|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 14:29:12   
branki*
Imate li dece?
Tesko da ce se promeniti,mozda malo ublaziti taj njegov karakter,ali i to nakon tvojih pokidanih zivaca.imas li gde da se vratis?da krenes ispocetka?ne daj godine svoje uzalud,zasto da ih provodis u sekiraciji i tugiuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 15:35:28   
choopa choops
Slažem se sa Anom.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 16:31:08   
Anoniman
Nemamo jos dece.Imala bih gde da se vratim.Vec sam potrosila poprilicno godina. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 253
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 16:34:17   
IvanaSK RR
Ako imas gde da se vratis, onda ni ne treba da se razmišljaš. Bolje biti i kvalitetno sam, nego u nekvalitetnom braku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 18:13:24   
vocicana
Nisam u braku, bar ne potpisanom. Slazem se sa Ivanom, idi odatle, nikada nije kasno da se krene iz pocetka, bice tesko da prihvatis samocu iz pocetka, ali sve se prezivi.
Milsim da si podclan jedne hronicno nezadovoljne porodice, gde je i tvoja svekrva prosla kao bos po trnju i umesto da stane malo na tvoju stranu ona te jos minira , jer veruj mi ona najbolje zna kakav je njen sin.
Idi odatle i ne okreci se, nemas za cim.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 21:00:26   
Anoniman
Vec par godina cekam da se nesto promeni,cutim,ne kontriram,radim sve sto se od mene ocekuje,ne zahtevam,pazim da ga ne naljutim, i opet ne ide mnogo na bolje odnosno ne menja se njegova narav.Nije pre braka pokazivao tu crtu.Ne znam koliko jos dugo da cekam da se definitivno uverim ili sta bih konkretno mogla uciniti,ako postoji nesto?

(odgovor članu vocicana)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 21:05:15   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Vec par godina cekam da se nesto promeni,cutim,ne kontriram,radim sve sto se od mene ocekuje,ne zahtevam,pazim da ga ne naljutim, i opet ne ide mnogo na bolje odnosno ne menja se njegova narav.Nije pre braka pokazivao tu crtu.Ne znam koliko jos dugo da cekam da se definitivno uverim ili sta bih konkretno mogla uciniti,ako postoji nesto?


Ne razumem kakav odgovor očekuješ? Meni je ovo boldovano dovoljno da shvatim u kom pravcu ideš. U svakom slučaju, želim ti puno sreće.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 21:17:33   
vocicana
Odlazes paranoju I upadas jos u vecu dubiozu.
Sela bi, napisala pismo sa svim stvarima koje su me povredila I smetale mi, sklopila, kada nisu tu otisla bi sa svim svojim stvarima, bez reci I bez mogucnosti za oprostaj. Ja sam takva, a ti vidi sta ti odgovara, msm da trebas otici. Zapocni zivot iz pocetka, poznato mi je sve to o cemu ti pises. Ko je on da mu se sklanjam da toboze ne bi bio nervozan I da mu ne ostanes na put?! Niko! Jos je bolje ako nemate dece

< Poruku je uredio vocicana -- 9.2.2016 21:18:50 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 21:59:09   
wivern

IZVORNA PORUKA: Anoniman
Ne znam koliko jos dugo da cekam da se definitivno uverim ili sta bih konkretno mogla uciniti,ako postoji nesto?

Možeš tako da čekaš i ceo život pa da se ništa ne promeni. A onda možeš i da uradiš nešto za sebe, okreneš drugi list ako treba i odeš dalje i budeš srećna i zadovoljna.
Ali to je sve na tebi, ti donosis odluke o tome kakav život želiš.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Bračni problemi II deo
9.2.2016 22:09:06   
branki*
Puno je bolje sto nemate decu.lakse ti je da se pokupis i odes.nije on ljubav tvog zivota.upoznaces nove ljude nakon njega,boljih,bice prilika koja ti odgovara.postoji za svakog od nas srodna dusa i druga polovina,treba se samo pronaci.kad ucinis taj prelomni korak i odes,vec za mesec dana ces se pitati zasto su uopste i ovoliko trpela.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 14:09:50   
milichitza
Pozdrav, zene. Totalno sam sludjena i potrebno mi je tudje, objektivno misljenje.Vec duze vreme imamo probleme u 'braku'. Nismo vencani, zivimo vanbracno. Prica ide ovako. Davne 2008 smo poceli da se zabavljamo. Nakon godinu dana me je prevario, imao je mesecima paralelnu vezu. Kako sam saznala, ostavila sam ga. Tada sam imala 18godina i nisam zelela da ostajem u takvoj vezi. 2013te se slucajno nalazimo i krece neka prica. Godine su prosle, oboje smo sazreli, emocije ozivele. Nisam mislila da cemo ovoliko daleko dogurati...ostajem trudna, i zavrsava se spontanim pobacajem. Pocinjemo da zivimo zajedno i to izgleda katastrofalno. Stalne svadje, prepirke..proveravala sam mu telefon, nalazila svasta i pravila scene. Mnogo puta ga hvatala u lazi. Mnogo toga je slagao. Da je zavrsio fakultet, svoja mesecna primanja, muvanja sa drugim zenama itd itd. Opet ostajem trudna i opet spontani. Tada pucam fizicki i psihicki, svadje se nastavljaju, tj ja se svadjam on cuti i tako do marta 2013. Tada prekidamo sve, on odlazi, tacnije ja ga izbacujem iz stana. Razlog:zanemarivanje mojih potreba, ignorisanje problema, i dalje lazi, sumnja itd itd...posle par meseci, mirimo se. Da, da...opet padam na slatke price i reci, rade me emocije...Ostajem trudna treci put i sada imamo predivnu devojcicu. Citavu trudnocu sam preplakala, on je nastavio da ignorise moje potrebe, radio je po svom. Dodje sa posla, spava i ne budi se do jutra. Situacija kulminira kada sam se porodila, postaje vrlo drzak i bezobrazan, sada se vec i svadja, vredja itd itd...ne pomaze mi oko okuce, sa bebom je sat do sat i po dnevno, sve je na meni. Doselila sam se kod njega, u grad u kome nemam nikog, niti on niti ja. Citav dan sam u kuci, kao sto rekoh sve je na meni.Svaki problem negira, kaze da kenjam i tome slicno. Nocima se raspadam a on mirno spava. Mnogo puta sam mu rekla sta mi treba, ata mi fali. I tu se sve zavrsava. Prosto osecam da se nikada nece promeniti a takodje znam sta zasluzujem i koliko vredim. Da li se pokupiti i otici? Nisam pametna. Tri godine je situacija ista, nismo se makli. Ja ne mogu da dozvolim da me gazi i da mi ubije svo dostojanstvo. Nisam takva. I ne znam sta da radim vise jer prica ne pomaze...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 14:14:22   
caca81
user posted image otići i ne okretati se.

(odgovor članu milichitza)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 14:22:13   
eca89
Ženo draga, uzmi to djetence i bježi koliko te noge nose!

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 14:24:29   
milichitza
Caca81, i ja osecam da to treba da uradim. Ali se uzasno bojim da opet ne bapravim glupost i oprostim mu. Zna sve moje slabosti i bas ih dzukacki koristi. A ne zelim da odem pa da se vratim. Kad izadjem na ova vrata vise ne vracam, to znam. Mislim da zato i odugovlacim...

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 14:25:47   
Khaleesi
Mislim da sama znas sta treba, samo da neces da prihvatis istinu...
Sama najbolje znas kako ti je sa njim... Niko se ne menja mnogo, a i za menjanje trbea puno vremena i truda.
Ti si vise puta raskidala i vracala se... Meni je jednom davno neko rekao da je veza kao cigareta. Kada je jednom upalis pa ugasis vise nije isto. I stvarno, meni je uvek tako bilo kada sam se vracala na staro, samo je gore bilo.
Tako da, ti najbolje znas, ali bih se slozila sa savetom iznad...

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 14:36:20   
milichitza
Tako je, znam da treba da odem. Dugo vec to znam. Ali sam mislila hajde sve da probam. Dosta sam radila na sebi, presla preko lazi, muljanja, rekla sebi neka bude kako treba. Svaki njegov prigovor da moje ponasanje sam usvojila. I sve je idealno dok se ja trudim, dok ja dajem sebe. Onog momenta kad za sebe trazim nesto, nastane haos. Strasno me boli to sto kada sam slomljena, kada trazim razumevanje dobijem 'kenjas mala'. Meni to nije normalno. Nije normalno da jecam kao nenormalna a da on spava i kulira. Nekad sam samoj sebi smesna i ocajna, kako sam sebi ovo dopustila. Jer znam ko sam. I znam sta zaslujem. Ne znam gde sam se tacno 'upecala'.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 15:07:39   
vocicana
Idi i ne okreci se, nije te vredan. Uvek zalim dete jer sam i sama svasta pomisljala, narocito zadnjih godinu dana, ali moje je da odes i ne okreces se za sobom, tako bi ja uradila. Svaka bol prodje, vrlo brzo, sve se prezivi, steta je zbog devojcice, ali s obzirom na celu situaciju, mozda i nije, kako je "pozrtvovan"otac.
Zelim ti sve najbolje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu milichitza)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 15:17:50   
milichitza
Hvala na podrsci zene. Uzasno sam samokriticna i zadnjih par meseci trazim krivca u sebi. Rekla sam mu da sam nesrecna. Ma pricala sa njim i lepo i polako, i birala trenutak i reci, pa kukala i plakala. Ma, jok. On tera po svom. Pre veze sa njim tj pre zajednickog zivota sam zivela vrlo pristojno. Svega sam se odrekla. Mislim se, nema veze, delicemo nemastinu, pa dace Bog da jednog dana imamo vise. Ali ne mogu da pustim da me tako psihicki urnise. Jer ja nisam krpa, to znam. Strasno je sta mi radi. Za stvari koje su apsolutna laz, govori da su istinite. Cistim i ribam kao konjina, on dodje i kaze da sam aljkavauser posted image da nista ne radim itd. A ja budala dok ne dodje sa posla raspadnem se, ne bih li posle mogla da setam sa njim. Kad on ruca, odmori i popije kaficu. Bas je postalo psihicko zlostavljanje. Moji roditelji su imali uzasan brak i posle 26godina braka, razvod. Ne zelim da mi se to dogodi. Hvala vam. Potvrdile ste ono sto mislim i sama..

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 15:26:42   
World
Boze zeno, ti si bas mazohista. Ili ga ostavi ili se pomiri sa tim kakav je i ne cackaj. Nema treceg definitivno. Ja bih ga ostavila, ali ako si takav karakter da mu se stalno vracas, ima li svrhe uopste? On ocigledno nema namjeru da se mijenja. Ili prvo nadji sebi neki drugi oslonac ako nemas hrabrosti da to sama uradis.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Bračni problemi II deo
14.7.2016 23:48:43   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: milichitza

Ja ne mogu da dozvolim da me gazi i da mi ubije svo dostojanstvo. Nisam takva. I ne znam sta da radim vise jer prica ne pomaze...


Možda ću biti surova, ali on tebe već gazi (sudeći po napisanom). Samo ti nisi toga svjesna. A teško i da ćeš biti ukoliko ne odeš bar na razgovor sa stručnjakom. Naravno da se u ovakvoj stuaciji automatski nameće savjet da se okreneš i ideš, tu dileme nema.

U svakom slučaju, posjeti psihologa ako ikako možeš. Sve najbolje ti želim, i da ti i dijete konačno izađete na pravi put!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milichitza)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Bračni problemi II deo
15.7.2016 12:02:46   
wivern
Slažem se sa World i sa Choopom.
Nisi ti svesna da on tebe gazi i ponižava, svo vreme govoriš kako si radila na sebi.... Pa dokle? Kad će njemu biti dovoljno tvojih promena?
Nisi ti dovoljno poradila na sebi, jer da jesi otišla bi iz te veze glavom bez obzira.
I žene shvatite, ja sam dete razvtedenih roditelja, za dete je bolji i razvod nego loš brak. Ajde što mučite sebe ali od nefunkcionalnog braka dete postaje emotivni invalid. Ružno rečeno, ali je tako.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Bračni problemi II deo
25.7.2016 11:34:51   
Anoniman
Ne znam da li je ovo prava tema za moj problem. Ja već duže vreme živim podvojen život imam i muža i ljubavnika i ne mogu da se odlučim da li da prekinem brak.
Muža nikada nisam ni volela jer sam se udala samo zbog materijalne situacije, i zbog toga i dalje ne mogu da se odlučim šta činiti.
Navikla sam se na lagodan život i ne znam kako bih se privikla na novu situaciju. Znam da ćete sada svi da me osuđujete ali meni je materijalna egzistencija bila važna.
Sad kad sam se zaljubila mislim da nije ali i dalje imam strah.

(odgovor članu wivern)
  Direktna veza do poruke: 272
   RE: Bračni problemi II deo
25.7.2016 11:38:14   
Maraj
Pa ja necu da te osudjujem...posebno sto si se zaljubila....srce ne bira kad ce se zaljubiti... nego imate li dece iz tog braka? Ako nemate
siroko ti polje user posted image a pretpostavljam da ih imate....
sta kaze tvoj novi partner?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Bračni problemi II deo
25.7.2016 11:40:53   
wivern
Paaaaa.... Moras da izaberes ocigledno.
Sta ti je vaznije novac ili ljubav.
I to je to.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Bračni problemi II deo
25.7.2016 11:43:28   
Anoniman
Nemamo dece, ja imam 25god, on ima decu iz prvog braka. Između nas je velika razlika u godinama.

(odgovor članu wivern)
  Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here