|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 11:09:38   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: pari

Upravo sam dobila resenje koje mi je firma poslala i mejl propratni. Plata mi je mnogo mala. Kome ja sad mogu da trazim obracun da vidim zasto je tako?


Opstini,upravi...zato je firma i cekala,jer su ti isplacivali ocigledno vise nego sto su trebali..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 11:10:59   
jess021
Maraj, u pravu si. Prva 3 meseca je porodiljsko i ono ne moze biti manje od minimalca, ostalih 9 meseci je mega deteta i tu dobijas onako kako je obracunati. Pari, koliko si ti dugi u toj firmi?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 11:25:23   
pari
Ja sam u toj firmi bila samo 3 meseca pre otvaranja trudnickog,a pre toga sam bila 6 meseci u drugoj firmi,nisam imala prekid. Po starom se uzima 12 meseci pre otvoranja porodiljskog? Ulazi i trudnicko ili 12 meseci pre trudnickog?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:13:33   
pari
Upravo su me zvali iz firme. Objasnili su mi da mi se racuna prosek od 12 meseci pre otvaranja trudnickog. Objasnili su mi i da ce mi sad uplatiti porodiljsko za avgust i septembar,ali da moram da im vratim te pare jer su mi u maju,junu i julu uplatili na svoju ruku vise nego sto je sad u resenju koje je stiglo. I u novembru cu morati da im vratim deo.

Sve u svemu,uzas od drzave i sistema! Strasno je jer ja radim vec 17 godina,placala uvek doprinose,a sad dobijam vrlo malo porodiljsko.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:18:31   
jess021
Pari, nadam se da ce se Von javiti da kaze kako se obracunavalo po starom. Ja sam isto cula da ni tad naknade zarade nisu ulazile u prosek, ali meni jesu. Ja sam bolovanje u prvoj trudnoci otvorila odmah. 100%  provereno jer mi je porodiljsko bilo umanjeno zato sto mi poslodavac nije isplatio 4 meseca bolovanja.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:21:10   
pari
Citala sam sta si pisala...znam da si rekla da ti je ulazilo. Medjutim meni su sad iz firme rekli da su zvali sekretarijat i pitali ih sta sve ulazi. Rekli su da ne ulazi trudnicko. Probacu i ja da ih nazovem da ih pitam

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:29:05   
pari
Citam sad resenje...tu pise: 12 meseci koji prethode mesecu u kome otpocinje koriscenje odsustva. Sto znaci da bi trebalo da udje i trudnicko. 

Mislim da si jess u pravu...jedino sto bi onda trebalo da mi bude veci iznos porodiljskog...ne znam zasto mi je ovako mali iznos

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:36:20   
jess021
Ne znam ko ima pravu info. 
Von, javi se😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:43:47   
Maraj
Cekaj pari, ne razumem, ti imas 17 god vezanog staza i sada ti je manne porodiljsko ili si imala neki prekid? Pitam zbog sebeuser posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:45:22   
pari
Dobila sam sekretarijat. Kazu da ulazi 12 meseci pre porodiljskog ali da tu ne ulazi iznos trudnickog nego koliko bi trudnica zaradjivala da je radila,sto znaci da firma stavlja koliko hoce ( u mom slucaju jer mi nazalost ne pise u ugovoru o radu iznos plate). Uh sto sam besna uzasno! Strasno sta se radi stvarno!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:46:46   
vonavoj
Po novom ne ulazi trudnicko,nego 18 neseci pre trudnickog..ali mi nije jasno kad imas vezan staz,bez prekida...zasto manja plata.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:49:04   
vonavoj
Sta je bre firma stavljala koliko hoce?!? Imas isplatne listice za prethodne mesece iz firme? To po zakonu moras da dobijes,svaki mesec.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:52:19   
Maslacak15
i ja mislim da bi moralo da je tako. I ovde se prilazu obracuni. Nema veze sta pise ili ne pise u ugovoru. NAbavi sve izvode i trazi svoje pare koje ti pripadaju.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:54:20   
Maraj
Von molim te, kako ti tumacis zakon po novom?
Pitam za ovo "poslednjih 18 meseci..."
Ja sam u stalnom radnom odnosu od 2010. Ali sam od 2015.do 2017.bila na prvom trudnickom i porodiljskom. Radila 8 meseci pa ponovo otvorila trudnicko i sad od 1.7.porodiljsko.
Kako ce meni obracunavati porodiljsko? Da li tih 8 meseci pre otvaranja trudnickog plus 10 meseci pre prvog trudnickog i porodiljskog ili samo tih 8 meseci

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 12:55:39   
jess021
Von, kako je bilo po starom ne po novom. Da li je po starom trudnicko ulazilo u prosek ?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 13:08:37   
vonavoj
Jeste,trudnicko je ulazilo..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 13:19:07   
jess021
Zahvaljujem😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 13:19:12   
pari
Rekli su mi da ulazi trudnicko ali ne iznos trudnickog nego koliko bi trudnica zaradjivala da radi. Zato i kazem da firma moze da stavi koliko hoce. Mogu da stave da sam tih meseci mogla da zaradjujem npr.30.000din. 

Da li to ima neke logike? Meni u sustini bas i ne jer onda to zavisi od firme ali tako mi je zena u sekretarijatu za soc.rad rekla.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 13:25:29   
vonavoj
Pari,ne mogu da stave koliko hoce,postoji obracun plate,dpstavljaju se ugovori,isplatni listici..ne moze da si imala 40.000,a za trudnickp ti napisu 20.000..trudnicko moze biti manje od plate za topli obrok,regres i putne troskove i to je to..a to inace i ne ulazi u porodiljsko.A koliko si trudnickog dobijala?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 13:26:48   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Maraj

Von molim te, kako ti tumacis zakon po novom?
Pitam za ovo "poslednjih 18 meseci..."
Ja sam u stalnom radnom odnosu od 2010. Ali sam od 2015.do 2017.bila na prvom trudnickom i porodiljskom. Radila 8 meseci pa ponovo otvorila trudnicko i sad od 1.7.porodiljsko.
Kako ce meni obracunavati porodiljsko? Da li tih 8 meseci pre otvaranja trudnickog plus 10 meseci pre prvog trudnickog i porodiljskog ili samo tih 8 meseci


Maraj,bojim se da ce biti nule..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 13:29:34   
vonavoj
Ne mogu da pohvatam ko sta pita i pise..ovaj mali nece da spava,ne mogu da se skoncentrisem..Pari.ti si po starom,sad sam shvatila.tebi ulazi trudnicko i 12 meseci pre maja,ako smo isto otvorili bolovanje..Trazis lepo od firme obracunske listice za period april 2017.-april 2018...shvatices sama..moraju da ti daju 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 13:49:29   
Maraj

IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: Maraj

Von molim te, kako ti tumacis zakon po novom?
Pitam za ovo "poslednjih 18 meseci..."
Ja sam u stalnom radnom odnosu od 2010. Ali sam od 2015.do 2017.bila na prvom trudnickom i porodiljskom. Radila 8 meseci pa ponovo otvorila trudnicko i sad od 1.7.porodiljsko.
Kako ce meni obracunavati porodiljsko? Da li tih 8 meseci pre otvaranja trudnickog plus 10 meseci pre prvog trudnickog i porodiljskog ili samo tih 8 meseci


Maraj,bojim se da ce biti nule..

Bas je bezobrazluk ako ce mi biti nule.
Koliko sam razumela ovaj zakon je napravljen da spreci malverzacije zena koje ni nisu radile vec su se pro forme prijavljivale u firme rodjaka/prijatelja da bi posle imale trudnicko i porodiljsko.
Kako sad po novom zakonu onda ispada da oni mene ucenjuju koliku cu razliku ja lfaviti izmedju prvog i drugog deteta.
Ako stvarno to tako bude meni se ne isplati da budem na porodiljskom vec da se vratim na posao i otvaram bolovanje.
Na bolovanju cu imati vecu platu nego onda na porodiljskomuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 14:05:36   
pari
Strasno je to Maraj.

Dobila sam obracunske listice od firme od jula 2017. Do aprila 2018. Pre jula sam radila u drugoj firmi. Ali i dalje ne znam koga da pitam za obracun porodiljskog...Da li to firma sve predaje pa sekretarijat obracunava finalno? Da li mogu u sekretarijat da odem po obracun?



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 14:07:28   
vonavoj
Firma predaje,uprava proverava..ja sam meni omanula za 1din..haha...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.10.2018 14:08:20   
vonavoj
Maraj,zovi i ti,pa pitaj,glupo je..kao da uslovljavaju razliku izmedju dece...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here