|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.11.2018 14:17:53   
Caca1988
Rekli su mi da su pravnici poceli da resavaju predmete iz oktobra, pa ce za njih isplata biti u decembru. Pretpostavljam da vazi za sve, osim ako nisu toliko nesposobni da ne stignu da rese sve.  

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.11.2018 14:23:44   
Caca1988
Beograd2018, ovo ti je br.telefona na koji mozes da se informises 0113309645. 

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.11.2018 23:48:47   
dekidaki0206


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Korisnik pita, ako neko zna neka pomogne:

Ja i verenica planiramo bebu. Ona je bila zaposlena od 01.08.2017-01.08.2018 nakon toga usledilo joj placanje preko zavoda 3 meseca tacnije do 31.10.2018 zatim je nasla posao i pocela sa radom 05.11.2018 gde i dalje radi.
Zanima me ukoliko bi ostala trudna u narednih 2.3 meseca dal ima pravo na porodiljsko-trudnicko?
i dal ulazi u obracun tih 18 meseci i kod prvog poslodavca i primanja iz zavoda?
da bi imala puno primanje


Svakako ima pravo i na trudničko i na porodiljsko, u obračun za porodiljsko bi ušli poslednjih 18 meseci pre otvaranja trudničkog (dakle i to kod prvog poslodavca). Nisam sigurna da li u prosek ulaze primanja iz zavoda, ali mislim da ne. Ne znam koliko sam pomogla 😕

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.11.2018 10:32:05   
Dada83
Da li su bile uplate sad u novembru? Ja sam predala zahtev za porodiljsko 27.9. I jos nisam primila ni resenje ni uplatu a na ove brojeve za info mi se niko ne javlja... 

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.11.2018 11:06:18   
Maraj
Bila uplata
20.u mesecu je uplata

(odgovor članu Dada83)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.11.2018 14:58:24   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: Caca1988

Beograd2018, ovo ti je br.telefona na koji mozes da se informises 0113309645


Zvala sam ih ali se niko ne javlja. Verovatno se jave jednom u sto godina na telefon, to mora da se zivka dugo i ostati uporan 😬

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.11.2018 15:01:26   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: Maraj

Bila uplata
20.u mesecu je uplata


Maraj, bila je ja mislim uplata za ove sto im je profunkcionisala ta isplata. Kad si ti predala za porodiljsko, od kad ti je krenulo? 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.11.2018 15:20:08   
Caca1988


IZVORNA PORUKA: Beograd2018



IZVORNA PORUKA: Caca1988

Beograd2018, ovo ti je br.telefona na koji mozes da se informises 0113309645


Zvala sam ih ali se niko ne javlja. Verovatno se jave jednom u sto godina na telefon, to mora da se zivka dugo i ostati uporan 😬


Upravo tako, meni su se javili iz nekog 30-og puta...

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.11.2018 23:22:03   
lesli
Ni meni jos nisu legle pare, a papiri su predati pre puna 2 meseca. Morala sam da pocnem da prodajem devize sa stednog racuna 😡 a da ih zovem nemam ni zivaca ni vremena.

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.11.2018 13:21:25   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: lesli

Ni meni jos nisu legle pare, a papiri su predati pre puna 2 meseca. Morala sam da pocnem da prodajem devize sa stednog racuna 😡 a da ih zovem nemam ni zivaca ni vremena.


Kada si tacno predala? Ja 23.10. I molim boga da dobijem bar u decembru neki dinar..nadam se za oktobar i novembar. Drzava nam je uzas. Kada sam predavala papire rekli su mi ceka se mesec dana na isplatu od datuma predaje papira a to je daleko od istine.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 10:27:54   
SnežaMatija
Pozdrav :) Ovi brojevi telefona sto zovete, da li se to odnosi samo za porodilje iz Beograda? Iz Valjeva sam, i kad god zovem u opstinu kazu obrati se Ministarstvu.... Kom? U Beogradu ili u Valjevu? Samo me vozaju sa jenog broja na drugi. Rešenje za porodiljsko sam dobila 16.11. Ali od plate ni traga... 

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 10:49:53   
Maraj
Snezo 20.u mesecu je uplata. Ako si resenje dobila sredinom novembra. Bice ti uplata oko 20.decembra

(odgovor članu SnežaMatija)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 11:11:51   
lesli


IZVORNA PORUKA: Beograd2018



IZVORNA PORUKA: lesli

Ni meni jos nisu legle pare, a papiri su predati pre puna 2 meseca. Morala sam da pocnem da prodajem devize sa stednog racuna 😡 a da ih zovem nemam ni zivaca ni vremena.


Kada si tacno predala? Ja 23.10. I molim boga da dobijem bar u decembru neki dinar..nadam se za oktobar i novembar. Drzava nam je uzas. Kada sam predavala papire rekli su mi ceka se mesec dana na isplatu od datuma predaje papira a to je daleko od istine.



Mislim da je u pitanju bio 25.9.Ova prica je uvedena da “porodiljama ne bi kasnile plate”. Koleginica koja je imala srece da je 10tak dana mimoidje ovaj novi zakon redovno dobija platu. Toliko o tome koliko drzava brine o nama...

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 11:23:44   
SnežaMatija
Opet ja :) U rešenju piše: Priznaje se naknada plate za vreme porodiljskog odsustva u trajanju od 01.09.2018. do 03.01.2019, i odsustva rada radi nege deteta u trajanju od 04.01.2019. do 31.08.2019. E sad kad sam zvala ministarstvo ja sam razumela da moj poslodavaj (kod koga sam za stalno zaposlena) je duzan da mi isplati platu a drzava refinansira. Meni sada apsolutno nista nije jasno. Posto nisam dobila septembarsku platu, dobila sam i preporuku da ih tuzim, hahaha... Jer je rok mesec dana za prethodni mesec. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 11:29:53   
vonavoj
Poslodavac nije duzan,jer si po novom..to po starom da..

(odgovor članu SnežaMatija)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 12:52:35   
Maraj
Snezo rece ti vonavoj...tako je bilo po starom zakonu.
Po novom drzava sve uplacuje direktno porodilji. Ostavila si sve podatke kada si predavala papire za porodiljsko.
Leci ce ti u decembru. Ne pre. Sad 20.11.je bila uplata
Kako ti nisu tad uplatili, uplatice ti sa zaostatkom sve 20.12.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 13:12:41   
SnežaMatija
Hvala ljudi na informacijama. Valjda ce ovaj džak krompira izdržati do 20. decembra😂😂😂😂😂

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 13:15:29   
Maraj
user posted image user posted image
Sve znam

(odgovor članu SnežaMatija)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 20:16:19   
milicicak
Sad gledam postove unazad i prosto ne mogu da poverujem da sam jedina kojoj porodiljsko nije kasnilo... Izgleda da sam imala puno srece.
Mada, zeludac mi se okrene kad vidim iznos ali sta je tu je

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 21:10:00   
Rosita
Čekaj, mili, što iznos? Zar ti nije isti, ti radiš u kontinuitetu?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 21:15:01   
vonavoj
Mili,nisi bila prijavljena na celu platu?Meni samo fali topli obrok i putni troskovi,ukupno...5000🙄

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 21:19:38   
milicicak
Ma prijavljena sam na celu platu ali sam imala znacajno povecanje iste u avgustu prosle godine a posto sam morala na porodiljsko u januaru imam uracunata samo ta 4 meseca vece plate tako da mi je porodiljsko znacajno manje nego trudnicko i plata

< Poruku je uredio milicicak -- 26.11.2018 21:21:31 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.11.2018 22:49:47   
vonavoj
Smor..meni se plata povecala od januara 2017.taman da udje 12 meseci😁

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
27.11.2018 9:17:37   
Maraj
Kod mene isto. Manja plata jer me hvata ono umanjenje plata sto je bilo u javnom sektoru. A zato sad kad je bilo poslednje povecanje...to mk ne ulazi, tako da mi je porodiljsko manje za 5000 mozda i nesto vise

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
27.11.2018 9:40:13   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Maraj

Kod mene isto. Manja plata jer me hvata ono umanjenje plata sto je bilo u javnom sektoru. A zato sad kad je bilo poslednje povecanje...to mk ne ulazi, tako da mi je porodiljsko manje za 5000 mozda i nesto vise


Jaaaoj, sad si me podsetila na to, koliko sam samo bila besna, kad su umanjivali smanjili su svima, a kad su dali povecanje, onda se porodiljama ne menja platauser posted image user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here