|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 11:46:45   
vocicana
Do 10 puta dnevno, ne brini.
Visnja, kada sam ja bila trudna, stalno sam govorila da trebamo imati sve kuci po jedan uz pa kad god nesto osetimo, hajde cas da bacimo pogled na bebicu, da vidimo sta radi. user posted image ti si u bezbednoj zoni, posle 36-te nedelje ne brini.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 12:03:11   
pngpme
E pa sinoć je bilo sigurno 5 kontrakcija u roku od sat vremena... Svašta. Do sad samo nekoliko u cijeloj trudnoći.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 12:10:18   
Milena18
I ja imam te bezbolne kontrakcije kad se malo više umorim. Dišem duboko i brzo prođu. Jedne noći sam imala baš bolne, negde početkom petog meseca, otišla odmah tog dana kod lekara, rekao mi je da stavljam utrogestan samo 3-4 dana i da dođem ako se ponovo desi. Nije bio baš nešto zabrinut, a i meni se to od tada nije ponovilo.

Doroty, jesu li stigli rezultati? Sve ok?

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 12:13:49   
pngpme
E ja juče baš nisam bila umorna ni preopterećena obavezama, zato mi je čudno.
Vidiš, a moja doktorica mi je kad sam imala one bolove od umora i pijeska dala injekciju, isprepadala me samo tako i rekla ako išta zaboli trk u bolnicu.
Jedva čekam 37. nedelju, ako Bog da da bude sve u redu, onda ću da se opustim makar do porođaja i da uživam bez stalne strepnje od prevremenog porođaja, od ovoga, od onoga, a posle opet počinje agonija brige oko bebe, je li u redu, šta joj je itd.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 14:26:32   
BubaBubica
I ja imam te bezbolne kontrakcije sećam se od vrlo rano, još je materica bila jako nisko u karlici ali sam prepoznala taj osećaj user posted image Sad već ume da me uhvati neka onako snažna kontrakcija da pomalo i boli ali to je to. Uglavnom kad legnem. Pa znate kako, ako krenu da se ređaju jedna za drugom iste jačine i tako preko sat vremena, može biti vreme za uzbunu, ovako hoće nekoliko njih da se jave jedna za drugom i to je OK.

Iskreno znam da preterujem, kad se samo setim koliko sam ja volela te izlete, nije bilo šanse da ijedan propustim. Radujem se sa njom jako ali joj prikazujem da uvek bude u blizini učiteljice da slučajno ne odluta sa nekom drugaricom, ipak je u pitanju BG. Mada oprezna je ona uopšte pa me to malo smiruje. Znam da sam user posted image Moralo je i ovo jednom da se desi, raste mi dete user posted image

Ja sam sela na čas, bila sam u prodavnici da kupim šta mi treba za svadbu, treba da idemo da vidimo bebu i u posetu baki koja je operisana, sve to ovaj vikend. Sve zapisujem jer inače pola stvari bi zaboravila. Sad idem da spremim šta ćemo obući za svadbu da spremim i opeglam jer sutra imam još i frizure da pravim a i nas da spremam. user posted image A ja šta ću sa svojom kosom... Nemam pojma. Dođe mi da je ponovo ošišam mašinicom i rešen problem.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 18:23:32   
vocicana
PNG pisala sam ti u temi mama, procitaj, to je nesto najiskrenije sto sam mogla da ti docaram. Moras sacekati neke stvari, pa ces se polako organizovati prema tome. Ljubimo vas debelice. Ja malo, malo, tu pisem.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 18:35:36   
Anck Su Nmaun
Jao zenske pa ja poslednja dva meseca konstantno imala te bezbolne kontrakcije pa su mi dali po pola bensedina dva puta na dan..ako ti je bas cesto. Meni je je bilo to po citav dan.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 19:11:23   
pngpme
Pa dobro, pratićemo pa ćemo da vidimo koliko su učestale. Hvala vam svima na savjetima.

Bubi, sigurno si još osjetljivija zbog trudničkih hormona. A i zavisi od toga kakva je ko osoba, moja mama mi to nije mnogo pokazivala, trudila se da sakrije, ali bila je u agoniji kad god sam negdje išla, pa čak i kada su ekskurzije bile u pitanju, dakle bila sam velika... Diši duboko :).

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
20.5.2016 22:12:06   
IvanaSK RR
Pngpme, opet mi se nesto nerviras, cccccc Draga, nemooooj, dogovorile smo se da pozitivno razmisljas i da za sve postoji rešenje. user posted image user posted image
Pisah vam i sinoć ali me forum izbacuje.
Izlazimo kad bebica bude imala 2200, sada ima 2090.Fino smo napredovali. Pisem detaljnije cim forum proradi kako treba.
Ljubim vas sve

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
21.5.2016 2:01:06   
Visnjabg
Bebac udara, ja zevam u prazno, kad ne mogu da disem jer je stomak kao coskasti kamen ja malo setam. Tako nas dvoje uzivamo.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
21.5.2016 8:49:37   
emicaa
Jutro,mislim da sam se juče malo preforsirala,jedva sam se vratila iz prodavnice.Moda bih trebala malo više odmarati,samo ne znam kako user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
21.5.2016 9:02:46   
pngpme
Ivana, kako ti prolaze bolnički dani? Pritisak? Ljubi bebu! Emice, možda je malo i organizam sam od sebe premoren, ipak ti je ovo druga trudnoća, približava se kraju, iscrpljena si kako god okreneš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
21.5.2016 19:02:23   
Milena18
Hello!
Razbežale se trudnice...
Pngpme, jesi li dobro? Da li su prošle kontrakcije?
Ja pravim krofne, upravo se prži poslednja tura, posle ću i glazuru od čokolade napraviti. Izvol'te :)

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
21.5.2016 20:26:22   
pngpme
Krofne, krofne, krofne!!! user posted image
Mislim da će me one pratiti stalno do kraja, vidjećemo u kojoj mjeri, ne brinem sad nešto strašno. Inače imam problem da moram puno da učim i pišem seminarske ovih dana, pa sjedim satima, a stomak više ne želi da bude potiskivan nogama i grudima pa se žali...
Kako si ti, Milena?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
21.5.2016 21:15:32   
sokimoki
samo da vam mahnem i pozdravim sve....Kod mene nista novo pa nemam sta posebno ni da pisem...Sve sam veca i okruglijauser posted image ljubac za sveuser posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
21.5.2016 21:53:27   
Milena18
Pngpme, i meni je teško što moram dugo da sedim na poslu, počela su već leđa da me bole. Za dve nedelje ću na odmor, pa posle otvaram porodiljsko, valjda će mi onda biti lakše.
Sokimoki, dobro došla nazad user posted image

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
21.5.2016 22:06:36   
pngpme
Pa ti onda odbrojavaš dane do odmora i priprema za bebicu. Vjerovatno ti je i malo teška pomisao na toliko odsustvovanje sa posla? Prije neki dan sam potpuno zaboravila da sam živo biće i provela sam pred lap topom čitav dan u jednom položaju, kucajući, kucajući i kucajući. Posledice: čitavu noć nisam spavala jer su mi se kosti raspale. Je li pretekla koja krofna?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
22.5.2016 8:27:45   
MakiJ
Jutro trudnice, ja nikako nestizem da pisem. Ceo dan mi proleti sa detetom.
Ja sinoc imala bolove neke bilo je da cemo u hitnu al popustlo je.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
22.5.2016 10:21:23   
IvanaSK RR
Zdravo, stomacici!
Pritisak mi je uglavnom dobar,i dalje sam pod terapijom.
Iskreno, sve teze mi pada, svaki dan sve losije podnosim, danas je 17-ti dan ovde... Sina sam videla za to vreme tri puta po par minuta...
Ruka me je zezala od upaljenih vena, jedva sam mogla i poruku da iskucam. Bebica ima 2120, mozda nas puste i pre 2200 gr. Od juce je samo dojim pa cemo videti kako ce napredovati.
Sve vas ljubim puno i mislim na vas.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
22.5.2016 10:42:06   
emicaa
Trudničice kako ste.
Vidim ovde se spominju neke krofne user posted image
Ivana idrži još malo pa ćete svi zajedno uživati,ali vjerujem da ti je već preko glave bolnice.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
22.5.2016 11:38:27   
Milena18
Dobar dan, stomačići!
Preteklo je nekoliko krofni jer se meni nije svidela glazura, inače bih ih satrla. Sledeći put ću praviti sa džemom. Pngpme, Emice, poslaću vam po koju :)
Pomisao na odsustvo sa posla mi ne pada ni najmanje teško user posted image Radim tamo već tri godine, a više od 5 dana odmora sam koristila samo kad sam išla na amniocentezu. Sad ću da im vratim haha.
Ivana user posted image
Želim vam svima lep dan!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
22.5.2016 11:40:57   
emicaa
Milena ja sam klasični primjer svinje kojoj je sve dobro,čim je slatko mora valjati user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
22.5.2016 13:00:32   
pngpme
Ivanice, drži se. Koliko si samo već izgurala, prvo par dana ležala, pa porođaj, pa posle još... Još dan, dva i eto vas kući. Važno je da je pritisak u redu i da bebica napeduje, a ja ti želim da vrijeme brzo prođe. Uzmi tel. pa čitaj one najgluplje članke za razonodu tipa 5 razloga da jedete smokve :). Ili šta je žena našla u muževoj torbi? Tako vrijeme uvijek brzo prolazi. Veliki user posted image
Milena, onda samo štrikiraj dan po dan na kalendaru... :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
22.5.2016 13:00:57   
IvanaSK RR
Milena, hocuuuu i ja krofnuuuuu :)
Jaoj, bre, ova Emica prica da je svinja, a izgleda vrh brate :)))

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat]
22.5.2016 13:20:47   
emicaa
Ivana imam šlauf user posted image a noge kao dva vretena user posted image
Gore asterix dole obilix ili obrnuto user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Da li vam je lepo ime Renata?
pisuljica



Da (25%)

Ne (75%)


Ukupan broj glasova: 100

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here