|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
13.10.2014 21:04:40   
doktorkakristal
POZITIVA prvo da znas da je kod svake bebe drugacije,tj kod jednih deluje jedno kod drugih drugo,imas ovde divne savete ,mozes da probas bio gaju,espumisan,za caj od kima m se cini da se stavi par zrnaca u prokljucalu vodu i ondacekas da se ohladi i das bebi da pije vise puta dnevno,mozes da probas i masaze stomacica kao i grejanje uz pomoc bebi termofora ili zagrejane pelene

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
13.10.2014 22:32:24   
pozitiva
Nasla sam zaista super savete,ali se sve baziram na cajevima,ne bih joj davala neku hemiju jos uvek. Hvala vam na pomoci! <3

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
13.10.2014 22:45:35   
mama krava
Evo, ja bih ti preporucila da ti pijes cajeve, ukoliko dojis. U zdravoj hrani mozes da kupis pa da napravis sama mesavinu od kamilice, maticnjaka, kima, anisa. Nama je ovo pomoglo.

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.10.2014 11:06:29   
pozitiva
Hvala na savetu,ali ja ne dojimuser posted image nista mleka nemam,tako da je moja bebana na Impamilu!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.10.2014 11:59:38   
doktorkakristal
POZITIVA i mleko moze pojacati grceve,valja naci odgovarajuce u svakom slucaju nadam se da ce vas brzo proci

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.10.2014 22:39:44   
pozitiva
izgleda da smo nasli nesto sto nam je grceve bar malo ublazilo!!user posted image fructusov caj protiv grceva! isti sastav kao hippov (kojeg inace nemogu nigde naci!!) mogu se pohvaliti da je danas mnogo mirnija i vise prduckamo!!user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.10.2014 22:53:26   
moja ciklama
Mojoj Dani pomoglo KLIK.

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.10.2014 23:23:15   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: pozitiva

izgleda da smo nasli nesto sto nam je grceve bar malo ublazilo!!user posted image fructusov caj protiv grceva! isti sastav kao hippov (kojeg inace nemogu nigde naci!!) mogu se pohvaliti da je danas mnogo mirnija i vise prduckamo!!user posted image

user posted image Pozitiva videh tvoj post jos prvog dana a nikako da svratim u temu jer piskaram sa mobilnog. Super sto ste nasli cajic. A sto se tice kima, ja sam bukvalno tri zrnceta kima prelila vrucom vodom u rakijskoj casici i to sam davala cerki. Iskreno imala je strasne grceve nista joj zivo nije pomagalo. user posted image Hippov caj je pila, a plantex bebe "vole" jer je bas sladak.

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
16.10.2014 13:26:53   
pozitiva
ja sam htela da joj davam tog kima samo da nam ovaj caj nije ublazio grceve! vec sam postala ocajna jer nisam imala snage vise da je slusam kako place a ja joj nemogu pomoci!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.10.2014 14:04:44   
pozitiva
Mame,kako se daju espumisan kapi,na kasicicu sat malo mleka ili same? Pomagajte nemam kad citati ranije
postove

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.10.2014 14:09:23   
Olga75
ja sam mojoj davala samo espumisan , njoj se svidjao ukus - licilo je na ukus banane
a mozes i sa par kapi mleka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.10.2014 14:09:46   
New Mom
Same.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.10.2014 23:11:22   
doktorkakristal
same ukapas na kasicicu i das pre jela

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.10.2014 0:45:40   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: pozitiva

Mame,kako se daju espumisan kapi,na kasicicu sat malo mleka ili same? Pomagajte nemam kad citati ranije
postove

Ja sam davala sam espumisan ali sam iskreno na kraju imala utisak da joj espumisan samo pogorsava stvari. skini joj siroki povoj i radite vezbice, i masiraj stomak. Nama je to najvise pomagalo, i naravno silne noci provedene spavajuci na meni. Ja u fotelji, ona mi na grudima, dignem noge na stolic, mm mi podmetne cebe ispod nogu da me ne zulja, i pokrije nas i tako smo silne noci provele. Uzasne grceve je imala.Jednom mi je zamalo ispala iz ruku od umorauser posted image . Drzite se. Procice. Uzmi i termofor za grejanje tibe, imas i onaj sto ide u mikrotalasnu, Nipov ima i jos sa mirisom lavande, sav je plisan. Odlican je bio. Ja to stavim ispod njenog stomacica pa je jos drzim na sebi. Tako smo nekako pregurale, a preko dana vezbice vezbice vezbice.Ja sam joj skinula taj siroki povoj mnogo ranije no sto su nam "dali zeleno svetlo" jer su joj grcevi bili nepodnosljivi.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.10.2014 16:49:41   
pozitiva
Pa ja vise nisam pametna sta da radim. Moja bebana toliko place,vristi,grca od placa da ja neznam sta da radim. Espumisan,biogaja,neke kapi sto dr napisao da se naprave od nekih sastojaka u apoteci,caj ovaj,onaj masaze,tople pelene,fen...jos na plafonu nisam bila! Pih bre... a sa prvom devojcicom nisam ni znala sta su grcevi!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.10.2014 22:02:14   
Misha i Ljisha
Promenite mleko. Uzmi mozda aptamil umesto impamila

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.11.2014 15:45:43   
pozitiva
jos to nisam probala mada se razmisljam da i to uradim. pricala sam sa pedijatrom nasim kaze nije to od presudnog znacaja a vidis mozda bas i jeste! primetila sam da se bas grci dok pije mleka,moguce da joj impamil jos vise doprinosi tim grcicima! pihhhh...

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.11.2014 16:30:47   
Bibilib
Mila ja sam bebi davala kapi Babyfen to ide na kilazu pa probaj ili caj od kima...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu pozitiva)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
3.11.2014 0:10:00   
pozitiva
A da li bih smela to da joj ubacim? Vec sam joj davala neke kapi sto su nam pravili u apoteci po receptu pedijatra,pa onda espumisan,pa biogaju...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.11.2014 10:42:42   
mila83

IZVORNA PORUKA: mama krava

Evo, ja bih ti preporucila da ti pijes cajeve, ukoliko dojis. U zdravoj hrani mozes da kupis pa da napravis sama mesavinu od kamilice, maticnjaka, kima, anisa. Nama je ovo pomoglo.


Slazem se, i ja pijem dosta caja, pogotovo od komoraca i mislim da pomaze preko mleka. Mi kombinujemo Biogaju, posto je to probiotik i Espumisan. Bude kracih epizoda sa plakanjem ,ali zasada nije strasno. Budi strpljiva sa svojom bebom,znam da je tesko da je gledas kako place. negde sam procitala da bebe ne placu toliko od bolnih grceva ,koliko od toga da im je ustvari nervni sistem jos uvek nezreo pa im smeta svaka promena.Moja beba place i kada se kupa i kada stuca...a sa prve dve bebe nisam imala takvo iskustvo...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 5:17:29   
wivern
Razbise nas grcevi veceras. user posted image Zagrevali pelenu, sad poslali tatu po enterokind da probamo. A za sutra moramo ratni plan da napravimo, zatekli su nas nespremne kao putare sneg u januaru user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 9:38:03   
mika79
wivern mi dajemo gas bimbi kapi (to je kombinacija kamilica, nana kim i komorač čini mi se) ujutru i uveče po 5 kapi i biogaju jednom dnevno 5 kapi. Nije da nema grčeve ali nema onog plakanja po sat vremena malo se u toku jela buni pa prekinemo sačekamo da prođu grčevi pa nastavimo.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 9:56:31   
wivern
Miko hvala, pokusavacemo sve dok ne dobijemo dobitnu kombinaciju.
Ono sto je sigurno keste da mu prija spavanje na meni i prepeglana pelena.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 9:58:39   
mika79
wivern da vas grčići što pre prođu i uz što manje plakanja.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.11.2014 10:04:19   
mama krava

IZVORNA PORUKA: wivern

prepeglana pelena.



Ovo je i mojoj cerki, koja je u to doba bila operska diva, bilo zakon. Odmah bi se umirila. Ali ono sto mi je bas pomoglo je bio Senjacki caj koji imas da kupis u bilo kojoj apoteci beogradske apotekarske ustanove, sto bi se reklo u drzavnoj apoteci u Bg-u. Caj sam ja pila, a njoj su za dva dana prestali grcevi. Mozes i to da probas.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here