|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 10:13:41   
Trcosava
MK (izem te u nick - znaš!) nama je pelena isto bila zakon, no kod nas se ispostavio problem da ja nemam mleka dovoljno, a ona alava navikla da ga ima i dete nam se jadno dralo zato što je gladno, a ne zbog grčeva.

Drugarica mi reče i za neki bayerov preparat lefax pump liquid
(sve sam ovo već istrtljala Wiki - sad se samo ponvljam user posted image )

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 10:18:34   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

MK (izem te u nick - znaš!)




Mozes slobodno da me zoves Milkice...prekrstise me u temi za alergije na PKMuser posted image

Ma, ja sam imala mleka za izvoz, a ona jeste bila alava, pa se nagutavala vazduha ..... Ali ovaj caj nam je pomogao i to sto sam joj pravila cesce pauze u toku podoja da podrigne...po 4-5 puta...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 10:31:46   
Modessty
Nikola je imao problem sa kakanjem. nije kakio po nedelju dana. Probali smo i espumisan i kim i čajeve razne i ništ anije pomoglo dok nam dr nije rekla za BioGaia® Probiotske kapi za decu. E to nas je sredilo! user posted image
Dobro je da ako beba ima grčeve, da i mama ako doji u svoju hranu stavlja kim.
Generalno najbolje je da se stavi ta ugrejen pelena ili pečkirić i da se beba okrene na stomak.
Čaj protiv grčeva pomaže ako beba popije svakog dana bar 100ml čaja. Tako su mi rekli na dečijoj klinici. Znači dnevno bar 100ml čaja i tako nekoliko dana i tek onda ima efekta.

Prođu i ti grčevi, samo treba da se strpite i izdržite user posted image Nije neka uteha, al tako je

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 12:53:21   
wivern
Jao Mod gde me nadje sa tim kimom, ja ga ne podnosim user posted image
Ali ako budem morala jescu ga, i plakati umesto M user posted image
Trco toga nema u nasoj apoteci ali cemo procackati jos po bgd-u, PKM user posted image definitivno moram i ja nesto da pijem a najlakse mi je da krenem sa cajem a kim da ostavim za kraj.
Hvala zenskaci na savetima, bas znace.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 12:58:50   
Modessty
ha ha ha wiv bre pa ne moraš baš kim da pojedeš,user posted image nego da ga staviš u jelo dok se kuva! Nećeš ga ni osetiti. A i nemoj ko moja mama kad je kuvala Nikoli vodu sa kimom da staviš celu kesicu, nego malo, nekoliko zrna

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 12:59:55   
mama krava

IZVORNA PORUKA: wivern

PKM user posted image


user posted image

Draga, definitivno si neispavanauser posted image user posted image user posted image ...

Mene su u temi alergije na PKM (proteine kravljeg mleka) prekrstili u Milkica...user posted image ..

Ljubi Maksima i da znas da u senjackom caju ima i kima, ali nije strasno. Ni ja ne vilijm kim, ali sam pila bez problema!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 13:03:15   
Misha i Ljisha
wivern pelena topla ili bilo sta toplo najvise pomaze (nosanje deteta tako da je prema tebi okrenuta stomacicu, uspravno sam nosala svoju) a ja sam umesto pelene uzela Nipov onaj mali termofor koji se mislim na 30 sekundi stavi u mikrotalasnu i jos ispusta miris lavande. Jako je mekan i prijatan.

Od preparata aman nista nam nije pomoglo, bili smo ocajni probali i liobif i bogaju i espumisan i cudesa i na kraju se pomirili da ce proci samo od sebe kao sto i jeste. Cajevi nam takodje nisu pomagali ali i ja sam pila caj i davala sam njoj caj od komoraca. Isto nije kakala po nedelju dana kao sin od Mod. No za nas nije nista upalilo nazalost. I dugooo su nam trajali grceviuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 13:04:03   
Trcosava
Wiki, ako ti popiješ čaj... JA ću pevam ovde user posted image

Za ono pitaj u onoj apateci, možda može da nabavi.

A za kim - izem vas al ste ste fine - ja kad pravim kiflice potreskam kima odozgo zajedno sa susamom. Ja volem kim i uopšte mi nije problem.

A Wiki će morati da proba sve pa šta joj upali, jer jednima je eto biogaia super, nama ništa nije bilo bolje (tj Ani). Probavala sam i kim (SAMO PAR ZRNACA) pa nije ni to pomagalo user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 13:08:09   
Modessty
i ja volim kim i stavljam ga kad pravim pecivo ili pitu i slično
A zaboravih na čaj od komorača! Lepo me podseti Ljiša! Imaš Hipp čaj od komorača i super je! I da - to je čaj za bebu ne za tebe user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 13:10:24   
wivern
Ahahahahaha ja belu macku ne vidim Milkice user posted image hahahah
Trco zamisli koliko ne volim kim kad cu pre popiti caj.
Mod kim se oseti bre i u jelu, ima mi neki prejak ukus.
MiLj to smo sinoc sve i radili i upalilo je posle 6 sati user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 13:13:56   
Modessty
e pa wiv to su sve čari majčinstva user posted image dobro nam došla u društvo! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 13:18:03   
Trcosava
Ma ja sam se nalivala čajem za dojilje koji ima komorač valjda u sebi, a i kim. Koliko me sećanje služi. Misim da je bio neki hippov. Znamd a sam pila po 3 litra (prvih 10 dana user posted image )

Kažem, ako ti popiješ čaj - ja ću pevam. Samo me ne terajte da jedem đumbir - to za sve pare ovoga sveta nikad neću ni liznuti

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 13:19:52   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ma ja sam se nalivala čajem za dojilje koji ima komorač valjda u sebi, a i kim. Koliko me sećanje služi. Misim da je bio neki hippov. Znamd a sam pila po 3 litra (prvih 10 dana user posted image )

Kažem, ako ti popiješ čaj - ja ću pevam. Samo me ne terajte da jedem đumbir - to za sve pare ovoga sveta nikad neću ni liznuti

user posted image jeste Trca je u pravu i u tom caju za dojilje ima kima i komoraca. Ali Trco pise bre tamo ne popiti vise od tri solje caja na danuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 14:23:40   
wivern
MiLj Izgleda da je Trca bila toliko ocajna da se samo nalivala cajem user posted image
Malisic je jutros popio enterokind i toliko prducka i stucka da se nadam da ce te kapi imati nekog ucinka.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 14:32:14   
snezap
moj stariji sin je imao bas jake i ucestale grceve. nama su pomogle espumisan kapi i termofor. a Mihajlo srecom nije ih imao

_____________________________

Moja sreca je dva puta veca <3 Filip i Mihajlo <3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 14:38:36   
janabons
NAma je kod grceva najvise pomagala masaza( sa bebi uljem ili pavlovicevom) i termofor uvijen u pelenu. Koristili smo i espumisan kapi

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu snezap)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 14:42:10   
janabons
E, da sad me Modesty podseti, ja sam pila i hipp caj od komoraca,posto moja gospodjica nije htela da ga pijeuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 14:58:54   
Rosita
Janabons, gde si ti :)?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 15:03:15   
soni
Mislim da nista ne moze da pomogne dok ne prodju sami od sebe...Masazica, mazenje cistobda se bebica umiri

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 15:09:53   
janabons
Rosita, dragauser posted image . evo me, izgleda da mi trudnoca probudi zelju za ringerajomuser posted image
Sad smo vec iskusne mamikeuser posted image
Ajde, cekam te u temi trudnoca, hihihi

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 21:48:28   
Rosita
To cemo kad ti budes cekala trece :). Cestitaaaam! I da bude bez grceva ;)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.11.2014 17:59:35   
Mariya
Kad je Lu bila beba ovde na rr sam procitala savet, cini mi se olgin, sipati pirinac u carapu i ugrejati u mikrotalasnoj. drzi toplotu mnogo duze nego pelena. To sam joj stavila na stomak, uvila je u cebence tako da ne moze da mlatara rukama i nogama, zamracila sobu i upalilo je svaki put, smirila se i zaspala u roku od 2-3 minuta.Sreca pa je ona grceve imala samo oko 10ak dana. Heleni sam od 10og dana pocela davati biogaiu, ni g od grceva nije imalauser posted image user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.11.2014 11:35:53   
Cecana
Nama pomazu Bio gaia kapi i kupili smo u aksi grejac za stomak,ribica napunjena tecnoscu sa nekim kao novcicem unutra.Prelomi se novcic i tom prilikom dolazi do kristalizacije tecnosti pri cemu se zagreje do temp od 54 stepena(pise na uputstvu temp.)Ribicu stavimo preko garderobe bebi na stomak.Inace drzi tu temp.oko pola sata.Cudo savremene tehnologije, a cena mu je oko 350 din.Onda se prokuva oko 10 min.u vodi da se vrati u tecno stanje i kad se prohladi moze ponovo da se koristi.
Ja pijem i hipp caj za dojilje 2 solje dnevno.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.11.2014 11:51:01   
wivern
Cecana sve isto osim biogaje, mi smo uzeli enterokind.
A termofor mi je hit, mm i ja smo bili ocarani njime i ko god nam dodje u goste mi ga prikazujemo user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.11.2014 11:56:36   
Trcosava
Čekaj ti taj novčić polomiš jednom i šta onda? Mislim kako drugi put? Koliko puta se lomi?user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here