|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 13:44:19   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Rosita


Opet kiša. Meni bi tako prijala neka promena. Mogla bih dq odem kod svekijevaca ili mojih ali nije mi to ono sto mi treba, cini mi se.
Ljubim vas.


Verujem ti Rosi. Barem i da odes i tamo. Prijace ti promena. I ja cu malo do mojih.
Spakovala sam Sofi da dremne, a ja da spremam ruckic. I moram nesto da zavrsavam, jer necemo biti tu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 13:53:55   
Maraj
Pa eto crp je sa 13 za 24h skocio na 18.8. I dalje nije alarmantno ali su uzeli i zasejali i dali ta 2 antibiotika da uzima dok ne stignu rezultati. Smorila sam se najstrasnije zbog L. Al jbg sta da radim....moramo ostati. Ima braunilu na saci pa joj kroz saku daju ta dva antibiotika

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 14:00:09   
Rosita
Maraj, vec ce joj se to srediti sa ab. Budi jaka, mama. Jbg, mora uvek nesto user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 14:00:17   
Misha i Ljisha
Joooj dusica mila. Ne zna sta ju je snaslo.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 14:11:46   
pari
Maraj, drzi se! Brzo ce proci!
Ja nesto mrtva...ovo cudno vreme a i nisam bas spavala pa mi se spava , a T danas nesto i ne spava...
Sinoc do kasno pricala sa mm o zivotu, odlukama...teske teme za noc...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 14:40:01   
IvanaSK RR
Pari, te teme samo preko danauser posted image
Emice, ovo je jesen, ne leto.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 14:43:59   
pari
Ne stizemo preko dana..dodje sa posla oko 5 pa ja idem po m u vrtic pa onda sa njima dvoma trka do 10 uvece i eto...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 14:49:54   
jess021
Pari, znam. Tako mm i ja sednemo oko 23 i za 10min samo se pogledamo u fazonu ajmo na spavanje.
Ja pravim rucak, htela i cake pops, ali nemam stapice, tako da nista danas od toga.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 14:59:47   
mama Jo
Drage pozdravljam vas... ne stizem da pisem poslednjih dana. Beba imala par dana temperaturu, posle vakcine, mislili smo da je reakcija, medjutim treci dan joj izbije zubic koji se vec 3 nedelje beli... moguce da je i od zubica... a cetvrti dan joj izbije osip po telu 😩 tako da moguce da je i viroza bila...
Ma uglavnom, hvala bogu, sve je proslo, evo je od juce vesela i nasmejana beba kao pre, samo sto sam se ja smorila najstrasnije... sva sreca pa je mm bio na slobodnim danima prosle nedelje pa je J vodao svuda, a ja sa bebom ostajala kod kuce.
Sutra imamo goste, drage ljude, u petak idemo kod mojih na par dana. Uzelala sam se ljudi jako 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 15:13:32   
emicaa
Mama Jo mozda se sastali virus i zubic.
Jedva sam probudila Davida,Boze kako je to dijete tesko na budjenju.A kad se treba sam probuditi u sred noci ide bez problema user posted image
Rosita spakuj stvarcice i idi,godice ti sigurno
Pari u to doba noci se radi nesto drugo,a ne teske teme user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 15:15:37   
vonavoj
Samo da mahnem, lose volje sam...hormoni me ubise, sama po ceo dan,sve jedno te isto...vreme jos gore..
Sve me mrzi,a istovremeno bi sve..sredjivala deciju sobu,dala bi se u vecu akciju,ali ne mogu sa njih troje sama..danas nisam stigla ni rucak,nemam ideju vise..
Juce mi J pala sa stepenica,napravila salto..sreca da je samo dobila modrice po nozi..odsekla sam se..
Ja se radujem odmoru u Budimliju,ali kako me zezaju ovi hormoni i krvarenje ne znam sta mogu tamo i ocekivati.
Ginekolog mi je na odmoru...bolje da mi da neke hormone,da pijem da nemam na odmoru,a i da mi se srede.
Maraj,bas bezveze za S..procice,ali je taj produzetak lezanja u bolnici kao kazna..user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 15:34:56   
pari
Emice, sve znam user posted image
Von, drzi se! Verujem da ti jje bas tesko, kad bi ti se tm malo ukljucio...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 15:35:22   
Maslacak15
Ah Marajuser posted image jako mi je krivo. Iskreno ja sam se bas takvih scenarija i pribojavala u prici o ranom porodjaju ali prosto nije bilo moje da te dalje traumiram. Niti naravno znamo da li bi nesto promenilo da je malecka cekala jos sedam 7+ dana. Ali upravo se o tome radi, iznenadi ih, mali su organizam nije spreman na porodjaj i onda se teze adaptiraju i osetljiviji su , ne uvek i ne svi ali rizik je veci nego kod onih koji su rodjeni blizu terminauser posted image Sta je tu je da vratimo ne mozemo. Nadam se da se nece dalje komplikovati i da je neka sitna infekcija u pitanju koju ce Ab terapija da brzo ukloni. Mislim na vas jako jako....

I svim trudnicama koje mozda citaju ( to je jedini razlog zasto ovo ponovo pisem- ne da bi se pravila pametna) molim vas ne dajte da vas poradjaju bez razloga pre 39+0. Ja sam inace veliki pristalica carskog reza, imam iza sebe tri sjajna iskustva, ali sa tim ranim izbacivanjem se ne treba igrati. Ja imam malo i direktnije iskustvo nego zene u Srbiji posto sam budna i dobijem bebu odmah i beba bude bas sve vreme samnom. Carski rez je bebama sokantno iskustvo generalno. Moja A je bila ljuta ko ris, a onda unezverena sva ko goluzdravo ptice taj prvi dan. Kao da je pala sa Marsa. Nije imala nikakvih merljivih medicinskih problema, rodila se na 39+1. ali ja stvarno verujem da je bolje sto su blizi terminu. Svaki dan znaci!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 15:42:03   
IvanaSK RR
Maslacak, ima i ovde mogućnost da budes budna.. Evo Maraj kaze da su je skoro terali da joj rade spinalni carski..


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 15:48:45   
Sanjica26 RR
Maslacak, bas sam se setila to sto si pisala cim je Maraj rekla da mala ima zuticu.
Treba to znati sto si rekla. I dragoceni su tvoji saveti.user posted image
Kad bih isla nekad na carski, a imala mogucnost da se odlucim za spinalnu obavezno bih to trazila.
Mene nije strah da budem budna. Operaciju sam prezivela budna, a ovo mi ne bi bilo srano.

Maraj,bice malena dobro. ZIlave su Sofije.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:04:52   
Maslacak15
pa bolji je spinal. Ovde se uvek radi spinal. Ali sta znam svi smo razliciti, neke se mozda plase da budu budne a da znaju da ih seku.....Ali u kontekstu ove price to sam spomenula da sam sva tri puta imala priliku da posmatram bebe sve vreme od trenutka rodjenja do izlaska iz bolnice. Imam sliku sa A na operacionom stolu minut posto se rodla, dali su mi je u narucje i operisali dalje. Prvvi put sam je dojila pola sata posle reza na intenzivnoj nezi. Za bebe je rez veliko iznenadjenje. Ja sam joj se ceo dan izvinjavala sto smo je izbaciliuser posted image . Zvuci malo blesavo ali bilo mi je zao.

Prosto mislim kad krece prirodni porodjaj, ima kontrakcija beba se spusti u kanal, na stranu price da postoji misljenje da porodjaj i krece kad beba da signal. A ovde te prosto torpeduju ni iz cega napolje .I onda je ta inicijalna adaptacija fiziloska malo teza. Moze carski da ima svojih prednosti, u nekim scenarijima beba se manje muci nego ako se prirodni porodjaj iskomplikuje ali fizioloski je bolje spremna na izlazak napolje ako je bio prirodan porodjaj. I zato je vazno ne zuriti. Te poslednje nedelje su isto vazne, da nisu trudnoca bi trajala 37 ili 38 nedelja a ne 40. Zavrsne pripreme.user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 18.7.2018 16:06:34 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:16:10   
Sanjica26 RR
Ipak je gore kad ti vade tumor nego kad ti vade bebu. Ipak to ne moze da se poredi. Mene je nekoliko puta anesteziolog pitao: Duso, jel si sigurna da ces spinal". Bilo mu je cudno da devojka od 21godine hoce da bude budna.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:17:41   
IvanaSK RR
Ma, rekoh vec da se slažem sa tim. Naravno da ne mora da znaci nista par dana, a sa druge strane moze da znaci mnogo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:24:08   
Maslacak15
verujem sanjice. Ali i ja sam slicna tebi. Mene je strah samo od opste narkoze koju nisam imala. Kad sam prosle godine imala missed u 10 oj nedelji pitala sam jel moze kiretaza u spinalu. na sta su me belo gledali. Ovde se radi u kratkoj opstoj verovatno sto je grozno iskustvo. A onda posto nisu hteli, a i nije mi se mililo pod noz zbog toga sam se odlucila da probam tabletama, posto to postoji kao opcija i uspelo je....iako je to znacilo da morram da trpim grozne bolove i odliv kod kuce. No dobro, bilo, proslo, sve je to zivot.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:25:02   
vonavoj
Maskacak,svaka ti je zlatna,sve ima logike.
Pari, samo neka se javlja i dolazi kad kaze da ce doci..manje vise da se ukljuci..juce je rekao da krece u pola 4 iz Ns,dosao u 20...ko je onda lud!?!? A ja J morala da vodim na rodjendan u 18h.scenario je sledeci..vuci svu decuuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:25:26   
Maraj
Maslacak ja da sam cekala jos koji dan pukla bi mi materica
Moja dr se toga kod mene najvise i bojala. Na listi na krevetu mi i stoji ta dijagnoza. Verovatno subto i videli kad su me otvorili cim mi to sad stoji kao dijagnoza na listi. Inace i plodova voda mi se povecala pa sumnjaju da je mozda taj visak plodove vodw uzrok nesto povišenog crp-a

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:28:35   
Sanjica26 RR
Mislim da bih ja isto uradila. Tableta u usta i trpi bolove. user posted image
I kad imam menstrualne bolove trpim. Retko kad popijem.
Von, mnogo se kidas. Sve sto ne mozes da odradis sa troje dece (npr taj rodjendan) zasto radis? Nece svet da propadne ako ne ode J na rodjendan.
Jel ce da ti kazu hvala sto toliko cinis? Nece.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 18.7.2018 16:30:44 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:49:38   
Maslacak15
Moguce Marej da su videli kad su otvorili. To je svakako legitiman razlog da se pozuri. Ne verujem da je CRP od viska plodove vode, on je dosta specifican marker upale uostalom zasto bi sad rastao, cetvrti dan od porodjaja? Ali nije mnogo visok, valjda ce pasti. A bilirubin se vratio u normalu?
Samo nemoj da se nerviras, bice to sve okuser posted image . Devojcice su zilavije od decaka.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 16:59:44   
Rosita
Ja sam bila svedok u misovicu da zena hoce total, a anesteziolog se nervira jer ne moze da je ubedi da je bolji spinal, al ljubazan je, njen izbor. Ne znam. Omala sam dve opste u zivotu, morale su. Budes slomljen posle toga. A recimo 5 gastroskopija bez. Iako se sad i to radi u kratkoj opstoj.
Bice to dobro maraj. Nista strasno.
O da. Psihoanaliticki prva velika trauma je trauma rodjenja. Jos ako bi bila tacna teorija da beba pokrece porodjaj, onda je bilo kako indukovanim bebama i teze. Ja sam zato oba puta bila stava kad krene, krene a ko ce me poroditi i gde, kako Bog da. Inace bas ne volim neizvesnost.
Sve ovo ne pisemo maraj da tebi otezamo! Kod tebe je moralo tako i sve je dobro! Nije lose zbog drugih trudnica da znaju. Ja verujem da je u svakom pogledu lakse sa sto donesenijom bebom. Ima izuzetaka. Nas batke, ljubimo ga.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Razgovori mama 07/18 [chat]
18.7.2018 17:02:27   
vonavoj
Joj,sanjice,to mi i sestra kaze...previse sebe dajem za njih,a necu dobiti hvala,i ovako su nekad nezahvalne..svaki dan je neka akcija,i kad jedan dan ne odemo negde,kao da sam najgora majka na svetu..
Danas sam im ocitala,soba u haosu,T zeli soka,reko nema..kaze ajmo u radnju,reko sto nisi juce trazila tati..ona cuti,njemu ne sme,a mene maltretira..
Maraj.odakle odjednom to da je mogla materica da pukne? Da to nije tvoja dr namerno napisala da bi te ubacila u raspored u njenu smenu..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here