|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 17:15:04   
nina83
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Ellenica

Nasla sam recepte

mikrotalasna

A evo jedan recept koji jos nisam probala ali uskoro cu.


Potrebno vam je (za 1 osobu):
-veca solja za kavu, namenjena za upotrebu u mikrotalasnoj
-4 velike kas. brasna
-3 velike kas. secera
-2 velike  kas.kakaa
-1 vanilin secer
-1 jaje
-3 velike kas. mleka
-3 velike kas. ulja
-3 velike  kas.cokolade izmrvljene na komadice
-iseckani orasi, lesnici, bademi - ovo po izboru
Stavite sve suve sastojke u soliu i dobro izmesajte. Dodajte jaje i dobro izmesajte, mleko i ulje, i jos jednom sve dobro izmesajte da dobijete glatku masu u koju dodajte komadice cokolade i/ili seckane bademe. Stavite soliu u mikrotalasnu i ukljucite na punu snagu 3 minuta. Izvadite soliu iz mikrotalasne, ohladite 1-2 minuta


Ovo mi zvuči kao muffin,ali gotov za 3 min.user posted image

Ellenice, kako to ispadne? Bude kao kolac ili se jede kasikom? Ne razumem se nesto u kolaceuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: MIKROTALASNA
8.11.2009 14:46:46   
Ellenica
Pravila sam danas kolacic gore navedeni.
I ispao je muffin.
Nisam stavljala cokoladu i lesnike vec samo ovako testo, i to sve stavila u poluloptastu solju(kontam da se lakse vadi).
sve sam smazala u roku od 3min. a inace sam pekla 5min. a ne 3 kako pise u receptu.

Nije bilo lose za kolac od 5min.
Ali cu sledeci put staviti jos makar 1 kasiku mleka, jer je bilo dosta tvrdo testo.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: MIKROTALASNA
8.11.2009 15:02:33   
nina83
E, super, hvalauser posted image  Probacu i ja ovih dana, pa javljam utiskeuser posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: MIKROTALASNA
5.12.2009 0:37:21   
Ellenica
5 kašika sećera
5 kašika brašna
6 kašika ulja
2 jaja i pola praška za pecivo
Sve izmutiti mikserom i peci 5 min na najjačoj temperaturi.
Preliti sa 2 dcl prokuvanog mleka sa 5 kašika šećera.
Može šlag


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: MIKROTALASNA
25.12.2009 13:37:35   
Anck Su Nmaun
Ja jedino za sta sam je koristila jeste za tople sendvice..a iskrena da budem nemam pojma ni sta smem u nju da stavljam?

Vidim spremate nes kafu, nesquik sl. znaci mogu one obicne solje?
ja imam inace fobije od tih aparata user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: MIKROTALASNA
5.1.2010 22:20:37   
Lilly*
Pogledajte recept user posted image Ako bude trebao prevod, javite user posted image KLIK
Sada videh da je Ellenica stavila skoro isti recept, razlikuje se u šećeru, ali ovde imate i sliku user posted image


< Poruku je uredio Lilly RR -- 5.1.2010 22:25:18 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: MIKROTALASNA
5.1.2010 22:24:31   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Pogledajte recept user posted image Ako bude trebao prevod, javite user posted image KLIK


kakvog je ukusa, jesi pravila?

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: MIKROTALASNA
5.1.2010 22:25:44   
Lilly*
Nisam, sada našla na netu user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: MIKROTALASNA
6.6.2010 14:21:49   
Anoniman
Mi sutra dobijamo mikrotalasnu...pa ajd da se malo informishem...

shta od posudja sme unutra? Znam da obichan tanjir i sholju smem da stavim unutra.... za pripremu kokica sam se obuchila kod kume josh odavno...totalno sam navuchena na te kokice...

E sad...razmisljam....dal smem mikrotalasnu da koristim za zagrevanje vode za dohranu? (dal ta voda treba samo da je zagrejana ili prokuvana?) i dal mogu u neku (kakvu?) posudu da stavim staklene flashice, i ubacim u mikro da ih sterilishem? user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: MIKROTALASNA
6.6.2010 14:27:03   
SUPER MAMA
Draga Smeshkica kad dobije u uputstvo pise sta smes.Znam da neke flasice mozes da stavis u mikrotalasnoj, mislim na staklene flasice.Sa druge strane procitej lepo uputstvo.Kod mene je pisalo da samo staklene posude na koje pise ili su obelezani da mogu se koristite u mikrotalasnoj.Inace porcelan da ali bez aplikacije cisti porcelan.Toliko od mene.Mozda nije i neka informacija ali najbolje procitaj uputstvo.
I zaboravila sma lepo da te sluzi mikrotalasna.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: MIKROTALASNA
6.6.2010 18:22:28   
jance
da, plastika moze u mikrotalasnu, ali mora isto da bude ona koja je kako pise "za mikrotalasnu"
ni slucajno nestavljati escajg u mikrotalasnu, to sam naucila, ni emajlirane serpe (jedna mi je gorela!)

ali sto se ostalih stvari tice, ja nemogu da zamislim zivot bez nje! podgrevanje, odmrzavanje, sve moze brzo da se uradi, i nemoras da cekas celu noc da se nesto odmrzne, ili da grejes rernu i stan zajedno sa njom, da bi samo ugrejala rucak.

i da, kokice za mikrotalasnu su savrsen izum. jeftine su a puno se naprave. savrsena varijanta za goste!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: MIKROTALASNA
6.6.2010 19:43:51   
Ana RR
Moja koleginica skoro na poslu htela da ugreje neke pice i ubacila ih u mikrotalasnu sa sve alu folijom user posted image

Tada sam prvi put videla vatru u mikrotalasnoj user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: MIKROTALASNA
7.6.2010 0:24:25   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Moja koleginica skoro na poslu htela da ugreje neke pice i ubacila ih u mikrotalasnu sa sve alu folijom user posted image

Tada sam prvi put videla vatru u mikrotalasnoj user posted image user posted image user posted image


Ovo sa alu folijom se i meni desilouser posted image Biser!Ali nije bilo vatre jer sam na vreme iskljucila,samo je nesto svitnulo unutra i culo se jedno "puf"user posted image Mikrotalasna je ostala citava!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: MIKROTALASNA
7.6.2010 8:25:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Moja koleginica skoro na poslu htela da ugreje neke pice i ubacila ih u mikrotalasnu sa sve alu folijom user posted image

Tada sam prvi put videla vatru u mikrotalasnoj user posted image user posted image user posted image


Ovo sa alu folijom se i meni desilouser posted image Biser!Ali nije bilo vatre jer sam na vreme iskljucila,samo je nesto svitnulo unutra i culo se jedno "puf"user posted image Mikrotalasna je ostala citava!



I meni je bila samo iskra u "puf". Ubacila sam kinder čokoladicu da malo popusti... user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: MIKROTALASNA
16.6.2010 21:45:24   
isidora88
jel pecete nesto u mikrotalasnoj?
ja sam kupila juce neku koja ima nekih 1000 opcija a uputsvo ne kontam user posted image
da li pecete meso u njoj i kako? imam opciju grill pa me zanima kako se koristi.
nadam se da ce neko znati da mi kaze user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: MIKROTALASNA
16.6.2010 21:47:23   
2002m
meni mikrotalasna sluzi samo za odmrzavanje i grejanje jelauser posted image , e da....i za kokice.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: MIKROTALASNA
16.6.2010 21:50:41   
gagins
Ja imam isto neku sa milion opcija,probala sam pile(gril),neverovatno,gotovo je za pola sata,kao iz pecenjare!Meni sluzi najvise za podgrevanje i naravno za najbolje tople sendviceuser posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: MIKROTALASNA
16.6.2010 22:28:56   
isidora88
gagins a u cemu peces? jel celo pile stavis ili u komadima?
ja pojma nemam kako to ide,jako sam smotana user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: MIKROTALASNA
16.6.2010 23:23:49   
gagins
Samo sam ga nasolila i unutra i spolja kao kad ga pecem u rerni i malo nauljila gore,cisto da se uhvati lepsa korica,A dobila sam sa mikrotalasnom i teflonsku tepsiju plicu pa sam u to stavila i pekla.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: MIKROTALASNA
16.6.2010 23:51:36   
Anoniman
Ja sam bila nevidjeno glupa za mikrotalasnu, ali vremenom sam je doktorirala i koristim je za svasta nesto.

Obozavam recimo da na onu zicu za gril naredjam krompire u ljusci, ispecem ih i posle oljustim, isecem na nekoliko delova, prebacim ih u keramicku ciniju i preko ili kajmak ili par listova kackavalja i sunke i vratim tako u mikrotalasnu jos 30sekudi-minut da se to gore otopi .... bude - njami....

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: MIKROTALASNA
17.6.2010 9:12:46   
Lu
Po ovim vrućinama je nezamjenjivauser posted image
Kuham naveče  a sutradan podgrijavamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: MIKROTALASNA
17.6.2010 9:15:00   
Mari86
Moj mm kad vidi da je nesto iz mikrotalasne nece ni da proba kaze ima ukus kao plastika user posted image user posted image
ili ja ne znam da spremim user posted image user posted image inace extra kuvam ali ovo iz mikro user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: MIKROTALASNA
17.6.2010 9:19:40   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Po ovim vrućinama je nezamjenjivauser posted image
Kuham naveče  a sutradan podgrijavamuser posted image

istouser posted image


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: MIKROTALASNA
30.6.2010 11:46:25   
Sonreir
Ja sam jos jedna od novopecenih domacica user posted image Da li mogu nekako da skuvam pirinac, ali ne u vodi nego u mleku u MT? Koliko mleka i koliko pirinca da stavim u 1 solju za kafu, na koliko jako da ukljucim MT i na koliko min?

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: MIKROTALASNA
1.7.2010 12:23:35   
bebironcic
MT koristim vec 10-ak godina,ali ja sam po tom pitanju glupauser posted image jedino sto radim podgrejem nesto u vatrostalnoj ciniji,gurnem kokice,podgrejem neki sendvic ili pizzu i nista drugouser posted image nemam pojma sta sme od sudova a sta ne,vidim da vi sve i svasta radite u MT,pa ako bi neko hteo da mi pojasniuser posted image user posted image jedno malo uputstvouser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here