|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
10.9.2015 14:40:15   
sonyasha
Kristal, kod mene nema nikakve panike! Dobila sam prosto objašnjenje da ne smem da dojim prva tri dana dok primam ab i kada su prestali da mi ih daju dali su mi i bebu da siki! Serpi, ništa tu nije bio moj izbor, samo direktiva!
Iskreno, meni klizma prvi put nije bila toliko dramatična, tako da ako trba da se radi neka!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Carski rez
10.9.2015 15:02:36   
superm

IZVORNA PORUKA: LIDIJA STEVAN

Zene,jel postoji tema za spisak za bolnicu za cr?


Lidija, sve je isto osim što moraš, tj, bolje ponesi zavoje za noge ili čarape kupljene u apoteci. To je JAKO važno obući pre bilo koje operacije pa i pre CR.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Carski rez
10.9.2015 16:06:51   
doktorkakristal
SONY mislim da se to za dojenje pre odnosilo na ostale lekove koji se daju tokom carskog reza kao priprema za operativni zahvat,zato sto oni ostaju u organizmu jos neko vreme dok se ne prerade i ne izbae,u svakom slucaju vrlo uspesno se dojenje uspostavlja i nakon par dana od reza,zena koja je bila sa mnom ona je dojila uspesno,ja nisam mada moram priznati da ja nisam ni bila motivisana jer sam imala drugih problema sa dojkama to je vec neka druga prica

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Carski rez
10.9.2015 16:35:59   
LIDIJA STEVAN
Superm kupila sam elasticne zavoje za noge i silikonski kateter,klasika uzela nrezaste gace i mrezaste uloske,moja torba za bolnicu je spremna,sad pakujem torbu za bekonju kad budemo izlazili i za mene..kad ti lezes u bolnicu?ti bese isto lezes u Visegradsku..jel ces biti na odeljenju VRT-a?

_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Carski rez
10.9.2015 17:57:13   
sonyasha
Kristal, vidiš na to nisam ni pomislila, skroz je moguće da si u pravu! Inače, mi smo super prošli sa dojenjem, 15 meseci, nadam se da će i sada biti tako!user posted image
Lidija, što zavoji za noge i silikonski kateter? Moraću na idućem UZ da se raspitam kako to u Gradskoj funkcioniše!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Carski rez
10.9.2015 17:57:50   
sonyasha
Greška, sry!

< Poruku je uredio sonyasha -- 10.9.2015 17:58:41 >


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Carski rez
11.9.2015 17:44:27   
doktorkakristal
e zene evo danas sam se zbog svih vas koje ste u nedoumici sa dojenjem,razgovarala sa anesteziologom,covek ovako kaze SLOBODNO MOZETE DA DOJITE NAKON 24 H od carskog reza,u sustini mozete i istog dana jer se lekovi koji se daju u toku samog zahvata veoma BRZO RAZGRADE u organizmu,ali se ne zbog iscrpljenosto organizma majke dete ne dovodi u prva 24 h,tako da eto dilema razresena

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Carski rez
14.9.2015 0:42:02   
janajana
Ja danas izasla iz Gradske bolnice, iako sam danas trebala da odem na prijem, malena pozurila pa "izasla" hitnim carskim u utorak uvece user posted image
Tamo sam stigla 08.09. oko 20:15h vec u 21:45h su me porodili, a pre toga uradjene sve pripreme, dakle klizma i brijanje. Sreca pa je u istoj prostoriji bio toalet gde su me pripremali user posted image
Krv su mi vadili na stolu za ctg, na kom sam svega bila mozda 5min.
Posle carskog odma se ide na intezivnu i tamo si dva dana, bebu ti odma donesu na intezivnu da je vidis.
Na dojenje su mi je doveli kad sam spustena u sobu, na intezivnoj se ne doji jer mislim da su zene isuvise iscrpljene od bolova.


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Carski rez
14.9.2015 0:45:42   
janajana
IZVORNA PORUKA: sonyasha

Lidija, što zavoji za noge i silikonski kateter? Moraću na idućem UZ da se raspitam kako to u Gradskoj funkcioniše!

Za gradsku to ne treba, ni jedna zena nije nosila zavoje, osim jedne koja je imala problem sa venama. Za katetere ne brini imaju Gradskoj dovoljno user posted image

< Poruku je uredio janajana -- 14.9.2015 0:46:19 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Carski rez
14.9.2015 0:57:27   
Branchy10
Ja sam se porodila hitnim carskim rezom pre 6 meseci. Bebu su mi odmah po ulasku na odeljenje doneli da je vidim , ali na moj zahtev, iako sam bila iscrpljena od anestezije.Od treceg dana je bila sa mnom sve vreme jer se tada skidaju kateter i infuzija.Tako je bar u Kragujevackom porodilistu.Sve u svemu, prvih par dana je tesko a posle bude sve lakse.Krvarenje trajalo 2 i po meseca sto me je jako zabrinulo al rekose mi da je tako normalno jer je beba bila krupna.Zene, samo hrabro! Sve bude i prodje a zaista je, bar kod mene, tacno, da kad vidis bebu, sva muka i bol se zaboravi !user posted image

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Carski rez
14.9.2015 7:48:05   
Maraj
Super janajana! Cestitke

(odgovor članu Branchy10)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Carski rez
14.9.2015 8:52:37   
sonyasha
Jana, za početak čestitam i neka je sa srećom!user posted image
Hvala ti na izveštaju sa lica mesta! Kod mene je bila slična procedura pre tri godine i vidim da nisu menjali ništa! user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Carski rez
14.9.2015 13:36:35   
janajana
Hvala devojke user posted image
I da, na intezivnoj u Gradskoj je dozvoljena poset_a od 5-10 minuta, i samo moze jedna osoba da udje kod porodilje.


< Poruku je uredio janajana -- 14.9.2015 13:38:23 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Carski rez
23.9.2015 15:02:46   
Maraj
Koliko se dana najcesce ostaje u bolnici nakon carskog?

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Carski rez
23.9.2015 15:15:25   
sonyasha
Maraj, ja znam za Gradsku, 2-3 dana na intenzivnoj plus tri dana na bf odeljenju. Koliko mi se čini u NF je nešto kraće.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Carski rez
23.9.2015 17:50:15   
Maraj
Hvala sonyasa. Ako meni rade CR u sredu i sve Boze zdravlja bude ok beba i ja izlazimo u ponedeljak jer da?

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Carski rez
23.9.2015 18:31:42   
janabons
MAraj, moze da se desi i u nedelju, ako bude guzva u Frontu je otpust i vikendom, ali ako sve bude ok, ponedeljak sigurnouser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Carski rez
23.9.2015 18:38:37   
Maraj
Stvarno jano!!! Ja mislila nema otpusta vikendom! Pa to je super onda user posted image

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Carski rez
23.9.2015 18:48:59   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

Koliko se dana najcesce ostaje u bolnici nakon carskog?



Meni je u petak rađen CR a izašla sam u sredu, i ostale cimerke isto, gradska bolnica.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Carski rez
23.9.2015 23:49:14   
janajana
IZVORNA PORUKA: Maraj

Koliko se dana najcesce ostaje u bolnici nakon carskog?

Izlazi se peti dan ako je sve ok
I otpusti se rade nedeljom, ja izasla u nedelju user posted image

< Poruku je uredio janajana -- 23.9.2015 23:50:37 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Carski rez
27.9.2015 16:22:38   
Maraj
Da li ima neki "model ponasanja" kako najlakse nakon CR ustati iz kreveta , kako se okrenuti u krevetu?

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Carski rez
27.9.2015 17:25:19   
sonyasha
Maraj, kako su meni objasnili sve se svede na istu šemu kao ponašanje u trudnoći. Znači nekako izbegavaš stomačne mišiće, na bok se dižeš kako znaš i umeš, nekako na stranu i naravno podupireš se rukama da ustaneš ali nikako ravno napred nego na stranu! Bukvalno sam se hvatala za ivicu dušeka/ kreveta i vukla rukama. Ovo su uputstva iz Gradske.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Carski rez
27.9.2015 17:29:03   
Anoniman
Jaoj sada ste me uplasile sta se desava ako ustajes na stomacne misice, ja tako ustajem, sve mi se stomak usilji i pupak krene da izadjeuser posted image

(odgovor članu sonyasha)
  Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Carski rez
27.9.2015 17:35:47   
Maraj
Hvala sonyasa...uspecu nadam se. Taj prvi dan nakon cr samo da prodje bice sve nadam se lakse.

a kad hoces da legnes? Jer mozes noge da podignes?
Ja sam imala laparoskopsku operaciju i najgore mi bilo to podizanje nogu u krevet

< Poruku je uredio Maraj -- 27.9.2015 17:36:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Carski rez
27.9.2015 17:40:19   
janabons
MAraj, okrenes se na bok, podupires laktovima,prvo sednes na krevet, a onda ustajanje, prvi dan bi trebalo da si u sobi gde imas iznad kreveta ono za podizanje, pa se uhvatis za to, pa bude lakse. Mene su govorili da se okrecem s jednog boka na drugi tu prvu noc posle carskog, da bi izlazila krv...to mi je bas bilo tesko, i kad sam morala da se podignem na laktove da bi me oprali, tu bas rade stomacni misici...to je sve u prvih 24h, posle je lakse

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here