|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 14:10:16   
Maraj
Von koga ja zovem? Jel isto ovaj br koji je i pari zvala ili zovem firmu?
Ne znam jel firma ima sta sa obracunom porodiljskog po novom?

< Poruku je uredio Maraj -- 17.10.2018 14:11:05 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 14:11:44   
pari
Von,poslala sam ti pp...

Znaci da trazim od firme tabelu koju su slali sekretarijatu?Ova zena u sekretarijatu mi kaze da su im iz firme poslali tabelu sa svim zivim iznosima,i koji trebaju i koji ne trebaju...Ali svakako onda sekretarijat to proverava,kako?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 15:22:43   
vonavoj
Pari.pp ne radi na mob verziji..Nek ti posalje tabelu..bem ih kad ne znaju sta treba.i ima nas raznih..njje ni cudo sto pljuju racunovodstvo..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.10.2018 12:11:36   
Maraj
Drage cas_timuser posted image
Napokon mi leglo porodiljssko.
Da rezimiram
Na trudnickom sam od 1.7. Dakle kaci me novi zakon. Ja sam u stalnom radnom odnosu od 2010. Imala sam trudnocu 2015.god.
2017.se vratila na posao. Radila 8 meseci pa opet otvorila trudnicko od 1.12.2017.
Nisam znala kako ce mi obracunavati porodiljsko po novom.
Lepa vest je da sam primila porodiljsko otprilike kolika mi je bila i plata. Dakle jesu oni meni uzeli prosek za unazad 18.meseci od otvaranja trudnickog. 8 meseci rada plus 10 meseci prethodnog porodiljskog.
Sto je extra jer sam se isprepadala kako ce obracunavati.
U zakonu pise da trudnicko ne ulazi u prosek
Ali prethodno porodiljsko ulazi. Ili su mi gledali staz pre te prve trudnoce. Kako god o mene se nisu ogresiliuser posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 19.10.2018 12:12:12 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.10.2018 12:14:29   
pari
Super Maraj. Ja i dalje pokusavam da vidin sta je sa mojim obracunom. Pokusacu da odem u 27.marta sa svim obracunima koje imam pa da vidim sa njima. A poslala sam i kumi da vidi u svom racunovodstvu da li mogu da pomognu...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.10.2018 12:36:28   
dejana007
Odlicno Maraj! user posted image

I ja da pitam nešto pa da prenesem mom ekonomisti :)

Ja cubiti na trudnickom 2 meseca. Da li poslodavac može redovno da mi isplaćuje platu i da traži refundaciju ili ja primam tek kad refundira država? Mislim na trudničko bolovanje

< Poruku je uredio dejana007 -- 19.10.2018 12:40:34 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.10.2018 13:41:19   
Maraj
Dejana prvi mesec trudnickog je na teret poslodavca tako da ces to primiti kad i zaposleni.
A za taj drugi mesec...ne znam...meni je to kasnilo neka 2-3meseca...standardno kad isplaćuje država. Ne znam da l moze poslodavac da ti isplati pa da ceka refundaciju

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.10.2018 9:27:56   
nata11
Maraj a zasto ti drzava uplacuje trudnicko?Uplacuje poslodavac redovno pa podnosi zahteve drzavi. Mozda zavisi da li radis u drzavnom ili privatnom sektoru. 
Mene zanima sta mi treba za komisiju za produzenje trudnickog? Vidim da pores uputa i namenskog racuna firme traze neku listu sa UZ. Ja to nemam jer cu T voditi privatno. Da li se prihvata ona lista sa podacima iz privatne klinike?Necu valjda morati na UZ u DZ zbog toga? Prati me moj dr + dr koja je radila vto zeli da me prati prva 4 meseca pa jos da i drzavno idem na UZ.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.10.2018 9:41:04   
dunja RR
Dejana moze naravno pislodavac, ukoliko zeli, da ti isplaćuje redovno, pa da ceka refundaciju.
Nato u Bg ne treba UZ iz DZ za komisiju. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.10.2018 9:58:02   
Maraj
Nato ja radim u drzavnoj firmi.... nisu mi uplacivali nista dok ministarstvo njima ne uplati.... a cekala sam 3 meseca i u prosloj trudnoci pa i sada. Tako da kad ti najvise para treba, ti kaskas 3 meseca sa uplatom. Bar kod mene.... a ima dosta i do racunovodstva
Ovi moji su katasrltrofa
Po mojoj proceni oni i zaborave da predaju papire jer drzava po zakonu mora da ti uplati sredstva u roku od 30 dana od predaje papira....

Sto se produzenja bolovanja nakon 30 dana tice....treba ti uput za komisiju i poslednji uz. Ja sam trudnocu vodila privatno i nosila sam papire sa poslednjeg uz od privatnog dr. Mozes poneti papir gde su ti videli jedan mesak. Tu pisu i mere meska....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.11.2018 9:15:57   
Caca1988
Devojke, koliko dugo ste cekale na isplatu porodiljskog u odnosu na datum kada ste predale zahtev? Predala sam zahtev 17.10., da li mogu da se nadam da cu ovaj mesec dobiti nesto?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.11.2018 11:06:15   
Maraj
Caco za mene su predati papiri u septembru mesecu. 20.10 je legla uplata
Tako da mozes da ocekujes uplatu sad 20. Uvek je 20.u mesecu uplata

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.11.2018 11:58:07   
lesli
Moja mama je predala papire za mene oko 20tog septembra, nista mi jos nije leglo.
A nato, ja sam nosila izvestaje privatnika. U dz sam samo isla po doznake, recepte i uput za komisiju.Inace, ja sam otvorila bolovanje par dana pred FET i to bolovanje je zatvoreno kada sam dobila pozitivnu betu, tada je otvoreno trudnicko i tek nakon mesec dana trudnickog su me poslali na komisiju. Mislila sam da ce morati i ranije, ali nisu. E sad moguce da je zamena moje dr zeznula nesto...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.11.2018 12:23:55   
Mily83
Uplata je 20og u mesecu ako 20ti pada za vikend onda uplate dan, dva ranije.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.11.2018 14:34:02   
Caca1988
Maraj, hvala na odgovoru. Bas si me obradovala, iskreno mislila sam da pre decembra nema nista.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.11.2018 21:15:45   
Maraj
Caco oko 16.9.su za mene predati papiri. Po zakonu, mesec dana od kada se predaju papiri, treba da legne uplata.
Ja verujem da ce ti uplatiti sad oko 20.11.
Inace meni je legla prva uplata 20.10
A resenje mi jos nije stiglo na kucnu adresu...

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.11.2018 8:14:04   
Dora89
Marsj, mi smo u sličnoj situaciji. Predala sam papire 13. septembra, legla mi je prva isplata 25. oktobra. Naravno, plata mi je umanjena, jer sam u poslednjih 18 meseci neko vreme bila na porodiljskom.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.11.2018 12:17:41   
dekidaki0206
Da li ste za porodiljsko po novom predale nakon isteka trudničkog ili može i ranije? Trebalo bi da otvorim porodiljsko 14.11. tako mi piše na doznakama, pa me zanima da li mogu neki dan ranije to da uradim ili moram baš taj dan?

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.11.2018 5:32:33   
Jeckoperecko
Zdravo. Da li neko zna koja je procedura kad firma upalcuje poreze i dop.nakon dobijanja resenja za porodiljsko?  Koleg je dobila resenje na 700 din i kada je otisla u firmu rekli.su da ce uplatiti zaostalo. Pretpostavljam da.se.onda pise neka zalba da bi oni obracunali ponovo tih 18 meseci unazad. 

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.11.2018 13:02:18   
lesli
Ne znam da li moze ranije, ali u krajnjoj liniji idi 14.11. Meni papiri iz firme nisu bili gotovi na vreme. Dobila sam ih na dan kada je porodjaj poceo (beba poranila malko), pa sam morala cekati (10tak dana od izlaska iz porodilista) da stigne njen izvod iz MKR jer kada se dete rodi traze jmbg. Samim tim sam predala papire skoro mesec dana po otvaranju porodiljskog sto za posledicu ima da jos nisam dobila platu...

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.11.2018 16:51:01   
Beograd2018
Pozdrav svima! Imam jedno pitanjce za vas :) papire za porodiljsko bolovanje sam predala tri dana pre pocetka porodiljskog koje je krenulo 26.11. Kada mogu da ocekujem uplatu za tih par dana u oktobru? U pitanju je Beograd. Hvala svima unapred..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.11.2018 12:10:06   
Caca1988
Upravo sam dobila informaciju iz Uprave grada da su pravnici tek poceli da resavaju predmete koji su podneti u oktobru, sto znaci da ce uplata biti u decembru. Inace, papire za porodiljsko sam predala 17.10. Toliko o tome da porodiljama nece kasniti uplate, samo na resenje se ceka 2 meseca...

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.11.2018 13:42:35   
marketing RR
Korisnik pita, ako neko zna neka pomogne:

Ja i verenica planiramo bebu. Ona je bila zaposlena od 01.08.2017-01.08.2018 nakon toga usledilo joj placanje preko zavoda 3 meseca tacnije do 31.10.2018 zatim je nasla posao i pocela sa radom 05.11.2018 gde i dalje radi.
Zanima me ukoliko bi ostala trudna u narednih 2.3 meseca dal ima pravo na porodiljsko-trudnicko?
i dal ulazi u obracun tih 18 meseci i kod prvog poslodavca i primanja iz zavoda?
da bi imala puno primanje

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.11.2018 13:47:28   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: Caca1988

Upravo sam dobila informaciju iz Uprave grada da su pravnici tek poceli da resavaju predmete koji su podneti u oktobru, sto znaci da ce uplata biti u decembru. Inace, papire za porodiljsko sam predala 17.10. Toliko o tome da porodiljama nece kasniti uplate, samo na resenje se ceka 2 meseca...



Caco, hvala na info. Da li to vazi za sve sto su predali porodiljsko u oktobru? Pitam zato sto sam predala 23.11. papire u 27. Marta a bolovanje je krenulo par dana posle, takodje u oktobru..nesto se plasim da ne bude tek sledece godine isplata za nas sa kraja meseca.

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.11.2018 13:51:07   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: Beograd2018



IZVORNA PORUKA: Caca1988

Upravo sam dobila informaciju iz Uprave grada da su pravnici tek poceli da resavaju predmete koji su podneti u oktobru, sto znaci da ce uplata biti u decembru. Inace, papire za porodiljsko sam predala 17.10. Toliko o tome da porodiljama nece kasniti uplate, samo na resenje se ceka 2 meseca...



Caco, hvala na info. Da li to vazi za sve sto su predali porodiljsko u oktobru? Pitam zato sto sam predala 23.11. papire u 27. Marta a bolovanje je krenulo par dana posle, takodje u oktobru..nesto se plasim da ne bude tek sledece godine isplata za nas sa kraja meseca.



Mislila sam 23.10. :)

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here