|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 8:43:51   
IvanaSK RR
Krin, njoj je prvo dete, ne mora da se zeza user posted image Kad bude imala drugo, trece.. Onda nek se zeza :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 8:49:29   
krin 40
Hshahahaha..reću ću Duciju da si rekla da ga "pustim niz vodu" jer je treći hahahauser posted image ..

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 9:29:43   
milicicak
Tatjana, prvo i osnovno pravilo uvodjenja namirnica je jedna namirnica u jednom trenutku. Ako ti je beba do sada bila iskljucivo dojena, tj nisi joj davala ad mleko, onda za pocetak kupujes starter kasicu pirinac ili kukuruz koja se pravi sa mlekom i pravis je sa svojim mlekom. Ako je beba vec pila ad onda mozes da kupis kasicu koja se pravi sa vodom (ona u sebi sadrzi adaptirano mleko).
Prvi dan das kasicicu, dve pa onda polako povecavas.
Svaku novu namirnicu uvodis tri dana.
E sad, uopste ne moras da krenes sa starter kasicama, mozes prvo sa jabukom ili krompirom ali pretpostavljam da su u tvom slucaju kasice bolje jer kako kazes, beba slabije napreduje pa joj treba vise kalorija koje se dobijaju iz skroba a on je osbova tih kasica.
Na tebi je da procenis
Pozdrav

< Poruku je uredio milicicak -- 4.10.2017 9:30:33 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 9:55:30   
Tatjana.87
Dobro je da sam ovo pitala. Pošto sam j shvatila da su te kašice bezmlečne bez mleka i da njih mogu mešati sa mojim a ove mlečne da su se prave sa ad mlekom! Hvala

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.10.2017 13:40:24   
Tatjana.87
Evo nas da se upisemo user posted image
Danas je cetvrti dan kako ruckamo pirincanu kasicu,
prvi dan 3-4 kasicice onako nije se bunio i nije bilo reakcije
drugi dan je poruckao 10-tak kasicica
treci dan je malo zezao mislim da nije bio raspolozen za kasicu
cetvrti dan danas sam mu napravila sa 120ml mog mleka i dve kasike pirincane kase,
poruskao je skoro sve,samo je po prilici nestprljiv dok ne stigne kasicica do usta,zderonja mali user posted image
Svako vece nakon tusiranja izmuzem jednu flasicu mog mleka i sutra dan napravim kasicu,za sada je ok sve.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.10.2017 13:43:55   
IvanaSK RR
Super, Tara. Samo tako nastavite user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.10.2017 13:54:13   
Tatjana.87
Sada planiram pirincane nekih sedam dana,pa da predjem na kukuruzne
pa tek onda da krenemo krompir sangarepica i ostalo, mislim da je tako ok ispravite me ako gresim?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.10.2017 14:03:03   
IvanaSK RR
Mozes, Tatjana, slobodno polako. Nigde ne zurite.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.10.2017 22:42:17   
Tatjana.87
Društvo imam dilemu!! Da li postoje Milupa kukuruz kašica!? Suprug je obišao pet apoteka svuda mu nude neke 7 žitarica ili u kombinaciji sa bananom!!??user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.10.2017 22:51:25   
MamaNecaVo
Koliko ja znam Milupa ima samo pirinac i kukuruz.
Od tih kukuruznih.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.10.2017 22:53:45   
Tatjana.87
Znači čista kukuruzna ne postoji već je u kombinaciji sa pirinčem jeli tako!? Gledala sam po netu pa nisam našla.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.10.2017 22:59:43   
MamaNecaVo
Nema sigurno jer sam i ja trazila.
Na kraju sam uzela,slagacu te ali mislim Lino kukuruznu.
Bas sam bila zadovoljna a i beba!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.10.2017 23:01:27   
Tatjana.87
Sada sam videla neke Milupa 7 corn bez mleka ali piše da su za bebe od šest meseci! Sada ne znam koje sutra da kupimo!??

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.10.2017 8:29:19   
Sanjica26 RR
Tatjana, 7 corn je sa glutenom. Za to vam je rano.
imas ove sa kukuruzom KLIK

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 23.10.2017 8:31:17 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 11:46:24   
Tatjana.87
Sanjice hvala na odgovoru. Cula sam se sa dr i rekla nam je da mozemo uzeti Milupa starter pirinac kukuruz,rekla je da nece biti problema posto je pirinac vec probao i mogu vam reci da mu se vise svidjaju nego cista pirincana. Vec treci dan je poruckao skoro polovinu pune dozice user posted image nema nikakve reakcije sto mi je drago.
Sada imam jos pitanja posle ovoga planiram po cetiri dana da mu uvodim ovim redosledom:

Krompir
Sargarepa
Tikvica
Bundeva
Jabuka
Banana

Molim vas ispravite me ako gresim i naravno svaki savet je dobro dosao planiram te namirnice da mu uvodim po cetiri dana.
Sada me zanima da li ce nesto od toga da mu pomogne da kaki,jos uvek muku mucimo jedva uspe da kaki jednom nedeljno i to nam je uspeh.
Da li ima neka namirnica koju bi u ovom periodu smela da mu uvedem da mu pomognem imamo skoro pet meseci!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 11:56:57   
IvanaSK RR
Uvedi te namirnice, jedino mozes sa bananom jos malo da sacekas, a i od nje zna da bude tvrdja stolica. Od tih namirnica bundeva bi mozda mogla da pomogne za cvrstu stolicu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 12:23:26   
Tatjana.87
Negde sam pročitala da i šargarepa steže stolicu da li onda da recimo krenem možda prvo sa bundevom ili ipak prvo krompir pa bundeva !?
Ok onda bananu neću još

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 12:44:12   
krin 40
Tatjana on je tebi imao problem sa stolicom i mnogo pre čvrste hrane.Ja bih to ispitala potražila još neko mišljenje lekara.Daj mu kašicu od pečenih jabuka
super su za stolicu.Moj D večera tu milupu od tri ipo meseca.Obožava je.U ponedeljak puni pet meseci i jede krompir,šargarepu tikvicu,kelerabu,jabuku,krušku
,bananu,palentu (samu i u raznim kombinacijama),karfiol...Ni jednom nije imao zatvor.

< Poruku je uredio krin 40 -- 27.10.2017 12:46:39 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 13:05:36   
Tatjana.87
Da Krin znaš da nas guza pati a i dr je rekla da će se stabilizovati kada počne da klopa ali slaba vajda, jedino što je drugi dan pirinčane kašice lepo sam kakio ostalo je sve na jedvite jade,evo malopre je lepo ručao milupu pa se nadam da će do večeras nešto da se desi 3.11 idemo u savetovalište da nam kaže šta dalje.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 13:43:35   
krin 40
Koja joj je to filozofija?Dete će da ti stabilizuje stolicu sa čvrstom hranom a imalo je već sa tvojim mlekom problem koje je lako svarljivo??

< Poruku je uredio krin 40 -- 27.10.2017 13:46:29 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 13:56:11   
Tatjana.87
Tako nam je rekla kada sam ja pitala zašto da ne krenemo od šestog sa kašicama ona je odmah rekla nee vidite da dete ima problema sa stolicom.
Da ne odemo u off videćemo šta ćemo uraditi tražiću još neko mišljenje...
Drago mi je što Milupu lepo ručak već sutra ću pokušati celu mericu da mu dam! Krin posle koliko si mu uvela večeru,da li mu svako veče daješ kašice!?

< Poruku je uredio Tatjana.87 -- 27.10.2017 13:58:05 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 14:00:23   
krin 40
Od tri ipo meseca svako veče.Uveče jede milupu i pre podne voće/povrće.Pre podne posle podoja.Uveče mu dam u sedam milupu u osam kupanje pa sisa i spava.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 14:10:02   
Tatjana.87
Onda i ja mogu tako, sada kada krenemo sa povrćem za ručak onda prebacim milupu za večeru super!! Još jedno glupo pitanje ona pirinčana kašica pošto vidim da mu se i ne sviđa posebno ja sam probala i malo je onako gorkasto šta bi u buduće mogla da stavim u nju!?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 14:16:12   
krin 40
Ako mu se ne svidja ne mora ni da je jede.A mozes da dodas kuvanu krusku npr

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.10.2017 15:41:56   
IvanaSK RR
U tu kasu mozes da dodas sta god hoces, i voce i povrce.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here