|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 17:22:53   
amelia
Ja se ovim ne bakcem niti imam smelosti prosto ne mogu strah me user posted image mm kad je tu kad ga kupamo povuce mu a ja i ne negledam sva se jezim ko da je bog zna sta user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1376
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 19:04:13   
mila83

IZVORNA PORUKA: Maraj

Mi sada L prevlacimo 2-3 puta mesecno. Inace prevlacimo skroz. Dr nam rekla da kupimo didermal i da mazemo. Valjda je to omeksalo kozicu .. Sada se prevlaci skroz


Sad me podseti Maraj,i mi smo na pocetku malo mazali Didermal.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1377
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 20:27:53   
Sanjalicaaa
Maraj, super ste vi to vec sad prevukli. Mi smo G mazali didermal i jos nismo prevukli a ima 2 godine.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1378
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 20:47:30   
Maraj
Jesmo sanjice. Mazali smo mozda 2 nedelje. Onda je dosla dr i kad je prevukla - skroz je presao. Od tad par puta mesecno mm prevuce posle kupanja.
Ustvari mi na poxetku nismo ni znali kako se prevlaci. Mislim da je to problem kod vecine roditelja. Piša se prevlaci od korena. Ne od vrha. A mi smo od vrha prevlacili. Dakle , krenite od korena pise i polako prevlacite

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1379
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 21:39:10   
isidora88
Mi prevlacimo pisu i bebcu i skroz smo prevukli, mada meni je strasno kad mu onako ispadne, sve mislim da ga boli, a on se lopuza mala smejeuser posted image
I meni je nezgodno da prevlacim pa to uglavnom radi mm jer se ja pomucim, sve se nbojim da ne povucem jako, mm ima vise osecaja od meneuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1380
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 21:44:20   
vikiveki
Ja sam starijem sinu kasnije počela da prevlačim pa mu je kasnije i prešla, a mlađem sam od početka prevlačila i vrlo brzo mu je kožica skroz prešla,mislim da nije imao ni 5 meseci kada sam mogla skroz da prevučem

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1381
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 21:45:26   
branki*
Nas drugar,inace vrsnjak mog B je bas juce operisao ,recnuli mu kozicu,kazu moralo tako.ja mom isto nisam jos prevukla u celosti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1382
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 21:50:20   
vikiveki
Ima pedijatara koji savetuju da se ta kožica ne sme prevlačiti,pa posle kada dečaci nemogu da prevuku onda rade operacije.Meni je moj pedijatar rekao da slobodno prevlačim i mislim da je to sasvim ok,jer većina dečaka se i sama igraju i prevlače ih sami.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1383
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 21:51:11   
Maraj
Jao branki i nasem komsiji. Toliko je plakao ...uzas jedan
.jadnicak nije piski duuugo posle toga. Jedva ga nagovorili taj dan da piski

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1384
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 21:57:14   
branki*
Ma i ovaj isto,dali su mu anesteziju skroz,ali se bas drao,drao posleuser posted image bzv.
Izgleda da je ipak bolje povlaciti,nego ne povlaciti bez obzira sto neki dr kazu da se nista ne dira.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1385
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 21:57:56   
mila83

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Ima pedijatara koji savetuju da se ta kožica ne sme prevlačiti,pa posle kada dečaci nemogu da prevuku onda rade operacije.Meni je moj pedijatar rekao da slobodno prevlačim i mislim da je to sasvim ok,jer većina dečaka se i sama igraju i prevlače ih sami.


Slazem se Viki..da se ne ponavljam,i mi smo sa nepunih 5 meseci to uradili,po savetu pedijatrice... i do sada je sve ok. Znam dosta decaka od prijatelja ili poznanika,koji su sa 5 ili 6 godina isli na te operacije.I bas im bude traumaticno iskustvo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1386
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 22:46:23   
vikiveki
Ja svim poznanicima savetujem da na vreme počnu sa prevlačenjem jer svi koji nisu prevlačili posle su išli na te operacije. Bolje je sprečiti nego lečiti.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1387
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 23:02:21   
dijana1*
Urosu su u bolnici skroz prevukli i ja mu sada navucem kozicu skroz i isperem sa acidi boricidi i ocistim. Nista ga ne boli. Moram redovno da cistim zbog eserihije.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1388
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 3:13:41   
isidora88
Ja uopste ne znam zasto se ne preporucuje da se povlaci pisa, nekako mi nije higijenski da se ne povlaci pisa pa posle silni problemi sa urinarnim infekcijama, mora da se ide kod dr da prevlace na silu...nekako mi dodje to neprevlacenje isto kao i kad bi se devojcice prale samo oko.
I zaista niam cula da je ijedno detr imalo problem zbog prevlacenja dok sunogobrojni oni koji problem ako to ne rade.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1389
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 7:23:29   
serpica
Meni su rekli da se ne prevlaci jer moze da se desi da kozica ostane gore tj da se ne vrati i da tako moze da dodje do vece infekcije... rekli su mi da se do 4.god nista ne dira da se odrzava higijena vodom... ja povremeno samo malo prevucem i nista vise.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1390
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 8:01:54   
Anck Su Nmaun
Slazem se sa Isidorom, nekako mi nema logike, nije mi prvo higijenski a za ostalo znam da je mm imao hirusku intervenciju kad je bio mali jer nije nista dirano.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.5.2016 8:06:50 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1391
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 8:16:53   
isidora88
Joj tek sad vidim kako brljavim sa slovima, ali novu sam slogiranauser posted image
Serpi ne moze kozica ostati gore, ja uvek po malcice povlacim dok vrh sam neniskoci, i lako se vraca kozica.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1392
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 8:34:20   
serpica
Ma znam ali mi dr reko jos pre godinu dana da moze da se desi da ostane gore ako se prevlaci prerano..i ja po malo povlacim kad se kupamo ali ne izlazi celouser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1393
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 8:51:20   
Anck Su Nmaun
Nemoj nista siliti koliko sam ja shvatila na pocetku ni ne moze celo, nego povremenim povlacenjem, dva tri puta nedeljno s vremenom ce se prevuci do kraja.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1394
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 9:01:37   
Sanjalicaaa
Jaoj, tolkte muke oko pise. Ne bih volela da idemo na tu "operaciju" ali vec stizemo taj neki uzrast gde kazu da bi trebalo da se prevuce skroz. Ja se sve nadam da ce i on sam doprineti tome koliko ga drnda.

A ovom malom, ne znam sta da radim. Pitacu na sledecoj kontroli. Njemu se nista ne odlepljuje, sve do vrha je zatvoreno. Par puta na pocetku kada sam mu povlacila kozica mu je pukla malo, i dr mi je rekla samo malo da povucem i to je to. Ali evo 6 meseci nista nismo prevukli user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1395
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 10:38:26   
Ana RR
Sanjalice, nema potrebe da brineš, to se toleriše do 4. godine pa možda i kasnije, zavisi od procene lekara.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1396
   RE: Higijena dečakove piše...
25.5.2016 11:28:11   
isidora88
Alekseju je dr na kontroli sa 2 meseca prevukla skroz, tj. sam je izvirio kad je ona malo povuklauser posted image nista se nije crvenelo, niti ga je bolelo, on se smeje kad mu se dira pisa user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1397
   RE: Higijena dečakove piše...
13.6.2016 17:13:05   
superm
Šta ako dečak ima fimozu? Vaša iskustva, please!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1398
   RE: Higijena dečakove piše...
13.6.2016 18:23:34   
choopa choops
superm moj M nije imao, ali jeste sestrić, i operisao je sa malo više od godinu dana. Ne sjećam se koliko je tačno imao.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1399
   RE: Higijena dečakove piše...
13.6.2016 21:36:56   
superm
Ih...nadam se da do toga neće doći...sve se nadam ima vremena da se to popravi

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here