko da bi bio ovde gde jeste da je sedeo kod kuce jer nece da radu za male pare jer je skolovan i nacitan.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 13:55:51   
Modessty
ja bi da radim još nešto. evo ako nekom treba virtuelni asistent tu sam!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 20:46:22   
Buba Mira
Radoznala sam, šta je u opisu posla virtuelnog asistenta?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 21:03:00   
superm
Ja radim u prosvetiuser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
21.10.2014 22:47:47   
Klarita
Superm, sutra strajkuser posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
22.10.2014 18:31:05   
Didy
Kod nas bili samo skraćeni časovi, nije bila totalna obustava.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
22.10.2014 18:34:52   
Figaro88
Trenutno ne bih radla za manje od 20000,ne znam ni da li bih ni za toliko,samo Andrein vrtic koji bi onda placali bi bio oko deset hiljada.A kada ona krene u skolu i ja zavrsim ovu moju ne znam....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
22.10.2014 18:41:12   
Didy
Tako sam i ja razmišljala kad su se deca rodila. Nisam htela da ih ostavljam da bih radila posao u butiku koji bi eventualno pokrio troškove njihovog vrtića, a s druge strane mesečno sam skoro toliko uspevala da zaradim na privatnim časovima koji mi nisu oduzimali toliko vremena. A da kažem da bi me rad u butiku ispunjavao - ne bi, brate mili (ne potcenjujem, samo kažem da mene ne bi ispunjavao, ali da smo gladni, sigurno bih ga prihvatila).

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
22.10.2014 22:03:22   
superm
IZVORNA PORUKA: Klarita

Superm, sutra strajkuser posted image


Bio strajk, nista ne uradismouser posted image . Btw, znala sam da ce biti tako.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
22.10.2014 22:04:37   
jovicaa
znam ja jednu profesiju koja nikad ne zastareva, a moze i da se zaradiuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
22.10.2014 22:13:42   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Didy

Tako sam i ja razmišljala kad su se deca rodila. Nisam htela da ih ostavljam da bih radila posao u butiku koji bi eventualno pokrio troškove njihovog vrtića, a s druge strane mesečno sam skoro toliko uspevala da zaradim na privatnim časovima koji mi nisu oduzimali toliko vremena. A da kažem da bi me rad u butiku ispunjavao - ne bi, brate mili (ne potcenjujem, samo kažem da mene ne bi ispunjavao, ali da smo gladni, sigurno bih ga prihvatila).

Slicno mislim.

Dok nisam imala D kad sam zavrsila fax radila sam u graverskoj radnji i to me nisu ni prijavili, za sitne novce naravno ali Boze moj trebalo mi je novaca. Tad bih radila koji god posao. Kasnije sam radila po skolama, a sad sam nezaposlena. Eto pre nekog vremena sam cak odbila posao u skoli. Prosto je neisplativo vremenski a i novcano. Skola je na 30 km u jednom smeru od mene, treba mi dva autobusa da promenim i put bi trajao sat i po vremena, pri tom nije puna norma i pitaj Boga na koliko bih samo menjala koleginicu (ne rekose da li je na nedelju dana, dve nedelje, mesec ili duze), i naravno hteli su da dodjem sada odmah a meni treba dva sata busom donde (kao da idem do Bga i nazad-strasno koliko je losa veza sa gradom plus sve sto su razrovali bolje da ne spominjem). dva dana u nedelji svoje dete ne bih uopste videla bukvalno ni na pola sata. Odbila sam posao. To je prvi posao koji sam ja odbila u zivotu. Prosto se ne isplati. Kako je meni mesecna karta 6300 din, iskreno ne znam za koje novce bih radila. Eto nadala sam se jednom poslu od 18 000 ali uslovi odlicni. To bih pristala. Sve je to diskutabilno iskreno

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
22.10.2014 22:40:34   
Mala Elena
Isplativo je raditi u prodavnici u Cikagu. 7 $ /h i to ako ostanes prekovremeno plate sve casno i posteno . Kod nas, pa isplativ je zanat , gradjevina, ovo nova informaticka zvanja...zavisi i od kompanije da li je nasa ili strana.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
23.10.2014 12:24:37   
cockic
ja trenutno radim u jednom poznatom brendu u delata citiju je.radim pola radnog vremena ili ti 80h mesecno za 16.000din,plus prevoz i dodatna stimulacija.mesecno izadjem max 25.000din.ima kad dobijem i 21-22.000.tako da mi je sigutno uvek do nekih 20.000din.ostalo varira.
i na trudnicko sam ostisla isto iz trgovine.a plata i kad sam isla na trudnicko mi je bila ista kao sad,a tad sam radila sam puno radno vreme za 24.000din.zbog dece mi odgovara satnica,a i plata nije mala za vreme koje radim.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
23.10.2014 19:23:54   
nata11

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Radoznala sam, šta je u opisu posla virtuelnog asistenta?


To ti je kao moderna sekretarica. Nije nuzno da bude u kancelariji moze da radi i od kuce. Poenta je da je non stop prikljucen/a na netu, da non stop odgovara i preusmerava postu ( tipa opsti mail pa onda ponude nabavci, zahtevi za ponude prodaji... ), fiksni joj je prebacen na mobilni pa se ona javi i ako proceni da treba prebaci liniju dalje ako ne kulturno te otkaci user posted image .


_____________________________





(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
12.11.2014 19:03:45   
Azra_
Zna li neko kolike su plate prodavcima u prodavnicama dečije opreme, tipa Menda, Aksa, Dexyco??? Prijateljica otvara jednu manju radnju, pa ne zna koliko da ponudi radnicima, a da ostane u nekom pristojnom rangu.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
12.11.2014 20:37:18   
isidora88
oko 25000-30000 din. koliko sam ja cula

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
12.11.2014 20:49:31   
Cakana84
Upravo toliko koliko je Isidora rekla, što je sramotno malo za tako velike firme. U nekima imaju manjew od 30 hiljada.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 0:17:36   
Azra_
Ok. To su baš jake firme, a nije neka plata... Onda u manjoj radnji, sa manjim prometom treba radnika da plati 10 000din! Ne bi imalo smisla, ali ako ćemo započetom logikom, to je. Ona je htela da ponudi oko 20 000-25 000din, pa ako posao krene, da povećavaju. Ali prodavnica je mala, dalekooo manja od ovih koje smo spomenule.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 0:31:06   
Bibilib
Bubulence ja tek sada videla tvoj kom.i slazem se u potpunosti sa tobom,mora da se radi i za 15000 pogotovo ko ima porodicu,mislim decu i zenu,a moj muz npr.ne moze da radi dva posla jer ode ujutru u 7h a vrati se uvece u 8h,privatnik je,moze mu se.Zato moram da sacekam da mi beba jos malo poraste pa da i ja radim nesto.I ne pravdam tvog druga sto ne radi,bato ako ti trebaju suske idi pa zaradi a ne cekas od babe i dede,cekala sam i ja ali dok sam isla u skolu...

< Poruku je uredio Bibilib -- 13.11.2014 0:32:41 >


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
13.11.2014 8:18:23   
branki*
azra,ja ne znam,ali ispod minimalca je bzv da ponudi platu.ako je minimalac 20-25000,onda tu negde da bude plata,i da ima npr mogucnost kupovine robe po snizenim cenama,posto je radnica tu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here