|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 8:08:15   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Mariya

Veče mame!!
Nisam stigla da pročitam sve, samo sam preletela, ako uspem čitaću vas malo kad devojčice zaspe. Mada je za negativu, ja sam besna, ne mogu vam opisati koliko!!! Radim tri dnevne smene,a lepo smo isplanirali svašta da radimo sutra i oni mene stave vanredno, i to TREĆI put ovog meseca!!!! i opet mi pada da radim za vikenduser posted image user posted image
Branki, nadam se da ćeš uspeti da to rešiš, možda za početak da otvoriš BL kod pedijatra, pa posle rešavaj i produženu negu..
Milauser posted image slabo nam dolaziš, kako je drugarica?
Bolesna dečica da što pre ozdrave. Moja L kašlje sad već 10 danauser posted image rešili smo se svi prehlade )osim H, po ko zna koji put smo svi bili bolesni a ona nijeuser posted image Kaže dr. da je to zato što sisauser posted image
Pre neki dan ste pisale o bolovima u stomaku kod dečice. Moja L se isto žali, sad već otprilike 2 meseca i to svaki dan. Nekad pokazuje da je boli želudac, a nekad pokazuje oko pupka. Najčešće se žali na stomak pre nego što će da kaki, a još češće kada neće nešto da jede, tako da ima tu i malo pretvaranjauser posted image . Kad je imala stomačni virus dr. joj je ispipkalča stoma, sve je bilo u redu, prošle nedelje sam joj opet rekla da se L žali na stomak pa je rekla da joj tada mogu dati probiotik... Ne znam da li da se ozbiljnije pozabavim time i da je odvedem na neke analize...


Ako ovo traje kako kažeš dva meseca onda nije laž i dete ne izmišlja. Trebalo bi da odeš kod nekog alergologa i da vidite da nije alergična na neku hranu, na mleko na primer ili gluten, može i soja da bude u pitanju jer je ima svuda. Ovakve bolove ko što ti opisuješ je imala ćerka mog kolege. Ispalo je da je imala alergiju na kazein i netoleranciju na soju. Kad su to ukinuli dete se preporodilo. Tako da je bolje da isključiš alergije. Samo što ti tu neće pomoći običan pedijatar već treba da idete kod alergologa

Dobro jutro inače! user posted image Morala sam prvo da odgovorim Mariji, da ne zaboravim

BRanki imoja sestra ima negu deteta (Noina mama) i to do treće godine za sada, a kasnije će videti da i to produži - samo to će naknadno, kad vide kako se Noa razvija. Pitaću je kako sve to ide


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 8:16:32   
emicaa
Jutro,kad nas i dalje traje ne spavanje.Em se budi u noći i bude budna po sat vremena još ustaje u pola 6 svako jutro.Na kraju i snage i živaca za te njene noćne ispade.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 8:26:47   
Modessty
Ema a što se budi noću? Da li traži da pije nešto, da li možeš da provališ šta je u pitanju? Jel si probala da spavaš sa njom?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 8:31:58   
degu
E Mod kad bi ona znala šta je u pitanju, davno bi to rešila user posted image kao i ja
Pozdravljam vas žene user posted image meni je raspored i dalje haotičan, al super smo se uklopili da nam skoro i ne treba pomoć oko čuvanja. T raste, sve više blebeće, sve me više oduševljava, fenomenalna je user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 8:40:27   
daca77
Degu, Mod, nema vas uopste na RR user posted image
Moja N se strasno promenila i bas brinem kako ce u vrtic za koji mesec, jer se uzasno plasi nepoznatih ljudi...prosto ne mozemo da je prepoznamo, posto smo non stop u gradu, svi su joj prilazili-po kaficima, radnjama, zadirkivali je, igrali se...ona se samo smejala i odjednom promena-ne sme niko da joj se priblizi,jer odmh vristi i to histerican plac i cela se trese...moramo odmah da je uzmemo iz kolica i ona nas ili mene ili mm cvrsto grli i u strahu pogledom trazi osobu koja joj prisla...
Ne znam sta joj se desava?user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 27.10.2015 8:41:01 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 8:42:04   
Trcosava
Mod, znaš da su meni ovde rekli da ako se malo dete žali na bolove oko pupka da može da bude upala pluća?!Navodno deca ne umeju da lociraju bol, pa jako često kada je u pitanju bronhitis ili upala pluća pokazujuna pupak.

Emice, taj period je imala i Ana. Doduše ona nije bila budna, ali svaku bogovetnu noć se budila u 12 ili u 3 (zaboravila sam sad) i samo sam je prebacivala kod nas,tj sama je dolazila. A to je sve počelo kad je mama moja došla kod nas i kad je Ana dobila svoj krevet. Mama je otišla posle mesec dana, a ona je još nekih 5 meseci dolazila. Imala je oko 2,5 - 3 godine. Ja sam šizela, razmišljala da je vodim kod psihologa, da bi na kraju mm pitao psihologa u vrtiću (bio na terenu u nekom) gde teta rekla da oni tad nešto počinju da kapiraju. E sd, to je bio naš slučaj, ali tvoja Teodora je manja... Koliko to sad već traje?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 8:57:14   
Modessty
Daco to je normalno. To je radio i Danilo. Čak je i bolje da se plaši nepoznatih ljudi, to sad vidim jer bi Nikola bilo kome dao ruku i otišao! Ovako kad znaju da se plaše ili kad se stide bolje je. user posted image

Emice, degu - meni je jedna dr rekla da se deca ne bude noću bez razloga. moj Danilo se do 3 godine budio noću i tražio ili da neko legne pored njega ili da dođe kod nas u krevet. S Nikolom je maaalo lakše, ali i on traži istu stvar. Treba im sigurnost. Popale im se neke lampice u glavi i odjednom traže više sigurnosti i više se plaše koječega. Ja vas stvarno razumem. Ja bi ubila za 5 sati sna bez prekida!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 9:04:10   
daca77
Mod, ma pocinje da me nervira to dranje...u gradu smo fini dok nam niko ne pridje, a onda smo pravi divljaci...urlamo ko ludiuser posted image
A sto se tice nespavanja, e tu sam stvarno imala vise srece nego pameti...u pocetku, prvih nedelja me izludjivala, ali posle je stvarno bila zlatna, kao i sada...dete prespava u cugu 10h bez budjenja, pa sta vise da trazim od njega...sama prestala da sisa nocu i bas ne mogu da se zalim....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 9:23:21   
Modessty
Знам Дацо да те нервира ал огуглаћеш user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 9:32:54   
daca77
user posted image
Nego, ne znam koliko ce da potraje?!user posted image
Moju mladju sestricinu je drzalo 3-4godine...ni u vrtic nije htela da ide, ispisali je, pa krenula tek u predskolsko...

< Poruku je uredio daca77 -- 27.10.2015 9:33:29 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 10:05:19   
vonavoj
Dan zenske,kod mene haos..mm radio sinoc do pola 2,one obe hoce meeeneeeeuser posted image ,i onda ih smestila kod mene u krevet,ijaoj,nema vece srece za njih dve,posto su jedna do druge,pa je krenulo igranje..i tako do 23user posted image user posted image
Danas treba da idemo na slavu,ali mm ne zna da li ce ici na sluzbeni put i sad tapkam u mestu....
Daco,moguce da je faza..inace,da li se druzite po kucama? Moje su obe naviknute na guzvuuser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 10:27:46   
superm
Dobar dan! Moja beba spavala od ponoći do 6 ujutru. Da li je izbacila podoj oko 2. Videćemo.user posted image
Kako ste mame? Nadam se da su deca zdrava.

< Poruku je uredio superm -- 27.10.2015 10:28:43 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 10:47:20   
emicaa
Daco i Dora je imala tu fazu da se svakog plaši,pisala sam baš ovde.Mislila sam kad odemo na more meni će biti stalno sa njom u sobi ostajati ali idjednom je prošlo,i dalje ne volu muškarce,ako nam neki čovjek ide u susret sva se skupi uz mene i kaže neće čiko ništa.
Trco ako misliš na ne spavanje to je od rodjenja user posted image a prelazi kod nas od krevet od julaa kad smo bili u Doboju,dole nije htjela u onom krevetcu i sad joj prešlo u naviku.
Mod sad nekae ćemo ići doktoru na vakcinu pa ću popričati sa njim oko tok budjenja,mada već sam mu govorila i on uvjek kaže to je normalno.Meni nije normalno da dijete od dvije godine ima nekih 30 prespavanih noći.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 11:34:19   
Mariya
Daco,taj strah od nepoznatih je potpuno normalan,i moje su imale te faze,nije to išta zabrinjavajuće.
mod,dobro pa si odgovorila.da li Mi veruješ da nisam ni pomislila da joj nešto možda smetauser posted image
ali eto juče je,kad joj je mm stavio sendviče ispred nje i rekao joj da večera,uzela 2 zalogaja i odmah rekla ''tata ne mogu da jedem,boli me stomak'',samo da ne mora da jede.

< Poruku je uredio Mariya -- 27.10.2015 11:38:51 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 14:48:17   
doktorkakristal
EMICE ti znas da ja imam isti problem sa Dorom,evo ni proslu noc nije sastavila,ja vise padam u nesvest,celu noc se vrpolji sad sam primetila i da sanja svasta pa place u snu,ja sam pricala sa pedijatrom kaze da je to uglavnom normlano,ali da ako bas insistiram moze je slat na neka ispitivanja,ja sve cekam kao da prodje jer se kod moje prijateljice tj njene cere stabilizovalo sa neke dve ipo godine,iskreno ja sam na kraju zivaca i preumorna

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 14:55:21   
Rosita
Ja samo da kazem, mene je stomak poceo boleti sa pet godina. Lekari nista, sirupi neki, bla, bla, ultrazvuk nista. Odmah da kazem marija, moj bol je bio drugaciji, cesce nocu, kiselina- al to nisam znala da opisem, tako da ne pisem ovo zato sto mislim da je to u pitanju kod tvog deteta, ne, slazem se sa mod, alergije i ultrazvuk bih ispitala. Pisem jer je bilo potrebno da sa crnim stolicama zaglavim sa 10 g u bolnicu i da se ispostavi da imam cir :(. Ja bih odvela dete kod dr.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 15:00:06   
Peace*
Moja L se isto žali, sad već otprilike 2 meseca i to svaki dan. Nekad pokazuje da je boli želudac, a nekad pokazuje oko pupka. Najčešće se žali na stomak pre nego što će da kaki, a još češće kada neće nešto da jede, tako da ima tu i malo pretvaranja


И мој син се УВЕК жали на стомак пред какење, и пролази чим каки, такође и када нешто не воли.
Ја се не бих обазирала.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 15:35:38   
branki*
taj strah od nepoznatih je sasvim normalana faza,daco,proci ce je to.
ja tek sad stigoh,malopre usli bikvalno u kucu,pa odmah hrani boku,hrani bozu.ceo dan se ganjam sa tim papirima i naravno da sam ja bila u pravu,a ne pedijatar,ali dobro.imam i sutra nesto,pa onda cekam odobrenje.bili i do mojih skola,predala i tamo sta sam imala.mrzim papirologiju.sad malo da sredim,pa da vezbam sa bozom.mrtva sam,jos jela nisam.mm ce odmah sa posla na rucak,slava je.i tako..dan oblacan,ali bar sam veliki deo posla zavrsila.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 15:39:42   
eca89
Bravo, Branki uspjećešuser posted image !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 15:45:06   
branki*
hehe,ja ko don kihotuser posted image ali,tako je nazalost kod nas,sve neki papiri i sve nesto juris.jos mi juce popodne dr opste prakse moj izabrani sam rece,kaze uz duzno postovanje,to je vas pedijatar trebalo da vas informise o tome!ja se mislim,eee,ja joj jos rekoh kako sam procitala na internetu tu mogucnost,ona me ubedjuje u suprotno.no,dobro,kako ide ona izreka neceg i budala bice uvek!
sad vec lakse disemuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 17:12:25   
wivern
Gde ste mamike.
Odlepih danas. Otisla kod frizera da se uljudim, a mm cuvao maksu. Dao mu za dorucak kasicu junetina sa povrcem. Verovatno ga mrzelo da mu pravi kasice, secka voce i covek dao rucak. Bole ga paja bas. A onda pogledam dnevnu sobu usisao samo tepih oko tepiha zlo i naopako. Jbt ja izgleda ludim, majke mi. Ne mogu drugacije da objasnim svoju nervozu kad tako nesto uradi. Toliko sam izludela da sam uhvatila malisu i otisla sa njim da spavam. Sad ustali.
Ali mi se glava i dalje pusi od nervoze.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 17:18:13   
branki*

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Toliko sam izludela da sam uhvatila malisu i otisla sa njim da spavam. Sad ustali.


wiv,sve ti lose,opasno si izludelauser posted image moradoh da te citiramuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 17:24:18   
wivern
Da nisam otisla da spavam ne znam gde bi se zavrsilo. Pusila mi se glava od nervoze. Pa da li si toliki balvan da te ne zanima rodjeno dete, da godinu dana ima a ti ne znas sta da mu das za dorucak???
Pa pitam ga ja hoces ti jesti teletinu za dorucak, posto mu je odgovor bio zbunio sam se. eeeej zbunio sam se. Pa ja zaista ne znam vise gde ovo vodi.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 17:49:07   
vonavoj
Wiv,ne zna ni kad ni sta jede..ni gde stvari stoje( kod mene sve cakum pakum)..i kako da ne odlepim! Uzas!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
27.10.2015 17:57:43   
eca89
Hej, curice ja sam sva down user posted image , naručila sam sebi košulju preko neta i ne sviđa mi se, sad ne znam šta ću za svadbu, ovde nikakve elaganatnu naći ne mogu.
Sutra nemam struje o d 7.30do 14.30h, pa ubiću se majke mi, lift neće raditi, trebam sići sa njom sa 8-og sprata, a riba ima preko 10kguser posted image , tako da se ne čujemo. Ostavila sam kolica u autu, ako ipak odlučim da idemo u šetnju.

< Poruku je uredio eca89 -- 27.10.2015 17:58:27 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here