|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.11.2014 13:13:32   
wivern
Ako pravilno koristis oko 1000 user posted image
Ne prelomis ga nacisto nego kao da kvrcne i onda krene tecnost da se pretvara u neki zagrejani gel.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.11.2014 15:34:38   
mirkam
I mi smo koristili taj termofor i čini mi sr da je baš pomagao.Samo nas nije bio ribica nego meda user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.11.2014 6:55:20   
Misha i Ljisha
bebama je mama najbolji lek

tako da nista aman nista ne pomaze kao kad bebu nosa mama, i to po mogucstvu na golim grudimauser posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.11.2014 22:26:44   
Jole84
Wiv nama taj meda što se greje nije ništa pomagao, niti enterokind, niti bilo šta....
Ono što je malo ublažavalo grčiće je kombinacija biogaia i čaj od komorača, a kad počne vrištanjac prinesem je u kuhinju pustim vodu na česmu i jedino to je smiri. To i sad radim kad krene neka vika, za nju je voda koja teče spas! Probaj user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.11.2014 22:28:58   
soni
nista ne pomaze user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.11.2014 22:32:59   
Buba Mira
Kada je N bila beba imala je grozne grčeve i ništa nije pomagalo, nema šta nismo probali. Nabavili su mi iz UK kapi Infacol. Kao rukom odnešeni grčevi. Potražite po apotekama, možda sada ima i ovde da se kupi.
I da, pustite bebama fen da zuji. Malo se smire. Potražite ovde na RR temu "uspavljivanje fenom", radi provereno to sa fenom.


< Poruku je uredio Buba Mira -- 25.11.2014 22:34:16 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.11.2014 22:40:44   
Jole84
E da i fen radi user posted image to sam ovde i pročitala, samo što je kod nas voda više pomagala, jer beše maj/jun pa kad zavrućim fenom...user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.11.2014 22:46:19   
Buba Mira
Mi smo narezali zvuk fena na CD user posted image
Pa onda zvučnik iznad kreveca i samo play po potrebi. user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.11.2014 22:46:58   
serpica

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Kada je N bila beba imala je grozne grčeve i ništa nije pomagalo, nema šta nismo probali. Nabavili su mi iz UK kapi Infacol. Kao rukom odnešeni grčevi. Potražite po apotekama, možda sada ima i ovde da se kupi.
I da, pustite bebama fen da zuji. Malo se smire. Potražite ovde na RR temu "uspavljivanje fenom", radi provereno to sa fenom.





Nama ni te kapi nisu pomogle,ali bas nista,dok samo nije proslo,a nema sta sve nismo probali...to je bila muka 3.5 meseca a onda tacno te noci kraj,kao da ih nije ni bilo...sa devojcicama je bilo mnogo lakse,cini mi se da uopste nisu ni imale grceve.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.11.2014 22:49:39   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Čekaj ti taj novčić polomiš jednom i šta onda? Mislim kako drugi put? Koliko puta se lomi?user posted image user posted image


Mislim da se prvi put lomi a onda sledeći put moraš da ga staviš u vrelu vodu, ili grešim?
Mi smo samo jednom koristili, posle nismo pa ne znam, ali čini me da mora u vrelu vodu svaki sledeći put.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.11.2014 22:56:23   
Buba Mira
Taj novčić je u stvari okruglo parče lima, tako nešto, i on se nikada bukvalno ne polomi, već samo prelomi, znači iz položaja _____ u V user posted image
Tim prelamanjem aktivira se proces zagrevanja i kad je zagrejan tada bude mekan i gelast termofor. Kako se hladi, tako postaje tvrd, do kamen opcije. Da bi se opet zgelio mora da se prokuva, tada se i novčić vrati u ______ user posted image
Eto, nadam se da sam objasnila user posted image

< Poruku je uredio Buba Mira -- 25.11.2014 22:59:25 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.11.2014 0:37:24   
dunja RR
Bubo sada mi je 100% jasno user posted image

Nego, moraću da proverim taj novčić/lim ja sam uverena da sam ga potpuno slomila, mislila sam da tako treba user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.11.2014 0:42:17   
mati
Mi ga zovemo parica. A imamo ribu.user posted image
Kad god se prelomi bas pucne. Kako je meni to zanimljiva stvar, onako sa naucne strane.
Nasa riba je jos ziva, za Mitu smo je samo par puta podgrejali, tj prokuvali. Posle mu je sluzila za glodanje, za zubice.
Da, mora svaki put u kljucalu vodu, da bi se iz cvrstog vratila u tecno(gelasto) stanje.

< Poruku je uredio mati -- 26.11.2014 0:44:14 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.11.2014 0:46:05   
dunja RR

Mi imamo medu. Znači to može da glođe? Hm, meni t nekako smrdi, na hemiju, a vama?
A rado bih da mu nađem nešto praktično za glodanje, jer glodalice nama NE pomažu. A izgleda da nas ovih dana čeka novi zub (3.), tako neutešno je plakao danas, i samo se plazi i češka desne

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.11.2014 0:51:00   
mati
Dunjci nasa je stara 4 god, prokuvana milion puta. Ne smrdi, mozda je vasa jos nova.
Mene je jedino bilo strah da ne progrize, ali nije uspeo, a bas se lepo zabavljao s njom. Pored svih glodalica, riba mu najvise prijala.
Matija je nije grickao. Ali je ovaj mali duponja pronaso u igrackama i dobro se zabavio. A ne bi mi ni palo na pamet da mu dam to da glodje.user posted image

< Poruku je uredio mati -- 26.11.2014 0:53:27 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.11.2014 0:52:18   
dunja RR
E pa to je, moj meda smrdi jer ge jednom koristismo, nismo nešto imali grčeve, pa ja to batalila, nisam ni stigla do prokuvavanja user posted image
A i onaj prvi i jedini put kada smo ga koristili, više je bilo da vidimo kako radiuser posted image , nego zbog grčeva ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.11.2014 0:53:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.11.2014 0:57:32   
mati
IZVORNA PORUKA: dunja RR

E pa to je, moj meda smrdi jer ge jednom koristismo, nismo nešto imali grčeve, pa ja to batalila, nisam ni stigla do prokuvavanja user posted image
A i onaj prvi i jedini put kada smo ga koristili, više je bilo da vidimo kako radi[sm=smiley36.gif], nego zbog grčeva ...

Uuuu , ja sam to stalno. Uzivala sam gledajuci kako se steze gel. Pa onda brzo na prokuvavanje, jer smo ga za Matu dosta koristili.
Nije ni cudo sto se Mita igra s nom , kad sam se i ja matora izigrala za sve pare.user posted image

< Poruku je uredio mati -- 26.11.2014 0:58:14 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.11.2014 9:45:14   
wivern
Uspesmo mi jutros u 4 da uspavamo M na jedvite jade, lezeci na mome stomaku i slusajuci zvuk fena preko telefona. Inace na youtube-u je neko snimio zvuk fena u trajanju od deset sati. Verovatno je imao isti problem kao i mi user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.12.2014 14:40:27   
Mariya
Mame, do kad ste davale bebama preparat protiv grceva?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.12.2014 22:45:39   
Misha i Ljisha
dok nisu grcevi prestaliuser posted image kazu uglavnom potraju do treceg meseca iskreno kod nas su trajali znatno duze.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
19.12.2014 9:28:42   
mika79
Marya naše bebe su sličnog uzrasta pošto M nema grčeve dr je rekao da potrošimo to štp imamo i da ne moramo više koristiti.Mi koristimo gasbimbi i biogaja kapi.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
19.12.2014 9:32:12   
cockic
sin je imao bas jake grceve posle mesec dana ih je dobio,to je bilo vristanje od po dva tri sata.i koprcanje ne zna sta ce koliko ga boli tiba.ja ga nosila,ljuljala,ma nista vristi.espumisan kao vodica u njegovom slucaju,muz je isao na sluzbeni put bas u to vreme i neko mi rekao za sab simplex kapi to nas je spasilo.ja sam mu dvala neka dva meseca.njemu su kretali oko 19h do 22h.taj dan mu ja dala ujutru i uvece valjda bese dva puta i dete zaplakalo nije u to vreme kad je inace vristao.

a cera nije imala jake grceve,dobila ih je posle dve nedelje,ali krace su joj trajali i bio gaija joj je ublazavala.pocne oko 20h da place,vec u 21h se uspava.popila je dve bocice bio gaije i vise ih nije imala.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
19.12.2014 16:17:26   
Mariya
H sl. nedelje puni 3 meseca,a imamo jos 1 bocicu biogaie, pa cu joj to jos dati, kontam da ne moze da skodi.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
19.12.2014 17:04:52   
mika79
Marya mislim da ne može da škodi biogaja je probiotik.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.12.2014 14:00:23   
daca77
Drage moje, spasavajte nas od grceva. Krenuli su odavno, ali nocas je bez prestanka vristala od 21-00h...evo je od pre pola sata opet vristi. Espumisan kapi ne pomazu i ja ne znam sta da joj radim.user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here