|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimnica
11.9.2016 23:03:46   
dijana1*
Daj meni taj jedan otrov da imam za (protiv) muzauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Zimnica
12.9.2016 19:21:10   
milicicak

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Stavila debele feferone sa sargarepom i belim lukom, stavila filete paprike., i paprike sa kupusom.



Les, sta su ti ovi fileti paprike? Ono sto zovu peglana paprika ili ona crvena sa belim lukom sto se preliva sircetom i uljem?
Mama je u poplavi izgubila knjigu sa receptima, sad nema proverene recepte za te neke stvari (ajvar, krastavcice i tursiju zna napamet) pa ako te ne mrzi, kucni recept.
Hvala

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Zimnica
12.9.2016 20:14:23   
lesica
Mili, slicno peglanoj, samo nema onog peckanja i bez belog luka je.
Pisem kasnije recepis.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Zimnica
14.9.2016 18:06:58   
lesica
Mili, ostah ti duzna, a sad konacno radi rr.

6 kg lepih debelih i pre svega zdravih i svezih paprika, ocistis od semena iseces po duzini na 4 dela i poredjas u tegle, onako sto vise nabijes.
Ulijes im vodu da bi znala koliko ti treba, pa je odlijes u jednu serpu i ostavis.
U drugoj serpi prokuvas u 1 l vode 2 kasicice konzervansa, 2 kasicice vinobrana, 4-6 kasika soli ( stvar ukusa, ja stavim 6) 1-2 kasike secera i 6 kasika sirceta. Kad se nekih 5 minuta kuva dodas onu prvobitnu vodu prokuvas jos par minuta, sklonis da se ohladi. I onda nalijes paprike.
Ja im od zacina stavljam slacicu i malo bibera u zrnu.

Kod nas danas na redu cepkani ajvar. user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 14.9.2016 19:05:23 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Zimnica
23.9.2016 17:49:51   
Sanjica26 RR
Ima li neko recept za ajvar, ali bez patlidzana? Ispekli smo paprike. Jednu turu sam ocistila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Zimnica
24.9.2016 17:29:13   
emicaa
sta stavljate sve u tursiju,ja sam uzela mrkvu,krastavce,papriku,kupus,karfiol i imam zelenog paradajza...sutra pravim prvi put u zivotu,drzite mi fige da uspije user posted image
jel konzervans i vinobran ista stvar user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Zimnica
24.9.2016 20:13:00   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ima li neko recept za ajvar, ali bez patlidzana? Ispekli smo paprike. Jednu turu sam ocistila.



Pitaj Natu Sanjice, možda da joj pošalješ pp, jer ona pravi bez patlidžana. I ooooodličan je.


Mi smo za vikend pekli paprike a i barili za salatu, ali u BIH, tako da nismo mogli puno doneti. Ali zato je tu naša Nata user posted image Nato, pišem ti uskoro za narudžbinu.


Spremili smo i brdo domaćih sokova, od jabuke, višanja, malina, i slatko od jabuka, jer je jabuka u dvorištu rodila kao nikad.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Zimnica
24.9.2016 20:28:17   
emicaa
ajde please pomagajte,brzo brzo user posted image
ovaj recept sto imam ide neki ocat i vinobran i konzervans e sad problem je sto ja imam onu esenciju sto je u maloj bocici i dva vinobrana,konzervansa ovde nema...imate li ikakav recept da je isproban a dobarjer vec imam spremljeno povrce pa da mi ne propadne

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Zimnica
24.9.2016 21:04:38   
IvanaSK RR
Emice, mislim da nije isto, ali ja stvarno nisam neki majstor u pravljenju zimnice.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Zimnica
24.9.2016 21:27:22   
branki*
Konzervans i vinobran nije isto koliko znam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Zimnica
24.9.2016 22:40:09   
lesica
Emice, vinobran i konzervans imaju drugacije uloge.

Elem, ne znam koliko povrca si spremila, al recimo za kantu od 10 l iliti 4-5 kg povrca izmesaj 1l sirceta sa 5 l vode, 100 gr secera, 250 gr soli i 1 vinobran. Dobro izmesaj, mozes i da prokuvas. Slozi povrce i nalij.

A da, sto se tice vinobrana, njega i ne moras odmah mozes kasnihe da dodas ako krene brzo da se kiseli tursija.

< Poruku je uredio lesica RR -- 24.9.2016 22:41:40 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Zimnica
25.9.2016 4:22:57   
emicaa
Kad ustanem u normalno doba cu ga ocistiti i izvagati ali mislim da imam oko 5 kg,mozda malko vise.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Zimnica
25.9.2016 7:30:53   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ima li neko recept za ajvar, ali bez patlidzana? Ispekli smo paprike. Jednu turu sam ocistila.



Pitaj Natu Sanjice, možda da joj pošalješ pp, jer ona pravi bez patlidžana. I ooooodličan je.


Mi smo za vikend pekli paprike a i barili za salatu, ali u BIH, tako da nismo mogli puno doneti. Ali zato je tu naša Nata user posted image Nato, pišem ti uskoro za narudžbinu.


Spremili smo i brdo domaćih sokova, od jabuke, višanja, malina, i slatko od jabuka, jer je jabuka u dvorištu rodila kao nikad.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Zimnica
25.9.2016 8:15:50   
mali_mis
emice, konzervans turas u slatko, pekmeze, dzemove, valjda sluzi da ti se ne ubudjavi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Zimnica
25.9.2016 10:35:07   
emicaa
Pa misu moj ne znam ti ja to,nisam nikad pravila ni slatko ni kiselo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Zimnica
25.9.2016 19:29:45   
nata11
Ako koristis dzem fix ne. Emice ako je za slatko imas u prodavnici po EU onaj secer sa dodatkom zelatina i konz (bar u A ima).

_____________________________





(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Zimnica
9.10.2016 16:47:31   
emicaa
Ova nasa Les je fenomen,ovaj recept sto mi je dala za tursiju je odlican.Juce sam provjeravala i duper se kiseli a mirise pila bih onu vodu user posted image
Stavila sam oko 7 kg i sad mi krivo sto nisam vise.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Zimnica
9.10.2016 19:55:14   
branki*
ja odustala od pravljenja dzema,ali sam se snabdela zimnicomuser posted image nasla u jednoj radnji mesanu marmeladu,tegla standardna 130 din,kupila 6 tegli,a 12 sam narucila preko neke ponude na poslu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Zimnica
9.10.2016 20:15:39   
emicaa
Ja sam idustala od sarene salate nemam tegle a mrsko mi kupovati
Pekmez je pravila sveki pa nam daje user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Zimnica
15.10.2016 11:37:43   
nata11
Kako pakujete plavi patlidzan za zamrzivac?

_____________________________





(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Zimnica
15.10.2016 12:18:28   
bebilule
Ima li ko provjeren recept za kisele paprike? Nikada nisam pravila, a imam pun paket, sigurno 10 kg, mozda i vise. Propasce

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Zimnica
16.10.2016 14:30:49   
nata11
10 l vode, 400 gr so, 10 gr konzervansa, 10 gr vinobran, 1 casa esencija(170ml). Mesati sve dok se ne otopi so pa naliti paprike za tursiju tako da tecnost dodje preko nje. Nakon par dana proveriti tecnost i ako je paprika upila napravi ponovo i nali.

_____________________________





(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Zimnica
16.10.2016 14:33:10   
bebilule
E Nato hvala ti, ali one su vec na polici, pa ako ne budu dobre, premjesticu ih u kontejner user posted image . Nasla sam neki recept na netu. Bez konzervansa doduse...ali sam pasterizovala.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Zimnica
16.10.2016 15:45:18   
nata11
OK pozz

_____________________________





(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Zimnica
16.10.2016 17:33:57   
Anck Su Nmaun
Ja nemam zivaca za to, mm voli tursiju i kiseli kupus a ja krastavcice. deca cveklu. Moja mama nam pravi krastavcice, kupus i malo tursije, pa nam salje. Mada sad su i po marketima cene nekad toliko smesne da ne znam da li se i isplati nekad stavljati.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here