|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:13:32   
IvanaSK RR
Znaci, svuda razlicitouser posted image
A meni je, na primer, logicno da treba potvrda ukoliko je dete duze odsutno. Sta ce im onda potvrda da je zdravo kad tek krece i vrtic, a kad je odsutno mesec dana ne treba user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:19:38   
Maraj
Jess ja sam potpisala ugovor. Objavljeno je da je potpisivanje ugovora od 20.8 . Pa ja mislim do 7.septembra.
Ko ne potpiše u tom roku smatra se da ne odustao od vrtica. Tako pise na sajtu novobeogradskih vrtica.

A sto se roditeljskog tice...niko mi nista tada nije rekao.
Rekli su mi samo da dodjem dan ranije u odnosu na dan kad planiram da L krene u vrtic. Da vidim ko mu je vaspitac i da se dogovorim sa njom kada da dovedem L.
Niko roditeljski spominjao nije
To je drzavni vrtic

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:23:41   
mama Jo
Ivana, da ja sam htela da J krene po povratku sa mora, ali mislim da o tome treba nekoga da obavestim vec sada, tj.da se konsultujem sa vaspitacicama, pretpostavljajuci da ce i one biti za to da krene po povratku.

Jess, potpisali smo ugovor pri upisu, imam ugovor kod kuce. Tada su nam rekli da ce nas obavestiti o roditeljskom, ali eto nisu.
Ako ni na vrticu nema nikakvog obavestenja, mislim da ce mm otici u ponedeljak direktno tamo pa da ih pita, sta drugo?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:25:08   
jess021
Maraj, mislim da sam pitala mama Jo za ugovor, iz razloga da li su tamo ostavili kontakt kad ih niko nije zvao za roditeljski.
Ivana, opet jauser posted image Kakvog smisla ima potvrda kad ni ne vodis dete kod dr vec samo odes po potvrdu? !

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:28:27   
Sanjica26 RR
I meni je logicno ako dete duze nije bilo da se pregleda i da dobije potvrdu za 1.septembar, ili u ovom slucaju 3.septembar. Odakle oni znaju da je dete zdravo. Veruju mi na lepe oci.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:31:32   
Maraj
Ma i ta potvrda...
Evo danas je petak. Mm ce danas da ode po potvrdu u dz.
Ide vikend. Ne znam da l cu u ponedeljak otici do vrtica da se upoznam sa vaspitacicom . Ipak svi startuju od ponedeljka pa da ne pravim i ja "guzvu"...Najverovatnije cu u utorak . To znaci da bi L krenuo u vrtic u sredu.
A potvrda je od petka. I sta sve moze daleko bilo da se izdesava do srede...ne znam ni koliko su merilo zdravlja te potvrde

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 16:06:49   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Maraj, mislim da sam pitala mama Jo za ugovor, iz razloga da li su tamo ostavili kontakt kad ih niko nije zvao za roditeljski.
Ivana, opet jauser posted image Kakvog smisla ima potvrda kad ni ne vodis dete kod dr vec samo odes po potvrdu? !

Jess, da mi je dete odsutno toliko dugo iz vrtica vodila bih je,verovatno. I sina sam vodila kad je odsustvovao tri nedelje. A nju sam i sada vodila par puta. Nisam je vodila dva puta, sneg napolju bio. Ovako sam se kombinovala sa muzem pa je on ili ja bio sa njom napolju. Jednostavno mi znaci sto mogu dobiti potvrdu i bez nje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 16:25:59   
Misha i Ljisha
I mm i ja smo kao ivana i njen muz. Ja cekam a on sa D napolju. Da ne sedi u cekaonici punoj bolesne dece a ona zdrava. Tj ozdravila. Mislim i kad dr zpozna roditelja a i kad vaspitacice upoznaju roditelje nema nikakvih problema.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 16:41:43   
Tiziana
Maraj, na potvrdi stoji datum kad je obavljen pregled. Mozda je bolje da ga vodite dan pre nego sto planirate da ga odvedete..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 16:55:09   
IvanaSK RR
Nama u vrticu rekose da potvrda vazi pet dana user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 17:08:10   
Maraj
Tiziana znam. Al vikend se ne racuna. Samo radni dani jel da

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 17:21:12   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

Tiziana znam. Al vikend se ne racuna. Samo radni dani jel da

Da, ne racunaju vikend. Kod nas.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.9.2018 14:46:12   
jess021
Ove nedelje M po sat vremena sa mnom, a L po dva, isto sa mnom. Od sledece nedelje ostaju same. Nadam se najboljem😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.9.2018 15:33:07   
mama Jo
Super, prvi korak je bio uspesan, tako ce i dalje user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.9.2018 16:08:37   
Maraj
Jess, ostaju same ceo dan ili isto po sat/dva?
Moj L je ove nedelje isto krenuo u vrtic. Drzavni. Prvi dan bio sat. Drugi sat i 15 min. Trevi dan 2 sata.
Videcemo sad u ponedeljak, koliko ce reci vaspitacica, da ostane.
Inace on bas voli. Kad dodjem po njega, nece kuci. Vaspitacuca mora da odw po njega i da mi ga dovede do vrata.
Pocela sam da ga ucenjujem, da ako nije dobar, nece ici u vrtic user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.9.2018 17:01:05   
Misha i Ljisha
Ne kapiram sto tako odugovlace. Hajd za jaslice i da razumem ali kad se krece posle trece godine ja mislim da je adaptacija bukvalno 3 dana. Ovo sad samo decu zavarava. Al ajd.

I bezveze sto vaspitacice ne "ocene" decu. Moju D su ocenili da moze vec treci dan da ostane na spavanju. I ostala bez problema. Ja sam cak mislila da ce biti problem za spavanje a ono nikad.

Zelim da se svoj deci svidi vrtic. Da uzivaju. Tamo se istinski igraju sa drugarima svasta nauce, sto ja kazem ako nista drugo a bar nauce da stoje u redu ili cekaju svoj red. Kod roditelja su oni uvek prvi na listi a ovde ipak nisu.

Svim drugarima srecan polazakuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.9.2018 17:08:37   
jess021
Maraj, M samo sat, a za L cu videti, mozda i duze. Mislim da sa njom nece biti nikakav problem.
Super za tvog L!
Ljiso, hvalauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2018 8:16:18   
jess021
Ostale su same u vrticu, dogovorile smo se sa ce biti dobre😆Nije bilo plakanja.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2018 12:23:18   
IvanaSK RR
Super jess user posted image
Moja je jutros plakala, ne znam sta joj je bilo, ne pamtim kad je plakala user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2018 14:14:24   
bebilule
Bravo za klince! I M je kod nove vaspitačice, ali sve je prošlo ok, svi zajedno prelaze svakog septembra, tako da se brzo naviknu.
E, ja jutros dobila listić da zaokružim u koji "specijalizovani" program bih upisala M. Nude se engleski, ples, folklor i škola sporta. Ljudi, u njegovoj grupi sve su trogodišnjaci, njih par, među kojima i M, tek treba da napuni tri. Pa meni ne pada na pamet da ga bilo gdje upisujem. Kakav engleski kad ni srpski nije savladao, škola sporta - pa valjda izlaze redovno vani i ujutru rade vježbe sa vaspitačicom, neće sad početi učiti košarkaške korake. Folklor, mislim...aj im držite pažnju na nekim koracima pola sata. Ne znam, meni je to baš prerano, imaju vaspitačice, i one trebaju s njima raditi po malo (baš koliko njima treba) sve ovo, roditelji kući takođe. Nekako imam osjećaj da se roditeljima na jesen nudi sve i svašta i da upisuju, onako redom, po sistemu svi će - pa ćemo i mi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2018 14:58:29   
Maraj
Bebi jel to u okviru drzavnog vrtica?
Meni L zna nesto i na engleskom. Gleda crtacena nickjr kanalu
Sve su nasi, sinhronizovani crtaci. Ima par u kojima uce engleski kao sto su DDora istrazuje i Volikazam. I on voli te crtace i tako nauci neku rec na engleskom npr boje, brojeve...
Nije prerano da se krene sa engleskim sa 3 god. A sto se sporra tice to su verovatno fizicke aktivnosti u globalu. Ne striktno jedan sport. Vec trcanje, preskakanje....
A folklor...za njega mi jeste prerano
Moj L voli da igra ali ti pokreti su motoricki"grubi". user posted image kakav folklor sa 3 god. ....

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2018 15:05:05   
bebilule
Maraj, jeste državni.
Ma kažu da nije prerano za strani jezik. Ali mi to nije jedini reper. Važno mi je i to da nije kasno sa 5,6. Mogu ja s njim kući raditi boje, životinje i sl. To mu je i previše. Nekako mi se previše forsira ta priča o stranim jezicima. Da živi u dvojezičnoj sredini pa hajde. Ovako ga neću trpati u neke grupe bzv, ima svoju vrtićku grupu, i tu mu je dosta ispunjen dan.
A to za sport sam i rekla - imaju razgibavanje ujutru, svoje vaspitačice koje to svakako trebaju raditi s djecom. Divno dvorište sa dosta sprava. Po meni, odlične uslove za fizičke aktivnosti.

< Poruku je uredio bebilule -- 10.9.2018 15:06:16 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2018 15:21:22   
pari
Ako uce jezik kroz igru mislim da je to sasvin ok i da nije prerano...naravno zavisi i od deteta...nekome je potrebno da prvo dobro nauci svoj jezik pa onda neki drugi a neko moze uporedo...Ali slazem se da ih ja dodatno ne bih opterecivala dok su tako mali...treba da se igraju sto vise...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.9.2018 16:34:35   
IvanaSK RR
Ni ja ne vidim potrebu za milion obaveza detetu od 3,4 godine.Nista nece izgubiti i ako krene kasnije. Meni je sve pre 4,5 godina rano. I tad bih mozda neki sport ako dete hoce. Jezik sa sest godina.
Koliko se sećam sin je imao engleski i vrtiću sa četiri godine (nije se placalo). Sportic,karate je isao kasnije, to se placalo 750 din ili 850user posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 10.9.2018 16:36:08 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2018 5:22:12   
jess021
Skroz se slazem. Jezim se od engleskog, klavira, baleta. ...i to sve sa 3-4 godine.
Pustite decu da uzivaju, nece sigurno zakasniti ni sa cim sve i da hoce koliko nas bombarduju sa svim tim aktivnostima.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here