|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
19.9.2016 11:00:51   
yelly
Vociii user posted image nasa dobra vila user posted image
Ja sam skroz bila zbunjena oko toga sto je decko ali verujem ti da je divno, samo da je zdravo i dobro!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
19.9.2016 16:27:01   
Mariya
Dan trudničice!
Da napišem i ja koju rečuser posted image
Od 9 nisam sela,samo koliko sam sedela u autu da odbacim devojčice u vrtić. Još sam i drugaricinu ćerkicu i H nosila. H obožava da ih prati u vrtić,ona se brže skine i utrči nego ove dve što iduuser posted image Sad će mm da ih pokupi. Napravila sam ručak i tortu za L. Nikako da shvati zašto joj slavimo rođendan u subotu kada je sutra user posted image Pa kako može to da joj je rođendan a nema ni torte ni poklona? I svaki dan joj objasnim zašto i ona i dalje pita. Pa sam rešila da joj napravim torticu,kaže da bude u obliku psa,tj pseće glave,obožava pseuser posted image
Sad ležim dok čekam da H zaspi,pa da nastavim spremanje. Sve ću morati sama do subote, pa polagano sve radim.
Deguuser posted image reci mužu da te malo mazi i pazi!
Ja sam za L počela da kupujem čim sam saznala da je devojčica, a mislim da sam čak i ranije uzimala ako mi se nešto dopalo a neutralno je. Sad opet čekam da mi potvrdi na ekspertnom da je dečak,onda ću morati nešto plavih stvarčica da kupim. Srećom,sve velike stvari imam,kolica mislim da će izvozati još troje dece osim mojih, fali nam samo odećica za dečake. Ja se polako navikavam na misao da ću imati dečaka,zvuči mi neverovatno.


< Poruku je uredio Mariya -- 19.9.2016 16:29:02 >

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
20.9.2016 7:52:59   
vocicana
Yellyuser posted image , Maryia, moje muske mame, kako je to lepo, uzivacete sa svojim vitezovima.
Najlepse na svetu!
Ljubimo vas
MishMash, za tebe poseban zagrljaj!

< Poruku je uredio vocicana -- 20.9.2016 7:54:39 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
20.9.2016 16:27:49   
degu
Gde ste trudnice? Moje dete je resilo danas da ne spava, tako sa mi nema mi minut vremena za mene. Dragi mi radi po ceo dan, tako da nista Marija od mazenja i pazenja user posted image al dobro, mazi me dete iako ne moze da me pazi. Kako podnosite ovo vreme? Meni se tako vrti u glavi, ko zna gde mi je pritisak.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
20.9.2016 16:33:29   
Mariya
Dan user posted image
Ja sam tu!
Ja ležim, H spava, čekam 5 sati da odem po moju slavljenicu user posted image Ne mogu da verujem da je napunila 5 godina! Napravila sam joj tortu, tj ukrasila, napravila je u obliku psauser posted image Pa kad ruča i malo odmori dolaze baba i deda da duvamo svećiceuser posted image
Mrzim ovo vreme,ali a sam danas dobro, juče mi je bilo loše, vrtelo mi se u glavi i bolela me glava,bezvoljna, užas. A pritisak mislim da ni sad nemamuser posted image kad sam bila kod dr prošle nedelje sestra meri i gleda me unezvereno, pita jesam li dobro?90/60user posted image
Nadam se da se neću razboleti,grebe me grlo i curi mi nosuser posted image
Setih se da napišem Yelly, ti balončići što osećaš,muljanje po stomaku, to je to, ne osećam ni ja ništa drugačije ili jače. To kad pomera stomak,kad se vide pokreti ispod kože,to ćeš da vidiš i osećaš tek za 2-3 meseca,dotad samo balončići,nemoj da se brineš.

< Poruku je uredio Mariya -- 20.9.2016 16:43:33 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 0:24:36   
Mariya
Veče user posted image
Ja se dopisujem sama sa sobomuser posted image
Toliko o mojoj nadi da se neću razboletiuser posted image kijam, slinim, boli me grlo. A čeka me još jedna sjajna noćuser posted image H plače u snu,doziva me,muž hrče kao životinja,razmišljam da pređem u dnevnu da spavamuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 1:24:37   
AnaAna1
Devojke, pomagajte. Upravo mi se pojavila krv! Da li vam se desavalo ili znate nekog kome jeste, da malo prokrvari u vreme menstruacije (ali ne prve nego druge, znaci kraj drugog meseca)? Malopre su mi se noge odsekle kad sam videla svezu krv na papiru, i jedino sto mi uliva nadu da nije ono najgore je sto ja 20.u mesecu dobijam... ujutru trcim kod doktora, ali treba preziveti noc... plasim se najgoreg user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 8:33:36   
degu
Joj Ana kako je prosla noc? Mnoho nas je krvarilo pa je bilo sve ok. Znam kakav je osecaj kad vidis krv i kako se odseces. Nadam se da je sve u redu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 10:00:56   
AnaAna1
Jutros samo braonkast sekret nema vise sveze krvi. Bila sam na uz, beba je dobro, cuje se srce, nema nrkog veceg hematoma kaze mozda samo jedan manji nisko (sta god to znacilo), da nastavim utrogestan i to je to, ali nema objasnjenje sta je to bilo...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 11:11:18   
degu
Dobro je! Kazem ti da su krvarenja toliko cesta acu najvecem broju slucajeva beba bude ok, ali da je strasno, strasno je.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 11:15:58   
Doroty
Dobro jutro!!
Evo da se i mi javnemo. Otvorih porodiljsko, urađena lab., sutra da odem na ctg i da se dogovorim za epidural. I onda čekanje....
Ana, ako dr kaže da je beba ok, onda je to to. Znam da si zabrinuta ( ko ne bi bio), ali verovatno da je neki hematomčić. Odmaraj i biće sve ok.
Ja sam počela da slinim, samo mi je to trebalo na porođaju. Ne boli me grlo, samo nos, valjda će da prođe do dana D.
A hara i neki stomačni virus, tako da trudničice moje , čuvajte se..
Pozdrav svima

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 16:05:02   
Mariya
Dan stomačići!
Ana,drago mi je da je sve ok!ja sam sa L imala jednom u 7-8 ned. tako roze sekret koji je prešao i braonkast,dr nije mogao da utvrdi odakle,kaže sve je u redu,dobila samo strogo mirovanje do punih 12 ned.
Jao,Doroty,spremna si za porođaj, sad kreće slatko - dosadno iščekivanjeuser posted image .
Mi punih 18 nedelja danas!user posted image
Sad ručam,sama,ni muža ni decu nemamuser posted image Primetila sam,kad čitam svoje postove unazad,u svakom piše H spavauser posted image Tako i sad. Pa da iskoristim to vreme za spremanje pred rođendan.

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 17:11:51   
AnaAna1
Hm, nervira me to sto za neke stvari ne moze da se utvrdi odakle su, i meni je danas reko u sali "sta ti mislis, da mi sve znamo?"... jer moze da bude milion razloga...ma neka bude sta hoce, samo da ne dodje do onog na sta me strah i da pomislim... Mariya, a jel su ti dali tad neki lek ili samo mirovanje? Lakse mi je malo kad cujem da je neko imao isto to a da je proslo kako treba...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 21:33:31   
almoni
Dobro vece stomacici.
Ana odmaraj koliko mozes bar do 12. nedelje. I bice sve u redu. Desava se krvarenje jako cesto. Bitno je da je stalo, i da je bebac ok. Kod nas daju utrogestan, kod krvarenja ali i kao prevenciju od spontanog cak i kada nema krvarenje. I ja ga pijem zbog bolnih kontrakcija u 6. mesecu. Bol je trajao svega sat vremena, a ja cu piti utrogestan do 36. nedelje.
Inace ja sam danas isla na kontrolu, popravila mi se krvna slika od totheme, sad prlazim na feroglobin i presrecna sam. Moj mali ima 1720 grama, gomboca majkina.
Mariya srecan rodjendan tvojoj maloj.user posted image user posted image za nju.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
21.9.2016 23:41:43   
Mariya
Veče user posted image
Ja uspavala đavolice,sama sam sa njima danas,pa sutra,muža vidim samo u prolazuuser posted image kasnim sa svime,imam 1000 planova u glavi a samo 2 dana da ih realizujem. A sad još treba da pravim mimoza salatu, jede mi se već nedelju dana i moram da je napravimuser posted image
Ana,nisam dobila nikakav lek tad, tad sam još išla kod mog starog ginekologa koji nikad nije davao lekove tek tako. Sve je ok,nema razloga za lek,on je to tako rekao. Inače skoro svaka od mama je pisala da je imala krvarenje ali većinom to bude u redu. I moja drugarica prošle godine,imala nekoliko hematoma, strogo mirovanje,lekovi,oni su pukli ili se povukli do 15-20 nedelje i posle je bila skroz aktivna,porodila se u terminu,zdrava beba. Znam da je to užasno,prava noćna mora videti krv u bilo kom periodu trudnoće ali većinom je ishod dobar,nemoj da strahuješ od onoga što ti je sad u glaviuser posted image
Almoni hvala! A u petak slavim maloj bubi 2.rođendanuser posted image Ona traži tortu u obliku medveda ili mačkeuser posted image A s obzirom da ona ne priča još,fantastično je što zna da objasni kakvu tortu hoće!

(odgovor članu almoni)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
22.9.2016 15:08:26   
Mariya
Trudnice, gde ste?
Ja ležim, čekam da H zaspi, kao i svaki dan u ovo vremeuser posted image taman i ja odmaram posle ručka. Kad učvrsti odoh da joj pravim torticu. Odlučila je da bude mačka. I nastavim ribanje i spremanje.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
22.9.2016 15:20:39   
AnaAna1
Meni su juce rekli strogo mirovanje zbog onog krvarenja tako da ja lezim po ceo dan, samo do wc-a i nazad... i vec sam se smorila...a imam jos 3 nedelje do double testa i te famozne 12.nedelje, verovatno cu do tada ovako da mirujem... e da, bila sam na komisiju pre neki dan i produzavace mi bolovanje na po 3 meseca sve do porodjaja, bili su bas ljubazni...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
22.9.2016 20:19:28   
Doroty
Evo i nas. Ništa od mog ctg-a danas, dr mi nije radio, moram da ga zovem sutra.
Ana, samo miruj, i ja sam u početku, nisam baš ležala , ali sam se baš čuvala. A posle amnio sam ležala par dana, znači baš sam se smorila. Nisam taj tip, pa te potpuno razumem. Na bolovanju sam od početka. U prvoj trudnoći sam radila bukvalno do porođaja, a sad sam na bolovanju celu trudnoću. Meni je baš prijalo, i brzo mi je prošlo vreme.

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
22.9.2016 21:19:14   
Mariya
Ana,daljinski, knjige, novine, ručni rad u ruke i ima da ti prolete te 3 nedeljeuser posted image
Podsetila si me, ne znam da li sam pisala da meni one krave sa komisije nisu produžile bolovanje na 3 meseca već za mesec dana da se opet javim. Ja pitam zašto, kaže kravetina :"pa ja na osnovu ovog lekarskog nalaza nemam razlog da vam produžim bolovanje na duže"user posted image
Pa sam počela da se raspravljam sa njom,kažem joj da mi je treća trudnoća,radim opasan posao, smene od 12 sati,ne radim u kancelariji da sedim ceo danuser posted image moj stari dr je uvek upisivao da nije preporučljivo da radim. A ona će: pa zakon ne razlikuje bolesti po profesijiuser posted image po ovome ja nemam zašto da vam produžim bolovanje. Rekoh,pa trudna sam,to me neće proći ni za mesec dana!! Plus su mi odbili i uput za ekspertni u 22 nedeljiuser posted image

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
23.9.2016 0:06:27   
degu
Joj i mene ceka komisija i ja sam planirala da se vadim na posao. I ja sam proslu celu trudnocu dolazila svakih mesec dana na komisiju i jos sam isla posebno i u NS na komisiju jer je tamo sediste firme. Ana ja sam tako lezala dok je trajalo krvarenje, kad je stalo, mirovala sam ali ne tako strogo. Iscrpljuje to lezanje. U ovij trudnoci sam posle biopsije grlica lezala tako nedelju dana. Nadji dobru knjigu, gledaj filmove u mazi tibu. Bice sve ok!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
23.9.2016 17:07:29   
Doroty
Dobar dan stomačići!!
Mariya, stvarno svašta od njih. Samo da te izmaltrtiraju, ništa drugo. Ja sam sa komisijama završila, mada mi nisu pravili problem. Na uputu što ti daje tvoj dr ti piše šifra po kojoj oni produžavaju bolovanje.
Ne razumem zašto su ti odbili uput za ekspertni?? Mislim da na to imaš puno pravo...user posted image

Ja sam bila na ctg-u, sve ok, da se vidimo za nedelju dana...

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
23.9.2016 22:49:18   
plačljiva
Drage moje,stare i nove trudničice...Evo i mene posle dužeg vremena...Naime u decembru 2014. godine sam rodila cerku posle 6 dugih godina sterilitita iz druge uspesne VTOuser posted image I gle cuda,ja osta prirodno trudnauser posted image u šoku sam.Tako da ću se družiti sa vama.Moja mrvica ima oko 1,5 cm i sedma sam nedeljauser posted image

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
23.9.2016 23:15:58   
degu
Plačljiva dobro nam došla user posted image šta kaže dr za one lekove?
drago mi je da se opet družimo user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
23.9.2016 23:57:36   
wivern
Jaoooo kako sam se sada obradovala user posted image user posted image

Placljiva ulepsala si mi ceo mesec user posted image


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat]
24.9.2016 0:58:48   
Mariya
Veče trudničice!!
Mi proslavili pravi rođendan danas,sutra veliko slavlje za porodicu i prijatelje. Kuća sređena,klopa pripremljena,torta je tu,samo sutra da ispečem kiflice i mini projice za grickati i to je to.
Danas smo bili da se slikamo,to je bio događaj za snimanje!! H je bila toliko raspoložena, podigla nam je atmosferu skrozuser posted image
Degu,e to je baš maltretiranje,svaki mesec da ideš za Ns! Sad bi trebalo da ti produže na 3 meseca,tako meni dr kaže,nego su ove kravetine valjda rešile da me drndaju.
Doroty, kaže dr sa komisije da taj pregled više nije obavezan (po nekom novom zakonu) i radi se samo ukoliko postoje indikacije koje ukazuju da nešto nije u redu sa plodom! Pošto kod mene nema indikacije odbili su me. Znači tačno te primoraju da odeš privatno i daš 10000 za pregled jer te genetičar i ginekolog šalju,a naravno da ćeš i ti otići jer želiš da znaš da je sve u redu.
Plačljiva, baš mi je dragouser posted image taman si se vratila da promeniš tikereuser posted image Ana,i ti bi mogla da postaviš sebi. Javljaj kakvo je stanje kod tebe?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here